• 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

      Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to okazja aby poszerzać wiedzę, podnosić świadomość i inicjować działania promujące i chroniące zdrowie psychiczne każdego człowieka. Rośnie liczba dzieci i młodzieży objętych pomocą specjalistyczną ze względu na zaburzenia psychiczne.Objawami gorszego stanu psychicznego mogą być np. problemy ze snem, koncentracją uwagi, brak siły i chęci do podejmowania codziennych aktywności. Dzieci często nie potrafią w odpowiedni sposób wyrazić słowami co im dolega, z czym sobie nie radzą, dlatego uciekają m.in. w zachowania, które mają zwrócić na nie uwagę dorosłych lub rówieśników. Wielu rodziców czy opiekunów nigdy nie pomyślałoby, że dziwne postępowanie ich dzieci może być początkiem kryzysu psychicznego.Objawy bowiem często przypominają wejście w burzliwy okres dojrzewania. Dlatego tak ważne jest, aby być czujnym i nie bagatelizować żadnych niepokojących sympt

     • Kucharze z 3d

      W poniedziałek 9 października uczniowie z klasy 3d wcielili się w rolę kucharzy. Dzieci w domu przygotowały wyznaczone składniki oraz potrzebny sprzęt kucharski. Przed przystąpieniem do robienia sałatki warzywnej wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady higieny. Mali kucharze z ogromnym zaangażowaniem kroili ziemniaki w mundurkach, ogórki kiszone oraz jajka ugotowane na twardo. Wychowawczyni pani Kasia Słowik-Siwicka również miała wyznaczone zajęcie - kroiła cebulę. Na koniec dzieci dodały groszek, majonez oraz doprawiły sałatkę solą i pieprzem. Był to wspaniały czas spędzony na wspólnym przygotowaniu warzywnego dania oraz próbowaniu wspólnego dzieła. Zachęcamy uczniów do samodzielnego wykonania sałatki warzywnej w domu.

     • MY - młodzi aktywni

      Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły - Julia i Patryk uczestniczyli 06 października w konferencji poświęconej działalności samorządów szkolnych. Spotkanie zorganizowane było przez Inicjatorów Projektu Sami Młodzi we współpracy z mińskim Urzędem Miasta.

      Uczestnicy konferencji spotkali się osobiście jak również zdalnie z młodymi ludźmi z różnych miast w Polsce, którzy bardzo aktywnie działają w samorządach szkolnych oraz w Młodzieżowych Radach Miasta.

     • Matematyczne kalambury

      Na zakończenie Dni Matematyki w szkole nauczyciele matemtyki zorganizowali w piątek 6 października kalambury. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, odgadując matematyczne hasła, ale duch rywalizacji nie opuścił żadnej z drużyn.

      W kategorii klas czwartych najlepsza okazała się bezapelacyjnie 4c. Z klas piątych najwięcej odgadniętych haseł ma na swoim koncie delegacja 5b. Spośród wspólnie grających klas szóstych i siódmych na pierwszym miejscu uplasowała się klasa 7a.

     • Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

      Dzieci z zerówki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi, brzoskwinie, winogrona i śliwki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki. Każdy dostał tacki i nożyk. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała :-)

     • Gratulacje dla biegaczek

      4 października trzy nasze uczennice: Anna Składanowska, Kornelia Piotrowska-Lipka i Maria Konca pod opieką pana Tomasza Ruty startowały w Regionalnych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Siedlcach. Zawody odbywały na terenach przyległych do zalewu Muchawka. Mimo trudnych warunków atmosferycznych nasze dziewczyny spisały się bardzo dobrze. Ania Składanowska zajęła 5 miejsce, tym samym awansując do Mazowieckich Igrzysk w Biegach Przełajowych. Maria Konca zakończyła rywalizację na miejscu 10 (8 miejsc awansowało), a Kornelia uplasowała się w trzeciej dziesiątce na ponad 70 osób startujących. Gratulujemy !!!!

     • Matematyczny escape room

      W ramach tygodnia matematyki w czwartek uczniowie musieli zmierzyć się rozmieszczonymi w różnych miejscach szkoły zadaniami matematycznymi, czyli znaleźli się w Escape roomie. Polegał on na podążaniu za kolejnymi wskazówkami i rozwiązywaniu różnych wyzwań matematycznych. Uczniowie prześcigali się w rozwiązywaniu zadań na czas. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z działaniami i starali się dotrzeć do końca rywalizacji.

     • Czwartoklasiści w Ministerstwie Cyfryzacji

      4 października pierwsza grupa uczniów z klasy 4b wraz z wychowawczynią panią Anettą Bodecką oraz panią Grażyną Olczak wybrałą się na wycieczkę do Warszawy. Głównymi celem wyjazdu była lekcja w Ministerstwie Cyfryzacji. Temat spotkania brzmiał intrygująco: "Co mają wspólnego sok pomarańczowy i dezinformacja?" Dzieciom bardzo podobała się lekcja, długo rozmawiały na temat dezinformacji w świecie mediów. Z Ministerstwa Cyfryzacji czwartoklasiści udali się do Muzeum Techniki. Zobaczyli tam m.in., jak dawniej wyglądał komputer. Dzisiejsze laptopy zdecydowanie zajmują mniej miejsca niż pierwowzór! Atrakcją wycieczki także była podróż pociągiem. To nie lada wyzwanie dla czwartoklasistów, ale daliśmy radę. Pogoda dopisała, humory także. Wycieczka udała się!

     • Sałatka w 2d

      W nawiązaniu do lekcji o zdrowym odżywianiu, uczniowie klasy 2d zrobili sałatkę jarzynową. Każdy przyniósł potrzebne produkty, które samodzielnie obrał i pokroił. Podczas krojenia marchewek, ziemniaków, ogórków i innych warzyw, dzieci ubrane w kolorowe fartuszki, zachowały podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa.

     • Rozwijamy kreatywność

      Jak zapamiętać 25 przedmiotów ukrytych pod kocem? Jak wspólnie stworzyć coś ciekawego z makaronu? Jakie są zasady skutecznego działania w zespole? Wiedzą to czwartoklasiści, którzy w ramach zajęć rozwijających kreatywność prowadzonych przez panią Justynę Kołodziejczyk doskonalili jedną z kluczowych umiejętności-współpracę. Uczniowie sprawdzili swój potencjał zespołowy między innymi w tzw. Marshmallow Challenge. Jest to znana na całym świecie zabawa podczas której współpracujemy, eksperymentujemy i rozwijamy kreatywność. Z dostępnych przedmiotów budujemy wieżę, na której wierzchołku znajdzie się pianka Marshmallow. Wiemy już, że dla uzyskania pozytywnego efektu końcowego niezbędny jest wkład każdej osoby.

     • Wizyta w teatrze

      We wtorek 3 października uczniowie z klasy 3c oraz 3d pojechali na wycieczkę do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury na przedstawienie pt. "Mała Syrenka". Dzieci miały okazję słuchać na żywo muzyki, która towarzyszyła widzom podczas całego spektaklu. Uczniowie byli pod wrażeniem kolorowych strojów oraz efektów specjalnych.

     • Moda na matmę!

      Środa w tym tygodniu to dzień MODY Z MATEMATYCZNYM PAZUREM. W salach lekcyjnych i na korytarzach pojawili się kreatywni matematycy mający na sobie niecodzienne elementy garderoby. Uczniowie z chęcią pozowali do zdjęć, które można obejrzeć poniżej. Okazało się, że najwięcej osób, które lubią się bawić strojem, jest w klasie 5a. To właśnie ta klasa otrzyma nagrodę za kreatywność i najliczniejszy udział w zabawie.

     • W zerówce nie ma nudy!

      W grupie naszych najmłodszych dzieci z zerówki od września prowadzone są profilaktyczne zajęcia logopedyczne - LOGORYTMIKA. Na wesoło i z piosenką na ustach dzieci usprawniają swój aparat artykulacyjny, kształtują prawidłowy tor oddechowy, ćwiczą koordynację słuchowo-wzrokową i wzrokowo-ruchową oraz rozwijanie umiejętności naśladowania ruchów motoryki małej i dużej! Te zajęcia to połączenie przyjemnego z pożytecznym!

     • Dzień figur przestrzennych

      W tym tygodniu w naszej szkole odbywa się tydzień matematyczny. Zgodnie z zapowiedzią można już wrzucać rozwiązane krzyżówki i sudoku do pudełek, które znajdują się na korytarzu. Kto jeszcze się nie zgłosił, ma czas do piątku. Zapraszamy, upominki czekają. :) We wtorek obchodziliśmy Dzień 3D, czyli dzień figur przestrzennych. Uczniowie z patyczków i plasteliny budowali najróżniejsze bryły. Zaskoczyli nas niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią przestrzenną.

     • Jesienna integracja

      3 października uczniowie klas 4b oraz 5c wraz ze swoimi wychowawcami: panią Anettą Bodecką, panem Marcinem Maciejewskim oraz nauczycielkami: panią Agnieszką Kożuchowską oraz panią Anną Borkowską wybrali się na wycieczkę integracyjną do „Krainy Przygód” koło Siedlec. Głównymi atrakcjami sportowymi było strzelanie z łuku oraz gra w mini-golfa. Zjazd na tyrolce okazał się dla wielu nie lada wyzwaniem oraz okazją do przezwyciężenia lęku wysokości. Każdy mógł też choć na chwilę poczuć się jak kierowca rajdowy, pokonując quadem kręty, pagórkowaty odcinek leśnej ścieżki. Na zakończenie był czas na wymianę wrażeń podczas wspólnego posiłku. W drodze powrotnej z wycieczki wszystkim towarzyszył wesoły nastrój, co świadczy o tym, że wyjazd bez wątpienia można zaliczyć do udanych.

     • Dzień Chłopaka w klasach 1-3

      W ostatnich dniach dzieci z edukacji wczesnoszkolnej świętowały Dzień Chłopaka. Pomysłów na wspólne spędzenie czasu było co niemiara: wspólne zabawy, gry terenowe, warsztaty robienia pizzy, wyjścia na lody, kręgle oraz upominki. Uśmiechy na twarzach naszych uczniów świadczą o tym, że wszyscy świetnie się bawili i te dni na długo zostaną w naszej pamięci.

     • Informacja o konkursach MKO

      Przekazujemy informację o konkursach organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla uczniów kl. 4-8. Informujemy, że na świadectwa szkolne moga być wpisywane tylko sukcesy odniesione przez uczniów w konkursach znajdujących się w wykazie kuratoryjnym. Poniżej zamieszczmy zestawienie konkursów na rok szkolny 2023/24. Lista ta będzie systematycznie uzupełniana w ciągu roku szkolnego:

     • Wrześniowa gazetka już jest!

      Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania miesięcznika "NA MARGINESIE". Znajdziecie w nim aż 20 stron ciekawostek z życia szkoły i uczniów. Zachęcamy do przeczytania relacji z biwaku klasy 6a, wizyty na Stadionie Narodowym, krótkich rozmów z nauczycielami, uczniami i pracownikami szkoły, czy tekstów związanych z wakacjami. Zrecenzowaliśmy dla Was grę komputerową oraz zdradziliśmy przepis na pyszną pastę. Życzymy przyjemnej lektury!

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia w klasach 0-3 w głośne czytanie uczniom zaangażowało się wiele osób: p. dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, panie wicedyrektor: Izabela Saganowska i Agnieszka Kożuchowska, p. Bożenka - pani woźna, p. Ewelina Frankiewcz oraz uczniowie z kl. 3A, 3B, 2B, którzy czytali na głos swoim koleżankom i kolegom. W klasach 4-8 uczniowie i nauczyciele czytali na głos książki podczas lekcji. Dzieci mogły posłuchać o przygodach kota Cukierka, doktora Dolittle, poznać niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Uczniowie zapoznali się także z panią woźną Wicią, której boją się wszyscy nauczyciele w szkole i nawet sam pan dyrektor, a to wszystko za sprawą książki G. Kasdepke ”Mam prawo!” Uczniowie z klasy 3A przebrani za postacie z bajek przypominali o Dniu Głośnego Czytania i zachęcali do jego obchodzenia. Pamiętajmy, że głośne czytani

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych