• Alfabetycznie... w 4c

• Uczniowie klasy 4c utrwalają znajomość alfabetu - jak? W działaniu! Na lekcji języka polskiego oprócz znajomości alfabetu uczniowie ćwiczyli również umiejętności pracy w grupach, kontrolowania czasu przeznaczonego na pracę, odpowiedzialności za powierzone zadanie. Czwartoklasiści na lekcję przynieśli gazety, z których wycinali wyrazy rozpoczynające się od kolejnych liter alfabetu i przyklejali je zgodnie ze znaną już kolejnością alfabetyczną. Wszyscy pracowali w pełnym skupieniu i doskonale poradzili sobie z tym zadaniem.

• TALENCIAKI

• Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoła pełna talentów" organizowanej przez sieć sklepów LIDL. Jeśli robią Państwo zakupy w tym sklepie, to wystarczy poprosić przy kasie o talenciakowe bony (1 bon za zakupy o wartości min. 50 zł, w tym co najmniej jedno warzywo lub owoc). Talony można przynosić do szkoły i wrzucać do szkrzyneczki - przy szatni kl. 4-8 lub w świetlicy. Można także skanować QR kody. Im więcej "talenciaków" będzie na naszym koncie, tym atrakcyjniejsze nagrody dla szkoły będziemy mogli otrzymać. Akcja trwa do listopada.

• Piątoklasiści na kajakach

• W ubiegły czwartek uczniowie klas 5a i 5b wybrali się na jednodniową wycieczkę. Podczas niej wysłuchali historii związanych z miejscowościami Liw oraz Węgrów. Zobaczyli także zamek w Liwie. Ostatnim punktem wycieczki był spływ kajakowy - dla większości uczniów pierwszy w życiu. Udało się przepłynąć łącznie 10 km. Aktywnie spędzony czas na wycieczce pozwolił uczniom zintegrować się oraz pokonać własne słabości.

• Działamy - dla Darii!

• 8 września ponownie zroganizowaliśmy w szkole akcję sprzedaży ciast, żeby zbierać pieniądze na potrzeby naszej chorej uczennicy Darii Gągol. Pracownicy szkoły przygotowali mnóstwo przepysznych słodkości - były ciasta, babeczki, deserki, galaretki, wafelki, bloki czekoladowe. Tym razem również zainteresowanie akcją było ogromne. Zebraliśmy dla Darii 3.440,00 złotych. Dziękujemy za pomoc, dziękujemy za hojność!

• Pomagamy Darii - w czwartek, na słodko!

• W najbliższy czwartek (8 września) po raz kolejny będziemy sprzedawać ciasta upieczone przez pracowników szkoły. W ten sposób pomagamy w zbiórce pieniędzy na leczenie naszej uczennicy Darii Gągol. W związku z tym, że 1 września zainteresowanie akcją było tak duże, że nie dla wszystkich wystarczyło naszych słodkich wypieków, zapraszamy rodziców i uczniów do zakupu ciast w godzinach od 11.00 do 13.00. Nasze słodkie stoisko będzie rozstawione na parterze szkoły, w pobliżu gabinetu pani pedagog. Na słodko zaczęliśmy rok szkolny i pierwszy tydzień nauki na słodko zakończymy. Najważniejszy jednak niech będzie cel akcji - liczymy na Państwa hojność i otwarte serca! Pomóżmy Darii!

• Like dla poprawnej polszczyzny

• Z przyjemnością chwalimy się zaświadczeniem potwierdzającym udział naszej szkoły w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Like dla poprawnej polszczyzny". W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie wykonali szereg działań promujących język polski - były plakaty, banery na ogrodzeniach, filmiki potwierdzające, że młodzi ludzie mają niemałą świadomość językową. Wszystkie działania koordynowała w naszej szkole pani Joanna Sterna. Serdecznie gratulujemy!

• Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

• Po wakacyjnej przerwie 1 września wróciliśmy do szkoły! Uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w uroczystych spotkaniach, które miały miejsce w hali widowiskowo-sportowej. Część artystyczną w kl. 4-8 przygotowały panie Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka i Joanna Sterna wraz ze swoimi uczniami, a uroczystość dla kl.1-3 zorganizowały panie Magdalena Ostolska i Marta Woźnica wraz z dzielnymi drugoklasistami. Podczas każdej części głos zabierał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który mówił uczniom, że chodzenie do szkoły jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności, ale także z powodu relacji, jakie można nawiązać w szkole z drugim człowiekiem. Najbardziej wyjątkowe było powitanie w szkole nowych uczniów - pierwszoklasistów. Gościem honorowym tego rozpoczęcia była pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, która podzieliła się swoją energią z kolejnym rocznikiem naszych uczniów. Nie zabrakło również słów motywujących do nauki.

Od rana w szkole było też wyjątkowo słodko - pracownicy szkoły zorganizowali akcję sprzedaży ciast, by pomóc chorej uczennicy Darii Gągol. O sukcesie tego przedsięwzięcia świadczy nie tylko zebrana kwota, ale także to, że wszystkie ciasta zostały sprzedane do połudna, a to oznacza, że w przyszłym tygodniu będzie druga część słodkiego pomagania przeznaczona w szczególności dla uczniów z klas 1-3 i ich rodziców. Dzisiaj jesteśmy dumni z kwoty, która będzie przeznaczona na leczenie Darii - do naszych koszyczków trafiła imponująca kwota 6.081,00 złotych. Dziękujemy za hojność i za otwarte serca! Warto i trzeba pomagać!

Życzymy wszystkim dobrego roku szkolnego, niech będzie to czas rozwoju, spełnienia i radości z odkrywania tego, co nowe!

• Ruszamy ze szkolnymi obiadami

• Pani intendentka informuje, że żywienie dzieci w oddziałach przedszkolnych rusza od 1 września, uczniów kl. 1-3 - od 5 września, a uczniów kl. 4-8 - od 7 września. Informacje o szkolnym zywieniu - jadłospis i kartę zgłoszenia znajdą Państwo w zakładce "obiady". SMACZNEGO!