• XII KONCERT CHARYTATYWNY

• 04.10.2021 12:22
      • XII KONCERT CHARYTATYWNY
      • W niedzielę 20 listopada w Miejskiej Szkole Artystycznej już po raz dwunasty odbył się Koncert Charytatywny “Trochę słońca”. Jak co roku, celem była zbiórka pieniędzy, które przeznaczane są na potrzeby naszych najuboższych uczniów. W tym roku zebrana została rekordowa suma – 4.555,55zł. Część tej kwoty udało się zgromadzić dzięki sprzedaży ozdób świątecznych, aniołków, bombek i wielu innych “skarbów” przygotowanych własnoręcznie przez uczniów naszego gimnazjum. Na scenie natomiast królowały kobiety. Kobiecość była tematem przewodnim koncertu, a to sprawiło, że została pokazana i na wesoło, i z przymrużeniem oka, i lirycznie, i poważnie, bo przecież śmierć też jest kobietą. Scenki teatralne przygotowane przez panie: Annę Misiołek, Izabelę Saganowską i Annę Lubieniecką, przeplatane były występami muzycznymi, a zespół, w którym znaleźli się uczniowie, nauczyciele, absolwenci i pracownicy szkoły, wyśpiewał między innymi piosenkę pt. “Być kobietą”. Tradycją koncertową stał się również występ pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, który w tym roku, śpiewając piosenkę Jerzego Połomskiego, twierdził, że “z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się”. Tegoroczne “Trochę słońca” zakończyło się zaproszeniem na kolejny – XIII Koncert charytatywny w roku szkolnym 2012/2013. Jesteśmy pewni, że w przypadku naszego koncertu trzynastka na pewno nie będzie pechowa! Do zobaczenia.