• Zakończenie roku szkolnego

      Rok szkolny 2021/2022 zakończymy uroczyście 24 czerwca (w piątek) według następującego harmonogramu:

      godz. 9.30 - klasy ósme

      godz. 11.15 - klasy czwarte, piąte i siódme

      godz. 13.00 - klasy pierwsze, drugie i trzecie

      Uroczystości odbędą się w sali gimnastycznej. Po części oficjalnej uczniowie spotkają się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

     • Summer Camp!

      Dnia 20 czerwca wszyscy uczniowie klas 3, 4 i 5 brali udział w wydarzeniu o nazwie Summer Camp.
      Była to zorganizowana przez koleżanki i kolegów z klasy 8c pod opieką Pani Moniki Gromulskiej gra
      terenowa. Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na grupy i otrzymali mapy wraz z legendami
      wskazówkami opracowanymi w języku angielskim. Celem gry było dotarcie przez każdą z grup do
      wyznaczonych na mapie 6 punktów znajdujących się na terenie miejskiego parku oraz wykonanie
      zadania lub udzielenie odpowiedzi na zagadkę sformułowaną przez starszych kolegów w języku
      angielskim. Po wykonaniu przypisanego dla danego punktu zadania uczniowie otrzymywali
      wskazówkę po angielsku jak dotrzeć do następnego punktu. Zadania były bardzo zróżnicowane i
      ciekawe. Uczestnicy musieli wysłuchać opisu po angielsku i odgadnąć jaka była opisywana postać lub
      zwierzę. Tak, jak na prawdziwym amerykańskim obozie letnim spraw

     • Mój słownik ortograficzny

      Uczniowie klasy 4a i 4c przez cały rok szkolny tworzyli własne słowniki ortograficzne. Jest to skuteczna metoda doskonalenia poprawnej pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Dzięki takiej pracy uczniowie aktywizowali pamięć, umiejętność tworzenia skojarzeń, a tym samym minimalizowali ilość popełnianych błędów. Prace uczniów można obejrzeć w szkolnej bibliotece. Życzymy ciekawej lektury i jednocześnie gratulujemy pomysłu na uczenie ortografii pani polonistce - Joannie Sternie!

     • Miasto przyszłości

      Podczas Korowodu Historycznego pokazaliśmy przeszłość i teraźniejszość naszego miasta. Ale myślimy również o jego przyszłości. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów kl. 8b, którzy pokazali, jak wyobrażają sobie Mińsk Mazowiecki przyszłości.

     • Czerwcowe wydanie gazetki "Na marginesie"

      Oddajemy do rąk czytelników ostatni w tym roku numer szkolnej gazetki. To już kolejny miesiąc, w którym przygotowaliśmy aż 28 stron na temat tego, co ważne w naszym szkolnym życiu. Opiekunki koła dziennikarskiego - panie Agnieszka Kożuchowska i Izabela Saganowska - serdecznie dziękują wszystkim uczniom zaangażowanym w tworzenie miesięcznika "Na marginesie". Dla uczniów z bardzo licznej w tym roku szkolnym, bo ponad 30-osobowej redakcji jest to działanie dodatkowe, wymagające sprytu, uważności, terminowości, solidności. Doceniamy pracę szkolnych dziennikarzy i zachęcamy do lektury!

     • Warmia i Mazury - aktywnie (7b i 7c)

      W dniach 13-15 czerwca dwie klasy siódme wraz z paniami: Agnieszką Kożuchowską, Agnieszką Nowak i Aldoną Szewczyk były na wycieczce w Kętrzynie, Giżycku, Gwarku i nad rzeką Krutyń. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Wilczy Szaniec, czyli wojenną kwaterę Hitlera oraz XIX-wieczną twierdzę Boyen. Wieczorem w ramach integracji wszyscy wzięli udział w warsztatach zumby i wspólnym tańczeniu "Belgijki". Drugi dzień to różnorodne aktywności w Gwarku - była gra strategiczna, szkolenie komandosów, gra w minigolfa, zabawy integracyjne i część muczyczna, czyli dźwięki powstające bez intstrumentów (klaskanie, tupanie, pstrykanie). Po południu był czas na rekreację na terenie zielonym wokół hotelu i nad jeziorem. Ostatni dzień to przygoda na kajakach - płynęliśmy po urokliwej rzece Krutyni. Na koniec mieliśmy ognisko i kiełbaski. Aktywnie spędzony czas na wycieczce zdecydowanie przybliżył nas do waka

     • Dzień Dziecka pełen wrażeń!

      1 czerwca, w dniu, w którym świętują wszystkie dzieci, klasa IIIa odwiedził Komendę Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Grupę oprowadziła pani Monika Kowalczyk - podkomisarz policji. Dzieci miały wielką przyjemność dowiedzieć się ciekawostek na temat pracy policjanta, zwiedzić komendę, przywitać się z policyjną maskotką Misiem Rysiem, obejrzeć pojazdy oraz poznać policyjnego psa patrolująco-tropiącego. Na zakończenie wizyty uczniowie mogli poznać komendanta Policji w Mińsku Mazowieckim - pana Sławomira Rogowskiego, który czekał na dzieci z prezentami z okazji Dnia Dziecka. W drodze powrotnej odwiedziliśmy "Kwirynę", w której wszyscy zjedli pyszne desery lodowe. To była wspaniała wycieczka pełna pozytywnych emocji!

     • Gramy w Paintball!

      Dnia 13 czerwca klasa 8E po czujnym okiem wychowawcy p. Renaty Jasińskiej oraz p. Artura Jankowskiego postanowiła spędzić bardzo aktywnie swój przedostatni poniedziałek w szkole. W tym celu wybrali się do dawnego Pol-Hotelu w Pogorzeli k. Otwocka, gdzie na terenie 6-ciohektarowego sosnowego lasu rozegrali 3 różne scenariusze gier w Paintball, trwające po 30 minut. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom każdy otrzymał odpowiedni strój i zestaw do gry zawierający pneumatyczny marker, maskę chroniącą twarz oraz mundur ochronny i maskujący. Ten niecodzienny strój wzbudził wiele zabawnych i niezapomnianych emocji…
      Zwieńczeniem wspólnej zabawy było ognisko z kiełbaskami. Żar ognia pozwolił choć na chwilę zapomnieć o lekkiej mżawce, która nas zaskoczyła. Wspólnym pogaduchom, wspomnieniom i żartom przy ognisku nie było końca…

     • Literackie podium

      Z ogormną radością i dumą informujemy, że trzy uczennice naszej szkoły zdominowały podium Powiatowego Konkursu Literackiego "ODCIENIE" organizowanego przez Zespół Szkół im. M. Curie-Skłodowskiej. Martyna Kozłowska z kl. 8e zajęła I miejsce, Natasza Brzozowska z tej samej klasy - III miejsca, a IV przyoadło w udziale Martynie Kucińskiej z kl. 8c. Nagrodzone w konkursie prace będą dostępne na stronie internetowej "Chemika", a także zostaną opublikowane w Roczniku Mińskomazowieckim wydawanym przez TPMM. Gratulujemy sukcesu literackiego ósmoklasistkom i ich polonistkom - pani Agnieszce Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej.

     • Słodkie podsumowanie roku

      Klasa 7d wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką wybrała się do cukierni na lody, aby w przestrzeni pozaszkolnej porozmawiać o sukcesach i porażkach w klasie 7. Każdy uczeń w przyjaznej atmosferze miał szansę opowiedzieć o swoich wrażeniach czy odczuciach. Po słodkim poczęstunku był jeszcze spacer alejkami parku oraz odtańczona na łonie natury "Belgijka".... Już jesteśmy gotowi na wakacje.

     • Nasi na festiwalu

      Nasi uczniowie Martyna Kucińska, Nikola Subocz i Grzegorz Krzewski reprezentowali naszą szkołę na XVIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej. Uczniowie prezentowali twórczość niemieckiego poety Johanna Wolfganga von Goethe, jak również nieco nostalgiczny utwór Rihanny. Opiekunką występujących reprezentantów naszej szkoły była pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka.

     • Dzień Dziecka w kosmosie

      Rada Rodziców zafundowała wszystkim uczniom z naszej szkoły kosmiczny prezent z okazji Dnia Dziecka. Od 6 do 10 czerwca gościliśmy astronomów i fizyków z Centrum Edukacyjnego PLANETA ANUKA na czele z panią dr nauk astronomicznych Agnieszką Krawczyk. Każda klasa miała zajęcia pod kopułą w mobilonym planetarium i dwa rodzaje warsztaów zajęć astronomicznych. Uczniowie poznawali historię odkryć aastronomicznych, zgłębiali zasady działania lunet, teleskopów i innych przyrządów do obserwacji nieba, budowali własne rakiety, a nawet spacerowali po MIędzynarodowej Stacji Kosmicznej dzieki goglom VR. Dziękujemy w imieniu uczniów za ten inspirujący prezent!

     • Bal ósmoklasistów

      9 czerwca rodzice zorganizowali uroczysty bal dla ósmoklasistów na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Elegancko i odświętnie ubrani uczniowie klas ósmych, dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele zebrali się w sali domu weselnego "Esta", żeby w balowej atmosferze bawić się i żegnać po dwóch latach wspólnej edukacyjnej przygody. Rodzice i uczniowie dziękowali nauczycielom, a pan dyrektor życzył absolwentom tylko trafnych wyborów życiowych. Bal rozpoczął się uroczystym polonezem, do którego układ choreograficzny przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego - pani Aldona Szewczyk i pan Tomasz Ruta. Potem do skocznej "Belgijki" ruszyli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Tańce trwały do północy i choć obcasy szybko zostały zamienione na trampki, to i tak następnego dnia nogi bolały, co oznacza, że bawiono się przednio. Pozostanie wiele pięknych wspomnień.

     • Ania wybiegała sukces!

      Czerwiec obfituje w sukcesy sportowe. Dwa dni temu chłopcy zdobyli 3. miejsce w województwie mazowieckim w koszykówce, a dziś niezmiernie miło nam poinformować o sukcesie lekkoatletycznym. Ania Szylberg z klasy 8a zajęła 5. miejsce na XXIV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiejatletyce w konkurencji bieg na 1000m. Serdecznie gratulujemy wspaniałej biegaczce i jej trenerce - pani Aldonie Szewczyk.

     • Klasa w obiektywie

      Samorząd Uczniowski zaproponował wszystkim uczniom szkoły udział w konkursie "Klasa w obiektywie". Inicjatywa była kolejnym twórczym działaniem naszego Samorządu. Zamieszczamy zdjęcia klas: 0a, 0b, 3d, 4a, 7b i 7d, które zostały nagrodzone zabawnymi i jednocześnie bardzo sympatycznymi nagrodami... Jeśli chcecie wiedzieć, jakie to upominki, to kliknijcie w załącznik: VOUCHER :-) Brawo za pomysł dla Samorządu!

     • Ważne warsztaty

      7 czerwca uczniowie wszystkich klas siódmych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez pana Leszka Roszczenko z Fundacji Bonum Humanum. W swobodnej atmosferze rozmawialiśmy na naprawdę trudne i ważne tematy. Wiemy już, jak manipulują nami reklamy, nawet te szeptane. Mówiliśmy o wpływie substancji psychoaktywnych na nasz organizm i konsekwencjach jakie niesie ze sobą sięganie po używki. Wiemy, jak dbać o bezpieczeństwo na imprezach czy w klubach. W godzinach popołudniowych także nasi nauczyciele uczestniczyli w profilaktycznych warsztatach o uzależnieniach behawioralnych wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie obu przedsięwzięć. To była zdecydowanie dobra lekcja profilaktyki.

     • Zerówkowicze na ranczu

      Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę na Ranczo u Mara w Wielgolesie Duchnowskim. Po powitaniu przez gospodarza zerówkowicze mieli możliwość karmienia zwierząt i ich obserwacji z bliska. Kozy, świnie, alpaki, strusie i wiele innych gatunków zwierząt pozwalało się głaskać i fotografować. Dodatkowo, uczniowie korzystali z atrakcji na świeżym powietrzu: gry w piłkę, strzelania z łuku, zjazdów na tyrolce. Największą atrakcją była zabawa w sianie, a na koniec ognisko.

     • Brązowi medaliści w koszykówce!

      Nasza szkoła osiągnęła kolejny sukces sportowy. Chłopcy prowadzeni przez nauczycieli wychowania fizycznego pana Marcina Sokołowskiego i pana Tomasza Rutę zajęli III miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Mazowsza w Koszykówce rozgrywanych w Żyrardowie!

      Skład naszych medalistów: Kożuchowski Maciej, Mikucewicz Marcel, Oltarzewski Miłosz, Jaworski Jeremi, Smoliński Piotr, Rola Mikołaj, Chorążewicz Konrad, Krzyżanowski Szymon, Dubowik Jakub, Więckowski Kornel, Legat Wiktor, Kotowski Bartosz.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych