• ÓSMOKLASIŚCI - PRÓBA GENERALNA

• Uczniowie klas ósmych zaczęli dzisiaj trzydniowy maraton egzaminacyjny - na razie są to egzaminy próbne. Tym razem jednak uczniowie przyszli już do szkoły w strojach galowych, pisali w hali sportowej, by poczuć atmosferę egzaminacyjną i by oswoić się z miejscem, sprawdzić, czy potrafią rozplanować sobie czas pisania testów z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego. Trzymamy kciuki za kolejne egzaminy próbne - w środę z matematyki, a w czwartek z języka obcego!

• A może nauka i praca za granicą...

• Uczniowie klasy 7d mieli  okazję  podczas  godziny wychowawczej spotkać  się  z  absolwentką  Gimnazjum Miejskiego nr 2 (naszej szkoły)  Panią Katarzyną  Balawajder.

Pani  Kasia  chętnie podróżuje, uczy  się  języków  obcych  i  spotyka  z  młodzieżą. Uczniowie  dowiedzieli  się  o  warunkach  życia  i  edukacji w  Niemczech. Zadawali  pytania  o  znajomość  języków  obcych, o  wynajęcie mieszkania  i  podjęcie pracy  na  terenie Niemiec  i  krajów niemieckojęzycznych.  Pani  Kasia dzieliła  się  swoją  wiedzą  i  doświadczeniami  z  pobytu  u  naszych sąsiadów.

Dziękujemy  za  ciekawe  spotkanie, które zorganizowąła wychowawczyni 7d - pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka.

• (Nie)perfekcyjne miejsce zamieszkania

• Klasa  8c  na  podsumowanie  tematu  na  lekcję  języka niemieckiego  przygotowała  swoje  wyobrażenie  "Perfekcyjnego miejsca do zamieszkania" - pojawiły  się  spokojne  osiedla  przyszłości, nowoczesne  domy  jednorodzinne  czy  mieszkania  w  przyjaznych dla środowiska wieżowcach.

Jednak  jak  to  we  współczesnym świecie  bywa - uczennice  przedstawiły  nam  również  miejsce  NIEperfekcyjne - nieprzyjazne  dla  człowieka.

Wszyscy  wykazali  się  wyobraźnią, kreatywnością  i  znajomością  języka niemieckiego w  temacie  miejsca zamieszkania.

Projekt koordynowała nauczycielka języka niemieckiego - pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka.