• Dzień Integracji klas czwartych

      6 września był dla czwartoklasistów i ich wychowawców dniem wyjatkowym. Tego dnia nie odbywały się zajęcia dydaktyczne. Wszyscy uczestniczyli w warsztatach z panią psycholog lub panią pedagog, była też godzina spędzona z wychowawcą. Dzień zakończyliśmy rozgrywkami sportowymi, podczas których wyraźnie widać było współpracę i zdrową rywalizację. Czekamy na kolejny taki dzień.

     • Lekturowa powtórka po wakacjach

      Piątoklasiści z 5c w pierwszym tygodniu nauki na lekcjach języka polskiego przypominali sobie lektury przeczytane i omówione w klasie czwartej. Każda grupa wylosowała jeden tytuł - zadanie polegało na ustaleniu w grupie, kto napisał dany tekst i jacy bohaterowie pojawili się w poznanych lekturach. Dodatkowo uczniowie mieli na chodniku narysować kredą elementy graficzne, które kojarzą im się z ubiegłorocznymi lekturami. Dzięki współpracy oraz twórczej zabawie uczniowie z 5c odtworzyli sobie wiedzę, którą zdobywali przed wakacjami.

     • Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego

      Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim informuje, że od 1 do 15 września 2023 roku będzie trwał nabór wniosków na stypendia i zasiłki szkolne dla uczniów z terenu miasta Mińsk Mazowiecki i dla uczniów obywateli Ukrainy. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej wynikającej z niskich dochodów lub losowych zdarzeń w życiu w przypadku zasiłków szkolnych. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać kwoty 600 złotych.

     • Początek roku szkolnego

      Uczniowie klas 1-3 z dużą radością rozpoczęli swoją szkolną przygodę w poniedziałek 4 września. Podczas uroczystości pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki podpowiadał swoim uczennicom i uczniom, żeby starali się być dla siebie nawzajem dobrymi koleżankami i kolegami, żeby korzystali z szans, jakie stwarza nauka w naszej szkole. Życzenia dobrego roku szkolnego usłyszeli także rodzice uczniów i pracownicy szkoły. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego dla pierwszoklasistów naszymi gośćmi byli proboszczowie mińskich parafii: ks. Jerzy Mackiewicz z kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, kapłan Jan Opala z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów oraz ks. dr Gabriel Białomyzy z Parafii Prawosławnej pw. św. Spirydona Cudotwórcy. W imieniu księży głos zabrał proboszcz Jerzy Mackiewicz. Przemawiał również przewodniczący Komisji Oświaty w naszym mieście - pan Robert Gałązka, który zapewniał nasz

     • Zaczynamy... dobrą zabawę

      Klasy 4-7 rozpoczęły nowy rok szkolny. Pan dyrektor zwrócił się do każdego rocznika uczniów z dobrymi radami i wyraził przekonanie, że to będzie dobry rok dla wszystkich - uczniów, nauczycieli i rodziców. Radny Jerzy Mróz życzył wszystkim dobrej zabawy, bo przecież nauka może też być formą aktywnej, mądrej zabawy. Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 6b pod kierunkiem wychowawcy pana Pawła Aniszewskiego także wprawiła wszystkich w pogodny nastrój. Zaczęliśmy śpiewająco i wesoło.

     • Godziny wychowawcze ze Światem

      Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dyplom za udział obecnej klasy 6a w programie "Godziny Wychowawcze ze Światem" w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie wraz z wychowawczynią panią Joanną Sterną podejmowali regularne działania z zakresu edukacji globalnej. Program przygotowała Polska Akcja Humanitarna.

     • Rozpoczynamy nowy rok szkolny

      Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 4 września do szkolnej hali widowiskowo-sportowej na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023-2024 według poniższego harmonogramu:
      - godz. 9.30 - klasy 4-7,
      - godz. 11.00 - klasy 2 i 3,
      - godz. 12.00 - klasy 1.

      Jednocześnie informujemy, że oddział przedszkolny (zerówka) pracuje od 1 września w godz. 7.00-17.00.

     • Piknik na koniec wakacji

      W dniu 03.09.2023 r. na Stadionie Sportowym przy ul. Budowlanej 2A, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim sp. z o.o. organizuje imprezę plenerową pod nazwą Piknik Sportowo-Rekreacyjny, która skierowana jest do całych rodzin. Wydarzenie nie jest komercyjne i obfitować będzie w moc darmowych atrakcji.Szczegóły - na plakacie.

     • OBIADY od września

      Zgłoszenia na obiady na rok szkolny 2023/24 są przyjmowane u intendenta szkoły od 21.08.2023. Należy formularz zgłoszeniowy i wniosek na zwroty dostarczyć tylko i wyłącznie do intendenta (od razu będą wydawane magnetyczne karty obiadowe oraz dziecko będzie rejestrowane w aplikacji obiadowej).

      Dzieci zgłoszone do 31.08.2023 mają możliwość korzystania z posiłków od 6.09.2023, natomiast dzieci zgłoszone po 1.09.2023 sukcesywnie w późniejszych terminach.

     • Spotkanie adaptacyjne dla kl. 1 i wyprawka

      Zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które rozpoczną w naszej szkole naukę od września 2023 roku. Odbędzie się ono 29 sierpnia 2023r. o godz. 18.00. Rodzice będą mogli spotkać się z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach integracyjnych z paniami wychowawczyniami. Zachęcamy do skorzystania z możliwości poznania kadry, budynku oraz zasad obowiązujących w szkole.

     • Spotkanie adaptacyjne dla zerówki i wyprawka

      Informujemy, że spotkanie dla rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego (zerówki) odbędzie się 29 sierpnia 2023r. o godz. 16.30. Rodzice będą mogli spotkać się z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach adaptacyjnych z paniami wychowawczyniami. Zachęcamy do poznania szkoły, kadry, a także zasad obowiązujących w oddziale przedszkolnym. Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla swoich dzieci - informacje znajdują się w poniższym załączniku:

     • Zaproszenie

      W imieniu organizatorów zapraszamy na obchody 81. rocznicy zagłady mińskich Żydów. Szczegóły na plakacie.

     • 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i Miński Dzień Wolności

      Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski zaprasza na wspólne obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Mińskiego Dnia Wolności, czyli zakończenia okupacji niemieckiej w Mińsku Mazowieckim. 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17.00 pamięć powstańców zostanie uczczona chwilą ciszy, a następnie będzie można wysłuchać poruszającej opowieści "Wędrówka Nabu" w wykonaniu grupy „Opowieści z Walizki”. Tym razem nasze obchody skupią Państwa uwagę wokół dramatu ludności cywilnej i konieczności ucieczki, opuszczenia domu i swojego ukochanego miasta. Pokażemy wybrane fotografie dokumentujące exodus Warszawiaków w 1944. Wraz z dr Lillą Kłos oraz Miejskim Domem Kultury przygotowaliśmy także okolicznościową Jednodniówkę, w której przeczytacie o warszawiakach znajdujących schronienie w naszym mieście. O godzinie 14.00 będziemy składać kwiaty wraz uczniami i kadrą Zespołu Szkół Zawodowyc

     • WAKACJE!

      Drodzy uczniowie! Niech każdy dzień wakacji przyniesie Wam wiele niezapomnianych wrażeń. Odpoczywajcie, cieszcie się pogodą, wróćcie do szkoły pełni zapału i gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzymy Wam udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu!

     • Zakończenie roku szkolnego klas 1-3

      W piątek 23 czerwca uczniowie klas młodszych zgromadzili się w hali sportowej z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła pani Iwona Gąsecka wychowawczyni klasy 2c, która zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez dzieci z klasy 2c oraz 2d. Po wspaniałym i pełnym dobrego humoru występie na scenie zaprezentowali się uczniowie klas 3, którzy pierwszy etap edukacyjny zakończyli piosenką. Następnie prowadząca uroczystość pani Katarzyna Słowik-Siwicka o zabranie głosu poprosiła dyrektora szkoły pana Grzegorza Wyszogrodzkiego, który - cytując słowa piosenki Michała Szpaka - powiedział, ze wszyscy jesteśmy bohaterami. Szczególnie ważnym momentem podczas spotkania było podziękowanie i pożegnanie wieloletniej wicedyrektor szkoły pani Urszuli Ćwiek. Uczniowie wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Moniką Lubańską wręczyli Pani Uli świadectwo z sam

     • Zakończenie roku szkolnego w klasach 4-8

      23 czerwca uczniowie klas ósmych stali się absolwentami naszej szkoły. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego ósmoklasistów pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki pożegnał swoich uczniów, życzył im, by wierzyli w siebie i codziennie szukali w sobie czegoś dobrego. Szczególnym momentem było wręczenie statuetek dla najlepszej absolwentki - Annie Władzińskiej z klasy 8e i dla najlepszego absolwenta - Miłoszowi Ołtarzewskiemu z klasy 8c. Puchary dla najlepszych sportowców otrzymały 3 osoby - Maja Markiewicz z 8d oraz Jakub Parol i Marcel Mikucewicz z klasy 8c. Specjalną nagrodę dla najlepszego ucznia roku szkolnego 2022/2023 ufundowaną przez dyrektora Studium Języków Obcych otrzymała Anna Władzińska z klasy 8e. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Amelia Brodzik, która podziękowała w imieniu uczniów za to wszystko, czego uczniowie doświadczyli w naszej szkole. W imi

     • Projekt SP3 i ZS1

      Od grudnia klasa 2 B i klasa pedagogiczna z ZS1 współpracowały i uczyły się od siebie nawzajem. Wspólnie się bawiliśmy, starsze koleżanki prowadziły nam zajęcia. Maluchy miały okazję gościć w liceum.

      Zwieńczeniem miesięcy pracy była wspólna wycieczka, którą każdy bardzo dobrze wspomina. Liczymy na współpracę w przyszłym roku szkolnym.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych