• Gofrowy dzień w 1c

            Uczniowie z klasy 1c mieli słodki gofrowy piątek. Była uczta dla małych łakomczuszków, ale tak naprawdę uczniowie przez zabawę zdobywali wiele nowych umiejętności. Przekonali się, że umiejętność czytania przydaje się nawet w kuchni! Ważenie, przeliczanie, odmierzanie, kontrola czasu - matematyka jest wszędzie! Dzieci wspólnie analizowały przepis i dzieliły się zadaniami. Umiejętność współpracy w grupie bardzo się przydała. Powiedzenie "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść" - zostało obalone. Po skończonej pracy i degustacji dzieci samodzielnie posprzątały swoje stanowiska pracy. Kto ma ochotę na gofra? Inspiracje kulinarne w galerii.

          • Koncert wiolonczelowy uczniów z MSA

            W piątek 12 kwietnia dzieci z klas 1-3 wzięły udział w "Koncercie wiolonczelowym" uczennic i uczniów z Miejskiej Szkoły Artystycznej. Gościliśmy w szkole wiolonczelistów z klasy pani Ewy Szymańskiej-Kopcińskiej: Olę Ćwikłę, Gabrysię Krysiak, Tymka Kukawskiego, Basię Kuzę, Mariankę Pawlak, Nelę Mroczek, Lilę Różycką, Julię Rucińską, Maję Stułkę, Marysię Sulich oraz z klasy pani Marii Sienkiewicz: Łucję Kopcińską. Na scenie wystąpili również pianiści z klas pani Joanny Nowik: Ola Kąkol, Gabrysia Majszyk, Oliwia Świętochowska, a śpiewały Julia Borys i Gabrysia Majszyk z klasy kameralistyki wokalnej pani Justyny Kowyni. Swoim uczniom akompaniowały panie Ewa Szymańska-Kopcińska i Joanna Nowik. Nasi uczniowie z uwagą i w pełnym skupieniu wysłuchali kilku utworów muzyki klasycznej oraz filmowej. Dziękujemy za ten występ i za możliwość kontaktu z muzyką na żywo! Gratulujemy trzem uczennicom z na

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            We wtorek 9 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem. Tego dnia dzieci i nauczyciele ubrali się na niebiesko lub różowo. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest autyzm. Obejrzeli film oraz brali udział w zadaniach, które miały im przybliżyć sposób odbioru świata osób w spektrum, a także pokazać, jak może czuć się osoba z tym zaburzeniem. Były to między innymi: kalambury, zabawa z zapachami, malowanie rysunków w rękawicach bokserskich, pokonanie sensorycznego toru przeszkód, slalom z zamkniętymi oczami. Dzieci z autyzmem inaczej niż my odbierają świat. Czasem zajmuje im to więcej czasu. Mogliśmy tego doświadczyć podczas zabaw. Czasem czuliśmy świat słabiej, jak przez rękawice, czasem za mocno jak kłucie igłą. Dla dzieci z autyzmem zwykła rozmowa może być

          • Lekcja w kinie

            10 kwietnia uczniowie klas 4-7 uczestniczyli po raz kolejny w niecodziennej lekcji. W kinie Muza wzięli udział w multimedialnej prelekcji pt. "Czy social media mogą być toksyczne?" Odkrywaliśmy wspólnie znaczenie słowa "toksyczne", dowiedzieliśmy się, co oznaczają zjawiska catfishing, cyberbulling i multitasking. Staraliśmy się zrozumieć, jak działa bańka informacyjna i dlaczego social media nas w niej zamykają. Wiemy już, co zrobić, aby media społecznościowe nie wpływały negatywnie na nasze życie. Obejrzeliśmy także wzruszajacy film "Dancing Queen" o trudnej drodze nastolatki do samoakceptacji i odkrycia znaczenia naturalności, szczerości i przyjaźni. To była zdecydowanie udana lekcja życia.

          • 2a i 2d na wycieczce w Warszawie

            Uczniowie klas 2a i 2d wybrali się na wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" w Teatrze Capitol. Po spektaklu, korzystając z fantastycznej pogody, cała grupa wybrała się na spacer do Parku Saskiego, gdzie uczniowie zrobili sobie przerwę na lody i zabawę na placu zabaw. Wycieczkę zwieńczyło przejście Placem Piłsudskiego i chwila zadumy przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

          • Ogródek uczniów z klasy 2c

            Jakiś czas temu uczniowie klasy 2c założyli klasowy ogródek. Posadzili cebulki i nasiona przeróżnych roślin. Dbali o nie przez kilka tygodni. Praca dzieci nie poszła na marne. Roślinki wykiełkowały, urosły i w dniu dzisiejszym uczniowie zabrali je do domu. Drugoklasistom udało się wyhodować szczypiorek, pietruszkę, fasolę, marchewkę oraz najróżniejsze kwiaty. Oby dalej zdrowo rosły!

          • Akcja sadzenia lasu

            W piątek 5 kwietnia z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie klasy 5a oraz 5c pod opieką wychowawców: pani Iwony Karwowskiej oraz pana Marcina Maciejewskiego wzięli udział w akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki. Akcja odbyła się z okazji 100-lecia Lasów Państwowych. Miała ona miejsce w miejscowości Porzewnica w gminie Mrozy. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu naszych uczniów udało się posadzić aż około 200 małych sadzonek sosny. Po zakończonej pracy był czas na posiłek w formie grila, a po nim krótki spacer po lesie z pracownikami Nadleśnictwa. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat ochrony gatunków leśnych zwierząt, dbania o środowisko, bioróżnorodności oraz dobroczynnego działaniu lasu.

          • Dzień bez plecaka

            Samorząd szkolny naszej szkoły już od kilku lat organizuje akcję pt. "Dzień bez plecaka". W tym roku był to piątek 5 kwietnia. W zabawie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, ale pod pewnym warunkiem. Należało wykazać się kreatywnością i znaleźć oryginalne zastępstwo popularnego na co dzień plecaka. Chętnych nie brakowało. A czym zastąpili popularne teczki szkolne? Zachęcamy do obejrzenia w galerii, jaką fantazją tego dnia wykazali się uczniowie naszej szkoły.

          • BRĄZ w Regionie dla naszych pływaczek

            5 kwietnia w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbyły się Regionalne Mistrzostwa w Pływaniu dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Nasze dziewczęta w składzie: Julka Grajda, Amelka Stelmaszczyk, Karolina Bielecka, Marysia Konca, Ania Iwaniuk, Marysia Dróżdż, Aleksandra Sławińska, Gabrysia Sławińska, po zaciętej rywalizacji - 8x25m wywalczyły 3. miejsce. Sukces indywidualny osiągnęła również Aleksandra Sławińska, która zajęła 3. miejsce w pływaniu stylem grzbietowym. Gratulacje dla wszystkich naszych pływaczek! Brawa należą się również opiekunowi dziewczyn - panu Markowi Kudelskiemu.

          • Podsumowanie przyrodniczego marca

            W marcu w naszej szkole królowały przedmioty przyrodnicze, czyli przyroda, biologia, geografia, fizyka i chemia. Uczniowie klas starszych brali udział w wielu konkurach klasowych i indywidualnych. 4 kwietnia odbyło się podsumowanie tych zmagań i wręczenie dyplomów oraz nagród. W jednym z konkursów uczniowie walczyli o tytuł NAJLEPSZEGO PRZYRODNIKA klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych. Najlepszymi przyrodnikami zostali: Marta Rucińska 7B, Zofia Wojtkowska 6A, Alicja Kucińska 5D i Miłosz Sikorski 4C. Innym konkursem był wybór NAJLEPSZEJ KLASY PRZYRODOMANIAKÓW. Uczniowie wszystkich klas pracowali w zespołach, rozwiązując różnorodne zadania, krzyżówki, zagadki itp. Najlepsze wyniki uzyskały klasy: 7B, 6A i 5D. Kolejną możliwością na zaprezentowanie swojej przyrodniczej wiedzy była PRZYRODOMANIAKOWA REBUSOMANIA, a najlepsze klasy w tej konkurencji to 4D, 5C, 6A, 6B, 6C i 7B. Uczniowie

          • Konkurs recytatorski jednego wiersza

            W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza. Wszyscy uczestnicy recytowali ten sam utwór - "Na straganie" Jana Brzechwy. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem. Jury z przyjemnością słuchało pięknych recytacji. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się Jan Rosołek z 3a i Gabriela Sadowska z 4d.

          • UWAGA! KONKURS FILMOWO-KSIĄŻKOWY

            Z okazji zbliżającego się DNIA KSIĄŻKI ogłaszamy konkurs dla uczniów klas 1-7. Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiego filmiku (1 minuta do 1,5 minuty), kórego celem jest zachęcenie widzów do sięgnięcia po wybraną przez ucznia książkę. W filmiku należy podać autora i tytuł książki, krótko ją zrecenzować i przedstawić argumenty zachęcające do przeczytania tej pozycji.

          • Pierwsze kroki 7a na uczelni wyższej

            4 kwietnia klasa 7a wraz z wychowawcą panią Moniką Gromulską wybrała się na wiosenną wycieczkę do Warszawy. W związku z tym, że uczniowie już w przyszłym roku będą decydować o wyborze ścieżki dalszej kariery, pani wychowawczyni zdecydowała się zabrać swoich podopiecznych na zwiedzanie szkoły wyższej. Uczniowie zwiedzili Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Mieli możliwość zaobserwowania życia studentów, zwiedzenia dziedzińca uczelni, sal wykładowych, sal ćwiczeniowych oraz mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, zasiadając na auli wykładowej. Dzięki uprzejmości władz uczelni mogliśmy również uczestniczyć w warsztatach z robotyki przeprowadzonych przez studentów wydziału pedagogiki o specjalizacji informatycznej. Uczniom zajęcia bardzo się podobały i z zaangażowaniem wzięli w nich udział. Po treningu mózgu podczas programowania robotów przyszedł czas na

          • Lekcja historii z powstańcem warszawskim

            W czwartek 4 kwietnia odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie z powstańcem warszawskim. Przybył do nas pan Jan Witkowski - uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz Armii Krajowej. Podczas powstania jako 13-letni chłopiec pod pseudonimem "Jaś" pełnił funkcję łącznika. Swoją opowieść rozpoczął od przedstawienia okoliczności wybuchu powstania w Warszawie w 1944 roku, wspomniał przy tym jakże trudne czasy okupacji hitlerowskiej w różnych rejonach stolicy. W sposób niezwykle ciekawy, pełen ciekawostek opowiedział naszym uczniom o trudach i codziennym życiu w czasach powstańczego zrywu narodowego. Wydarzenie, w którym mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas szóstych i siódmych wraz z nauczycielami, odbyło się dzięki owocnej współpracy ze Stowarzyszeniem Odra - Niemen. Hasła - patriotyzm, historia i tradycja nabrały dla nas nowego znaczenia po słowach naszego wyjątkowego gościa.

          • 19. rocznica śmierci Patrona

            3 kwietnia podczas lekcji religii wspominaliśmy dzień śmierci naszego patrona, Jana Pawła II, który zmarł w 2005 roku. Informację o śmierci papieża podał na placu świętego Piotra abp Leonardo Sandri, mówiąc: „Najdrożsi bracia i siostry, o godz. 21.37 nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca. Módlmy się za niego”. W naszej szkole zostały przeprowadzone krótkie zajęcie historyczne na lekcjach religii przedstawiające losy i historię Papieża Polaka. Delegacja z klas starszych zapaliła znicze przed obrazem Patrona naszej szkoły oraz złożyła kwiaty, przywołując tym samym pamięć i okazując szacunek wobec Patrona. Dla całej społeczności szkolnej została przygotowana gazetka memoratywna ku czci Patrona.

          • Ścieżka dydaktyczna oficjalnie otwarta

            Od 3 kwietnia już oficjalnie uczniowie naszej szkoły mogą korzystać ze ścieżki dydaktycznej, która została oddana do użytku w gronie gości, którzy zechcieli towarzyszyć nam w uroczystości otwarcia. Zaszczycili nas swoją obecnością pan burmistrz Marcin Jakubowski, pan wiceburmistrz Robert Smuga, przewodniczący Rady Miasta - pan Dariusz Kulma, radni - pani Joanna Kowalska i pan Daniel Marcin Skarżyński, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Karolina Mysiorska i przedstawiciel wykonawcy - pan Damian Iwaniuk. Podczas otwarcia ścieżki dydaktycznej obecna była również pani Izabela Kaźmierska - rzeczniczka prasowa Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki, która reprezentowała organizatora konkursu. Wszystkich przywitał dyrektor szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki, a koordynatorka projektu konkursowego "Klasa z drewna" - pani Ewelina Frankiewicz opowiedziała gościom o działaniach związanych z jego realizacją. N

          • 2b i 3a w Zamku Królewskim

            Uczniowie klasy 2B i 3A wraz ze swoimi nauczycielami byli na lekcjach muzealnych w Zamku Królewskim w Warszawie. Klasa 2b dowiedziała się, jak wyglądało życie króla i jego dworu na zamku. Dzieci poznały apartamenty ostatniego króla Polski, a przez to samego monarchę i jego czasy. Mogły usłyszeć odpowiedzi na nurtujące pytania - którędy wchodzono na spotkanie z gospodarzem Zamku?, jak należało wykonać wytworny ukłon?, który z dworzan przynosił królowi śniadanie?, ile czasu trwało ubieranie monarchy? Uczniowie klasy 3A uczestniczyli w lekcji „Portret króla jegomości”. Oglądając reprezentacyjne i prywatne wizerunki królewskie, uczniowie poznali insygnia władzy królewskiej, symbolikę kolorów i znaki króla (korona, berło, jabłko). Nauczyli się rozpoznawać różne rodzaje portretów i ich znaczenie. Po zwiedzeniu wnętrz zamku był czas na zakup pamiątek.

          • Przedświątecznie w zerówce

            Przez cały przedświąteczny tydzień dzieci z zerówki zdobywały wiadomości na temat Świąt Wielkanocnych. Poznawały stare ludowe zwyczaje oraz nowe, zapożyczone ze wschodu tradycje. Z dumą posiały rzeżuchę i dbały o nią każdego dnia, by na święta zanieść ją do domu. Każde dziecko tworzyło również pisankę do święconki, a przy okazji ćwiczyło motorykę małą. Zerówkowicze przekonali się, że przygotowania do świąt mogą być ciekawe i fajne!

    • Partnerzy

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    •           Google Classroom

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych