Aktualności

          • Kolorowe zakończenie roku w edukacji wczesnoszkolnej

            Za nami wyjątkowe zakończenie roku szkolnego klas 1–3, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowali uczniowie klas 2b i 2d. Było uroczyście, radośnie i – zgodnie z mottem przedstawienia – półżartem, półserio. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, podczas której z należnym szacunkiem wprowadzono poczet sztandarowy oraz wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Pan Dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki podsumował mijający rok szkolny, dziękując uczniom za ich wysiłek, rodzicom za nieocenioną współpracę oraz wszystkim, którzy każdego dnia tworzą naszą szkolną społeczność. Następnie publiczność została zaproszona do niezwykłej podróży przez szkolny rok. W humorystycznych scenkach dzieci z przymrużeniem oka opowiadały o szkolnej codzienności – zaginionych długopisach, niekończących się pytaniach o wakacje czy tajemnicach plecaków. Nie zabrakło śmiechu, ale też chwil refleksji. Przedstawienie przyp

          • Rozpoczynamy wakacje!

            Uczniowie klas od 4 do 7 uczestniczyli w uroczystościach zakończenia roku szkolnego. Zgromadzonych przywitał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki. W swoim przemówieniu podziękował on uczniom za ich zaangażowanie, wytrwałość, osiągnięcia edukacyjne, sportowe oraz artystyczne. Słowa uznania za wsparcie oraz współpracę skierował również do rodziców uczniów oraz do nauczycieli. W części oficjalnej wychowawcy klas wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem za wysokie wyniki w nauce, dyplomy za osiągnięcia sportowe oraz aktywność społeczną. Najlepsi uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Podziękowania odebrali również rodzice, którzy wykazali się aktywnością na rzecz klasy oraz szkoły. Najbardziej radosną częścią uroczystości było przedstawienie, w którym siódmoklasiści w niezwykle humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia szkoły ilustrowane świetnie dobranymi fragme

          • Żegnamy ósmoklasistów

            26 czerwca pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy właśnie dziś skończyli ważny etap swojej edukacji i opuścili mury naszej szkoły, aby rozpocząć kolejny rozdział swojego życia. W przemówieniu skierowanym do ósmoklasistów pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki wspominał wydarzenia z życia szkoły, w których nasi uczniowie w szczególny sposób zapisali się w jego pamięci. Życzył im odwagi w mierzeniu się z nowymi wyzwaniami oraz wytrwałości w realizacji celów oraz spełnianiu swoich najskrytszych marzeń. Następnie przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć ósmoklasistów. Statuetkę najlepszej absolwentki otrzymała Katarzyna Kulma z klasy 8a, najlepszego absolwenta - Jakub Olejnik z 8a. Statuetki dla najlepszych sportowców wręczono: Amelii Stelmaszczyk z 8b, Marii Koncy z 8b, Wiktorowi Legatowi z 8b oraz Antoniemu Skwiecińskiemu z 8a. Wychowawcy wręczyli swoim wychowankom świadectwa oraz dyplomy za osiąg

          • Przygody w Literkowie – innowacja w klasach 2b i 2c

            Uczniowie klas 2b i 2c uczestniczyli w innowacji pedagogicznej „Moi przyjaciele z Literkowa”, inspirowanej programem Renaty Pasymowskiej „Moi przyjaciele z Literkowa. Program nauczania ortografii w klasach I–III”. Głównym założeniem innowacji było uczenie ortografii w sposób aktywny, twórczy i bliski dziecięcej wyobraźni. Zamiast tradycyjnych ćwiczeń, uczniowie wyruszyli w niezwykłą podróż do Literkowa – miejsca pełnego wyjątkowych bohaterów i przygód językowych. Dzieci poznały mieszkańców Literkowa: Próżniaka, Otwartusia, Porządnisia, Żarusia, Hałasusia, Cichusia i Wyjątkusia. Każda z postaci stała się pretekstem do odkrywania zasad ortograficznych w ciekawy i angażujący sposób. Uczniowie wcielali się w role bohaterów, odgrywali scenki teatralne oraz tworzyli własne interpretacje ich przygód. W trakcie realizacji innowacji odbyło się mnóstwo działań rozwijających kreatywność i współprac

          • BIBLIOTEKA - DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

            Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w ramach III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka” 2025/2026. Od grudnia do czerwca były zrealizowane trzy działania:

            - akcja polegająca na inspirowaniu do czytania młodszych uczniów przez ich starsze koleżanki i kolegów, i nauczycieli;

          • Wycieczka rowerowa kl. 7c

            W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy 7c wraz ze swoimi opiekunami: panem Marcinem Maciejewskim oraz panem Tomaszem Rutą wybrali się na wycieczkę rowerową do oddalonej o 10 km od Mińska Julianówki, gdzie w gospodarstwie agroturystycznym ‘Mazowieckie Siodło’ odbyło się ognisko integracyjne z kiełbaskami. Część trasy do Julianówki oraz z powrotem do szkoły wiodła przez tereny leśne oraz mało uczęszczane wiejskie, piaszczyste dróżki, z dala od zgiełku ulicznego ruchu. To był udany dzień. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie, integrując się w zespole klasowym.

          • Ludzie listy piszą… 6d na poczcie

            W ramach praktycznej lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6d udali się do placówki pocztowej przy ulicy Stary Rynek 1 w Mińsku Mazowieckim, aby w rzeczywistych warunkach przetestować wiedzę o zasadach poprawnego adresowania listów. Wcześniej na zajęciach teoretycznych przypomnieliśmy sobie strukturę listu, pojęcia nadawcy i adresata oraz elementy niezbędne do wysłania korespondencji. Na lekcji napisaliśmy list do wybranej osoby: do koleżanki, babci, mamy. To doskonała forma, gdzie możemy zastosować słowo pisane, które jest nam bardzo obce, ponieważ pisanie listów jest już mało praktykowane. Ciekawi jesteśmy, który z naszych listów dotrze jako pierwszy.

          • Smaczny język polski z klasą 4c

            Klasa 4c wzięła udział w wyjątkowej lekcji języka polskiego poprowadzonej przez panią Ewelinę Sikorską. Zamiast tradycyjnego pisania w zeszytach przy ławkach, sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwe studio kulinarne. Celem zajęć było praktyczne ćwiczenie tworzenia planu wydarzeń oraz przekształcania zdań w równoważniki zdań. Motywem przewodnim stało się samodzielne przygotowanie zdrowych kanapek. Na początku lekcji przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady: równoważnik zdania nie zawiera czasownika w formie osobowej, musi być krótki, zwięzły i jasno oddawać sens czynności. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy, a na ławkach pojawiły się przyniesione przez nas produkty: chleb, masło, sery, wędliny oraz kolorowe warzywa. Naszym zadaniem było nie tylko zrobienie idealnej kanapki, ale przede wszystkim dokładne zapisanie każdego kroku w formie planu wydarzeń. Kluczowym warunkiem było użyc

          • Projekty teatralne

            Uczniowie klas czwartych i szóstych, których języka polskiego uczy pani Ewelina Sikorska, samodzielnie przygotowali i wystawili przedstawienia teatralne. Dzieci wzięły na siebie pełną odpowiedzialność za cały proces twórczy – od wyboru lub napisania scenariusza, przez przygotowanie scenografii i rekwizytów, aż po brawurowe odegranie ról na scenie. Taka forma twórczości to świetny sposób na rozwijanie kreatywności, pewności siebie oraz umiejętności pracy w grupie. Podczas pracy w grupach było dużo zabawy i śmiechu, a przecież o to w tym wszystkim „chodziło”. Utrwalenie poznanych bajek, legend i lektur, spędzenie wspólnie czasu, praca według własnych pomysłów i projektów oraz wspólnie spędzony czas – to właśnie najważniejsze cele, które zostały zrealizowane. Występowanie w teatrze to dla młodych ludzi jedno z najbardziej rozwijających doświadczeń, które pozwala im na przełamywanie barier e

          • Mazurska przygoda uczniów klas 6b, 6c i 7a

            Uczniowie klas 6b, 6c i 7a wraz ze swoimi wychowawcami panią Anettą Bodecką-Budytą, panem Sławomirem Rybińskim, panią Iwoną Karwowską oraz z panią Katarzyną Rosłoń uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce na Mazury. Naszą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania Olsztyna – miasta o bogatej historii i pięknej architekturze. Spacerując po jego ulicach, poznawaliśmy ciekawe miejsca, zabytki oraz historię regionu Warmii i Mazur. Po zwiedzeniu Olsztyna udaliśmy się do ośrodka Gwarek położonego w malowniczej okolicy niedaleko Giżycka. Już od pierwszych chwil na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i aktywności przygotowanych przez młodych, pełnych energii animatorów. Zajęcia były bardzo różnorodne – wymagały współpracy, kreatywności, sprytu i zaangażowania całych zespołów. Uczniowie brali udział w grach terenowych, zajęciach integracyjnych, sportowych i rekreacyjnych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

          • Podsumowanie projektu „Gramy Zmysłami”

            Z radością informujemy o zakończeniu udziału klasy 1a w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Gramy Zmysłami”. W trakcie realizacji projektu uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach rozwijających percepcję sensoryczną, kreatywność oraz umiejętność współpracy. Zadania dostarczyły wielu pozytywnych emocji, a także pozwoliły zdobyć nowe doświadczenia poprzez naukę i zabawę. Za aktywny udział i zaangażowanie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie, które będzie miłą pamiątką wspólnie spędzonego czasu i zrealizowanych działań. Dziękujemy wychowawczyni za realizowanie z uczniami kolejnych działań projektowych i wszystkim uczestnikom za zaangażowanie! Gratulujemy ukończenia projektu!

          • 1b na biwaku

            W środę i czwartek klasa 1b pod opieką p. Wioletty Głąbickiej oraz p. Pauliny Goebel spędzała czas w Bobrowym Siedlisku w Chochole. Uczniowie w trakcie biwaku wybrali się na wyprawę do lasu, bawili się na trampolinie i tyrolce, obejrzeli film pod "chmurką", prowadzili przyjemne rozmowy przy ognisku podczas pieczenia kiełbasek. Największą atrakcją było jednak nocowanie w namiotach. No i daliśmy radę! Na pewno koniec roku szkolnego pierwszaki zapamiętają na długo...

          • Tydzień bezpieczeństwa w klasach drugich

            Uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu podczas wakacji. Rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznego wypoczynku, zachowaniu nad wodą, w górach oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. W ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Mieli również okazję ćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach, doskonaląc swoje umiejętności ratowania życia. Podczas zajęć przypomnieliśmy także, gdzie w naszej szkole znajduje się defibrylator AED oraz jak ważną rolę odgrywa on w sytuacjach zagrożenia życia. To były bardzo wartościowe i praktyczne zajęcia, które pomogą naszym uczniom bezpiecznie spędzić wakacje oraz właściwie reagować w nagłych sytuacjach. Życzymy wszystkim słonecznych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

          • Bezpieczne wakacje i radosne zakończenie roku w klasie 2a

            Ostatni tydzień nauki w klasie 2a poświęciliśmy utrwalaniu wiadomości dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji. Rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach, na drodze oraz podczas zabaw z rówieśnikami. Szczególnym wydarzeniem był kurs pierwszej pomocy, który pod okiem naszych nauczycielek przeprowadziła uczennica klasy 2a - Zuzanna Klejne. Przypomnieliśmy sobie, jak prawidłowo ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bocznej ustalonej oraz jak reagować w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Uczyliśmy się także bandażowania ran i poznawaliśmy podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Ostatni dzień szkoły upłynął nam w wyjątkowo radosnej atmosferze. Najwięcej emocji dostarczyła wszystkim wodna bitwa, podczas której nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy. Na zakończenie wspólnego świętowania zjedliśmy pyszne lody. Teraz z uśmiechami na twarzach rozpoczynamy wakacje

          • Tydzień Bezpieczeństwa w klasach trzecich

            W ramach realizacji tematu „Bezpieczeństwo” uczniowie klas trzecich uczestniczyli w różnorodnych działaniach edukacyjnych i praktycznych. Wzięli udział w pogadance na temat bezpiecznego spędzania wakacji oraz wykonali prace plastyczne związane z tą tematyką. Bardzo ważnym elementem programu były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie poznali podstawowe zasady ratowania życia i zdrowia oraz ćwiczyli czynności ratunkowe na fantomie. Dzięki praktycznym ćwiczeniom mogli przekonać się, jak należy reagować w sytuacjach wymagających szybkiej pomocy. W ramach przypomnienia zasad ruchu drogowego odbyło się także wyjście na pobliskie skrzyżowanie. Uczniowie obserwowali ruch uliczny i utrwalali zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwego zachowania się w pobliżu dróg. Na zakończenie uczniowie przygotowali plakaty promujące bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku

          • Charytatywny musical

            Uczniowie klas 6d i 7d pod opieką pani Bogumiły Borzęckiej-Gołoś oraz pani Eweliny Sikorskiej mieli okazję uczestniczyć 24 czerwca w Miejskiej Szkole Artystycznej w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym – musicalu "Naprawczak" przygotowanym przez Musicalową Akademię Talentów.

            Przedstawienie zachwyciło publiczność wysokim poziomem artystycznym, efektowną choreografią oraz poruszającą fabułą. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie, tworząc niezapomniane widowisko pełne emocji, pasji i energii.

          • „Syrenka warszawska” w wykonaniu teatru MiM

            Na zakończenie roku szkolnego koło teatralne kl. 1-3 "MiM" zaprezentowało spektakl pt. „Syrenka warszawska”. Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przenosząc widzów do świata warszawskiej legendy i opowiadając historię dzielnej Syrenki, która do dziś jest symbolem stolicy. Przedstawienie zachwyciło publiczność barwnymi kostiumami, ciekawą scenografią i pełną energii atmosferą. Uczniowie grający w przedstawieniu po raz kolejny udowodnili, że talent, systematyczna praca i współpraca potrafią stworzyć wyjątkowe widowisko. Na zakończenie spektaklu aktorzy zaprosili wszystkich widzów do  śpiewania piosenki „Na morza dnie”. Wspólny śpiew połączył wykonawców i publiczność, tworząc radosny finał przedstawienia i dostarczając wszystkim wiele pozytywnych emocji. Serdecznie gratulujemy członkom teatru MiM udanego występu i dziękujemy za dostarczenie widzom niezapomnian

          • Wyróżnienie w "Kangurze"

            Z radością informujemy, że nasz uczeń z klasy 2A, Tadeusz Kozłowski, otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. To osiągnięcie jest dowodem dużych umiejętności matematycznych, systematycznej pracy oraz zaangażowania. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji oraz kolejnych osiągnięć naukowych!

          • Historia w praktyce – niezwykła podróż klas piątych w czasie!

            W tym roku szkolnym uczniowie klas 5a, 5b i 5c mieli okazję poznawać historię w sposób wyjątkowy – poprzez działanie, doświadczenie i wspólną zabawę. Już po raz trzeci zorganizowaliśmy projekt „Kuchnia średniowiecza”. Najpierw podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak odżywiali się ludzie w średniowieczu, jakie produkty były dostępne oraz czym różniły się posiłki bogatych i ubogich. Następnie sami wcielili się w rolę średniowiecznych kucharzy – przynieśli potrzebne produkty i przygotowywali potrawy inspirowane dawnymi recepturami. Była to nie tylko cenna lekcja historii, ale także doskonała okazja do współpracy i rozwijania kulinarnych umiejętności. Nie zabrakło również spotkania z kulturą starożytnej Grecji. Uczniowie przygotowali teatr grecki, w którym zaprezentowali wybrane mity. Na szkolnej scenie mogliśmy zobaczyć między innymi wzruszającą historię Orfeusza i Eurydyki, opowieść

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka
      • Odnośnik: https://www.kuratorium.waw.pl/
      • Odnośnik: https://ceo.org.pl/
      • Odnośnik: https://www.minsk-maz.pl/
      • Odnośnik: http://mdkmm.pl/
      • Odnośnik: https://mbpmm.pl/
      • Odnośnik: http://mzm-minskmaz.pl/
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    •           Google Classroom

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2
        05-300 Mińsk Mazowiecki
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych