• Rok 2021 rokiem św. Józefa

      Rok 2021 został ogłoszony przez papieża Franciszka "Rokiem św. Józefa". Mając to na uwadze, uczniowie naszej szkoły postanowili podsumować ten czas. Dzieci młodsze wzięły udział w przygotowaniu opowieści o św. Józefie poprzez przedstawienie jego życia w twórczości plastycznej. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w ,,Biblijnym Konkursie Wiedzy o św. Józefie". Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna, na której można podziwiać przepiękne prace uczniów. Najlepszą znajomością postaci św. Józefa wykazali się uczniowie klas 8e i 8d oraz 7d i 7b. Uczniowie tych klas udziellili najwięcej prawidłowych odpowiedzi w konkursie wiedzy.

    • KONKURS TANECZNY
     • KONKURS TANECZNY

      Twórcy programu "You can dance - Nowa Generacja" zapraszają uczniów kl. 1-8 do udziału w konkursie tanecznym. Wystarczy, że grupa uczniów nagra krótkie video pod hasłem "Zbierz ekipę w klasie i wytańczcie, co wam w duszy gram". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu dostępny pod linkiem:

     • Spotkanie z książką i jej autorem

      28 listopada uczniowie klas 4-8 mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci i młodzieży - panią Moniką Kowaleczko-Szumowską. Pani Monika jest autorką książek dotyczących powstania warszawskiego, m.in. "Galop '44" i "Fajna ferajna". Swoje spotkanie z uczniami kl. 4-5 i kl. 7-8 autorka bogato ilustrowała zdjęciami i opowieściami historycznymi. W sposób aktywizujący słuchaczy pisarka opowiadała o powstawaniu swoich książek, procesie twórczym i o tle historycznym wymyślonych zdarzeń opisanych w książkach. Uczniowie zadawali pytania o treść książek i fakty historyczne. Mogli również kupić książki pani Kowaleczko-Szumowskiej i poprosić o autograf. Dziękujemy za to inspirujące, mądre spotkanie z książką. Dziękujemy organizatorce spotkania - pani Katarzynie Duczek z biblioteki oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie wydarzenia.

     • Wizyta niebieskiej wędrującej kanapy

      We wtorek naszą placówkę odwiedziła magiczna, wędrująca, niebieska kanapa! A wszystko to za sprawą wolontariuszy EBU, którzy zorganizowali akcję informacyjną dotyczącą projektów europejskich dla młodzieży. Nasi uczniowie mogli zasięgnąć informacji "z pierwszej ręki", a dodatkowo mogli "podszlifować" swój angielski. Cudowne połączenie przyjemnego z pożytecznym! Zapraszamy naszych zagranicznych przyjaciół częściej!

     • Soplicowskie inspiracje

      Po omówieniu "Pana Tadeusza" nadszedł czas na zaprezentowanie długoterminowej pracy projektowej. Uczniowie klasy 8e mogli wybrać sobie temat pracy spośród propozycji przygotowanych przez polonistkę - panią Agnieszkę Kożuchowską. Jedni przygotowali folder reklamujący weekendowy pobyt w Soplicowie, inni skupili się na tym, co można w Soplicowie zobaczyć, więc oglądaliśmy makietę i ilustracje. Największym powodzeniem cieszył się temat, w którym uczniowie mieli odpowiedzieć na pytanie co jedli i pili mieszkańcy oraz goście Sędziego Soplicy. Na lekcji języka polskiego była dziś staropolska uczta - wszyscy chętni mogli spróbować ugotowanych przez poszczególne grupy potraw. Na naszych stołach pojawiły się: rosół staropolski, bigos, czerwony baszcz i ciasto drożdżowe na deser. Ósmoklasiści stwierdzili, że taka forma samodzielnej pracy nad lekturą bardzo im pasowała, a współpraca podczas gotowani

     • Październikowy numer "Na marginesie"

      Uczniowie k.7-8 działający w ramach szkolnej redakcji przygotowali kolejny numer miesięcznika "Na marginesie". Tym razem do rąk czytelników trafia aż 28 stron o tym, co ważne, interesujące i aktualne w życiu uczniów. Zachęcamy do czytania! Link do gazetki znajduje się poniżej.

     • ZAPRASZAMY RODZICÓW na zebranie

      W najbliższy wtorek, 26 października zapraszamy rodziców na zebranie i dzień otwarty.

      Spotkania odbędą się według następującego harmonogramu:

      • godz. 17.00-17.30 - spotkania wychowawców kl. 1-3 z rodzicami - w wyznaczonych salach lekcyjnych;
      • godz. 17.30-19.00 - indywidualne rozmowy nauczycieli i
    • ZAPRASZAMY RODZICÓW na zebranie
     • Piątoklasiści w Warszawie

      Klasa 5b dwukrotnie w październiku wyjeżdżała na wycieczki do Warszawy.

      1 października oglądaliśmy film „Czarny młyn” powstały na podstawie powieści Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. Druga nasza wizyta, razem z klasą 5a, to poznawanie legend warszawskich i miejsc z nimi związanych. Na spotkanie z legendami ruszyliśmy marszowym krokiem z placu Piłsudskiego. Dzisiaj już wszyscy wiemy, dlaczego nasza stolica nosi taką nazwę i od kiedy jest najważniejszym miastem w Polsce. Wsłuchując się w dźwięk hejnału z Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego, dowiedzieliśmy się, dlaczego rozbrzmiewa on o godzinie 11.15. Na Rynku Starego Miasta mieliśmy serdeczne spotkanie z Syrenką i kataryniarzem, który przy akompaniamencie znienawidzonego przez pana Tomasza instrumentu, wyśpiewywał wspaniałe piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga. Szczęśliwie ulicą Krzywe Koło można już przejść spokojnie i w

     • Kreatywni uczniowie

      Ósmoklasiści zmagają się w lekturą "Pan Tadeusz" napisaną przez Adama Mickiewicza. Jednym z zadań klasy 8e było nauczenie się na pamięć Inwokacji i przygotowanie pięknej recytacji tego fragmentu roczynającego poemat. Wyznaczony termin okazał się za krótki, więc uczniowie w bardzo oryginalnej (i zaskakującej, i niespodziewanej) formie poprosili swoją polonistkę - panią Agnieszkę Kożuchowską - o przełożenie terminu recytacji. Poniżej można zapoznać się z poetycką prośbą. Swój cel uczniowie osiągnęli od razu. Prawdopodobnie inne klasy też będą w takiej sytuacji - można się inspirować. Autorką tekstu jest Martyna Kozłowska z 8e.

     • XIII Igrzyska Integracyjne

      Dnia 21.10.21 odbyły się Igrzyska Integracyjne zorganizowane już po raz trzynasty przez zespół nauczycieli współorganizujących kształcenie specjalne w naszej szkole we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. W zmaganiach sportowych brali udział zaproszeni uczniowie z klas integracyjnych ze Szkół Podstawowych nr 1, nr 4 i nr 6 w Mińsku Mazowieckim, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz klasy 2c i 2d z naszej szkoły. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali medale za udział w Igrzyskach. Był to dzień pełen radości oraz uczenia się otwartości, współpracy i akceptacji. W wydarzeniu brali udział zaproszeni goście: z Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki pani Katarzyna Łaziuk i pani Bożena Macheta, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim pani Edyta Ludwiniak oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulejówku pani Iwona Re

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
 • Galeria zdjęć

   brak danych