• Festiwal Międzyczasowy

     • 12 sierpnia odbędzie się w naszym mieście Festiwal Międzyczasowy - pierwsza taka impreza zorganizowana przez młodych dla młodych. Zachęcamy do udziału młodzież z naszej szkoły! Szczegóły na plakacie.

     • Ubezpieczenie uczniów w nowym roku szkolnym

     • Drodzy rodzice, 

      w nowym roku szkolnym 2022/2023 nadal obowiązywać będzie indywidualne ubezpieczenie NNW uczniów - taką uchwałę podjęła rada rodziców.

      Przed zawarciem polisy proszę zapoznać się z ogólnymi warunkami - zawsze "diabeł tkwi w szczegółach" i cena nie idzie w parze z jakością.

      Monika Lubańska - przewodnicząca Rady Rodziców

    • Potrzebna krew dla naszej uczennicy
     • Potrzebna krew dla naszej uczennicy

     • Trzy miesiące temu u jednej z naszych Uczennic  zdiagnozowano nowotwór. Nowotwór złośliwy i 12-stoletni organizm, to na starcie nierówne szanse. Ale walka trwa. Piąta chemia w trakcie. Każda chemia i wywołane nią powikłania pochłaniają hektolitry krwi i płytek, które trzeba uzupełniać codziennie. I w tym momencie możemy pomóc. 

      Brakuje krwi, zwłaszcza tej, którą ma Daria, czyli Brh-. Największe zapotrzebowanie mamy na płytki krwi, ale potrzebna też jest krew.

      Jeśli ktokolwiek ze społeczności szkolnej lub przyjaciół Papieskiej Trójki planuje oddawać krew albo płytki krwi lub po prostu ma taką możliwość, proszę o wpisanie w kartę rejestracyjną o przekazaniu jej na rzecz:

      Darii Gągol,

       która przebywa na Oddziale Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

      Póki tli się nadzieja trzeba walczyć. Razem damy radę dla Darii!

      Tu są adresy, gdzie można oddać krew dla Darii:

      Terenowy Oddział I Warszawa ul. Cegłowska 80 01-809 Warszawa

      Godziny rejestracji: poniedziałek, środa-piątek: 07.00 – 13.00, wtorki: 11.00 – 16.00 sobota: 07:00 – 12:00 Kierownik: lek. Teresa Wygnańska-Klucz Rejestracja tel.: 22 569 02 00

      Terenowy Oddział II Warszawa al. Dzieci Polskich 20 04-730 Warszawa

      Godziny rejestracji: poniedziałek – piątek: 07.30 – 13.00 Kierownik: lek. Alicja Domysławska Rejestracja tel.: 22 815 19 34

      Terenowy Oddział III Warszawa ul. Nowogrodzka 59 02-005 Warszawa

      Godziny rejestracji dawców krwinek płytkowych: poniedziałek – piątek: 07.00 – 11.00 Godziny rejestracji krwi pełnej: poniedziałek – piątek: 07.00 – 13.00 Kierownik: mgr Jolanta Matera Rejestracja tel.: 22 502 11 06

      Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, ul. Saska 63/75,

      Rejestracja dawców krwi pełnej: poniedziałek, czwartek: 7.00 – 17.00, wtorek, środa, piątek 7.00-14.00, sobota: 7.00 – 13.00

      Rejestracja dawców krwinek płytkowych: poniedziałek, czwartek: 7.00 – 15.30, wtorek, środa, piątek 7.00-13.00, sobota: 7.00 – 12.00

      Rejestracja dawców osocza: wtorek, piątek: 07.00 – 12.00

      Terenowy Oddział w Siedlcach, ul. Formińskiego 14

      Godziny rejestracji: poniedziałek – piątek: 07.00 – 13.00, sobota: 08.00 – 11.30

       

     • Zapraszamy po zaświadczenia o wynikach egzaminu

     • Kochani ósmoklasiści, gratulujemy Wam uzyskanych wyników egzaminu i zapraszamy do sekretariatu po odbiór zaświadczeń:

      - piątek 8 licpa - w godz. 8-16,

      - poniedziałek 11 lipca - w godz. 8-15,

      - wtorek 12 lipca - w godz. 8-15.

    • Wyprawka i spotkanie dla kl. 1
     • Wyprawka i spotkanie dla kl. 1

     • Spotkanie dla rodziców i dzieci, które rozpoczną w naszej szkole naukę od września odbędzie się 25 sierpnia 2022r. o godz. 18.00. Rodzice będą mieli możliwość spotkania z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach integracyjnych ze swoimi paniami wychowawczyniami. Będzie okazja do poznania kadry, budynku oraz zasad obowiązujących w szkole.

      Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla kl. 1 - WYPRAWKA-KL._1.pdf​​​​​​​

    • Wyprawka i spotkanie adaptacyjne dla zerówek
     • Wyprawka i spotkanie adaptacyjne dla zerówek

     • Spotkanie dla rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych (zerówek) odbędzie się 25 sierpnia 2022r. o godz. 16.30. Rodzice będą mieli możliwość spotkania się z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach adaptacyjnych ze swoimi paniami wychowawczyniami. Będzie okazja do poznania szkoły, kadry, a także zasad obowiązujących w oddziałach przedszkolnych.

      Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla swoich dzieci - wyprawka_-_zerowka.pdf​​​​​​​

     • Zakończenie roku klas 1-3

     • Podczas wakacyjnego odpoczynku miło jest wrócić  wspomnieniami do zakończenia roku szkolnego klas 1-3.

      24 czerwca uczniowie  2b i 2d rozbawili publiczność zabawnymi scenkami inspirowanymi szkolną codziennością. Widzowie mogli poznać wiele talentów aktorskich naszych drugoklasistów. Oczywiście nie zabrakło muzycznych występów. Pojawiły  się piosenki: „Bratnie dusze”, "Ostatni dzwonek", „Wakacje”. Wszystko to dopełnione było fantastycznymi występami tanecznymi. Klasa 2b zatańczyła do utworu  „Waka waka”, a 2d do piosenki „Sofia”.

      Na koniec wystąpili uczniowie 3 klas, którzy zakończyli swój pierwszy etap edukacyjny piosenką „Przyjaciele ze szkolnej ławki”. Było humorystycznie i wzruszająco! 

      Dziękujemy Panu Dyrektorowi za uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2021/2022. Cieszymy się, że Rodzice mogli być z nami w tak szczególnej chwili. Do zobaczenia we wrześniu!

     • Zostań współautorem książki

     • Już wkrótce!!! Chcesz być współautorem książki "Srebrzyk 2"? Jeżeli masz 6-17 lat i masz pomysł na fajny wiersz o Mieście Mińsk Mazowiecki z okazji 600 lecia - to czekamy na Ciebie!

      Autorką książki będzie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5 pani Mariola Kruszewska, poetka, laureatka wielu nagród literackich, co gwarantuje dobry poziom publikacji. Współautorami będą chętne dzieci, których wiersze zostaną włączone w naturalny sposób do opowieści.

      Dodatkowo ogłaszamy konkursy dla uczestników na najciekawszą okładkę, rysunek/zdjęcie i wiersz. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

      Prace przyjmujemy: drogą e-mailową rrsp5mm@gmail.com, przez messanger, telefoniczną sms, mms - 602 888 595, za pośrednictwem komunikatorów internetowych, adresu do korespondencji: Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki oraz podczas kontaktów osobistych.

      Książka współfinansowana ze środków z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki w ramach zadania publicznego Srebrzyk 2.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • Po 10 miesiącach wytężonej pracy w ostatni piątek czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Dla wielu uczniów był to bardzo dobry rok, podczas którego wiele się nauczyli, zdobyli mnóstwo doświadczeń i nawiązali sporo nowych relacji z innymi. Uroczystość podsumowująca mijający rok szkolny rozpoczęła się od przemówienia pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, który dziękował uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za tegoroczną współpracę. Słowa wdzięczności za pomoc w nauczaniu uczniów z Ukrainy usłyszały też panie: Liliia Kovalchuk i Hanna Deviatko. Podczas części oficjalnej wychowawcy kl. 4, 5 i 7 wręczyli świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen w swoich klasach. Każdy uczeń mający średnią 4,75 i powyżej otrzymał również nagrodę książkową ufundowaną przez Radę Rodziców oraz list gratulacyjny dla swoich rodziców. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów kl. 8e, 7e i 8c wszyscy mogli poznać egzemplarze uczniowskie opisane z przymrużeniem okaz w specjalistycznym atlasie uczniów. Z zachwytem oglądaliśmy tańce zaprezentowane przez dziewczyny z klasy 8e. Na koniec wysłuchaliśmy piosenki "Dni, których nie znamy" w wykonaniu uczniów z kl. 7e. Przed nami wymarzone wakacje - niech będzie to czas relaksu i ładowania baterii na kolejne wyzwania czekające nas od września!

     • Absolwenci - rocznik 2022

     • 24 czerwca kolejny rocznik uczniów zakończył naukę w naszej szkole. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego było wiele ważnych i wzruszających chwil. Na początku głos zabrał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który mówił swoim uczniom o tym, żeby starali się czasem obejrzeć za siebie i zerknąć na to, co zostawiają za sobą. Do ósmoklasistów zwróciła się również pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, która przekazała im myśl Ghandiego "Bądźcie zmianą, którą chcecie widzieć w świecie". Później nastąpiła niezwykle przyjemna chwila, czyli wręczenie statuetek dla najlepszej absolwentki i najlepszego absolwenta roku szkolnego 2021/2022 - otrzymali je Julia Malinowska z kl. 8c i Aleksander Marczak z kl. 8b. Był też nowy element ceremoniału szkolnego, czyli przekazanie sztandaru uczniom klas 7. Ważną dla wszystkich uczniów klas ósmych chwilą było wręczanie świadectw ukończenia szkoły. Uczniowie - poza świadectwami i dyplomami - otrzymali także pamiątkowe poduszki ufundowane przez Radę Rodziców. Po części oficjalnej wszyscy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. 8e, 7e i 8c. Były też słowa podziękowania od uczniów dla dyrekcji, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów kilkoma słowami oraz piosenką. Drodzy absolwenci - pamiętajcie, że każdy koniec to także początek. Życzymy Wam wszystkiego dobrego!

     • Podsumowanie projektu matematycznego w zerówce

     • Wraz z końcem roku szkolnego dobiegły końca matematyczne warsztaty prowadzone w oddziałach przedszkolnych. Głównym celem zajęć było rozwijanie pasji do  matematyki w najbliższym otoczeniu poprzez stymulowanie rozwoju aktywności dzieci za pomocą różnorodnych ćwiczeń i zabaw prowadzących do rozwijania i doskonalenia umiejętności matematycznych. Przez ten czas dzieci rozwijały umiejętności matematyczne poprzez ćwiczenia praktyczne: ważyły, mierzyły, robiły zakupy, tworzyły gry i rozwiązywały działania arytmetyczne. Kształtowały orientację przestrzenną, rytmy, poznały rodzaje środków płatniczych. To wszystko przyczyniło się do rozwoju pasji i zainteresowania światem matematycznym. Zwieńczeniem zajęć był udział w konkursie matematycznym organizowanym przez UPH w Siedlcach „Żyrafka”. Najmłodsi podopieczni naszej szkoły zaprezentowali się świetnie, plasując się w pierwszej dziesiątce laureatów konkursu, w którym wzięła udział prawie setka uczestników. Warsztaty matematyczne były możliwe dzięki dofinansowaniu projektu przez Fundację mBanku „Rosnę z matematyką” oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Piątkę. Z  tych środków zostały zakupione różnorodne pomoce dydaktyczne uatrakcyjniające zajęcia i pozwalające na ciekawą realizację podjętych działań. Dzięki temu doświadczeniu dzieci przekonały się, że matematyka ukryta jest w codziennym życiu i przy okazji można się nią świetnie bawić.

     • Spotkanie rady rodziców

     • Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Monika Lubańska zaprasza przedstawicieli rodziców z każdej klasy na zebranie on-line, które odbędzie się 29 czerwca o 18.30. Tematem spotkania będzie kwestia ubezpieczenia NNW na przyszły rok szkolny. Osoby, które będą reprezentować daną klasę, proszone są o przesłanie swojego adresu e-mail na adres rada.rodzicow@sp3mm.pl 

     • Human Smart City

     • W dniach 20 i 22 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty „Czym są inteligentne miasta human smart cities”. Uczniowie podzielili się na grupy i odbyli spacer po parku gdzie wykonywali zadania przydzielone przez prowadzących. Mieli za zadanie zaobserwować miejsca, które są przyjazne i dostępne dla ludzi, przyjrzeć się ich estetyce oraz zdecydować, czy można się w nich dobrze czuć. Szukali także minusów tej przestrzeni. Po spacerze każda z grup zrobiła mapę parku, później ją przedstawiła i objaśniła, gdzie znajdują się najbardziej dostosowane miejsca, minusy przestrzeni i inne sprzyjające rzeczy. Na koniec obejrzeliśmy film i zrobiliśmy makiety miasta. Każdy wykazał się kreatywnością, a także wyobraźnią, tworząc własne projekty miasta.

     • Sportowe sukcesy

     • Dzień przed zakończeniem roku szkolnego podczas apelu pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki nagrodził uczniów, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy sportowe. Uczniowie otrzymali gratulacje, brawa od rówieśników i drobne słodkie upominki. Nauczyciele wychowania fizycznego - pani Aldona Szewczyk, pan Marek Kudelski, pan Tomasz Ruta i pan Marcin Sokołowski - mają w tym roku szczególne powody do dumy, bo osiągnięcia uczniów są imponujące, nie tylko w mieście, ale i powiecie, regionie oraz województwie. Gratulujemy motywacji, aktywności, zaangażowania. Życzymy dalszych sportowych osiągnięć. 

      Pełna lista nagrodzonych - SUKCESY_SPORTOWE_UCZNIOW_W_ROKU_SZKOLNYM_2021-2022.pdf

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych