• Listopadowa gazetka szkolna

      Dziennikarze naszego szkolnego miesięcznika "Na marginesie" przygotowali listopadowe wydanie gazetki. Przeczytacie w niej wywiad z przewodniczącą SU, rozmowę z panem dyrektorem o budowie boiska za szkołą, sondę o pasjach naszych nauczycieli. Poza tym są też stałe rubryki - VS i tematy tabu. Od tego miesiąca uczniowie zdecydowali się na reaktywację cyklu "Mamy cię" oraz na regularne pisanie recenzji gier komputerowych. Jeśli macie tematy, o których chcecie czytać, dajcie nam znać - zajmiemy się tym! Przyjemnej lektury! Link do gazetki znajduje się poniżej:

     • 7d na warsztatach w Międzyczasie

      Uczniowie i uczennice klasy 7d wraz z wychowawczynią K.Kozłowską-Wyszogrodzką i nauczycielka języka angielskiego p. Monika Gromulską uczestniczyli 18 listopada w warsztatach "Miejsce dla młodych - tworzone przez młodych" w Centrum Młodzieżowym Międzyczas.

      Spotkanie z młodzieżą poprowadzili wolontariusze Fundacji EBU z Niemiec i Węgier.

     • Szlakiem "Kamieni na szaniec"

      18 i 19 listopada klasy 8a, 8b oraz 8d i 8e pod opieką wychowawców oraz p. A Matuszewskiej
      w nietypowy sposób rozpoczęła swoją pierwszą przygodę z lekturą A. Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Wycieczka do stolicy w ramach projektu „Poznaj Polskę” miała konkretny cel: przybliżyć uczestnikom najważniejsze wydarzenia życia Zośki, Rudego i Alka z książki Aleksandra Kamieńskiego, ich ideały i dramaty, jak również obraz życia w okupowanej Warszawie. Choć pogoda w piątek nie dopisała, to alternatywa objeżdżania zakątków miasta z panem przewodnikiem okazała się fascynującą przygodą.

     • Uwaga! Nasi wolontariusze ruszają do akcji!

      W dniach 26-27 listopada w godzinach 9-19 w sklepie Kaufland oraz Biedronka (ul. Dabrówki) odbędzie się świateczna zbiórka z Bankiem Żywności. Kup 1 lu 2 opakowania więcej niż potrzebujesz, szczególnie: słodycze, cukier, mąkę, soki, dżemy, herbatę, kako, mleko, tłuszcze, konserwy, odzywki dla dzieci itp. Zebrane rzeczy zostaną przekazane w formie paczek potrzebującym dzieciom w ramach akcji - ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE! Przy koszach ze zbieraną żywnością będą stali wolonatariusze z naszej szkoły. Zachęcamy do podzielenia się żywnością z potrzebującymi. Akcję organizuje Rada Rodziców.

     • Rodzinne dyktando - zapraszamy chętnych!

      Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt "LIKE DLA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY". W ramach działań promujących poprawne używanie języka polskiego proponujemy zabawę ortograficzną w formie RODZINNEGO DYKTANDA. Dyktando odbędzie się 26 listopada o godz. 17.30. Do udziału w ortograficznych potyczkach zapraszamy rodziny uczniów z kl. 4-8. Chętni proszeni są o zgłaszanie deklaracji udziału do nauczycieli języka polskiego - przez dziennik elektroniczny do 23 listopada. Dyktando pisane będzie w parach - uczeń + członek jego rodziny. Zachęcamy do udziału w zabawie!

     • Listopadowe warsztaty z EBU

      Klasy 1-3 miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych przez naszych zagranicznych przyjaciół. Tym razem wolontariusze zabrali najmłodszych uczniów w podróż do Portugalii i Węgier, inne oddziały oddały się fascynującej grze „Play Green”, która dostarczyła wielu wrażeń i powodów do śmiechu. Przy okazji dzieci miały możliwość poćwiczenia języka angielskiego. Starsze klasy uczestniczyły w zajęciach przygotowanych w Mińskim Centrum Młodzieżowym „Międzyczas”. Działanie zostało sfinansowane w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności ze środków Unii Europejskiej.

     • Słowo ma moc!

      Klasa 7c we wtorek 16 listopada wzięła udział w warsztatach kreatywnego pisania, które zorganizował Miejski Dom Kultury w ramach Festiwalu Piotra Skrzyneckiego. Zajęcia dla uczniów prowadziła animatorka polskiego oddziału międzynarodowej organizacji LOESJE promującej wolność słowa. Organizacja powstała prawie 40 lat temu w Holandii, jej nazwa to imię holenderskiej młodej dziewczyny. Znanym wytworem kreatywnego pisania Loesje sa plakaty z hasłami bazującymi na metaforyczności i weloznaczności języka. Niekóre z tych plakatów możecie zobaczyc w naszej szkole. Podczas warsztatów uczniowie 7c uczyli się tworzyć opowiadanie, bawiąc się słowami. Powstały tez "lepieje", czyli śmieszne wierszyki, np.

     • 1c uczy się podstaw programowania

      Uczniowie klasy 1c rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem. Dzięki robotom Photon poznają podstawy kodowania oraz matematyki. Photon to polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zaplanowane lekcje.

     • Przyrodnicy z zeróweczek

      Dzieci z zerówki obchodziły Dzień Jeża. Była to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Towarzyszyło im przy tym mnóstwo dobrej zabawy.

     • Kiermasz charytatywny- pomóżmy Antosiowi!

      Serdecznie zachęcamy do pomocy Antosiowi! Do 25.11 zbieramy gry, książki oraz zabawki. Rzeczy mogą być nowe lub używane w dobrym stanie.Wszystko zostanie przekazane na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 27 listopada w Cegłowie. W trakcie kiermaszu organizowana będzie zbiórka na operację serca 5-cio miesięcznego chłopca. Operacja ma się odbyć w styczniu w Genewie. Dary należy składać do pokoju nauczycielskiego lub sali nr 6.

     • Tydzień z muzą Klio

      W dniach 2-10.11.2021 w naszej szkole odbywał się tydzień spotkań z muzą Klio, czyli szereg konkursów oraz wydarzeń związanych z historią. Wybór był szeroki, każdy uczeń z klas 4-8 mógł znaleźć coś dla siebie: konkurs na grafikę patriotyczną, mem, strój historyczny, zdjęcie z flagą. Można było kręcić Tik Toki, śpiewać patriotyczne pieśni podczas przerw oraz wziąć udział w szkolnej grze terenowej upamiętniającej 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poniżej przedstawiam listę zwycięzców w poszczególnych konkursach oraz kategoriach wiekowych:

    • Tydzień z muzą Klio
     • Wesprzyjmy IGORA - zapraszamy na niedzielny mecz!

      Pomoży Igorowi wygrać walkę z chorobą.

      Co?

      • Mecz charytatywny Mińskie VIPy vs. Przyjaciele Igora
      • licytację fantów pozyskanych od sponsorów i sympatyków, m.in. koszulka z podpisem Roberta Lewndowskiego, okulary Krzysztofa Cugowskiego, sukienka Kasi Kowalskiej i inne
      • loteria fantowa, każdy los
     • Kreatywni ósmoklasiści

      Uczniowie klasy 8c podsumowali swoje spotkanie z lekturą "Pan Tadeusz", tworząc projekty pod hasłem "Pan Tadeusz działa na zmysły". Powstały foldery, książka kucharska, obrazy, makieta, prezentacje multimedialne. Słuchaliśmy, jakie dźwięki dochodzą z Soplicowa, oglądaliśmy przestrzenny układ zaścianka Dobrzyńskiego na makiecie, czytaliśmy o walorach odpoczynku w soplicowskim otoczeniu, a nawet zajadaliśmy się staropolskim bigosem i szarlotką. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających efekty pracy ucznió oraz filmu z pokazem mody postaci z lektury:

     • Bieg Radości z Niepodległości

      Już czwarty raz w naszej szkole zorganizowany został „Bieg Radości z Niepodległości”. W tym wzniosłym przedsięwzięciu brali udział nauczyciele oraz uczniowie. W tym roku gościem honorowym była pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, która otworzyła uroczystość oraz poprowadziła rozgrzewkę przygotowującą do biegu. Uczestnicy aktywnie uczcili wolność naszego kraju. Okazuje się, że można jednocześnie kształtować postawy patriotyczne i rozwijać kondycję fizyczną. Każda drużyna miała za zadanie przebiec wyznaczoną trasę oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej ojczyzny. Uczniowie wykazali się nie tylko zacięciem sportowym, ale również niemałą wiedzą o Polsce. Każdy uczestnik otrzymał dyplom.

     • Z Orłem w tle - szkolne obchody Święta Niepodległości

      Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały szczególnie uroczysty charakter. Uczniowie kl. 2a i 2c pod kierunkiem swoich wychowawczyń - pani Izabelli Kożuchowskiej i pani Katarzyny Chłopik przygotowali poruszające poetycko-taneczne przedstawienie "Z Orłemw tle". Pokazali trud tych, którzy walczyli o niepodległość. Były fragmenty wierszy, piosenki, scenki pantomimiczne i taneczne. Na zakończnie uczniowie klasy 3c przygotowani przez wychowawczynię panią Małgorzatę Kożuchowską zatańczyli poloneza w pięknych szalcheckich strojach. Publiczość, która w dużym skupieniu oglądała występy, zachwycała się także scenografią i pieknym oświetleniem. Mottem spektaklu były słowa naszego patrona Jana Pawła II: "Wolność nie jest dana raz na zawsze".

     • Patriotyczne przerwy muzyczne

      Pani Agnieszka Nowak zaprosiła uczniów klas starszych do wspólnego śpiewania podczas długich przerw. Uczniowie odpowiedzieli bardzo chętnie i... głośno. Pieśni legionowe słychać było z daleka. Uczniowie z pełnym zaangażownaiem korzystali ze śpiewników i wkładali w śpiewanie całe serce. "Warszawianka", "Legiony", "Z młodej piersi się wyrwało", "Przybyli ułani pod okienko", "Wojenko, wojenko" i inne pieśni patriotyczne niosły się przez korytarz.

     • Limeryki to my umiemy pisać! - całe podium w kategorii kl. 7-8 NASZE!

      Z ogromną przyjmnością donosimy, że w miejskim konkursie literackim na limeryk pt. "Ta postać odegrała doniosłą rolę w dziejach naszego miasta" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 z okazjii 600-lecia miasta aż pięc uczennic z naszej szkoły znalazło się na podium w kategorii kl. 7-8.

      1. miejsce - Julia Cudna z 8e i Joanna Wójcicka z 7c

     • Pomóżmy dziewczynom z Jedynki!

      Grupa tańczących dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim bierze udział w konkursie YOU CAN DANCE, Wygrywa film z największą liczbą lajków. Pomóżmy dziewczynom wygrać!

      Wystarczy wejść na poniższy link i zostawić lajka pod filmem. Zachęcamy do lajkowania i udostępniania!

     • Podsumujmy wrzesień i październik

      Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

      Przedstawiamy Wam zestawienie działań dodatkowych podjętych w naszej szkole na rzecz uczniów we wrześniu i październiku tego roku szkolnego. Zależy nam na tym, byście zapoznali się z tym zestawieniem i przekonali się, jak wiele ciekawych projektów, działań, przedsięwzięć udało nam się wspólnie zrealizować. Mamy też nadzieję, że docenicie wysiłek wszystkich, dzieki którym te działania mogły się odbyć.

     • Telefon zaufania dla młodzieży

      Oto nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

  • Partnerzy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych