• V KONCERT CHARYTATYWNY

• 06.10.2021 13:02
      • V KONCERt CHARYTATYWNY
      • V Koncert Charytatywny “Trochę Słońca” odbył się 28 listopada 2004 r. w Miejskiej Szkole Artystycznej. Zebraliśmy 1360 zł na pomoc najuboższym uczniom naszej szkoły.

Podczas koncertu widzowie mogli obejrzeć pięć krótkich spektakli teatralnych w wykonaniu młodych aktorów ze szkolnego teatru POD SPODEM prowadzonego przez Annę Misiołek i Izabelę Saganowską.

„ZEMSTA ŚWIATŁOCZUŁA” – dość swobodna interpretacja komedii hr. Aleksandra Fredry, zrealizowana w konwencji teatru cieni. Spektakl został wyróżniony podczas przeglądu szkolnych przedstawień „Zemsty” w Zamku Królewskim w Warszawie, w styczniu 2002r., gdzie młodzi twórcy mogli spotkać się z reżyserem Andrzejem Wajdą.

„WOJNA NIE MA KOBIECEJ TWARZY” – trudny temat, ale warto o nim mówić. Dumny z siebie generał z orderami w klapie, a obok matki, których synowie ginęli za te ordery. I śmierć z ironicznym uśmiechem, bo tak naprawdę to ona dowodzi. Spektakl zdobył „Pałacową Maskę” w marcu 2004r. w Mińsku Maz.

„ZNACIE? ZNAMY!” – zabawy teatralne z tekstami bajek Aleksandra Fredry, które są nie tylko historyjkami dla dzieci, ale i źródłem życiowych mądrości. I wcale nie potrzeba rekwizytów ani scenografii. Przedstawienie zostało wyróżnione w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Mińsku Maz. w marcu 2003r.

„PAJACE” – II miejsce podczas Przeglądu Profilaktycznych Form Teatralnych w maju 2004r. w MSA w Mińsku Maz.; spektakl pokazywany był także podczas konferencji profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł” w grudniu 2003r.; Przejmujący obraz toksycznej rodziny. Kaleki taniec dziecinnych zabawek powie wszystko…

„JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA PEWNEGO DRZEWA” – prosta, ale ciepła historyjka prawie miłosna, opowiedziana bez słów, ale za to przy specjalnie dobranej muzyce, w której głównym bohaterem staje się drzewo, a miejscem akcji niby zwykła ławka. Pantomima ta została wyróżniona  w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Melpomena w szkolnej ławce” w Warszawie, w kwietniu 2001r.

Pomiędzy scenkami teatralnymi śpiewał specjalny koncertowy zespół pod kierunkiem artystycznym Dariusza Kulmy. Zaśpiewali między innymi:

1. „Nadzieja” – sł. i muz. Jan Pietrzak;

2. „Inny świat” – z repertuaru A.Krzysztoń; piosenka w wykonaniu Izy Mirkowskiej i Strefy G2 zajęła I miejsce w „Cecyliadzie” 2003 i II miejsce w „Trampie” 2004;

3. „Spieszmy się kochać” – sł. J.Twardowski, muz. D.Kulma;

4. „Tolerancja” – sł. i muz. S.Sojka;

5. „Niebo do wynajęcia” – muz. i sł. R.Kasprzycki;

6. „Wznieś serce nad zło” – sł. J.Cygan, muz. R.Rynkowski;

7. „Wrzosowisko” – sł. E.Stachura, muz. Stare Dobre Małżeństwo;

8. „Czarny blues o czwartej nad ranem” – muz. K.Myszkowski, sł. A.Ziemianin (z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa);