• "Wybicki" sukces

      W piątek, 20 maja drużyna uczniów z klas 8a i 8b, w składzie Anna Szylberg, Aleksander Marczak oraz Dawid Trynkiewicz, zajęła drugie miejsce w miejskim konkursie wiedzy o Józefie Wybickim i polskich symbolach narodowych. Odbył się on pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz pana burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego. Druga drużyna, złożona z uczniów klasy 7c, w składzie: Miłosz Ołtarzewski, Dominik Szczęsny i Bruno Wójcicki zajęła 6 miejsce. Obie drużyny zostały przygotowane przez p. Agnieszkę Nowak. Historyczne zmagania zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 5, której patronuje autor hymnu narodowego. Gratulujemy młodzieży i opiekunce!

     • Sztandar Przyjaciół

      W 102. rocznicę urodzin Jana Pawła II, czyli 18 maja 2022 roku społeczność szkoły uczestniczyła w ceremonii poświęcenia sztandaru. Dzień póżniej, czyli 19 maja sztandar został szkole nadany. Oba te dni na zawsze zapiszą się w historii naszej "papieskiej trójki".

      To były ważne i wyjątkowe dni. W środę o 17.00 w kościele NNMP społeczność szkoły i zaproszeni goście wzięli udział we mszy świętej, podczas której proboszcz ks. Jerzy Mackiewicz poświęcił nowy sztandar szkoły z wizerunkiem patrona - Jana Pawła II. Na rewersie sztandaru wyszyte są złotymi literami słowa naszego patrona skierowane do młodych - "Jesteście nadzieją świata". Podczas uroczystości przed ołtarzem rodzice przekazali poświęcony sztandar uczniowskiemu pocztowi sztandarowemu. O piękną muzyczną oprawę mszy świętej zadbała pani Agnieszka Nowak wraz z grupą uczniów, absolwentów i nauczycieli. Przedstawiciele społeczności sz

     • Mali ogrodnicy z 1c

      Uczniowie klasy 1c uczyli się zawodu ogrodnika i już od wczesnej wiosny czynnie brali udział w lekcjach przyrody. W marcu posadzili aksamitki do rozsadników i dbali o nie każdego dnia z pomocą nauczycieli oraz pań woźnych. Po kilku tygodniach przesadzali swoje zielone roślinki do dużych doniczek. Obserwowali, jak aksamitki nabierają kształtów, do jakich rozmiarów rosną. Później wraz z panem Wiesławem przesadzili je na teren szkoły, aby ozdabiały wszystkim drogę do szkoły. Lekcja przyrody jeszcze się nie skończyła, ponieważ uczniowie w dalszym ciągu muszą dbać o kwiaty, podlewać je i obserwować, czy się przyjęły. Dzieciom tak się spodobało, że obiecały, iż od tej pory będą pomagały swoim rodzicom w ogródkach!

     • Goście ze straży pożarnej w kl. 3c

      13 maja uczniowie klasy 3c mieli niebywałą przyjemność spotkania ze Strażakami z OSP w Mińsku Mazowieckim. Dzięki życzliwości pań i pana strażaka dzieci przeżyły niezwykle uczące i pełne wrażeń warsztaty. Zajęcia rozpoczęły się w sali lekcyjnej, gdzie odbyła się prezentacja strojów odpowiednich do danego wezwania: wypadek, rój szerszeni lub pożar. Dowiedzieliśmy się o specjalnych czujnikach w kombinezonach, które alarmują, gdy strażak pozostaje w bezruchu wskutek utraty przytomności. Panie zwróciły uwagę dzieci na fakt, że w pracy strażaka bardzo ważna jest umiejętność pracy zespołowej oraz wzajemnego zaufania do partnera, z którym pełni się służbę. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia - próbowali ugasić świeczkę piaskiem oraz przez ograniczenie dostępu powietrza. Ogrom emocji przyniosła druga część zajęć - oglądanie i wozu strażackiego i wejście do niego, przymierzanie kasków, pr

     • Drugoklasiści odkryli Toruń

      W słoneczny majowy poniedziałek (9 maja) uczniowie 2a, 2b, 2c, 2d wraz z opiekunami wybrali się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Drugoklasiści odwiedzili Muzeum Toruńskiego Piernika, poznali tam tajemną recepturę tworzenia toruńskich przysmaków. Stworzenie własnych pierników było dla uczniów wyznaniem, z którym poradzili sobie wyśmienicie! Kolejną atrakcją w mieście Mikołaja Kopernika była wizyta w Planetarium. Dzień zakończył się multimedialnym pokazem fontann Cosmopolis. W wtorek drugoklasiści zwiedzili Fort IV. Były tam gry i zabawy forteczne. Na koniec pobytu w Toruniu wszysycy udali się do Centrum Nowoczesności – Młynu Wiedzy, gdzie uczniowie w interaktywny sposób poznawali świat nauki i technologii. To była pierwsza tak niesamowita wycieczka i test samodzielności dla drugoklasistów. Oczywiście zdany na 100%! Wspomnienia pozostaną z nami na zawsze!

     • Warsztaty 7b w MBP

      Uczniowie klasy 7b z okazji Tygodnia Bibliotek wybrali się do MBP i wzięli udział w warsztatach "Jak radzić sobie ze złością?". Zajęcia były przygotowane przez panie Ewę Zychowicz i Esterę Wizowską z pracowni "Do góry nogami". Uczniowie rozmawiali o tym, czym jest złość jako jedna z emocji, co można zrobić, żeby pokonać to uczucie poprzez zaspokojenie pewnych ludzkich potrzeb. Podczas spotkania były też zadania praktyczne - uczniowie tworzyli rzeźby swojej najważniejszej potrzeby, dzięki której można pokonać złość. Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili udział w warsztatach.

     • Boisko oficjalnie OTWARTE!

      5 maja oficjalnie zostało otwarte nasze nowe boisko szkolne. To radosne wydarzenie przeżywali razem z nami wyjątkowi goście, m.in. pan Mirosław Krusiewicz dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, pan burmistrz Marcin Jakubowski, pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, pan wiceburmistrz Krzysztof Michalik, pan przewodniczxący Rady Miasta Dariusz Kulma, radni, pracownicy urzędu, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z panią przewodniczącą Moniką Lubańską. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów i gości sportowe atrakcje - były wyścigi z piłeczkami tenisowymi niesionymi na łyżeczkach, strzelanie goli czy przeciąganie liny. Specjalną atrakcją był występ nauczycielek tańczących do utworu "Despacito". Od dziś - mamy oficjalnie nowe miejsce do ćwiczeń, a że pogoda sprzyja, z pewnościa będziemy chętnie z niego skorzystać.

     • Matematyk od zerówki

      W ostatnim tygodniu kwietnia najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w konkursie matematycznym. W zmaganiach wzięło udział ponad 50 dzieci z naszej placówki. Zadania były zróżnicowane pod względem trudności, co stanowiło dla najmłodszych nie lada wyzwanie. Konkurs matematyczny był zwieńczeniem projektu realizowanego we współpracy z Fundacją mBank i programem pilotażowym „Rosnę z matematyką” dedykowanym dzieciom w wieku od 3 do 7 lat. Głównym celem projektu było rozbudzenie w dzieciach ciekawości do podejmowania różnorakich działań matematycznych w środowisku, które je otacza, rozwój wyobraźni i logicznego myślenia, stwarzanie warunków i możliwości do zgłębiania tajników królowej nauk w życiu codziennym poprzez zabawę. Pozyskanie dodatkowych funduszy wzbogaciło zajęcia dzięki zakupom różnorakich pomocy dydaktycznych. Najlepsi zerówkowicze otrzymali także cenne nagrody

     • Chroń przed grypą swoje dziecko

      Czy wiesz, że dzieci chorują na grypę trzy razy częściej niż dorośli i są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby, ale także na rozwój powikłań pogrypowych m.in. zapalenia ucha, płuc, zatok.

      Pamiętaj! Skuteczność szczepienia przeciw grypie u dzieci to 60-90%. Szczepienie nie musi kojarzyć się dziecku z lękiem przed ukłuciem, na rynku dostępne są donosowe szczepionki przeciw grypie.

     • Gratulacje dla Ani i Mai

      W piątek 29 kwietnia Anna Szylberg i Maja Markiewicz reprezentowały naszą szkołę na XXIV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły sie w miejscowości Kamion. Ania zajęła 7. miejsce w województwie, a Maja 38. miejsce. Gratulujemy biegaczkom!

     • Konkurs profilaktyczny

      Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dębem Wielkim zapraszaja uczniów kl. 1-8 do udziału w konkursie profilaktycznym na komiks. Szczegóły - na plakacie i na podanych stronach internetowych organizatorów. Atrakcyjne nagrody czekają.

     • O polskich konstytucjach

      Dla uczczenia 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja klasy 4-8 spotkały się 4 maja na apelach poświęconych polskim konstytucjom. Agata, Bartek i Dawid z 8b opowiedzieli swoim koleżankom i kolegom o wszystkich polskich ustawach zasadniczych, poczynając od pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej Konstytucji uchwalonej przez polski sejm 3 maja 1791 roku. O jej przełomowym charakterze mówiła pani wicedyrektor Urszula Ćwiek, która przygotowała spotkanie razem z uczniami. Opowieść o konstytucjach była ozdobiona utworami muzycznymi - usłyszeliśmy ważne i poruszające piosenki: "Nadzieja" do słów wiersza Adama Asnyka, "Mury" Jacka Kaczmarskiego i "Mazurek 3 Maja". Konstytucja to fundament praworządności państwa, więc rozmowa o jej znaczeniu jest ważna i potrzebna, nie tylko w perpsektywnie historii kraju, ale i jego przyszłości.

     • Piknik z książką

      W związku z tym, że w kwietniu swoje święto mają książki, postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskim projekcie "Piknik z książką". 23 kwietnia obchodzony był Dzień Książki i Praw Autorskich. W ostatnim tygodniu tego miesiąca wielu uczniów wraz ze swoimi nauczycielami skorzystało z propozycji wyjścia z klas lekcyjnych na zewnątrz i czytania na świeżym powietrzu. Niektóre klasy skorzystały z placu zabaw, inne poszły do parku, na plac przy fonatnnie czy na taras Miejskiego Domu Kultury. Wszystkim tym wyjściom towarzyszyły książki - główne bohaterki pikników. Uczniowie wybierali swoje ulubione teksty, opowiadali sobie nawzajem o książkach, zachęcali też innych do czytania. Przy okazji pikników pojawiał się temat korzyści płynących z czytania. Uczniowie rozmawiali też o prawach autorskich i czytelnictwie. Mimo że pogoda nie każdego dnia sprzyjała wyjściom na zewnątrz, udało nam się skupić uw

     • Zebranie Rady Rodziców

      Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Monika Lubańska zaprasza przedstawicieli każdej klasy na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 5 maja (czwartek) o godz. 17.30 w szkolnej stołówce. Porządek obrad - w załączniku poniżej:

      porzadek_obrad(2).pdf

     • Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zachwyciło!

      Tuż przed weekendem majowym uczniowie kl. 8c i 8e pod opieką swoich polonistek - pani Agnieszki Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej wybrali się do warszawskiego OCH-TEATRU na spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Sztuka, podobie jak film i książka pod tym samym tytułem, opowiada historię wyjątkowego nauczyciela, który próbuje chłopców w elitarnej szkole nauczyć samodzielności myślenia. W rolę prof. Keatinga po mistrzowsku wcielił się Wojciech Malajkat. Ósmoklasiści wyszli z teatru oczarowani przedstawieniem. Podobała się im nie tylko gra aktorów, ale i ciekawe, nowoczesne rozwiązania sceniczne, niebanalna muzyka, stroje czy operowanie światłem. Sama historia bawiła i wzruszała. Polecamy obejrzenie tego przedstawienia także innym klasom starszym.

     • Kwietniowy numer "Na marginesie"

      Uczniowie z koła dziennikarskiego pracowali nad kolejnym wydaniem szkolnego miesięcznika. Dziennikarze oddają do rąk czytelników 28 stron tekstów poruszających tematy ważne dla społeczności szkolnej. Zachęcamy do lektury.

      Link do gazetki kwietniowej: kwiecien_8_-_187.pdf​​​​​​​

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych