• Przywitaliśmy wiosnę!

      21 marca przypada długo wyczekiwany dzień, niosący ze sobą dużo słońca i radości - pierwszy dzień wiosny! Z tej okazji dzieci z klas 1c, 1d, 2b, 3b wraz z nauczycielkami zadbały o piękne przywitanie tej niezwykłej pory roku! Naszą szkołę odwiedziła największa stylistka mody - Coco Szalona oraz wybitny stylista fryzur Lux Hair. Na zielonym dywanie odbył się pokaz wiosennej mody oraz prezentacja odważnych, niecodziennych, kolorowych, a nawet szalonych fryzur. Nie zabrakło również występów muzycznych oraz wspólnego śpiewania. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty recytatorskie, oczywiście w utworach o tematyce wiosennej. W rolę Pani Wiosny, zupełnie z zaskoczenia wcieliły się dwie zawsze uśmiechnięte i pogodne panie - pani wicedyrektor Agnieszka Kożuchowska oraz pani Malwina Porowska. Życzymy wszystkim wiosennej radości !

     • Pierwszy dzień wiosny w 2c

      Uczniowie z klasy 2c powitali wiosnę! Z okazji tego radosnego dnia dzieci miały na sobie kolorowe stroje, a rodzice zrobili im wiosenną niespodziankę! Z samego rana dziewczynki otrzymały kolorowe wianki, nastomiast chłopcy - doklejane wąsy, za co serdecznie dziękujemy! W tym dniu (musimy się przyznać...) trochę wagarowaliśmy ;) Ale tylko od nauki :) Wzięliśmy udział w przepięknym apelu, spędziliśmy czas na zabawach na świeżym powietrzu i obejrzeliśmy filmową adaptację lektury "Dzieci z Bullerbyn". Mieliśmy też okazję posłuchać piosenki w wykonaniu Marysi Sulich "Wstawaj, to już wiosna!" - Marysiu, dziękujemy za Twój wkład w ten dzień!

     • Brązowi medaliści

      Reprezentacja chłopców zdobyła kolejny medal, tym razem w siatkówce. Chłopcy prowadzeni przez opiekuna pana Marcina Sokołowskiego stanęli na najniższym stopniu podium w mistrzostwach powiatu. Medale wręczał dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki.

      Skład szkolnej reprezentacji siatkarskiej: Gałązka Michał, Korytko Fabian, Rudnicki Krzysztof, Legat Wiktor, Kotowski Bartosz, Malinowski Olek, Barankiewicz Mikołaj, Skwieciński Antek, Królak Oskar, Szuba Filip, Berger Jakub.

     • 47. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

      19 marca w Miejskim Domu Kultury odbyły się miejskie eliminacje 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W komisji konkursowej zasiedli: Sławomir Holland, Paweł Janyst i Marta Trzeszkowska. Celem Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV D - Gabrysia Sadowska. W jej wykonaniu usłyszeliśmy wiersz Wisławy Szymborskiej "Kałuża” oraz "Żabę” Jana Brzechwy. Dziękujemy Gabrysi za piękną recytację i udział w konkursie.

     • Spacerkiem po Warszawie

      We wtorek 19 marca uczniowie klasy 4c i 4b wraz z opiekunami - panią Anettą Bodecką, panią Katarzyną Rosłoń, panią Izabelę Saganowską, panem Sławomirem Rybińskim wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw czwartoklasiści spacerowali po Starym Mieście szlakiem legend warszawskich. Dowiedzieliśmy się, dlaczego herb stolicy zmienił się z gryfa na syrenkę. Byliśmy przy kamienicy przy Krzywym Kole, gdzie mieszkał bazyliszek. Wiemy już, dlaczego miecz króla na kolumnie lśni złotem i co znaczy, że ktoś jęczy jak Piekarski na mękach. Drugą częścią wycieczki był udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim, gdzie mogliśmy poczuć się, jak na audiencji u króla. Obejrzeliśmy trzy sale, przez które przechodzili goście, zanim stanęli przed obliczem królewskim w sali tronowej. Zajrzeliśmy także do prywatnych apartamentów królewskich. Wiemy już, dlaczego król spał na siedząco, dlaczego miał siwe wło

     • Zielony dzień św. Patryka

      W dniu 18 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole dzień św. Patryka patrona Irlandii. Na całym świecie jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych świąt związanych z Irlandią i jej mieszkańcami. Uczniowie klas 4-7 mieli możliwość uczestnictwa w quizach na platformie Kahoot i sprawdzenia swojej wiedzy oraz znajomości kultury irlandzkiej. Starsi uczniowie z kl. 7a przygotowali gazetkę ścienną, Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną oraz film dokumentalny o kulturze i ciekawostkach związanych z Irlandią. Nie zabrakło występu tancerzy irlandzkich prezentujących irlandzki taniec zwany stepem. Dla młodszych był przygotowany film animowany. Wielu uczniów skorzystało z zaproszenia nauczycieli j. angielskiego i przygotowało strój w barwach zielonych. Na koniec dnia zgromadziliśmy się pod obrazem patrona naszej szkoły i wybraliśmy najbardziej pomysłowo przebranego ucznia. Zwycięzcą został ucz

     • Koncert muzyki filmowej

      W poniedziałkowe przedpołudnie 18 marca uczniowie klasy 4c wraz z opiekunkami - panią Izabelą Saganowską i panią Katarzyną Rosłoń wybrali się na koncert muzyki filmowej do Miejskiej Szkoły Artystycznej. Wśród występujących był jeden z uczniów 4c - Maks Chekanov, który grał między innymi na ksylofonie. Godzinny koncert był okazją do wysłuchania pięknych melodii ze znanych filmów, ale i poznania wielu ciekawych instrumentów. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i jakie dźwięki wydaje wibrafon czy marimba, a duzym zaskoczeniem była dla nas informacja, że fortepian jest także instrumentem perkusyjnym. Gratulujemy Maksowi występu i cieszymy się, że mogliśmy wysłuchać koncertu.

     • Dzień krawata i spódnicy

      Wychodząc naprzeciw nieśmiało nadchodzącej wiośnie, 15 marca Samorząd Szkolny zorganizował akcję pt. "Dzień krawata i spódnicy". Dziewczęta prezentowały się w pięknych spódniczkach, niektóre zaś pokusiły się o założenie krawata podobnie jak chłopcy, którzy ozdobili nim swoje koszule. Na uczniów, którzy wzięli udział w zabawie, czekała niespodzianka - spódnica lub krawat noszony przez cały dzień zwalniał w tym dniu z pytania. To była doskonała okazja, by wyglądać inaczej niż zwykle.

     • I uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta

      W piątek 15 marca w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim miało miejsce historyczne wydarzenie. 15 młodych mińszczan ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta złożyło uroczyste ślubowanie i oficjalnie odebrało mandat członków MRM. Podczas pierwszej sesji dokonano także wyboru prezydium rady. Nasza uczennica Kinga Podrucka pełniła rolę członka komisji skrutacyjnej odpowiedzialnej za przebieg wszystkich głosowań. Znakomicie poradziła sobie w nowej roli. Gratulujemy wszystkim radnym MRM, życzymy owocnej współpracy, wielu pomysłów i energii w działaniu.

     • LEKCJA O OCHRONIE LASU

      W zeszłym tygodniu z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu naszą szkołę odwiedziła pani Izabela Kazimierska - pracownik Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki. W klasie 3c odbyła się ciekawa lekcja na temat ochrony lasu. Na początku uczniowie dowiedzieli się, na czym polega zawód leśnika. Poznali też wiele ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących lasy naszego regionu. Trzecioklasiści zostali również zapoznani z najważniejszymi zasadami dotyczącymi zachowania w lesie. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno hałasować, płoszyć zwierzyny oraz zaśmiecać terenów zielonych. Pod koniec lekcji pani leśnik pokazała uczniom zdjęcia śmieci, które najczęściej można spotkać w polskich lasach. Uczniowie mieli za zadania odgadnąć, jak długo dany produkt ulega rozkładowi w środowisku naturalnym.

     • XXII KONCERT CHARYTATYWNY - zapraszamy!

      17 marca o godz. 17.00 w szkolnej hali sportowej rozpocznie się XXII Koncert Charytatywny "Trochę słońca". Akcja tegorocznej koncertowej prezentacji będzie się rozgrywała na wiejskim podwórku. Rządzi tam kogut, który marzy o podróżowaniu, a pomaga mu energiczny pies. Plotkują trzy kury, kaczka pilnuje swoich kaczątek, gęś ma depresję, świnki taplają się w błocie i robią selfiaki, a kot ze stoickim spokojem wszystko komentuje. I pewnego dnia wśród żółtych kurczątek na tym podwórku rodzi się Niebieski. Co z tego wyniknie?

     • Logopedyczny konkurs plastyczny

      W marcu w naszej szkole panie logopedki ogłosiły konkurs plastyczny "Języczkiem pentliczkiem malowane". Do organizatorek wpłynęło ponad 30 prac - wszystkie bardzo pomysłowe, starannie wykonane i pomocne przy terapii logopedycznej. Oto wyniki konkursu: w kategorii zerówki i klas pierwszych zwyciężyła praca Joanny Niedek z grupy 0A, drugie miejsce zajął Oskar Pomierny z 1a, na III znalazł się Franciszek Malesa z 1a, a wyróżnienie zdobył Antoni Stańczyk z 1a. W kategorii klas 2-4 pierwsze miejsce zajęła Ewa Wolińska z 3a, II miejsce jury przyznało Hannie Gnyp z 2a, a III miejsce - Barbarze Kielak z 2a, natomiast wyróżnienie otrzymał Jan Łyczkowski z 3b. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zachęcamy do obejrzenia wystawy prac umieszczonej na dolnym korytarzu.

     • Konkurs matematyczny „Puchacz Piotr”

      „Puchacz Piotr” to ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów klas 1-3, a 14 marca odbył się jego pierwszy etap. W naszej szkoły wzięło w nim udział aż 40 dzieci. Celem konkursu jest zachęcanie młodych matematyków do podejmowania niestandardowych wyzwań, pogłębianie umiejętności i wiedzy z zakresu matematyki, a także rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, którzy zakwalifikują się do kolejnego etapu konkursu!

     • 5c poznała legendy warszawskie

      We wtorek uczniowie klasy 5C wraz z polonistką-panią Agnieszką Kożuchowską oraz wychowawcą- panem Marcinem Maciejewskim wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było poznanie legend naszej stolicy. Na początku piątoklasiści obejrzeli spektakl „Legendy warszawskie” w teatrze Capitol. Poznali legendę o Złotej Kaczce, która żyła w lochach Zamku Ostrogskich, o Bazyliszku zamieszkującym piwnicę jednej z kamienic na Starym Mieście oraz historię diabła Chmielorza, którego przechytrzył Jan Maćko Kwasiżur. Zachowana w średniowiecznej stylistyce scenografia i epokowe kostiumy na chwilę przeniosły uczniów do dawnej Warszawy. Po spektaklu uczniowie wybrali się z przewodniczką na spacer po warszawskiej Starówce, aby poznać kolejne legendy stolicy. Dowiedzieli się m.in. jaki jest związek między liczbą 44 a okresem panowania króla Zygmunta III Wazy. Poznali też kilka wersji legendy o Warsie

     • Wiosna w 2c

      Uczniowie z klasy 2c już poczuli wiosnę... Postanowili założyć klasowy ogródek. W doniczkach znalazły się cebulki różnych kwiatów oraz korzenie warzyw takich jak: marchewka, pietruszka czy cebula. Co z tego wyrośnie? Zobaczymy! Efektami naszych działań na pewno się podzielimy w najbliższym czasie!

     • Projekt "Zdrowy Jaś"

      W poniedziałek i we wtorek dzieci z zerówki oraz uczniowie klas 1-3 spotkali się z Natalią i Mateuszem (licealistami realizującymi projekt "Zwolnieni z teorii"). Są oni autorami projektu "Zdrowy Jaś" i przygotowali dla najmłodszych warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia. Dzięki prezentacji multimedialnej i rozmowom uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu. Dowiedzieli się, czego należy jeść najwięcej, jakich produktów trzeba unikać, a także jak radzić sobie ze stresem i propagować zdrowy styl życia. Zajęcia utwierdziły dzieci w przekonaniu, że warto pamiętać o zdrowiu.

     • Konkurs recytatorski w kl. 1-3

      7 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pt. "Na wesoło z wierszami Wandy Chotomskiej i Agnieszki Frączek". Uczniowie klas 1-3 mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Recytowali wybrane przez siebie wiersze, wspomagając się rekwizytami, odpowiednią mimiką i modulacją głosu, a nawet odpowiednim strojem. Poziom uczniowskich występów był naprawdę bardzo wysoki! Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych prezentacji!

     • Molekularny Dzień Kobiet

      Z okazji Dnia Kobiet odbyły się warsztaty kuchni molekularnej, w których brały udział aż 22 klasy z naszej szkoły. Uczniowie poznali skomplikowane chemiczne i fizyczne określenia, takie jak sublimacja, naczynie Dewara, a także właściwości ciekłego azotu i suchego lodu. Mogli doświadczyć nie tylko zamrażania mandarynki i kwiatów, ale także zobaczyli, co dzieje się z napompowanym balonem zamoczonym w ciekłym azocie. Największą atrakcją okazały się jednak dymiące chrupki i lody!

     • Zabiegane pierwszaki

      Wszyscy pierwszoklasiści bardzo lubią biegać i rywalizować. Nauka ortografii a przy tym i gramatyki w biegu jest dla małych uczniów atrakcyjna. W dyktandzie bieganym zorganizowanym z okazji Dnia Gramatyki uczniowie rozwijali umiejętność czytania, spostrzegawczość oraz pamięć. Uczyli się współpracy i odpowiedzialności za wynik. Za pomocą klocków Lego z zasobów Laboratoriów Przyszłości utrwalali pojęcia: sylaba, wyraz, zdanie. Z rozsypanek wyrazowych układali zdania, liczyli ilość wyrazów. Była świetna zabawa, ruch i sporo śmiechu.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych