• VII KONCERT CHARYTATYWNY
   • VII KONCERT CHARYTATYWNY

   • 06.10.2021 12:55
   • VII KONCERT CHARYTATYWNY
   • VII Koncert Charytatywny “Trochę słońca” odbył się 3 grudnia 2006r. w Miejskiej Szkole Artystycznej.Udało nam się zebrać kwotę 2055,55zł, która – jak zawsze – przeznaczymy na pomoc najuboższym gimnazjalistom.

    Podczas tegorocznego koncertu można było obejrzeć premierowy spektakl w wykonaniu szkolnego teatru „Pod spodem”. Autorkami i reżyserkami przedstawienia były opiekunki młodych aktorów – Anna Misiołek i Izabela Saganowska. Co się działo na scenie? Aniołom w niebie się wyraźnie nudzi, zaczynają więc pomagać na swój sposób młodym ludziom na Ziemi. Co z tego wyniknie? Czy anielskie metody sprawdzą się w pokonywaniu problemów współczesnych nastolatków? „Ta nasza młodość, ten szczęsny czas, ta para skrzydeł zwinięta w nas…”. Takie treści zostały pokazane w teatralnej formie. Do tego piękna muzyka w wykonaniu chóru złożonego z uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców pod kierunkiem Dariusza Kulmy. Podczas koncertu można było usłyszeć następujące utwory:

    1. „Anioł Pański” – sł. A.Ziemianin, muz. K.Myszkowski (Stare Dobre Małżeństwo);

    2. „Anielski szept” – sł. i muz. D. Kulma;

    3. „Ulica Wszystkich Świętych” – sł. A.Ziemianin, muz. K.Myszkowski (Stare Dobre Małżeństwo);

    4. „Rzeki snu” – sł. M.Grala, muz. W.Koperkiewicz (Magdalena Turowska, Jarosław Wasik);

    5. „Bieszczadzkie anioły” – sł. A.Ziemianin, muz. K.Myszkowski (Stare Dobre Małżeństwo);

    6. „Komunia” – sł. E.Stachura, muz. K.Myszkowski (Stare Dobre Małżeństwo);

    7. „Makatka z aniołem” – sł. A.Ziemianin, muz. K. Myszkowski (Stare Dobre Małżeństwo);

    8. „Moi przyjaciele” – sł. A.Budzyńska ;

    9. „Radością moją” – sł. i muz. P.Wierzbicki;

    10. „Nie czekaj już…” – hymn koncertu.

    Koncert jest bardzo potrzebnym i ważnym przedsięwzięciem gimnazjum przy Budowlanej, o czym najdobitniej świadczą słowa tych, którzy skorzystali z koncertowego funduszu.

    Na co przeznaczamy pieniądze zebrane podczas koncertu? – mówią ci, którzy z nich skorzystali:

    v  Dofinansowanie pozwoliło mi pojechać na wycieczkę do kina i do muzeum. Ten wyjazd zbliżył mnie z klasą, lepiej się poznaliśmy.

    v  Dzięki pieniądzom z koncertu wyjechałam na wycieczkę do Zakopanego. Bardzo chciałam zobaczyć góry, ale moich rodziców nie było stać na opłacenie wyjazdu. Państwa hojność spełniła moje marzenia! Dziękuję bardzo!

    v  Założenie za mnie pieniędzy na wycieczkę dało to, że moja mama kupiła mi na to konto buty, bo tamte całkiem się zniszczyły.

    v  W podstawówce bardzo rzadko jeździłam na wycieczki, bo tata nie dawał mi pieniędzy, a pani w szkole mówiła, że jestem za słaba w nauce. Podoba mi się, że w mojej szkole jest taka akcja, dzięki której nie tylko ja, ale i inne dzieci mogą jeździć na wycieczki nawet wtedy, kiedy ich na to nie stać.

    v  Pomysł zbiórki pieniędzy na koncercie jest bardzo trafny. Dzięki temu mogę uczyć się z własnych podręczników albo wyjechać na wycieczkę do teatru. Cenię ludzi, którzy chcą też myśleć o innych.

    v  Dzięki pieniądzom uzyskanym z koncertu charytatywnego „Trochę słońca” miałam szansę pojechać do Muzeum Powstania Warszawskiego i dowiedzieć się wielu interesujących informacji. Warto organizować ten koncert, bo potrzebujący uczniowie też mogą poznawać świat.

    v  Wyjechałam do Warszawy do muzeum, co bez tych pieniędzy, w mojej rodzinie byłoby niemożliwe.

    v  Byłam w muzeum, moja wiedza o historii Polski bardzo się poszerzyła. Koncert daje szansę ubogiej młodzieży żyć jak inni. Bo każdy zasługuje na promyk słońca.

   • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych