• Woda źródłem życiem

      W minionym tygodniu gościliśmy w klasie 1b pracownika Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, dlaczego woda jest tak ważna w życiu człowieka, jakie działania możemy podejmować wspólnie, aby dbać o ten drogocenny skarb oraz jakich zasad należy przestrzegać, aby przeciwdziałać awariom miejskich wodociągów. Dzieci chętnie wzięły udział w dyskusji, dzieląc się własnymi, ciekawymi spostrzeżeniami i doświadczeniami z życia codziennego. Poprzez wirtualny spacer dzieci mogły także obejrzeć wnętrza oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody. Doskonale poradziły sobie z quizem, który stanowił podsumowanie zajęć. W nagrodę otrzymały pamiątkowe długopisy.

     • Wykład otwarty

      27 stycznia z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu nauczycielka historii - pani dr Agnieszka Nowak wygłosiła wykład o eksperymentach medycznych przeprowadzanych na więźniarkach w obozie w Ravensbruck. Wśród słuchaczy zebranych w hali sportowej byli wszyscy ósmoklasiści z naszej szkoły oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5, z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

     • Warsztaty z pierwszej pomocy

      W ubiegłym tygodniu klasy 1a, 2a, 2b, 3d wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy z Misiem Edziem. W trakcie warsztatów Miś Edzio przeżywał różne przygody, a dzieci ratowały go z opresji.

      Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w najbliższym otoczeniu oraz uczyli się jak postępować w sytuacjach trudnych z zagrożeniem życia lub zdrowia. Poszkodowanym był Miś Edzio, któremu trzeba było przykleić plaster, owinąć ranę, czy usztywnić rękę.

     • Poetka z klasy 2a

      W związku z uczczeniem rocznicy 600-lecia miasta Mińsk Mazowiecki został wydany wyjątkowy tomik wierszy pt. “Srebrzyk 2” wiersze znad Srebrnej. W tomiku ukazało się wiele wierszy oraz ilustracji autorstwa dzieci z mińskich szkół podstawowych opowiadających o pięknych miejscach i historii Mińska Mazowieckiego.

     • Muzyczne przeżycie

      W poniedziałkowe popołudnie 23 stycznia uczniowie z klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 2d oraz 3d uczestniczyli w magicznym koncercie Disneya.

      Dzieci miały okazję wsłuchać się w muzykę graną na żywo oraz śpiewać znane piosenki z bajek wraz z artystami teatrów Buffo i Roma. Na scenie nie zabrakło dzielnej Vaiany wraz z Mauim, rozśpiewanej Anny oraz Elzy, pięknej Dżasminy czy śmiesznego raka Sebastaiana. Jednak bałwan Olaf wywołał najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci.

     • Gazetka styczniowa poleca się do czytania

      Redakcja szkolnego miesięcznika "NA MARGINESIE" zachęca do zapoznania się ze styczniowym wydaniem gazetki - gazetka_-_styczen_2023.pdf Znajdziecie tu rozmowy z ciekawymi ludźmi, wspomnienia, sondy, relacje, recenzje i wiele, wiele interesujących tekstów tworzonych przez uczniów kl. 6a i klas ósmych. Zachęcamy również do dołączania do naszej redakcyjnej rodzinki, zapraszamy zwłaszcza uczniów klas piątych i szóstych. Chętni mogą zgłaszać się do pani Agnieszki Kożuchowskiej lub pani Izabeli Saganowskiej.

     • Zabawa w Siedlcach

      W styczniowy poranek uczniowie klasy 1a i 2d wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Na początku wyprawy dzieci odwiedziły Centrum Kultury i Sztuki gdzie obejrzały świąteczny spektakl „Do góry kopyta”. Następnie oddały się szaleństwom w siedleckim parku trampolin. Dobrej zabawy nie było końca!

     • 8b i 8c na "Rodzinie Addamsów" w Teatrze Syrena

      Ósmoklasiści piątkowy wieczór (20 stycznia) spędzili w warszawskim Teatrze Syrena, gdzie wraz z wychowawczyniami: Agnieszką Kożuchowską, Agnieszką Nowak i panią pedagog Justyną Kołodziejczyk obejrzeli musicalowe widowisko pt. "Rodzina Addamsów". Uczniowie docenili scenografię, kostiumy, charakteryzację aktorów oraz mnóstwo zaskakujących tricków scenicznych. Dla wielu osób był to pierwszy obejrzany musical z muzyką na żywo. Według większości uczniów ocena przedstawienia to 10/10 (a niektórzy twierdzili, że nawet więcej :-).

     • Teatralnie i muzealnie

      We wtorek klasa 8a wraz z wychowawcą Sławomirem Rybińskim i psychologiem szkolnym Martyną Tomkiewicz udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Pierwszym punktem był Teatr Capitol. Uczniowie mogli zobaczyć spektakl pt. "Dreams", który opowiadał o niespełnionych marzeniach i utraconej wierze w siebie. Następnie grupa udała się na lekcję pt. "Przeboje muzealne" do Muzeum Narodowego. To był zdecydowanie dzień pełen emocji, wiedzy i pozytywnych wrażeń.

     • Świece dla Ukrainy

      W imieniu pani Ally Horetskiej zwracamy się o pomoc dla ludności ukraińskiej, która ma duże problemy z brakiem dostaw prądu i gazu. Włączamy się w akcję zbierania świec lub odpadków świeczek, które już nie nadają się do uzytku. Materiał ten jest przetapiany i powstają w ten sposób świece. które wysyłane są żołnierzom na front lub służą cywilom do oświetlania pomieszczeń czy podgrzewania posiłku.

     • Klasa 8b zwiedziła MBP

      Uczniowie z klasy 8b wraz z wychowawczynią zwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną - jedną z mińskich instytucji kultury. Ósmoklasiści zostali oprowadzeni przez panią Katarzynę Jastrzębską, która przekazała im ważne informacje dotyczące korzystania z zasobów biblioteki, wytumaczyła działanie aplikacji Sowa Mobi, pokazała wypożyczalnię, czytelnię, gralnię, a nawet bardzo nowoczesny magazyn biblioteki. Uczniowie wiedzą już, że biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek, ale także miejsce nauki, spotkań z autorami książek oraz wieloma innymi ciekawymi osobami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gralnia z planszówkami i płytami winylowymi. Każdy uczeń otrzymał również egzemplarze wydawanego lokalnie pisma "Klimaty, czasy". Na koniec spotkania wszyscy dowiedzieli się, jakie są zasady korzystania z książkomatu. Być może któryś z uczniów 8b stanie się nowym czytelnikiem mińskiej biblioteki.

     • Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 27 stycznia o godz. 10.00 w naszej szkolnej hali sportowo-widowiskowej dr Agnieszka Nowak (nauczycielka historii) wygłosi wykład dotyczący eksperymentów medycznych prowadzonych w obozie w Ravensbruck. Słuchaczami na wykładzie będą uczniowie wszystkich klas ósmych oraz chętni z innych szkół. Zgłoszenia od osób spoza szkoły przyjmujemy do 25 stycznia na adres: szkola@sp3mm.pl. Prosimy o podanie liczby osób chętnych. Decyduje kolejność zgłoszeń. ZAPRASZAMY!

     • Zapamiętam imię twoje...

      Zapamiętam Twoje imię…

      Jak ja mieć będę dwadzieścia lat,

      Zacznę oglądać nasz piękny świat.
      Abramek Koplowicz

      27 stycznia - dzień wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną. Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r. ustanowiło 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

     • Magiczne krzesła w 4c

      Uczniowie klasy 4c zakończyli omawianie książki "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" wykonaniem projektów lekturowych. Czwartoklasiści mogli zaprojektować swoje czerwone krzesła oraz dopisać do nich instrukcję, w której miała być uwzględniona zasada działania i magiczna moc krzesła. Uczniowie mogli też zdecydować się na przygotowanie pudełka lekturowego, do którego należało włożyć przedmioty kojarzące się z lekturą. Dzięki prezentacji własnych działań projektowych uczniowie zdobywają umiejętność prezentacji, oswajają się z sytuacją występowania przed innymi i starają się formułować wypowiedzi ustne na określony temat. Zapraszamy do sali 19, w której można obejrzeć magiczne krzesła. A może ktoś wybróbuje ich magiczne moce?

     • Relacja filmowa z Poronina

      W tym tygodniu nasi uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego korzystali z uroków zimy podczas wyjazdu do Poronina. Mimo obaw nawet pogoda im dopisła, co widać na zdjęciu ze stoku! Cztery dni okazały się niezwykle intensywnym czasem - były narty, był snowboard, basen, spacery, piłkarzyki, bilard, wieczorna integracja i mnóstwo innych sportowych oraz przyrodniczych aktywności. Zachęcamy do obejrzenia filmowej relacji z "białej szkoły":

     • Pozdrowienia z Białej Szkoły

      Grupa uczniów z kl. 4-8 pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego wyruszyła dziś do Poronina, aby skorzystać z uroków zimy i pojeździć na nartach lub na snowboardzie. Uczniowie wypożyczyli już sprzęt i zaliczyli pierwsze zjazdy. Nauczyciele informują, że wieczorem wszyscy mieli jeszcze siłę i mnóstwo czasu na grę w bilard, w piłkarzyki, cymbergaja i tenisa stołowego. Przed uczestnikami wycieczki jeszcze kilka intensywnych sportowych dni. Życzymy, aby pogoda im dopisała!

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Kwotę wsparcia (3125 zł) przeznaczono na zakup nowości wydawniczych dla oddziałów wychowania przedszkolnego, dzięki czemu nasi najmłodsi uczniowie będą mogli doskonalić umiejętność czytania i rozwijać swoje zainteresowania.

     • Konkurs na ,,Eko – ozdobę choinkową’’ rozstrzygnięty

      W oddziale przedszkolnym odbył się konkurs na ,,Eko – ozdobę choinkową’’ zorganizowany przez p. Agatę Christoph i p. Sylwię Zasuwik. Wszystkie prace zachwyciły oryginalnością i pomysłowością. Trudno było wybrać te najpiękniejsze. Najwyżej ocenione Eko – bombki: I miejsce – Julian Kęska, II miejsce – Hanna Gągol i III miejsce – Ignacy Kostyra, reszta uczestników otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy. Prace konkursowe, można podziwiać na korytarzu szkolnym.

     • Zimowe czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      Grupy 0a i 0b uczestniczyły w spotkaniach świąteczno-zimowych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim Dzieci przypomniały sobie zasady panujące w bibliotece. Następnie z zaciekawieniem wysłuchały bajki, którą przeczytała Pani bibliotekarka. Po bajce przyszedł czas na bitwę na śnieżki. Podczas spotkania nie zabrakło różnego rodzaju zabaw ruchowych, śpiewania zimowych piosenek oraz kolorowania na dywanie.

     • Pożegnanie Darii

      Z głębokim żalem informujemy o stracie, jaką poniosła nasza szkolna społeczność. Wczoraj 1 stycznia 2023 roku po długiej walce z chorobą zmarła nasza uczennica - Daria Gągol. Przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie i wszystkim bliskim Darii. Łączymy się w bólu.

      Zapamiętamy Darię jako uśmiechniętą, koleżeńską, wspaniałą dziewczynę i dobrą uczennicę. Jesteśmy dumni z jej postawy - walki z chorobą, ale także przykładnego wykonywania obowiązków szkolnych mimo trudów leczenia.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych