• Warsztaty świąteczne dla najmłodszych

      W dniu 16 grudnia młodsze dzieci wzieły udział w warsztatach świątecznych. Podczas zajęć uczniowie tworzyli bombki według własnego pomysłu. Dzieciaki wykazały się naprawdę dużą kreatywnością. Było świątecznie, wesoło i radośnie! Zapraszamy do galerii.

     • Teatr piasku- świąteczny koncert kolęd

      Klasa 3b wybrała się do Miejskiej Szkoły Artystycznej aby wziąć udział w spektaklu teatralnym malowanym piaskiem. Podczas koncertu kolęd, który już sam w sobie niesamowitym przeżyciem, mieliśmy okazję oglądać sceny malowane w piasku, dotyczące tematyki świątecznej. Wrażenia - niezastąpione! Zapraszamy do galerii.

     • JASEŁKA SZKOLNE

      17 grudnia obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez uczniów kl. 3a i 3b pod kierunkiem pani Pauliny Goebel i pani Katarzyny Słowik-Siwickiej. Ze względu na wprowadzenie nauki zdalnej od poniedziałku ostatni przed świętami wspólny dzień w szkole spędziliśmy w świątecznym nastroju. Oglądaliśmy pokazaną na scenie historię o świątecznym czasie cudów. Były też piękne kolędy i pastorałki. A na koniec życzenia, żebyśmy wszyscy pod choinką znaleźli niewidzialne prezenty takie jak - zdrowie, miłość, dobre słowo, życzliwość. WESOŁYCH ŚWIĄT!

     • Grudniowy numer gazetki szkolnej

      Ostatni miesiąc roku kalendarzowego to czas podsumowań i refleksji, więc i nasza redakcja podsumowała swoją pracę w 2021 roku… Przygotowaliśmy i wydaliśmy 11 numerów szkolnego miesięcznika, czyli 288 stron. W redakcji pracuje co miesiąc ok. 30 osób. Co miesiąc współpracuje z nami pani Bożena Sawczuk, za co jej serdecznie dziękujemy. Co miesiąc staramy się poruszać tematy dla nas ważne i dzielić się nimi z czytelnikami. Dla naszej redakcji to był dobry rok! Mamy nadzieję, że kolejny będzie jeszcze lepszy – tego życzymy również wszystkim czytelnikom gazetki! (CENZORKI - pani Agnieszka Kożuchowska i pani Izabela Saganowska)

     • Torami Nowej Edukacji- zajęcia rozwijające z matematyki dla klas młodszych

      Matematyka to królowa nauk! Dzieci uczęszczajace na zajecia z projektu doskonale o tym wiedzą. Uczą się kolejności wykonywania działań używając do tego robotów Photon. Budują z klocków Lego ciekawe historie uwzględniając symetrię. Korzystają z pracowni informatycznej- wykonuja zadania matematyczne na komputerach, grają w gry dydaktyczne utrwalające tabliczkę mnożenia.

     • Torami Nowej Edukacji- zajęcia z języka angielskiego

      Uczniowie klas 4 i 5 w ramach projektu "Torami nowej edukacji..." poznają wiele nowych słów. Skupiamy się aktualnie na rozszerzaniu znajomości bardzo ważnej części mowy jaką są czasowniki. Poznajemy wiele nowych nazw czynności poprzez udział w wielu ciekawych grach. Na zdjęciu uczniowie grają w grę o nazwie "Catch the verb" - ich zadaniem jest jak najszybsze przykrycie ręką wypowiadanego przez nauczyciela czasownika i podanie jego polskiego odpowiednika.

     • Dzień Księgarza w zerówce

      Dzieci z oddziału zerowego podczas Dnia Księgarza dowiedziały się jak powstaje książka i gdzie można ją zakupić. Uczniowie podjęli wyzwanie i sami stworzyli książeczki, w których zawarli wymyślone przez siebie historie. Następnie wybrali się do szkolnej biblioteki, w której mogli założyć kartę czytelnika i wypożyczyć książki zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Zaciekawione pięknymi i bogato zdobionymi pozycjami oddały się lekturze...

     • Włączyliśmy się do akcji Szlachetna Paczka

      W ramach akcji Szlachetna Paczka nasza szkoła pomogła rodzinie Pani Kasi. Ilość zebranych rzeczy przerosła nasze oczekiwania. Spełniliśmy wszystkie życzenia rodziny łącznie przygotowując z wolontariuszami 45 paczek. Mieliśmy okazję osobiście wręczyć przygotowane prezenty. Radość otwierania kolejnych paczek przez dzieci nie miała końca. Cieszymy się, że jako społeczność mińskiej trójki wykazaliśmy się niesamowitą hojnością i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. W podziękowaniu za bezinteresowną pomoc nasza szkoła otrzymała dyplom.

     • Zimowe zabawy w Bomkolandi

      W zeszłym tygodniu dzieci z klas 1 oraz grup 0 odwiedziły magiczne miejsce pod Stanisławowem- Bomkolandie. Dowiedziały się jak powstają bomki oraz samodzielnie mogły przyozdobić swoje własne. Spotkały się również z Mikołajem, śpiewały kolędy i świetnie bawiły się w swoim towarzystwie. Na koniec spaliły w specjalnym piecu wszystkie złe uczynki, aby zacząć nowy rok z czystym sercem.

     • Kiermasz świąteczny - pełen SUKCES!

      14 grudnia zorganizowaliśmy KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Impreza cieszyła sie ogromnym zainteresowaniem szkolnej społeczności. Dzieki uprzejmości dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej pana Leszka Celeja udało nam się wypożyczyć profesjonalne stoiska kupieckie, które ustawiliśmy w hali sportowej. Każdy rocznik miał do dyspozycji jedno takie stoisko. Uczniowie wraz z wychowawcami przyozdobili swoje stoiska. Niemal cała społeczność szkolna włączyła się również w przygotowanie większych i mniejszczych arcydzieł do sprzedaży. Od drugiej godziny lekcyjnej ruszyła sprzedaż ozdób świątecznych, kart bożonarodzeniowych, stroików, świeczników, bombek, pierniczków czy herbaty zimowej. Uczniowie (dzięki hojności swoich rodziców) spacerowali między stosikami, słuchali kolęd i pastorałek i robili świąteczne zakupy. Niektórzy byli profesjonalnie przygotowani - mieli torby zakupowe i portfeliki. Towar rozchodził sie b

     • Szymon Wierzbicki wicemistrzem gry w szachy!

      Z wielką dumą i radością informujemy, że Szymon Wierzbicki uczeń klasy Ic w dniu 11 grudnia wziął udział w Mistrzostwach Mazowsza dzieci do lat 7 w szachach. Wygrał 6 z 7 partii i zdobył wicemistrzostwo województwa mazowieckiego. Szymon na co dzień trenuje w Mińskim Towarzystwie Szachowym.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Mikołajkowe podchody 5b

      Klasa 5b spędziła tegoroczne mikołajki aktywnie. Uczniowie, podzieleni na cztery drużyny, wzięli udział w grze terenowej w parku miejskim. Zadaniem każdej drużyny było odszukanie na podstawie wskazówek symboli świątecznych ukrytych w różnych miejscach na placu zabaw i wokół niego. Pod symbolami ukryte były zagadki, które drużyny musiały rozwiązać, żeby przejść do kolejnego etapu. Na koniec na każdego uczestnika czekała pyszna gorąca czekolada oraz słodki prezent.

     • Gratulacje dla Martyny!

      Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Martyna Kucińska z kl. 8c zajęła I miejsce w X Powiatowym Konkursie Plastycznym pod patronatem starosty mińskiego Pięknem malowane - uroda ziemi mińskiej "Urokliwe miejsca mojej Małej Ojczyzny". Martynko - gartulujemy sukcesu i talentu plastycznego!

     • Torami Nowej Edukacji- zajęcia rozwijające z biologii

      Na zajęciach rozwijających z biologii realizujemy różne projekty biologiczne. Ostatnio przygotowaliśmy projekty: "Cukier w pokarmach - słodka pułapka" oraz budowaliśmy modele DNA. W czasie zajęć wykorzystujemy też mikroskopy, prowadzimy obserwacje mikroskopowe samodzielnie przygotowanych preparatów oraz preparatów gotowych.

     • Na mikołajki - wycieczka

      Uczniowie klas 7b i 7c zdecydowali, że ich prezentem mikołajkowym będzie wycieczka do Warszawy. Siódmoklasiści pojechali do Muzeum Świata Iluzji oraz do Hangaru 646. Była rozrywka dla umysłu i dla ciała. Był też spacer po świątecznie wystrojonych ulicach Warszawy - przy okazji uczniowie zobaczyli Pomnik Małego Powstańca i zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Mikołajki mogłyby być częściej...

     • Mikołajki w 4a i 4b

      6 grudnia uczniowie klas 4a i 4b obchodzili mikołajki. A skoro jest to czas zabaw i przygotowań do świąt, każdy z obecnych uczniów mógł na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dzień ten był również okazją do zapoznania się z tradycjami bożonarodzeniowymi i przyniósł dzieciom wiele radości oraz pozytywnych emocji, a także pobudził ich wyobraźnię. Na początku uczniowie zapoznali się z różnymi tradycjami. Potem zaczęła się zabawa. Były wyścigi rzędów, zabawy z piłeczką pingpongową oraz wiele różnych gier i zabaw ruchowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć łamigłówek związanych ze świętami. Następnie wszystkie dzieci wykonywały ozdoby świąteczne. Potem przyszedł czas na prezenty, które rozdał święty Mikołaj. Mikołajki to nie tylko okazja do dobrej zabawy i integracji, ale też źródło szacunku dla tradycji.

  • Partnerzy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych