• Rada Rodziców zaprasza na zebranie

      Rada Rodziców zaprasza na zebranie w dniu 06.05.2024 o godzinie 17:00 w stołówce szkolnej.

      PORZĄDEK ZEBRANIA:

      1. Otwarcie zebrania.

      2. Omówienie bieżącego budżetu.

      3. Omówienie bieżących kwestii Rady Rodziców:

      a. Dzień Dziecka

      b. Zakończenie Roku Szkolnego

      c. Zwrot 10%

     • Tydzień Zdrowia

      W dniach od 22 do 26 kwietnia w młodszych klasach naszej szkoły odbył się Tydzień Zdrowia. Zorganizowano wiele działań mających na celu promowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz zwrócenie uwagi na zasady racjonalnego odżywiania się. W ramach tej akcji uczniowie klas 0-3 brali udział w różnorodnych działaniach. Uczniowie codziennie ubierali się na inny kolor i przynosili warzywa i owoce w danym kolorze, które później razem jedli podczas drugiego śniadania. Pojawiły się zdrowe i smaczne przekąski: seler naciowy, awokado, rukola, mango, truskawki. Poniedziałek był dniem czerwonym, we wtorek królowała zieleń. W środę ubraliśmy się na żółto i pomarańczowo. Czwartek był dniem niebieskim, w którym dzieci przypominały o tym, jak ważna jest dla naszego organizmu woda. Piątek zaś był dniem kolorowym, w którym wspólnie na lekcjach uczniowie robili zdrowe w

     • Spotkanie o zwierzętach

      Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z panią Dorotą Sumińską - pisarką oraz lekarką weterynarii, psychologiem zwierzęcym z zamiłowania. Pani Sumińska udziela porad miłośnikom zwierząt na swoim kanale na YouTubie "Sumińska - ZWIERZĘ Ci się". Nasza gościni jest autorką książek dla dorosłych i dla dzieci o zwierzętach, ludziach, podróżach i o życiu. Pani Sumińśka mówiła uczniom o potrzebach zwierząt, o ich uczuciach i o konieczności dbania o zwierzęta, którymi się opiekujemy. Zachęcała do częstszego podejmowania decyzji o adopcji zwierząt ze schronisk, zamiast ich kupowania. Dzięujemy za to spotkanie, liczymy, że uczniowie kals 1-3 z jeszcze większą empatią będą zajmować się swoimi podopiecznymi.

     • Commedia dell’arte – Burattino

      26 kwietnia uczniowie klas 6a i 6b wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się do Teatru Wielkiego Opery Narodowej na balet "Pinokio”. Była to świetna zabawa dla dzieci, ale również spektakl, którym zachwycali się dorośli. A wszystko to dzięki pełnej humoru muzyce Wajnberga, pięknu tańca, magii teatralnych obrazów oraz bogatej w znaczenia opowieści: o tryumfie słabości nad przemocą, o poszukiwaniu wolności i o błądzeniu, które konieczne jest dla rozwoju osobistego. Na wielu z nas ogromne wrażenie zrobiła postać świerszcza, którą grał Marko Juusela oraz Pinokio 1, czyli Anastasiia Bilokon. Wycieczka była zwieńczeniem kwietniowych wydarzeń związanych z teatrem.

     • Maraton teatralny

      W piątek zakończyliśmy tygodniowe przeglądy teatralne w kl. IV-VI. Podczas ostatniego miesiąca uczniowie pracowali metodą projektu, tworząc scenariusze, rekwizyty. Własnoręcznie wykonywali elementy scenografii, uczyli się swoich ról na pamięć. Dla wielu z nich był to sceniczny debiut. Dzieci miały możliwość zaprezentowania się na scenie teatralnej, zintegrowania się, pobudzenia swojej kreatywności, doskonalenia umiejętności obserwacji i świadomego doboru form teatralnych oraz wzbogacenia słownictwa. Nauczyciele poloniści z dumą i uśmiechem na twarzy oglądali starania uczniów, a w szczególności pomysłodawczyni przeglądów teatralnych p. Joanna Sterna.

     • Pociąg do przygody

      Piękny słoneczny piątek 26 kwietnia uczniowie klasy 4c wykorzystali, by wspólnie przeżyć przygodę. Najpierw na lekcji opracowaliśmy plan wyjazdu, wyszukaliśmy właściwe połączenia, ustaliliśmy, co należy ze sobą zabrać i ile czasu zajmie nam wyjazd. W dniu wycieczki każdy czwartoklasista zakupił sobie samodzielnie bilet na pociąg i ruszyliśmy w drogę. Ze stacji Warszawa-Powiśle dotarliśmy do Muzeum Narodowego, by spełnić marzenie o zobaczeniu na własne oczy obrazu "Bitwa pod Grunwaldem". Potwierdzamy - jest ogromny! Dzięki udziałowi w lekcji muzealnej pt. "Muzealne przeboje" dowiedzieliśmy się, że Matejko miał kłopoty ze wzrokiem, że okrągły obraz nazywa się tondo i że mumię przygotowywano przez trzy miesiące. Odwiedziliśmy sześć galerii muzealnych, by zobaczyc największe skarby Muzeum Narodowego. Na pewno yam wrócimy po więcej. Potem był czas na jedzonko w ulubionym McDonaldzie, ale żeby

     • Konkurs Amemus Patriam

      25 kwietnia w Centrum Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam”. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Burdach z kl. 1b i Hanna Gromulska z kl. 2b. Z przyjemnością informujemy, że laureatką III miejsca została Hanna Gromulska. Gratulujemy!

     • Europejski Tydzień Szczepień - spotkanie

      26 kwietnia gościliśmy w szkole panie z Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które przedstawiły uczniom klas piątych i szóstych informacje na temat zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego. Pani Ewa Kowalska, pani Sylwia Kamińska i pani Marzena Szuba przekazały uczniom wiadomości na temat wirusa HPV, mówiły o zabezpieczeniu przed zarażeniem się tym wirusem, o statystykach dotyczących szczepień przeciwko HPV na świecie. Prelekcja dla uczniów została przeprowadzona w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Szczepień trwającego w dniach 21-26 kwietnia. Dziękujemy za to spotkanie, które wpisuje się w działania profilaktyczne w naszej szkole.

     • 4d i 5a uczyły się w Warszawie

      24 kwietnia uczniowie z klas 4d i 5a wybrali się na arcyciekawą wycieczkę do Warszawy. W pierwszej kolejności odwiedzili Teatr Ekologiczny „Bohema House”, gdzie czekała na nich prawdziwa uczta dla oczu i ducha – spektakl „Piraci z Plastiklandu”. Celem wszystkich przedstawień w teatrze Bohema House jest poszerzanie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na niszczenie naszej planety oraz degradację dna oceanów i wymieranie stworzeń morskich. Po spektaklu uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie z aktorami oraz zdobyć od nich autografy. Kolejnym celem wycieczki była wizyta w nowoczesnym, interaktywnym „Cosmos Muzeum”. Wystawa w tym niesamowitym muzeum składa się z eksponatów, które łączą w sobie iluzję, magię i sztukę nowoczesną. Zajmuje ona dwa piętra pełne rozrywki, zabawy oraz złudzeń optycznych, oszukujących nasze zmysły. W każdym pokoju czekały na nas niesamowite niespodzi

     • 4a na wycieczce

      Uczniowie klasy 4a pod opieką pana Marcina Sokołowskiego i pana Marka Kudelskiego wybrali się na wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem programu było obejrzenie przedstawienia "Piraci z Plastiklandu" w ekologicznym Teatrze Bohema House. Po spektaklu, cała grupa wybrała się na wyjątkową lekcję wf-u w Stacji Grawitacja, która okazała się strzałem w dziesiątkę!

     • Unijne spotkanie

      Na kilka dni przed 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej odbyło się w naszej szkole spotkanie Szkolnych Klubów Europejskich ze szkół podstawowych z przedstawicielką Fundacji Schumana z Warszawy. Pani Joanna przybliżyła uczniom obszary działania, jakimi zajmuje się UE a są to m.in. ochrona praw człowieka, ochrona środowiska, rozwój infrastruktury, łatwe podróżowanie itd. Uczniowie podczas warsztatów zastanawiali się, który z wymienionych obszarów jest dla nas Polaków najważniejszy oraz kiedy UE osiągnie neutralność klimatyczną? Podczas quizu europejskiego klubowicze odpowiadali na pytania dotyczące ilości języków urzędowych oraz liczby ludności w UE. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i obietnicą kolejnych wspólnych warsztatów.

     • 2 maja - Dzień Flagi

      Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto ustanowione w 2004 roku. 2 maja Polki i Polacy malują Polskę i świat na biało i czerwono. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodową wspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli pracowników szkoły do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #mojaflaga i wywieszenia flagi.

     • "Jesteśmy Europą" - piknik europejski 1 maja 2024

      1 maja będziemy wspólnie świętować 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji zapraszamy mińską społeczność do udziału w pikniku europejskim „Jesteśmy Europą”. Wyruszcie z nami w podróż po Europie, poznając europejskie wartości i kraje, z którymi mamy partnerskie relacje: Francję, Czechy, Litwę i Ukrainę. W programie pikniku będą między innymi międzykulturowe animacje, piosenki i tańce z młodzieżą z miast partnerskich, Centrum Młodzieżowego Międzyczas i mińskich Klubów EPAS. Będą także warsztaty kulinarne i fotobudka w stylu retro z Muzeum Ziemi Mińskiej, animacje z Miejską Biblioteką Publiczną, a także Mińsk Mazowiecki w technologii VR w namiocie Miejskiego Domu Kultury, a w parku będzie kursował tricykl. Uczestnicy pikniku będą zbierać pieczątki na podróżnym bilecie, a na koniec odbiorą nagrodę! Piknik zakończymy europejskim hymnem, kolorową niespodzianką i radosnym

     • Sukces Julii z 3A

      W piątek 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w III Powiatowym Konkursie Matematycznym „Młody Mistrz Sudoku” dla uczniów klas III. Z radością informujemy, że Julia Suchomska z kl. 3A zajęła III miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Piżamy

      22 kwietnia obchodziliśmy dzień piżamy. Była to nie tylko wyjątkowa okazja, żeby spędzić czas w szkole w ulubionych, wygodnych i kolorowych piżamach, ale również mogliśmy w ten sposób wesprzeć dzieci z oddziału onkologicznego. Dlaczego akurat piżama? Ponieważ dzieci z nowotworami większość swojego czasu spędzają właśnie w takim ubraniu. Dzień Piżamy w naszym wykonaniu to nie tylko zabawa, to także zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Dlatego tego dnia wspieraliśmy fundację „Gdy liczy się czas” i włączyliśmy się w akcje „5-złotówka dladziecka zdrówka!”. Uzbieraliśmy razem 883 zł! Dziękujemy wszystkim uczniom za założenie piżam oraz wszystkim rodzicom za wpłaty na tenszczytny cel!

     • Dzień Książki

      Prawie trzydzieści lat temu wymyślono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Obchodzony jest 23 kwietnia, bo tego dnia przyszedł na świat autor Don Kichota i twórca literackiej historii Romea i Julii, czyli Cervantes i Szekspir. W naszej szkole też świętujemy tego dnia w sposób szczególnie… książkowy. W tym roku uczniowie klas 1-3 spotkali się z paniami bibliotekarkami – panią Katarzyna Duczek i panią Anią Borkowską, by porozmawiać o historii książki. Starsi uczniowie też mieli gościa – mogliśmy poznać sposoby tworzenia komiksu dzięki opowieściom pana Wojciecha Cichonia, autora pierwszego komiksu o Mińsku Mazowieckim. Dowiedzieliśmy się, że jeden komiksowy obrazek to kadr, a ich rysowanie to proces złożony z kilku etapów. Spotkania były okazją do rozstrzygnięcia szkolnego konkursu ogłoszonego z okazji Dnia Książki na booktrailer. Wśród autorów filmików z recenzjami książek z klas 1-3

     • Akcja "Żonkile"

      Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Co roku 19 kwietnia w rocznicę powstania w getcie warszawskim przypinamy do ubrania papierowego, żółtego żonkila – kwiat, który mówi: „pamiętam”. Pamiętam o tym, że 81 lat temu kilkuset słabo uzbrojonych i świadomych klęski patriotów rzuciło wyzwanie niemieckim oddziałom wojskowym, wzniecając powstanie w getcie warszawskim. To nie była walka o zwycięstwo, to była walka o godną śmierć, z bronią w ręku. W naszej szkole po raz kolejny włączyliśmy się w akcję „Żonkile” organizowaną przez warszawskie muzeum POLIN. Przez dwa kolejne tygodnie w klasach IV–VI na lekcjach wychowawczych uczniowie - korzystając z materiałów edukacyjnych muzeum - dowiadywali się o losach swoich rówieśników z tamtych lat, boleśnie doświadczonych przez okrucieństwo wojny. Obejrzeli wzruszający film „Będę pisać”, wypełniali karty pracy, wykonali własnoręcznie żółte żonkile

     • Szkolna wycieczka do Londynu

      W dniach 15-20 kwietnia 42 uczniów z klas szóstych oraz siódmych naszej szkoły wzięło udział w szkolnej wycieczce do Londynu. Opiekunami wyjazdu byli: pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka, pani Ewa Raczyńska, pani Marta Ślubowska oraz pan Marcin Maciejewski. Autokarowa wycieczka do stolicy Anglii została zorganizowana we współpracy z biurem podróży Atas z Warszawy.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych