• Mikołajki w 4a i 4b

     • 6 grudnia uczniowie klas 4a i 4b obchodzili mikołajki. A skoro jest to czas zabaw i przygotowań do świąt, każdy z obecnych uczniów mógł na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dzień ten był również okazją do zapoznania się z tradycjami bożonarodzeniowymi i przyniósł dzieciom wiele radości oraz pozytywnych emocji, a także pobudził ich wyobraźnię. Na początku uczniowie zapoznali się z różnymi tradycjami. Potem zaczęła się zabawa. Były wyścigi rzędów, zabawy z piłeczką pingpongową oraz wiele różnych gier i zabaw ruchowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć łamigłówek związanych ze świętami. Następnie wszystkie dzieci wykonywały ozdoby świąteczne. Potem przyszedł czas na prezenty, które rozdał święty Mikołaj. Mikołajki to nie tylko okazja do dobrej zabawy i integracji, ale też źródło szacunku dla tradycji.

     • Święty Mikołaj !

     • 6 grudnia wszystkich uczniów tych młodszych i starszych odwiedził Święty Mikołaj. Przywitał dzieci, porozmawiał o dobrych uczynkach i za pomocą swoich wspaniałych pomocników wręczył dzeieciom słodkie upominki!

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

     • Już za tydzień 14 grudnia zorganizujemy w szkole po raz pierwszy KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach w hali sportowej uczniowie będa mogli kupować ozdoby świateczne, karty świąteczne, stroiki, świece, pierniczki i inne arcydzieła wykonane przez uczniów, nauczycieli i ich rodziców. Do tego w tle będziemy słuchać kolęd i piosenek światecznych. Chcemy pod dachem, w przyjemnym ciepełku stworzyć namiastkę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pomysłodawczynią tego światecznego spotkania jest pani Marta Nalewka, nauczycielka języka angielskiego. Dochód ze sprzedaży światecznych cudeńków zostanie przeznaczony na potrzeby Rady Rodziców, ze szczególnym uwzględnieniem zakupu sztandaru. 

      Uczniowie klas 1-5 będa uczestniczyć w KIERMASZU pod opieką nauczycieli, w czasie wyznaczonych lekcji. Uczniowie klas 7-8 będą mogli samodzielnie skorzystać z kiermaszowych atrakcji podczas długich przerw (12.20-12.40 oraz 14.20-14.40).

      Prosimy Rodziców o przekazanie dzieciom kieszonkowego na zakupy na KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM.

     • Wycieczka 3c - palcem po mapie

     • Dzieci z klasy 3c były na objazdowej wycieczce po Polsce, mimo że nie wyszły poza klasę.  Uczniowie na dłużej zatrzymali się dawnych stolicach kraju i obecnej stolicy - Warszawie, aby poznać legendy związane z tymi miejscami. Uczniowie obejrzeli zamki lub ich ruiny. Nie zabrakło również kontaktu z przyrodą. Parki krajobrazowe zostały zwiedzone, a ich fauna i flora zachwyciły uczestników wyprawy. Cala wycieczka odbyła się w atmosferze koleżeńskiej pomocy, współpracy i dobrej zabawy z mapą. Trzecioklasiści bardzo sprawnie szukali w internecie ciekawostek o zwiedzanych miejscowościach. Okazuje się, że nawet takie podróżowanie może być fascynujące!

     • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych u najmłodszych

     • 3 grudnia zerówkowicze obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W klasie została przeprowadzona pogadanka na temat różnych niepełnosprawności, które dostrzegają w swoim środowisku lokalnym. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się własnymi spostrzeżeniami. Następnie została odczytana bajka terapeutyczna pn.”Jaśka pierwszy dzień nowej szkoły”. Dzieci mogły także same doświadczyć z jakimi ograniczeniami borykają się osoby niepełnosprawne poprzez udział w przygotowanych ćwiczeniach: torze przeszkód z klocków, poruszania się z zakrytymi oczami. Wywołało to w nich dużo emocji i wrażeń. Na koniec wykonali pracę plastyczną „Serce na dłoni”, mamy nadzieję, że wspólne eksperymentowanie pozwoliło przybliżyć im świat osób niepełnosprawnych i zaszczepiło w nich postawy do okazywania pomocy i serdeczności. 

     • Zbiórka nakrętek

     • Nadszedł czas na podsumowanie zbiórki plastikowych nakrętek za wrzesień i październik. 

      Zmagania wygrali uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Zagórską. Dzieci zgromadziły 127,5 kg korków. 

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy tytuły "Wkręconych w pomaganie", a rodzicom dziękujemy za przyłączenie się do akcji. 

      Przypominamy, że zbiórka plastikowych nakrętek trwa cały czas. 

     • WICEMISTRZOWIE POWIATU

     • Z prawdziwą dumą informujemy, że nasza drużyna w piłce ręcznej chłopców zdobyła WICEMISTRZOSTWO POWIATU. 

      W piątek 3 grudnia 2021 r. odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: Smoliński Piotr, Mikucewicz Marcel, Jaworski Jeremi, Kożuchowski Maciej, Legat Wiktor, Rola Mikołaj, Kulikowski Wiktor, Chorążewicz Konrad, Krzyżanowski Szymon, Dubowik Jakub zajęła 2 miejsce i zdobyła wicemistrzostwo powiatu. Gratulacje dla naszych uczniów i ich opiekuna - pana Marcina Sokołowskiego.

      Oto wyniki naszej drużyny:

      SP 3 - SP 4 - 2:9

      SP 3 - SP Siennica - 7:0

      SP 3 - SP Marianka - 12:5

      SP 3 - SP Dębe Wielkie - 7:2

     • Zapraszamy RODZICÓW na zebranie

     • Szanowni Rodzice, zapraszamy na spotkania z wychowawcami oraz dzień otwarty 7 grudnia (we wtorek). Zebranie odbędzie się online. Spotkania z wychowawcami rozpoczną się w każdej klasie o godz. 17.30, a potem w godz. 18.00-20.00 będzie możliwość indywidualnych rozmów z nauczycielami. Proszę do wychowawców zgłaszać potrzebę rozmowy z konkretnym nauczycielem. Wychowawcy poinformują o szczegółach.

     • "Dziady cz. II" - według 8c

     • Uczniowie klas siódmych i ósmych mają okazję obejrzeć teatralną interpretację dramatu Adama Mickiewicza "Dziady cz. II" w wykonaniu swoich koleżanek i kolegów z klasy 8c. Młodzi aktorzy zadbali nie tylko o wierne odtworzenie tekstu romantycznego poety, ale także o odpowiednią do nastroju utworu - scenografię, rekwizyty i stroje. Zosia, Marta, Martyna, Julia, Natalia, Paula, Zuzia, Grześ i Witek włożyli sporo wysiłku w nauczenie się tekstu na pamięć i zagranie ról w opisanym przez Mickiewicza obrzędzie. Publiczność nagradzała występy brawami, co świadczy o uznaniu dla pracy włożonej przez rówieśników. Gratulujemy udanej szkolnej premiery teatralnej! 

     • Z wizytą w Muzeum Józefa Piłsudskiego

     • Uczniowie klasy 7b z wychowawczynią panią Agnieszką Kożuchowską pojechali do Sulejówka do Muzeum Józefa Piłsudskiego. W sąsiedztwie zabytkowego dworku „Milusin” powstał nowoczesny budynek, w którym ukazane zostało życie i działalność polityczna Józefa Piłsudskiego. Siódmoklasiści wzięli udział w zwiedzaniu angażującym, podczas którego zastanawiali się nad tym, czy Józef Piłsudski to bohater, czy raczej buntownik? Jednoznacznej odpowiedzi nie udało się uzyskać, ale uczniowie na pewno byli prowokowani przez panią przewodniczkę do myślenia, do rozważania decyzji podejmowanych przez marszałka. Muzeum - jego położenie, projekt i organizacja sal wystawowych oraz zaprezentowane tam eksponaty - zachwyca! Historia polskiej drogi do wolności jest tam pokazywana w sposób bardzo przystępny, więc wiele wskazuje na to, że nie była to ostatnia wizyta klasy 7b w tym Muzeum.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych