• ZAGŁOSUJMY!

Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej. Nasze miasto do konkursu zgłosiło inwestycję pn. „Rewitalizacja terenu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim”.

• Szlachetna paczka

Drodzy Rodzice i Uczniowie naszej społeczności szkolnej!

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szlachetna paczka”. „Szlachetna paczka” jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W bieżącym roku opieką objęliśmy Rodzinę Pani Katarzyny - załączamy link z opisem rodziny i listą potrzebnych rzeczy:
            Wybór rodziny - opis rodziny - Szlachetna Paczka

• W imieniu Antosia dziekujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę rzeczy na kiermasz dla Antosia. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ilością darów. Zapraszamy również osoby chętne na kiermasz, który odbędzie się w Cegłowie w najbliższą sobotę.

• Stop cyberprzemocy

W listopadzie w naszej szkole prowadzona jest akcja szeroko rozumianej profilaktyki "Pod parasolem". Uczniowie klas starszych wzięli dziś udział w apelu na temat cyberprzemocy przygotowanym przez panią pedagog Justynę Kołodziejczyk i uczniów klasy 7e. Młodzież usłyszała o zasadach, które powinny obowiązywać w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, jakie mogą być przejawy i skutki cyberprzemocy oraz gdzie należy szukać pomocy w przypadku bycia ofiarą nieodpowiedzialnego zachowania innych w Internecie.

• Listopadowa gazetka szkolna

Dziennikarze naszego szkolnego miesięcznika "Na marginesie" przygotowali listopadowe wydanie gazetki. Przeczytacie w niej wywiad z przewodniczącą SU, rozmowę z panem dyrektorem o budowie boiska za szkołą, sondę o pasjach naszych nauczycieli. Poza tym są też stałe rubryki - VS i tematy tabu. Od tego miesiąca uczniowie zdecydowali się na reaktywację cyklu "Mamy cię" oraz na regularne pisanie recenzji gier komputerowych. Jeśli macie tematy, o których chcecie czytać, dajcie nam znać - zajmiemy się tym! Przyjemnej lektury! Link do gazetki znajduje się poniżej:

• 7d na warsztatach w Międzyczasie

Uczniowie i uczennice klasy 7d wraz z wychowawczynią K.Kozłowską-Wyszogrodzką i nauczycielka języka angielskiego p. Monika Gromulską uczestniczyli 18 listopada w warsztatach "Miejsce dla młodych - tworzone przez młodych" w Centrum Młodzieżowym Międzyczas.

Spotkanie z młodzieżą poprowadzili wolontariusze Fundacji EBU z Niemiec i Węgier.

• Szlakiem "Kamieni na szaniec"

18 i 19 listopada klasy 8a, 8b oraz 8d i 8e pod opieką wychowawców oraz p. A Matuszewskiej
            w nietypowy sposób rozpoczęła swoją pierwszą przygodę z lekturą A. Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Wycieczka do stolicy w ramach projektu „Poznaj Polskę” miała konkretny cel: przybliżyć uczestnikom najważniejsze wydarzenia życia Zośki, Rudego i Alka z książki Aleksandra Kamieńskiego, ich ideały i dramaty, jak również obraz życia w okupowanej Warszawie. Choć pogoda w piątek nie dopisała, to alternatywa objeżdżania zakątków miasta z panem przewodnikiem okazała się fascynującą przygodą.

• Uwaga! Nasi wolontariusze ruszają do akcji!

W dniach 26-27 listopada w godzinach 9-19 w sklepie Kaufland oraz Biedronka (ul. Dabrówki) odbędzie się świateczna zbiórka z Bankiem Żywności. Kup 1 lu 2 opakowania więcej niż potrzebujesz, szczególnie: słodycze, cukier, mąkę, soki, dżemy, herbatę, kako, mleko, tłuszcze, konserwy, odzywki dla dzieci itp. Zebrane rzeczy zostaną przekazane w formie paczek potrzebującym dzieciom w ramach akcji - ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE! Przy koszach ze zbieraną żywnością będą stali wolonatariusze z naszej szkoły. Zachęcamy do podzielenia się żywnością z potrzebującymi. Akcję organizuje Rada Rodziców.

• Rodzinne dyktando - zapraszamy chętnych!

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt "LIKE DLA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY". W ramach działań promujących poprawne używanie języka polskiego proponujemy zabawę ortograficzną w formie RODZINNEGO DYKTANDA. Dyktando odbędzie się 26 listopada o godz. 17.30. Do udziału w ortograficznych potyczkach zapraszamy rodziny uczniów z kl. 4-8. Chętni proszeni są o zgłaszanie deklaracji udziału do nauczycieli języka polskiego - przez dziennik elektroniczny do 23 listopada. Dyktando pisane będzie w parach - uczeń + członek jego rodziny. Zachęcamy do udziału w zabawie!