• BohaterOn – włącz historię!

      Nasza szkoła na początku roku szkolnego przystąpiła do programu "BohaterOn – włącz historię!". Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski. Na portalu www.dumnizpowstancow.pl można zobaczyć wpis grupy 0B. Dziękujemy zerówkowiczom i ich paniom wychowawczyniom za to mądre i potrzebne działanie.

     • Udział dzieci w konkursie "Sztuka łączy"

      Dzieci z grupy 0B wzięły udział w konkursie plastycznym w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką", w którym dzieci z zerówki uczestniczą od początku roku. Konkurs polegał na poznaniu życia i twórczości holenderskiego malarz Vincenta van Gogha. Zerówkowicze obejrzeli niektóre dzieła artysty, dowiedzieli się także, że obrazy takie jak "Słoneczniki" czy "Gwieździsta noc" to najsłynniejsze obrazy tego malarza. Po części wprowadzającej każde dziecko mogło wcielić się w malarza i stworzyć swoje dzieło. Powstały piękne prace, które za pośrednictwem p. Agaty Christoph zostaną wysłane na konkurs. Być może ktoś z grupy 0B w przyszłości zostanie artystą?

     • Oferta rekrutacyjna

      Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną Zespłu Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych Możesz Więcej w Nowym Zglechowie (gmina Siennica). W Zespole uczą się dzieci i młodzież niepełnosprawna zarówno intelektualnie jak i ruchowo.

     • Warsztaty żywieniowe w grupie 0B

      Do oddziału przedszkolnego zawitała pani dietetyk Magdalena Ciężkowska.

      Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk i w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła zerówiakom w oparciu o prezentacje, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani Magdalena w interesujący sposób przedstawiła dzieciom talerz żywienia. Omówiła produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych dla nich. Bez żadnego problemu potrafiły podzielić produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe i umieścić w odpowiednich miejscach na talerzu. Zaproszony gość zrobił prz

     • Sukcesy pływaków

      6 marca w mińskim Aquaparku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Dla naszej szkolnej reprezentacji były to bardzo udane zawody - chłopcy z kl. 8 zdobyli drużynowo złoty medal, a w kategorii klas 1-6 reprezentacja chłopaków zdobyła brązowy medal. Poza medalami za występy drużynowe nasi reprezentanci zdobyli także medale w pływaniu indywidulanym oraz zajęli miejsca premiowane udziałem w zawodach regionalnych.

     • 5a i 5b w Miejskim Domu Kultury

      Uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawcami - panią Joanną Sterną i panem Pawłem Aniszewskim - byli w Pałacu Dernałowiczów w ramach zajęć projektowych "Czy znasz swoje miasto?". Piątoklasiści zwiedzili ekspozycje stałe - mieszkanie Himilsbachów, pokój Piotra Skrzyneckiego, pokój Dernałowiczów oraz salonik prezydencki poświęcony postaci gen. Karla Gustawa Mannerheima. Uczniowie wysłuchali również historii pałacu, a na koniec czekała na nich niespodzianka przygotowana przez opiekunów, czyli warsztaty taneczne. To był dobrze spędzony czas.

     • Zmiany, zmiany, zmiany...

      Pierwszy marcowy oddech wiosny przynosi w naszej szkole zmiany na stonowiskach kierowniczych. Pani wicedyrektor Urszula Ćwiek przechodzi na zasłużoną emeryturę. O wartości jej pracy dla szkoły nie trzeba nikogo przekonywać. Wyrażamy ogromną wdzięczność za każdy dzień solidnych i profesjonalnych działań na rzecz szkoły. Życzymy jednocześnie, by czas emerytury był dobrym czasem na realizację marzeń i życiowe przyjemności.

     • Wielka próba

      Od 1 do 3 marca nasi ósmoklasiści piszą próbne egzaminy. Uczniowie poznają nie tylko zasady pracy z arkuszami egzaminacyjnymi, ale przede wszystkim oswajają się z procedurami organizacyjnymi i stresem towarzyszącym egzaminom. Przez trzy dni przychodzą do szkoły w strojach galowych, losują numerki stolików, przy których potem rozwiązują zadania egzaminacyjne z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Testy będą sprawdzać nauczyciele, którzy potem dokładnie omówią z uczniami wyniki, przekazując im informację zwrotną o tym, co juz potrafią, a nad czym jeszcze trzeba popracować. Wierzymy, że marcowa sesja próbna będzie też dla uczniów mobilizacją do systematycznej i soldnej pracy i samokształcenia. Trzymamy kciuki za Wasz sukces!

     • Koncert zespołu LIMBOS

      28 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie zespołu Limbos. Muzycy zaprezentowali instrumentalne i wokalno-instrumentalne wersje różnych utworów muzycznych. W programie koncertu znalazły się m.in. "Mazur" S. Moniuszki, "Baśniowa melodia", "Walc a-moll" F. Chopina, "Już nie zapomnisz mnie" H. Warsa, "Tango Milonga" J. Peterburskiego, "Podróż za jeden uśmiech" J. Matuszkiewicza oraz kilka współczesnych przebojów. Muzykom udało się włączyć dzieci i młodzież do wspólnej zabawy.

     • Zauważ, usłysz, działaj... - jak wspierać osoby w kryzysie emocjonalnym?

      Kuratorium Oświaty w Warszawie zaprasza rodziców i nauczycieli do udziału w konferencji on-line "Zauważ, usłysz, działaj... - jak wspierać osoby w kryzysie emocjonalnym? w dniu 28 lutego 2023 r. w godzinach 12.00-16.00. Podczas konferencji specjaliści przypomną, jak rozpoznać i przeciwdziałać zaburzeniom depresyjnym, kryzysom suicydalnym wśród dzieci i młodzieży oraz przedstawią propozycje działań profilaktycznych.
      Link do transmisji on-line:

     • Pierwszaki w Centrum Nauki Kopernik

      Przed feriami klasy 1b i 1d wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzień rozpoczął się od pokazu w planetarium, podczas którego uczniowie poznali najbardziej znane gwiazdy, nauczyli się wskazywać kierunki świata na podstawie rozgwieżdżonego nieba oraz obejrzeli animacje dotyczące Ziemi, Księżyca i Słońca. Następnym punktem programu było zwiedzanie wystawy. Doświadczenia, animacje i prezentacje spowodowały, że wszyscy uczniowie marzą teraz o karierze naukowca. Dotykanie eksponatów i działania z tym związane otworzyły u uczniów nowe możliwości postrzegania świata.

     • Wizyta pań higienistek stomatologicznych w zerówce

      W naszym oddziale przedszkolnym w grupie 0B gościliśmy dwie panie reprezentujące Centrum Stomatologii CSME w Mińsku Mazowieckim. Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy szkodliwe i dobroczynne dla zębów składniki pokarmowe. Panie w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiły sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych najmłodsi mieli możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosły panie higienistki stomatologiczne. Maluchty z zerówki mogły poznać inne przybory potrzebne do leczenia zębów, które panie przyniosły i pokazały uczniom. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Dzieci biorące udział we wspaniałej prelekcji otrzymały upominki: pastę do zębów, breloczek, kolorow

     • "Na marginesie" - wydanie lutowe

      Szkolni dziennikarze jeszcze przed feriami pracowali nad materiałami do lutowego wydania gazetki "Na marginesie". Miesięcznik jest już gotowy, zatem zachęcamy do przeczytania o tym, co nas zaciekawiło, poruszyło, zmotywowało do działania w ostatnim czasie. Zapraszamy również chętnych do współpracy - zwłaszcza szóstoklasistów. Czekamy na Was - możecie się zgłosić do pani Izabeli Saganowskiej lub do pani Agnieszki Kożuchowskiej.

     • Solidarni z Ukrainą

      24 lutego 2023 roku to 365. dzień wojny w Ukrainie. Tego dnia, o godzinie 19.00, chcielibyśmy spotkać się, by zamanifestować nasze pragnienie pokoju i pokazać nasze niegasnące wsparcie dla cierpiących Ukraińców.

      Zapraszamy mieszkańców miasta, a także przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych, którzy wspierają uchodźców w naszym mieście, do wspólnego spotkania na Starym Rynku i symbolicznego zapalenia świec. W tym samym czasie, świece zapłoną w wielu miejscach w Ukrainie także w naszym partnerskim mieście Borodianka. Pokażmy naszą solidarność.

     • Popiszcie się - przypominamy o konkursie

      21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole od wielu lat w lutym panuje MODA NA POLSKI. W tym roku świętujemy 100. urodziny Wisławy Szymborskiej. Przed feriami powstawały na lekcjach polskiego portrety poetki, ilustracje do jej wierszy, lepieje i wyklejanki inspirowane jej "niepoważną" twórczością. Po feriach wręczymy nagrody zwycięzcom klasowych konkursów kahootowych z wiedzy o Szymborskiej, a także tym, którzy wyszukali najstarsze wydania tomików poetki. Zachęcamy jeszcze do udziału w konkursie kaligraficznym - wystarczy pięknie przepisać piórem jeden wybrany wiersz Szymborskiej na jasnej kartce formatu A3 i przynieść go po feriach do swojego polonisty. Popiszcie się - nagrody czekają!

     • Bezpiecznych ferii

      Nareszcie! Upragnione, długo wyczekiwane w tym roku FERIE już są! Bawcie się dobrze. Odpoczywjacie. Ładujcie akumulatory. Znajdźcie czas na spotkania z przyjaciółmi i zabawę na świeżym powietrzu. Bądźcie bezpieczni. Do zobaczenia za dwa tygodnie.

     • Warsztaty z dietetyczką w grupie 0B

      27 stycznia do oddział przedszkolny odwiedziła pani dietetyk Magdalena Ciężkowska. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się dietetyk i w jaki sposób żywność wpływa na zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększać spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła zerówkowiczom w oparciu o prezentację, że oprócz dobrego żywienia, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani Ciężkowska w interesujący sposób przedstawiła dzieciom talerz żywienia. Omówiła produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych - po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zadaniach. Bez żadnego problemu potrafiły podzielić produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe i umieścić w odpowiednich miejscach na talerzu. Zaproszony gość zrobił

     • "Moda na polski" z Wisławą Szymborską

      Uczniowie kl. 4-8 w ostatnim tygodniu przed feriami mieli wyjątkowe lekcje języka polskiego, podczas których poznawali życiorys i twórczość polskiej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Młodzi ludzie oglądali filmiki, prezentacje i wystawę z ciekawostkami dotyczącymi poetki. Ósmoklasiści obejrzeli dokument K. Kolendy-Zaleskiej "Chwilami życie bywa znośne". Po takim wprowadzeniu nadszedł czas na działania kreatywne. W klasach 4 i 5 zadania uczniów były skupione na wierszach, które uczniowie ilustrowali, malując je lub układając elementy z klocków lego. Młodsi uczniowie rysowali także portrety autorki. W klasach szóstych powstały plakaty promujące czytanie poezji, a w klasach najstarszych uczniowie pisali lepieje i wykonywali wyklejanki inspirowane mniej poważną twórczością Wisławy Szymborskiej. W polonistycznym tygodniu poświęconym noblistce we wszystkich klasach przeprowadzony był również k

     • Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      Klasa 1c uczestniczyła w zajęciach związanych z karnawałem, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych przez pracowników książek, uczestniczyli w karnawałowych zabawach i tańcach, a na koniec wykonali własnoręcznie zdobione maski karnawałowe. Dzieci wyszły z zajęć zadowolone i uśmiechnięte.

     • Niech żyje bal!

      7 lutego uczniowie klas 0-3 wzięli udział w balu karnawałowym. Na pięknie udekorowanej hali sportowej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, biedronki, a nawet postacie z gier. Poza tańcami i ścianką do zdjęć, każda klasa zorganizowała poczęstunek. Cały dzień minął na wspólnej zabawie i integracji.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych