• I KONCERT CHARYTATYWNY

• 21.09.2021 20:11
      • I KONCERT CHARYTATYWNY
      • W niedzielne popołudnie 25 lutego 2001roku niemal wszystkie miejsca w sali kina “Światowid” były zajęte. Młodzież, rodzice, nauczyciele z uwaga oglądali spektakl “Nadzieja” przygotowany przez Młodzieżową Radę Miasta z naszej szkoły. Scenariusz opracowała nauczycielka matematyki Anna Misiołek, a opiekę artystyczną wziął na siebie sam dyrektor gimnazjum Grzegorz Wyszogrodzki przy pomocy nauczycielek: Urszuli Ćwiek, Agnieszki Szostak i Ewy Raczyńskiej.

Na całość przedstawienia złożyło się kilka scenek przedstawiających różne sytuacje życiowe, w jakich dzisiaj przychodzi nam żyć. Biznesmen nieszanujący podwładnych, zajmujący się jedynie pomnażaniem pieniędzy, niepełnosprawny chłopak marzący o samodzielnym poruszaniu się, dziecko wiecznie zapracowanych rodziców, które błaga o psa, by mieć kogo kochać i nastolatka, która ma kasę na wszystkie zachcianki. Każdą scenkę oddzielało wejście bajkowej dziewczynki z zapałkami, która snuła refleksje na temat zaobserwowanych postaw. Do tego chórek 11 dziewczyn i grający na gitarze śpiewający dyrektor Wyszogrodzki.

Dochód ze spektaklu został wzbogacony o pieniądze pozyskane na kiermaszu różności przygotowanych na zajęciach plastycznych. W sumie udało się na rzecz Domu Dziecka w Siedlcach uzbierać 1646,50 zł. Nauczyciele gimnazjum postanowili nie tylko mówić o wrażliwości i dobroci, ale czynem, przykładem pokazać młodzieży, że warto pomagać innym. Na pewno przedsięwzięcie nie będzie ostatnie.