• Świąteczne przedstawienie

      21 grudnia klasy 0-3 miały możliwość obejrzenia świątecznego przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas 1c i 1d. Występ dotyczył obaw Maryi i Józefa o opiekę nad nowonarodzonym Jezusem. Na szczęście, na pomoc przyszła nauczycielka, która przywołując bajkowe postacie pomogła w uspokojeniu dziecka.

     • Przedświąteczne spotkanie

      22 grudnia cała społeczność szkoły zebrała się w hali widowiskowo-sportowej, żeby obejrzeć przedstawienie świąteczne przygotowane przez szóstoklasistów z kl. 6a i 6b pod opieką wychowawczyń: pani Moniki Gromulskiej i Ewy Raczyńskiej. Zobaczyliśmy anielskie przygotowania do narodzin Chrystusa, ale też diabelskie obawy związane z pojawieniem się dobra na świecie. W czasie spotkania był też czas na wspólne kolędowanie. Pan Dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki życzył uczniom, aby z okazji świąt zechcieli stawać się coraz lepszymi ludźmi. Na koniec nauczycielki języków obcych podsumowały Tydzień Języków Obcych oraz wręczyły zwycięzcom nagrody w konkursach i międzyklasowych projektach. Wyróżnienia indywidualne w konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim zdobyły: Julia Grajda z kl. 4d, Alicja Kulikowska z kl. 5b i Angelika Oleszczuk z kl. 5b. Uczniowie z kl. 5a najlepiej poradzi

     • Radosne oczekiwanie

      Okres przygotowań do Bożego Narodzenia był bardzo pracowity dla klas 1a, 2a i 2d. Na początku grudnia dzieci własnoręcznie przygotowały kalendarz adwentowy, który składał się z zadań na każdy dzień, tak by czas oczekiwania na nadchodzące święta mijał im miło i przyjemnie. Uczniowie z zaciekawieniem otwierali kolejne pola i z radością wykonywali zadania typu: przygotowanie zimowej herbaty, dekorowanie świątecznych pierników, wybranie się na pobliską górkę w parku, zimowy spacer, przygotowanie gorącej czekolady, wycieczka do Fabryki Elfów, lepienie i dekorowanie figurek z masy solnej czy wykonywanie upominków dla najbliższych.

     • Warsztaty świąteczne

      22 grudnia klasa 2D wraz z wychowawczynią p.Katarzyną Słowik-Siwicką i p.Anetą Korkosz uczestniczyła w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim.

      Dzieci za pomocą zmysłów odgadywały świąteczne gadżety, słuchały opowiadania, rozwiązywały zagadki oraz wykonywały piękne pachnące cynamonem karty świąteczne. Nie zabrakło też słodkich pierniczków!

     • W kolory gramy!

      Końcówka roku w kl. 8b była niezwykle intensywna - klasówki, kartkówki, projekty. Zmęczenie zaczęło pokonywać uczniów, więc ósmoklasiści w ostatnim tygodniu roku postawili na... kolory! W poniedziałek było niebiańsko, bo założyliśmy niebieskie ubrania (wszyscy - wychowawczyni też!). We wtorek cała 8b wyglądała anielsko (na biało), za to w środę staliśmy się czarnymi charakterkami. Na koniec wybraliśmy kolor miłości, przyjaźni i świąt Bożego Narodzenia, czyli czerwień. Zabawa w kolory sprawiła, że codziennie intensywniej myśleliśmy o sobie i jeszcze lepiej się zintegrowaliśmy, zwłaszcza że w takim klasowym gronie spotkanie świąteczne mieliśmy po raz ostatni...

     • Sportowe zmagania

      Reprezentacja szkoły chłopców zajęła 3. miejsce w mieście oraz 4. w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej klas ósmych. Chłopcy walczyli dzielnie i ambitnie o miejsce na podium powiatu, jednak do miejsca medalowego zabrakło tylko i aż jednej bramki. Gratulujemy sportowej postawy i wałki do samego końca - chłopcom i ich trenerowi panu Marcinowi Sokołowskiemu..

     • Wigilia Miejska

      W środę 21 grudnia odbyło się miejskie Spotkanie Wigilijne. Uczestniczyli w nim uczniowie mińskich szkół, którzy zorganizowali kiermasz z bożonarodzeniowymi ozdobami. Byliśmy tam i my! Nie brakowało kolęd i świątecznych życzeń oraz łamania się opłatkiem. Wydarzenie zwieńczyło przekazanie mieszkańcom Betlejemskiego Światła Pokoju przez Burmistrza Miasta pana Marcina Jakubowskiego oraz harcerzy mińskiego Hufca ZHP.

     • Ortograficzna choinka 4c

      Uczniowie z kl. 4c ubrali w tym roku niepowtarzalną choinkę. Ozdoby na tej choince są... ortograficzne. Drzewko zdobi gwiazda z zasadami pisowni "ó", na gałązkach wiszą litery, których pisownia sprawia czasem niemałe trudności (na literach ó, h, ż są przykłady słów do zapamiętania), również na łańcuchu choinkowym zapisane zostały słowa zawierające trudności ortograficzne. Zachwycające są także anioły - jeden z nich to Anioł Stróż, a drugi na swoim stroju ma mnóstwo trudnych wyrazów związanych z Bożym Narodzeniem. Ortograficzna choinka czwartoklasistów nie tylko zdobi salę 19, ale na ostatniej lekcji przedświątecznej posłużyła uczniom jako obiekt do ćwiczenia umiejętności redagowania opisu przedmiotu.

     • Interdyscyplinarny grudzień

      8 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się dzień z zadaniami interdyscyplinarnymi przygotowanymi przez nauczycieli języków obcych w ramach tygodnia językowego pn. „Język obcy wcale nie taki obcy”.

      Dla uczniów klas 4-8 nauczyciele przygotowali specjalne świąteczne pudełka prezentowe, w których znajdowały się zadania interdyscyplinarne łączące wiedzę z języka angielskiego i języka niemieckiego z takimi przedmiotami jak matematyka, biologia, geografia, muzyka, plastyka i język polski. Uczniowie w zespołach rozwiązywali zadania problemowe dotyczące tematyki świątecznej wymagające połączenia i wykorzystania wiedzy z kilku dyscyplin. Niektóre z zadań okazały się bardzo łatwe, a na rozwiązanie innych uczniowie potrzebowali więcej czasu, ale taki rodzaj pracy wszystkim bardzo się spodobał. Zadania interdyscyplinarne kształcą u uczniów takie umiejętności jak samodzielność myślenia, rozwiązywani

     • Grudniowy numer gazetki

      Szkolni dziennikarze przygotowali ostatni w tym roku (ale nie ostatni w tym roku szkolnym) numer miesięcznika "Na marginesie". Młodzież napisała o tym, co ważne i interesujące. Zachęcamy do lektury.

      Link do wydania grudniowego: grudzien_4-195.pdf​​​​​​​
     • Ola wyróżniona z ortografii

      Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. 8a - Aleksandra Buczek otrzymała wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla ósmoklasistów zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Dąbrówki pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta pana Marcina Jakubowskiego. Ola pisała dyktando finałowe wraz z 78 innymi uczniami z 18 szkół powiatu. Wyróżnienie to także duży sukces! Gratulujemy uczennicy i jej polonistce - pani Agnieszce Kożuchowskiej.

     • Koncert Mikołajkowy

      9 grudnia klasa 1d miała przyjemność uczestniczyć w 14 Integracyjnym Koncercie Mikołajkowym organizowanym przez Stowarzyszenie "Dzieciom Radość Ignaców", który odbył się w Miejskiej Szkole Artystycznej. W świątecznej atmosferze, uczniowie mogli wysłuchać koncertu zespołu Sonanto, który przeniósł gości w świat bajek Walta Disneya. Nie zabrakło piosenek z filmów, tj. "Mała Syrenka", "Piękna i Bestia", "Król Lew", a także "Kraina lodu" i "Vaiana". Gościem specjalnym wydarzenia był Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom słodkie upominki.

     • Napisz list. Zmień życie.

      W dniach 5-7 grudnia 2022 społeczność szkolna wzięła udział w największej na świecie akcji na rzecz praw człowieka - w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International, czyli międzynarodową organizację pozarządową działającą w imieniu wszystkich, którzy chcą świata wolnego od dyskryminacji. Podpisując listy, upomnieliśmy się o konkretne osoby, których prawa są łamane oraz przekazaliśmy wyrazy wsparcia ich rodzinom. Nasze podpisy (tak jak podpisy milionów ludzi na świecie) mają możliwość zmiany świata na taki, w którym każdy z nas mógłby korzystać ze swoich praw.

     • Podsumowanie projektu "Warto być przyzwoitym"

      W piątek 16 grudnia reprezentanci naszej szkoły: Gabriela Antonkiewicz i Maciej Kożuchowski udali się wraz z opiekunkami panią Marzeną Grzyb i Eweliną Frankiewicz do Szkoły Podstawowej nr 6 na podsumowanie projektu "Warto być przyzwoitym" zrealizowanego z okazji 100. rocznicy urodzin profesora Władysława Bartoszewskiego. Na uroczystości pojawił się Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski, Wiceburmistrz Miasta pan Robert Smuga, pani Katarzyna Łaziuk - Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu oraz rzecznik prasowy urzędu - pani Alicja Cichoń. Licznie przybyli także dyrektorzy mińskich podstawówek oraz uczniowie, którzy realizowali projekt. Gościem honorowym był syn profesora Bartoszewskiego - pan Władysław Teofil Bartoszewski. Zaproszeni do mińskiej szóstki mogli obejrzeć występy uczniów tamtej szkoły, którzy zaprezentowali scenkę teatralną dotyczącą życia młodych ludz

     • Słodka nagroda za plakat

      Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą - panem Arturem Jankowskim świętowali na słodko zwycięstwo wśród kl. 4-8 w szkolnym projekcie dotyczącym postaci Władysława Bartoszewskiego. W związku z tym, że rok 2022 został ustanowiony Rokiem Władysława Bartoszewskiego uczniowie zapoznali się z działalnością Profesora i wspólnie na lekcji wykonali plakat z hasłem "Warto być przyzwoitym". Szkolna komisja konkursowa wskazała plakat klasy 4c jako najlepszą pracę wśród wszystkich wykonanych przez klasy starsze, uczniowie otrzymali voucher na kwotę 250 zł do zrealizowania w Eklerku. Słodka nagroda nawiązuje do tego, że sam proferor Bartoszewski był miłośnikiem słodyczy. Zarówno Profesor Bartoszewski, jak i wyprawa do Eklerka w zimowej scenerii na pewno na długo zostaną w pamięci czwartoklasistów.

     • Nasi na podium w konkursie fotograficznym

      W piątek 16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Sulejówku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Ubierz się w książkę". Z przyjemnością informujemy, że Jagoda Perczyńska z kl. 5a zajęła III miejsce, a Gabriel Zgódka z kl. 8b stanął na I miejscu podium. Podczas rozdania nagród zwycięzcy wraz z opiekunami mogli wysłuchać ciekawostek dotyczących fotografii. Gratulujemy sukcesu naszym kreatywnym uczniom i ich wychowaczyniom - paniom Joannie Sternie i Agnieszce Kożuchowskiej - za zainspirowanie Jagody i Garysia do twórczego działania.

     • Teatralny wieczór klasy 4c

      W czwartek wieczorem grupa uczniów z klasy 4c wraz z wychowawcą - panem Arturem Jankowskim i polonistką - panią Agnieszką Kożuchowską wybrała się do Teatru Syrena na musicalowy hit pt. "Matylda". Widzowie obejrzeli historię dziewczynki kochającej czytać książki i mającej moc zmieniania świata na lepsze. Na scenie można było podziwiać zarówno roztańczonych i rozśpiewanych dorosłych, jak i niezwykle utalentowane dzieci. Widowisko zachwyciło czwartoklasistów.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych