• "Zeróweczki" zakończyły rok szkolny

      22 czerwca najmłodsi członkowie naszej szkolnej rodzinki zakończyli uroczyście rok szkolny w oddziałach przedzszkolnych. Nasze przedszkolaki od września rozpoczną przygodę w klasach pierwszych.

      Podopieczni pani Iwony Gąseckiej i pani Agaty Christoph wystąpili przed swoimi rodzicami, metaforycznie pokazując na przykładzie roślinki swój rozwój. Pogodnie określali kompetencje, których nauczycieli się w zerówce i przyklejali symbolizujące je listki. Podziękowali swoim opiekunom, także nauczycielowi wspomagającemu panu Sebastianowi Górniakowi, pani woźnej oddziałowej Paulinie Godziemskiej i pomocy nauczyciela dla dzieci z Ukrainy - pani Galinie Bardysh. WIcedyrektor Izabela Saganowska wręczyła każdemu dziecku dyplom ukończenia oddziału przedszkolnego, a Rada Rodziców ufundowała piękne upominki.

     • Słodkie zakończenie roku w 1d

      Uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią panią Kamilą Zagórską w ostatnim tygodniu roku szkolnego postanowili wybrać się na lody i ciastka do cukierni Ekler. Było to zwieńczenie ich całorocznej pracy, a dodatkowo okazja do rozmów o planach na wakacje.

     • Koło współpracy

      Ostatnie lekcje w roku są okazją do zabawy na świeżym powietrzu, wyjścia z ławek, ale i nauki przydatnych umiejętności. Koło współpracy to zabawa edukacyjna, która pokazuje jak działają procesy grupowe, uczy kompetencji współdziałania i wykonywania zadań przez grupę. Ostaniego szkolnego dnia bawili się, ucząc jednocześnie uczniowie 8e i kilku innych klas.

     • Kolorowy niemiecki

      Podczas ostatnich lekcji języka niemieckiego uczniowie i uczennice klas 8 zapisywali teren szkoły "kolorowym niemieckim". W taki oryginalny sposób uczniowie przypominali sobie słowa i zwroty, których nauczyli się na zajęciach. Do zadania wkradła się rywalizacja "Kto Wie i Pamięta WIĘCEJ".

     • Zwiedzanie Warmii

      W ostatnich dniach roku szkolnego 2022/23 klasy 8a i 8d wraz z wychowawcami wybrały się na zwiedzanie Warmii i Mazur.

      Dzień pełen wrażeń zaczął się od zwiedzania Parku Etnograficznego w Olsztynku, prezentującego zabytki budownictwa ludowego tego obszaru. Jest to jeden z najstarszych i najciekawszych skansenów w Polsce.

     • Zdrowo, kolorowo

      W ostatnim dniu nauki w szkole uczniowie klas 2c oraz 2d w ramach podsumowania programu "Warzywa i owoce w szkole" samodzielnie wykonywali sałatkę warzywną oraz uczestniczyli w owocowym pikniku.

      Do przygotowania sałatki dzieci wykorzystały warzywa oraz zioła, które hodowały w szkole od wiosny.

      Przed przystąpieniem do posiłku uczniowie rozmawiali o tym, jak ważne są warzywa i owoce w naszym życiu oraz przypomnieli zasady higieny podczas pracy z jedzeniem.

     • 200. numer gazetki szkolnej

      Redaktorzy szkolnego miesięcznika świętowali dziś wydanie jubileuszowego 200. numeru gazetki szkolnej "Na marginesie". Prawie 20-letnia historia wydawania gazetki szkolnej - nieprzerwanie co miesiąc, nawet w czasie pandemii - jest wyjątkowa nie tylko w skali miasta czy powiatu. Praca nad gazetką szkolną wymaga regularności, dotrzymywania terminów, pomysłowości, uważności i odwagi. Nasi uczniowie przez te wszystkie lata udowodnili, że "chcieć to móc". Redaktorki-cenzorki: panie Izabela Saganowska i Agnieszka Kożuchowska podziękowały za współpracę swoim uczniom w obecności pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego. Na gazetkowe urodziny Rada Rodziców ufundowała uczniom tort! Życzymy wszystkim dziennikarzom wytrwałości i dalszej nietuzinkowej pracy nad gazetką! Sto lat!

     • Niespodzianka w klasie 2c

      We wtorek po lekcjach uczniowie klasy 2c mieli wyjątkowe spotkanie przygotowane przez rodziców i panie wychowawczynie - Małgorzatę Korzeń i Iwonę Gąsecką. Dzieci myślały, że wezmą udział w warsztatch profilaktycznych, a w sali teatralnej przygotowane zostało dla nich przedstawienie, w którym pomieszały się wydarzenia z różnych baśni. Największym zaskoczeniem było to, że w role postaci baśniowych wcieliły się mamy uczniów oraz panie wychowaczynie. Na szczęście w scence finałowej wszystko się wyjaśniło i dzieci dowiedziały się, że najlepszą receptą jest... czytanie! Po przedstawieniu dzieci rozegrały turniej w zbijaka ze swoimi rodzicami i odpoczęły podczas rodzinnego pikniku. Gratulacje za pomysł tak sympatycznej niepodzianki dla dzieci.

     • Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego

      23 czerwca (w piątek) odbędą się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy uczniów i rodziców według następującego harmonogramu:

      • godz. 9.30 - klasy ósme
      • godz. 11.15 - klasy czwarte, piąte i szóste
      • godz. 13.00 - klasy pierwsze, drugie i trzecie

      Parafia NNMP zaprasza tego dnia na godz. 8.00 na mszę świętą dziękczynną za zakończony rok szkolny.

     • Noc pełna wrażeń - w świetlicy...

      W ubiegły piątek grupka uczniów z klas trzecich uczestniczyła w nietypowym wydarzeniu. Pierwszy raz w historii świetlicy w SP3 dzieciaki nocowały w szkole. Sprawcą całego zamieszania byli: pani Milena Gniado, pan Sebastian Gniado i uczniowie klas 3a, 3b oraz 3d. Zaczęło się niewinnie - od przeczytania oraz podpisania regulaminu. Później noc nabierała rozpędu. Była pizza, salon piękności, gra terenowa dotycząca świetlicowego życia (na obu korytarzach, z użyciem latarek), spacer o północy po całej szkole (tym razem bez latarek - tak dla podniesienia emocji), pogaduchy, film i śmiech do 2:00 w nocy. Dzieciaki mało spały, gdyż już o 7:00 rano była pobudka, następnie szykowanie śniadania, pakowanie się i pożegnanie z tak wyjątkową przygodą. Uczniowie spisali się świetnie, przyszykowali świetlicę do nocowania oraz zmienili ją na drugi dzień ponownie w salę świetlicową.

     • Korzystny projekt

      19 czerwca odbyło się podsumowanie projektu związanego z nowoczesną technologią BlockChain, w którym brały udział wszystkie szkoły podstawowe w naszym mieście. Projekt polegał na zbieraniu nakrętek do pojemnika ze specjalnym czujnikiem, który w formie aplikacji przesyłał informacje o stopniu napełnienia pojemnika. Przedstawicieli szkół, dyrektorów i nauczycieli obecnych na spotkaniu podsumowującym działania przywitał gospodarz SP6, dyrektor pan Krystian Matuszewski oraz zastępczyni burmistrza pani Katarzyna Łaziuk – inicjatorka projektu. Potem pan Marcin Rzetecki opowiedział o korzyściach płynących ze stosowania technologii BlockChain i związku naszego „projektu nakrętkowego” z tą technologią. Uczestnicy spotkania mogli również wysłuchać wykładu dr Magdaleny Błaszczak ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na temat „sekretów” drzew. W kolejnym roku szkolnym jadna klasa z każdej szkoły

     • PUCHAR PRZECHODNI JEST NASZ!

      19 czerwca 2023 w AQUAPARKU w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Miasta w pływaniu klas 4 o puchar Przechodni Prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nasza szkolna reprezentacja w składzie: Julka Grajda, Matylda Chromińska, Wiktoria Borówek, Karolina Bielecka, Wiktoria Przyborowska, Marcel Gołębiewski, Staś Pietrzkiewicz, Błażej Jagusiak, Aleksander Aniśko, Gajownik Aleksander nie miała sobie równych i już po raz kolejny puchar przechodni jest nasz;) Tu warto wspomnieć, że już 3 takie puchary są w naszej kolekcji, a to oznacza, że wygrywaliśmy 10 edycji na 11, które się odbyły:) Indywidualnie najlepszą pływaczką została Julka Grajda. Gratulujemy naszym pływakom, i liczymy, że kolejne czwarte trofeum też zostanie u nas na zawsze. Opiekun szkolnych pływaków to pan Marek Kudelski.

     • Akcja specjalna w 1a

      Jeszcze przed wakacjami odwiedził nas GOŚĆ SPECJALNY, Specjalny przez wielkie „S”!

      Był to tata uczennicy z kl. 1a, który jest żołnierzem i na teren szkoły przyjechał do nas Jelczem 442. Wóz ten ma 3 metry wysokości! Dzieci mogły wejść do wozu i zapoznać się z jego sprzętem. Dodatkowo pan Tomasz opowiedział nam o niezwykle trudnej pracy żołnierza. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem jego opowieści. Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją pasją!

     • Czerwcowe szaleństwo

      W czwartek 15 czerwca uczniowie klas: 1a oraz 2d uczestniczyli w ostatnim już wyjeździe w tym roku szkolnym. Jak się okazało, była to najlepsza wycieczka, na jakiej były dzieci! Uczniowie wraz z wychowawczyniami odwiedzili "Leszczynowe zacisze" w Strachówce. Na miejscu, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zabawa w sianie, karmienie alpak, zabawy na świeżym powietrzu, pieczenie kiełbasek na ognisku, tworzenie magnesowych alpak, dojenie krowy oraz warsztaty robienia pizzy. Każdy znalazł coś dla siebie. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda.

     • Spotkanie z podróżnikiem

      W piątek 16 czerwca wszyscy uczniowie z kl. 1-8 oraz dzieci z zerówek spotkały się z panem Michałem Składanowskim - tatą naszych uczennic, który jest podróżnikiem, dziennikarzem, architektem. Pan Składanowski przygotował dla uczniów prezentację dotyczącą swojej wyprawy na Antarktydę. Dowiedzieliśmy się, jaka temperatura panuje w tamtej części świata, jakie rośliny i zwierzęta można tam podziwiać, jak współpracuje załoga jachtu płynącego na Antarktydę. Warto dodać, że wyprawa, o której opowiadał pan Składanowski, była pierwszym polskim (a zarazem dziewiątym w historii ludzkości) udanym wejściem jachtem żaglowym na Morzu Weddell-a, które jest wewnętrznym morzem antarktycznym. Obejrzeliśmy również filmiki z wypraw pana Składanowskiego. Ogromna ilość pytań do podróżnika ze strony publiczności świadczy o dużym zainteresowaniu tematem prezentacji. Podróżnik przekazał na ręce pana dyrektora kam

     • Młodzi piłkarze

      W piątek 9 czerwca nasza reprezentacja najmłodszych uczniów z klas 1-3 rywalizowała w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanym w SP6 w Mińsku Mazowieckim. Chłopcy zajęli ostatecznie 3. miejsce, przegrywając z gospodarzami turnieju SP6, remisując z SP2 i wygrywając SP Huta Mińska. Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został Miłosz Sikorski. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Malinowski 3c, Antoni Jaworski 3c, Miłosz Sikorski 3c, Fabian Krzyżanowski 2b, Jan Rosołek 2a, Maksymilian Stachula 2a, Kacper Strublewski 3a, Igor Soszyński 3b, Igor Kolasa 3b, Mikołaj Bielecki 1d, Krzysztof Barys 3b. Gratulujemy młodym piłkarzom i ich trenerowi - panu Marcinowi Sokołowskiemu.

     • Niech żyje bal!

      Uczniowie klas ósmych 15 czerwca tanecznym krokiem podsumowali swoją edukację w Szkole Podstawowej nr 3 podczas BALU ÓSMOKLASISTY. Zaczęło się uroczyście od wystąpienia pana dyrektora, kwiatowych podziękowań dla dyrekcji i wychowawców oraz tradycyjnego poloneza. Uczniowie zaprezentowali się w czterech układach choreograficznych przygotowanych przez panią Aldonę Szewczyk i panią Renatę Mroczkowską. Tańczyli profesjonalnie i z wielkim przejęciem, ale też ich widok w eleganckich strojach, ze skupieniem i powagą na twarzach wycisnął niejedną łzę z oczu obserwujących pokazy rodziców. Aż trudno uwierzyć, że to juz za chwilę absolwenci! Po oficjalnej części był czas na pyszne przekąski, tańce i przyjacielskie zdjęcia, które z pewnością będą piękną pamiątką wyjątkowych chwil. Bal perfekcyjnie przygotowali rodzice na czele z panią Anną Parol.

     • Dzień Mamy i Taty w 1c

      12 czerwca klasa 1c obchodziła uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały krótkie przedstawienie, podczas którego podziękowały rodzicom za miłość, troskę i trud włożony w ich wychowanie. Po występie mieliśmy okazję wspólnie spędzić czas podczas poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie w organizację tego dnia. Zapraszamy do galerii.

     • 4a zrealizowała projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie

      Uczniowie klasy 4a przez cały rok szkolny brali udział w projekcie "Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?". Projekt był zorganizowany przez Uniwersytet Dzieci w Klasie. Czwartoklasiści na zajęciach z wychwawczynią - panią Aldoną Szewczyk - zdobywali wiedzę oraz rozwijali kompetencje społeczne. Wszystkie omawiane zagadnienia służyły temu, by dzieci odkryły w sobie pasję do planowania i w przszłości potrafiły sprawnie działać. Mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli zobaczyć efekty podejmowanych w klasie 4a działań. Gratulujemy i uczniom, i wychowawczyni!

     • 8b na warsztatach w MBP

      Uczniowie z klasy 8b po raz kolejny wzięli dziś udział w warsztatach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem młodzież uczyła się podstaw rysunku komiksowego. Zajęcia poprowadziła pani Edyta Bystroń, która zaproponowała uczniom ćwiczenia wstępne z rysowania zwierząt i drzew. Następnie uczniowie dostali bardzo konkretne zadanie - mieli zaprojektować i wykonać krótką formę komiksową. Opowiedzenie i zobrazowanie na 4, 5 lub 6 komiksowych planszach całej historii wcale nie jest łatwym zadaniem, ale ósmoklasistom się to udało.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych