• integracja w Krainie Przygód

      Uczniowie 4a i 5b udali się na integrację do Nowych Igań, gdzie mieli możliwość korzystania z atrakcji przygotowanych przez intsruktorów z miejscowej Krainy Przygód. Uczniowie jeździli quadem, zjeżdżali górską tyrolką, grali w minigolfa, strzelali z łuku, a także brali udział w konkurencji dojenia krowy na czas. Na koniec zjedli smaczną kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem. Wszyscy byli radośni i uśmiechnięci, a opiekunowie szczęśliwi, że udało się sprawić radość podopiecznym.

     • Szkolny Order Uśmiechu przyznany!

      21 września uczniowie klas młodszych po raz kolejny przyznali Szkolny Order Uśmiechu. To wyróżnienie otrzymują osoby, które okazują dzieciom serce i sprawiają im radość. Laureatkami nagrody w tym roku zostały: pani pedagog Justyna Kołodziejczyk oraz pani psycholog Martyna Tomkiewicz. Obydwie panie miały za zadanie złożyć przysięgę i wypić sok z cytryny, a do tego później musiały się uśmiechnąć. Obie panie zdały ten test celująco! Gratulujemy pani pedagog i pani psycholog oraz dziękujemy im za serce dla szkolnych dzieci.

     • Drugoklasiści na survivalu

      Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, uczniowie klas drugich postanowili wybrać się na wycieczkę do bazy survivalowej przygody w miejscowości Zaliwie-Szpinki. Mieli tam możliwość poznać tajniki kamuflażu, spróbować strzelania z łuku, a także nauczyć się, jak poradzić sobie w przypadku braku pożywienia czy wody. Najlepszą atrakcją okazał się park linowy. Dzieci wykazały się odwagą, by pokonać cały tor bez żadnego problemu. Na koniec uczniowie samodzielnie upiekli sobie kiełbaski nad ogniskiem i spędzili czas wolny, grając w piłkę nad rzeką Liwiec.

     • IX Dni Kultury Żydowskiej

      W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na IX Dni Kultury Żydowskiej, które odbędą się w naszym mieście w dniach 4-7 października. Szczegółowy program - na plakacie.

     • Czyste, zielone miasta

      W piątek 22 września uczniowie z klas 5, 6 i 7 z naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu „Czyste, Zielone Miasta” zorganizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Uczniowie skorzystali z różnych atrakcji - zagrali w ekologiczną grę przygotowaną przez miejski punkt Europe Direct, rozwiązywali ekologiczne zagadki, chodzili po ścieżce sensorycznej oraz odpowiadali na pytania quizu przyrodniczego przygotowanego przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki. Wielu naszych uczniów wróciło z pikniku z sadzonkami drzew lasotwórczych. Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska).

     • 7b na warsztatach genealogicznych

      Uczniowie klasy 7b wzięli udział w warszatach genealogicznych zoragnizowanych przez Miejski Dom Kultury w ramach projektu "Misja Napoleon". Uczniowie dowiedzieli się, gdzie szukać źródeł genealogicznych oraz jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne. Warsztaty dawały także możliwość poznania historii własnej rodziny. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy 7b, to jeden z elementów projektu "Misja Napoleon", którego celem jest przybliżenie wydarzeń dotyczących historii Polski w kontekście lokalnej legendy o pobycie cesarza Napoleona w Mińsku Mazowieckim.

     • Zajęcia w... autobusie

      W środę 20 września uczniowie kilku klas 1-4 mieli niezwykłą okazję udziału w zajęciach poprowadzonych w nowoczesnym elektrycznym autobusie, który na ulice naszego miasta wyjedzie dopiero w styczniu. Dzieci dowiedziały się, jak korzystać z komunikacji miejskiej, jak działają autobusy elektryczne, jak można otworzyć drzwi takiego pojazdu, ile jest w nim miejsc siedzących i ile dla pasażerów stojących. Dla naszych uczniów istotne były też wyjaśnienia dotyczące numerów linii autobusowych w mieście oraz wiadomość, że przejazdy autobusami miejskimi są bezpłatne. Fascynujący był również pokaz działania specjalnej platformy, dzięki której do autobusu mogą wjeżdżać osoby na wózku inwalidzkim, czy wchodzić rodzice z wózkami dziecięcymi. Dzieci usłyszały zachętę do korzystania z komunikacji miejskiej, dzięki której nasze miasto mogłoby być mniej zakorkowane. Uczniowie zostali również zaproszeni na

     • Biegacze na medal

      W czwartek 21 września na obiektach MOSiR-u, a także lasów państwowych odbyły się powiatowe biegi przełajowe. Nasza liczna reprezentacja rywalizowała jak równy z równym w ciężkich upalnych warunkach. Każdy dawał z siebie wszystko, a sukces w postaci medalu i awansu na zawody regionalne zdobyły:

      - Zuzia Grzelak z kl. IVc - 3. miejsce w powiecie, 2. miejsce w mieście;

     • Pochyleni nad krajami DACHL...

      Uczniowie klas 7, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z językiem niemieckim, postanowili dowiedzieć się więcej na temat krajów DACHL - krajów niemieckojęzycznych. W ciepły poranek wyszli na teren szkoły, aby podzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami. Pracując w parach, wymieniali się ciekawostkami o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Księstwie Liechtenstein pod czujnym okiem nauczycielki, pani Katarzyny Kozłowskiej-Wyszogrodzkiej.

     • Rysowane wiersze w klasie 2c

      Przy okazji omawiania wierszy Juliana Tuwima uczniowie klasy 2c uczyli się również pracy w zespołach... Drugoklasiści podzielili się na grupy i tworzyli ilustracje do wierszy. Poszczególne zespoły losowały "wagon" i ich zadaniem było stworzenie ilustracji do danego fragmentu wiersza. Było kreatywnie i wesoło.

     • 2c uczy się w plenerze

      Lekcje nie muszą być nudne! Korzystając z pięknej pogody, uczniowie z klasy 2c na świeżym powietrzu utrwalali wiadomości z edukacji polonistycznej. Wszyscy szukali nazw rzeczowników i zapisywali je na przygotowanych wcześniej kartach pracy. Przy okazji drugoklasiści ogłosili sezon grzybowy za otwarty! Zapraszamy do galerii!

     • Zbieramy naklejki za zakupy w Biedronce

      Zachęcamy wszystkich (uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół szkoły) do udziału w zbiórce naklejek i pluszaków z Gangu Mocniaków (można obecnie otrzymać je za zakupy w Biedronce). Zbiórkę zorganizowali rodzice dzieci leczonych w Centrum Zdrowia Dziecka zrzeszeni w grupie SOS mieszkańcy Wawra rodzicom dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Naklejki można wrzucać do puszek oznakowanych emblematami Gangu Mocniaków. Są one umieszczone przy szatniach dzieci z klas 1-3 i 4-7, natomiast maskotki z Gangu Mocniaków oraz książki prosimy przynosić bezpośrednio do biblioteki szkolnej. Zbiórka będzie trwała do 31 października, a po tym terminie organizatorzy akcji wymienią naklejki na pluszaki lub książki. Informujemy, że zgromadzone przez szkołę naklejki, pluszaki oraz książki zostaną dostarczone przez Radę Rodziców bezpośrednio do p. Anny Ojer - koordynatorki grupy SOS mieszkańcy Wawra rodzicom dzie

     • Spotkanie z rodzicami

      Zapraszamy rodziców uczniów klas 1-7 na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie. Spotkania odbędą się w szkole według załączonego poniżej harmonogramu:

      zebranie_z_rodzicami_-_21.09.2023.pdf

      Liczymy na Państwa obecność!

      Parking dla rodziców - to parking główny (przed i za szkołą). Parking przy boisku MOSiR dla rodziców będzie niedostępny.

     • Wycieczka do Płocka

      13 września uczniowie z sześciu klas z naszej szkoły (4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 6c) wyjechali na wycieczkę do malowniczego Płocka. W programie wyjazdu były warsztaty: „Secesja” oraz „X wieków Płocka” w Muzeum Mazowieckim. Uczniowie dowiedzieli się, jak w dawnych czasach żyli średnio bogaci mieszczanie oraz poznali niezwykle ciekawą historię Płocka. Po warsztatach był czas na zwiedzanie najstarszej części miasta, gdzie znajduje się jedna z pięciu najstarszych katedr w Polsce - Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to miejsce pochówku władców Polski, między innymi: Bolesława III Krzywoustego, Konrada I Mazowieckiego, Siemowita III Starszego. Uczniowie z zachwytem oglądali ze Wzgórza Tumskiego widoki na szeroko rozlane wody Wisły, która w tym miejscu zachowała swój niemal pierwotny charakter. Kolejnym ciekawym punktem szkolnej wycieczki był musical „Pan Niezwykły” wysta

     • Rodzinny EKOpiknik

      Zachęcamy do udziału w pikniku ekologicznym, który odbędzie się 24 września 2023 roku w godz. 16.00-18.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Powstańców Styczniowych. W programie są warsztaty tematyczne: laboratorium przyszłości, skąd się bierze zielona energia, mini wysypisko śmieci, laboratorium młodego badacza, eko torba. Zaplanowane są również: zbiórka elektrośmieci i możliwość wymiany starego urządzenia na roślinę do sadzenia, gry i zabawy "recyklingowy zawrót głowy", eko poczęstunek, czyli zdrowe przekąski. Piknik to wyjątkowa okazja, by "wypróbować" nowe miejskie autobusy elektryczne, dowiedzieć się czegoś o działalności Punktu Europe Direct Mińsk Mazowiecki oraz porozmawiać o Mińskim Budżecie Obywatelskim. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

     • Szkoła pełna Talentów

      Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej Lidla „Szkoły pełne Talentów”. Celem akcji jest rozwijanie talentów dzieci poprzez wzbogacanie szkoły w różne pomoce dydaktyczne. Kampania ma również mobilizować lokalną społeczność do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać w kasie Talenciaki (papierowe kupony) za każde zakupy za co najmniej 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo). Zebrane Talenciaki można przynosić do świetlicy szkolnej - wychowawcy świetlicy będą rejestrować kupony na koncie naszej szkoły. Zebrane w czasie trwania akcji punkty będą mogły być wymienione przez szkołę na określone nagrody z 9 różnych kategorii (szczegółowe informacje można uzyskać na stronie akcji). Każdy może zostać bohaterem i wesprzeć naszą szkołę... pełną Talentów!

     • Etyka, czyli wszystkie ręce na pokład

      Wszystkie ręce na pokład, czyli co zrobić, żeby zbudować wieżę tak, żeby się nie zawaliła? Co jest podstawą każdej współpracy, jak oswoić strach, dzielić się, czy się nie dzielić? Czy można przejrzeć się w czyichś oczach jak w lustrze? To tylko garść pierwszych zagadnień poruszanych na lekcjach etyki, której w tym roku uczy p. Urszula Ćwiek. Lekcje odbywają się w międzyklasowych grupach, a źródłem tematów często bywają sytuacje, które dzieją się tu i teraz. Etyka to nauka o moralności, o tym, co jest dobre a co złe, ale czy istnieje jedyny słuszny podział na te kategorie? Jeśli chcesz zmierzyć się z wyzwaniem popatrzenia na siebie i relacje z innymi, jeśli ciekawi cię coś więcej i jest to coś, co można wrzucić do wielkiego wora z napisem: „życie” – zapytaj wychowawcę lub samą panią Ćwiek, gdzie i kiedy odbywają się lekcje etyki. Znajdzie się miejsce dla ciebie...

     • MIŃSKI TELEFON WSPARCIA - 512 009 410

      Telefon wsparcia to przestrzeń, w której rozmówca otrzymuje informacje, ale także czas i uwagę. Powstał z myślą o osobach dorosłych cierpiących z powodu depresji i doświadczających kryzysów psychicznych, o osobach młodych zmagających z trudnościami emocjonalnymi, a także o rodzicach potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym, i osobach, które z różnych powodów nie są w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą świadczącym niezbędną pomoc.

     • Narodowe Czytanie 2023

      W sobotę 9 września reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zorganizowanej w powiecie mińskim. Gościem specjalnym towarzyszącym wszystkim czytającym była aktorka - pani Olga Bończyk. W tym roku czytaliśmy powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". W gronie przedstawicieli naszej szkoły byli: pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, panie wicedyrektor: Izabela Saganowska i Agnieszka Kożuchowska, nauczycielki: pani Marta Woźnica, pani Izabella Kożuchowska i pani Justyna Kołodziejczyk oraz dwoje uczniów z klasy 7b - Karolina Wojdyna i Patryk Rytel. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny włączyliśmy się do wspólnego czytania literatury polskiej, zwłaszcza że w tym roku byliśmy jedyną reprezentacją ze szkół podstawowych. Czytamy, bo lubimy!

     • "Nad Niemnem" nad Srebrną

      Siódmoklasiści z 7b w piątek wybrali się na lekcję języka polskiego do parku nad rzekę Srebrną, żeby w plenerze czytać "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W ten sposób uczniowie przygotowani przez polonistkę - panią Izabellę Kożuchowską włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Młodzież poznała fragmenty lektury, zdobyła wiedzę o pisarce i o tytułowym Niemnie. Uczniowie dostrzegli, że w powieści poruszone zostały ponadczasowe tematy - konflikt pokoleń, miłość bez względu na przeszkody, poczucie tożsamości narodowej czy wartość pracy.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych