• Roboty mbot2 połączyły 3b i 8c

          • Czy istnieje coś, co może jednocześnie sprawić radość uczniowi klasy III i klasy VIII?

            Okazuje się, że najnowsze technologie mogą zdziałać cuda! Uczniowie klasy VIIIc wraz z młodszymi koleżankami z klasy IIIb mieli do wykonania wspólne zadanie. Mianowicie z pudełka pełnego śrubek, kabelków i elektronicznych części mieli złożyć robota. Mimo różnicy wieku uczniowie szybko zaczęli współpracować. Zarówno młodsi, jak i starsi byli bardzo zaangażowani i ciekawi efektu końcowego. Efekt okazał się imponujący - dzięli współpracy powstały jeżdżące robociki. Sterowanie, tańczenie, zmienianie kolorowych światełek w powstałych robotach mbot2  przyniosło wszystkim dużo radości. To była wspaniała lekcja robotyki i współpracy! Podwójny sukces!

          • Warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem drukarki 3d

          • W poniedziałek 30 stycznia klasy 0b, 1a, 1d, 2a, 2b, 2c, 2d, 3d wzięły udział w warsztatach edukacyjnych z wykorzystaniem drukarki 3D. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technologiami oraz zastosowaniem trójwymiarowych wydruków w praktyce. Każdy uczeń mógł z bliska przyjrzeć się, w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe. W trakcie dowiedzieliśmy się, że druk 3D można wykorzystać m.in. w medycynie, architekturze, przemyśle, edukacji, rozrywce, cukiernictwie, kulturze i sztuce. Uczniowie pilnie obserwowali pracę drukarek 3D, a efekt tej pracy bardzo ich zaciekawił! Dziękujemy Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS za przeprowadzenie warsztatów.

          • Uczymy się samodzielności

          • Dzieci z oddziałów przedszkolnych samodzielnie przygotowują sobie śniadania. Produkty są wystawione w stołówce w formie szwedzkiego stołu, a dzieci samodzielnie tworzą swoje zestawy śniadaniowe, dobierają ulubione składniki, próbują nowych, nieznanych smaków. Okazuje się, że to działanie sprawia naszych zerówkowiczom niezwykłą frajdę, a panie kucharki cieszą się, bo dzieci zjadają więcej niż przy tradycyjnym podaniu kanapek wykonanych w kuchni na talerzyku. Grunt to samodzielność!

          • Dzień Babci i Dziadka w Grębiszewie

          • 31 stycznia dzieci z kółka teatralnego prowadzonego przez panią Iwonę Karwowską oraz ze szkolnego chóru  kierowanego przez panią Magdalenę Jakubowską pojechały do ZOL Obok Lasu w Grębiszewie, żeby zaprezentować przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spektakl wywołał mnóstwo wzruszeń i pozytywnych emocji zarówno po stronie młodych artystów, jak i starszych mieszkańców Zakładu Opieki w Grębiszewie. Poznaliśmy tam wspaniałych ludzi, w tym panią Basię - emerytowaną aktorkę teatralną oraz byłą nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Po występie młodzi artyści podarowali przyszywanym babciom i dziadkom piękne laurki wykonane przez uczniów naszej szkoły z ogromną pomocą pani Katarzyny Chłopik oraz Katarzyny Milewskiej. Plakat informujący o przedstawieniu wykonała Nadia Grabowska z klasy 8C, a o nagłośnienie w trakcie spektaklu zadbał pan Piotr Borkowski. Przedstawienie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd, a później pani Magdalena Gąsecka z ZOL w Grębiszewie zaprosiła  dzieci na pyszny, słodki poczęstunek. Przed powrotem do Mińska dzieci zwiedziły mini zoo i bardzo zaprzyjaźniły się z malutkimi kózkami. To był naprawdę wzruszający dzień, pełen wrażeń i emocji.

          • Wizyta leśnika w oddziale przedszkolnym

          •       Grupa 0A i 0B gościła u siebie leśnika z Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki. Pani opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nich zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Uczestniczy dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Podczas spotkania pani leśnik zadawała zerówiakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły.
                 Na zakończenie dzieci otrzymały do klasy plaster dębu z pieczęcią oznaczeniem Lasy Państwowe.

          • Wprowadzamy MODĘ NA POLSKI

          • W lutym obchodzony jest MIędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tego powodu od wielu lat w naszej szkole w lutym panuje MODA  NA POLSKI. W tym roku bohaterką polonistycznych aktywności w klasach 4-8 będzie WISŁAWA SZYMBORSKA, poniewaz rok 2023 został poświęcony właśnie tej polskiej poetce i noblistce. CO się będzie działo w ostatnim tygodniu przed feriami?

            1. WYSTAWA i KAHOOT

            Od poniedziałku 6 lutego na górnym korytarzu będziecie mogli zapoznać się z ciekawostkami z życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. Na lekcjach polskiego obejrzycie dodatkowo prezentację lub film poświęcony poetce. Na podstawie zebranych w ten sposób informacji każdy uczeń weźmie udział w quizie przygotowanym w aplikacji kahoot. W ten sposób wyłonimy w każdej klasie mistrza wiedzy o Szymborskiej.

            2. WYKLEJANKI, LEPIEJE i inne cuda

            Zaprosimy uczniów w każdej klasie do aktywności twórczej. Będziecie wykonywać ilustarcje do wybranych wierszy Szymborskiej, tworzyć portrety poetki, pisać lepieje i robić wyklejanki. Wasze prace tuż po feriach pokażemy na szkolnej wystawie.

            3. KONKURSY

            Wszystkich uczniów z kl. 4-8 zapraszamy do udziału w dwóch konkursach związanych z twórczością W. Szymborskiej:

            a) KONKURS DETEKTYWISTYCZNY - poszukujemy najstarszego wydania dowolnego tomiku wierszy Wisławy Szymborskiej; poszukajcie i przynieście do szkolnej biblioteki do 10 lutego najstarsze wydanie wierszy, jakie uda Wam się odnaleźć w domowych biblioteczkach; wystawa i nagrody - po feriach.

            b) KONKURS KALIGRAFICZNY - na jasnej kartce formatu A3 zapisz piórem pięknym, ozdobnym pismem wybrany wiersz W. Szymborskiej, możesz dodatkowo ozdobić pierwszą literę; pracę oddaj do końca lutego do swojego polonisty;wystawa i nagrody - po feriach.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych