• II KONCERT CHARYTATYWNY

• 06.10.2021 13:12
      • II KONCERT CHARYTATYWNY
      • 2 grudnia 2001r. sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury nie mogła pomieścić wszystkich, którzy chcieli obejrzeć II Koncert Charytatywny “Trochę Słońca”.

Koncert stanowił kontynuację akcji charytatywnej zapoczątkowanej ubiegłorocznym spektaklem “Nadzieja” wystawionym w kinie “Światowid”. Pieniądze zebrane rok temu przeznaczono na rzecz Domu Dziecka w Siedlcach. W tym roku było nieco inaczej. Organizatorzy postanowili zadbać o uczniów potrzebujących wsparcia.

Uczniowie występujący na scenie wraz z nauczycielami pokazali w krótkich, wymownych scenkach zwykły dzień z życia jednej niezwykłej osoby. Niezwykłość głównej bohaterki polegała na tym, że w przeciwieństwie do otaczających ja ludzi, ona była po prostu i po ludzku dobra. Widzowie obserwowali odtańczony senny koszmar, patrzyli na poranny bałagan przy śniadaniu, śmiali się ze szkolnych perypetii głównej bohaterki, wzruszali się, patrząc na proste gesty dobroci towarzyszące jej przez cały dzień. To wszystko pokazane zostało dzięki połączeniu pantomimy i teatru ruchu na tle świetnie dobranej muzyki.

Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami, niektórzy nie kryli wzruszenia, wykonawcy usłyszeli sporo słów uznania. Twórcy koncertu udowodnili, że stać nas na odrobinę dobroci dla drugiego człowieka. Zebrana kwota 1120,40zł udowodniła zaś, że warto organizować tego typu spotkania. Dumne z siebie były autorki scenariusza Anna Misiołek i Izabela Saganowska oraz opiekun muzyczny koncertu Dariusz Kulma.

Koncert został pokazany po raz drugi szerszej publiczności w kościele NNMP 16 grudnia (w niedzielę) na rozpoczęcie rekolekcji.