• Poloneza czas zacząć!

            5 maja społeczność naszej szkoły tanecznym krokiem uczciła 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Punktualnie o 11.30 uformowaliśmy biało-czerwony korowód, który w rytmie poloneza z filmu „Pan Tadeusz” przemaszerował wokół budynku szkoły. Taniec poprowadzili pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki oraz pani wicedyrektor Izabela Saganowska. Za pierwszą parą tanecznym krokiem podążały dzieci z zerówek, a za nimi w barwnym radosnym orszaku kroczyli uczniowie klas 1-3, następnie młodziez z klas 4-8 wraz ze swoimi nauczycielami. Po odtańczeniu poloneza wszyscy zgromadziliśmy się w hali sportowej i wspólnie odśpiewaliśmy pieśń „Witaj, majowa jutrzenko”. Dziękujemy organizatorkom - paniom Marzenie Grzyb i Agnieszce Nowak - za tak niecodzienne, pomysłowe, radosne świętowanie!

          • Zebranie RADY RODZICÓW

            Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się on-line 8.05 o godzinie 19.00.

            Omawiane będą następujące tematy:

            1. Zakończenie roku szkolnego - sfinansowanie upominków na zakończenie roku szkolnego dla klas 0, 3 i 8; zakup nagród dla najlepszych uczniów klas 4-8;

            2. Informacja o środkach zgromadzonych na fundusz RR w roku szkolnym 2022/2023 - 10% zwrotu dla każdej z klas, bonus dla 3 najlepszych klas, które zgromadziły najwyższą średnią na jednego ucznia;

          • Teatralny kwiecień

            28 kwietnia uczniowie klas 5a i 5b wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się do Teatru Wielkiego Opery Narodowej na operę "Straszny dwór”. Za sprawą pięknej muzyki Stanisława Moniuszki na pewien czas przenieśli się do XVIII wieku, by poznać losy dwóch braci, którzy po skończonej służbie wojskowej postanowili nigdy się nie ożenić. Bohaterowie trafiają jednak do "strasznego dworu”, tam poznają jego historię oraz dwie piękne kobiety… Opera zauroczyła widzów nie tylko oryginalną scenografią i kostiumami, ale przede wszystkim przepięknym śpiewem. Szczególnie ważna - w kontekście całego dzieła - okazała się "Aria z kurantem”, z której dowiedzieliśmy się, dlaczego tak naprawdę straszny dwór był straszny. Po wyjściu z opery uczniowie deklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach z arcydziełami sztuki operowej. Wycieczka ta była również zwieńczeniem kwietniowych wydarzeń związanych

          • Przegląd teatralny w klasach 4-6

            Uczniowie z klas IV-VI na lekcjach języka polskiego poznawali teksty baśni, bajek, mitów i legend. Analizowali ich treść, odkrywali pouczenia, wyjaśniali pochodzenie świata, człowieka, zjawisk. Zadaniem każdej z klas było przygotowanie w grupach krótkich przedstawień na podstawie wybranych przez siebie utworów. Uczniowie sami opracowywali scenariusze, kompletowali stroje, robili dekoracje. Przy tym uczyli się wielu ważnych kompetencji. Łącznie osiemnaście zespołów pracowało nad przedstawieniami, które uczniowie zaprezentowali przed swoimi rówieśnikami. Wspólna praca przyniosła wiele radości i satysfakcji.

          • Tydzień biblijny

            W tym roku już po raz piętnasty przeżywaliśmy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Obchody przypadały na ostatnie dni kwietnia. Nasza szkoła również włączyła się w tę piękną inicjatywę, która ma ma celu zgłębianie treści Pisma Świętego. W tym roku uczniowie na lekcjach religii poznawali znaczenie frazeologizmów biblijnych i tworzyli na ich podstawie prace. W klasach młodszych dzieci wykonywaly ilustracje, a starsi uczniowie tworzyli krótkie opowiadania. Na podstawie takich frazeologizmów jak "wdowi grosz" czy "zakazany owoc" powstawały prace, które wezmą udział w konkursie. Najpiękniejsze ilustracje i najciekawsze opowiadania zostaną umieszczone w specjalnej książce stworzonej z okazji obchodów tego szczególnego tygodnia

          • Reprezentacja szkoły na uroczystościach

            Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele NNMP w Mińsku Mazowieckim. Po zakończonej mszy nastąpił przemarsz kolumny delegacji, kompanii honorowej oraz pocztów sztandarowych przed pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości: odegranie hymnu Polski, okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Gabriela Antonkiewicz, Patrycja Maciejewska, Emilia Piętka, Antonina Ruta, Łukasz Królak, Miłosz Łukaszewski, a grupą młodzieży opiekował się pan Tomasz Ruta.

          • Dzień bez plecaka

            Akcja "Dzień bez plecaka" zorganizowana przez Samorząd Uczniowski tuż przed długim majowym weekendem sprawiła, że przez cały dzień na szkolnych korytarzach było bardzo wesoło i niezwykle kreatywnie. Uczniowie zamienili klasyczne plecaki na klatki dla zwierząt, walizki, kosze na zakupy czy skrzynki na narzędzia. Młodzież mogła dać upust swojej fantazji, a pomysły wykorzystania rozmaitych rzeczy są dowodem ich kreatywności i pozytywnej energii. Gratulujemy wszystkim pomysłowości zaangażowania!

          • Grupa 0B w Legancko Barber Shop

            Pan Sebastian, który jest nauczycielem wspomagającym, zaprosił grupę zerówkowiczów na niezwykłą lekcję, podczas której dzieci poznały nowy zawód i dowiedziały się, co robi fryzjer męski/barber. Cała grupa miała okazję poznać "od kuchni" działanie męskiego fryzjerstwa i posłuchać, dlaczego regularne dbanie o włosy jest bardzo ważne. Dzieci mogły zobaczyć narzędzia fryzjerskie, dowiedzieć się, czym różni się fryzjer od barbera i dlaczego znakiem zakładu barberskiego jest niebiesko-biało-czerwony kręcący się lizak. Na koniec zajęć jeden chłopiec (za zgodą rodziców) zmienił swoją fryzurę.

          • Żywa lekcja przyrody

            W środę i w czwartek w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne “Piękny i fascynujący świat zwierząt”, które poprowadził pan Jarosław Rejmer. Żywa lekcja przyrody cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród klas młodszych. Prezentowane zwierzątka były małe i duże, szare i kolorowe, piękne i ciekawe, a przede wszystkim budzące wiele emocji. Prowadzący warsztaty zabrali uczniów do fascynującego świata zwierząt egzotycznych, takich jak: kameleony, gekony, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany, ptaszniki, szarańcze, skorpiony i wije. Uczniowie mieli okazję poznać budowę zwierząt, sposoby dostosowania do środowiska, odżywiania, a także ich zachowania i zwyczaje. Ta lekcja z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może obudzi inspirację do nowych zainteresowań przyrodniczych naszych uczniów.

          • WIWAT MAJ, 3 MAJ!

            W imieniu organizatorów przekazujemy informację dotyczącą organizacji obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczegóły na plakacie.

            W naszej szkole świętować będziemy 5 maja. Szczegóły podamy po Majówce. Będzie biało-czerwono i tanecznie...

          • Warsztaty fotograficzne

            W piątek 21 kwietnia klasa 2d gościła pana Mariusza Wróblewskiego - tatę Marty, naszego katechetę, ale również wspaniałego fotografa.

            Na początku uczniowie zostali zapoznani z tym, jak należy posługiwać się aparatem fotograficznym, później przeszli do części praktycznej. Na potrzeby zdjęć dzieci udały się do parku, aby na pięknym, naturalnym tle wykonywać sobie nawzajem zdjęcia portretowe - oczywiście pod kierunkiem i czujnym okiem pana Mariusza. Dla uczniów była to wspaniała przygoda. Kto wie… Może kogoś te warsztaty zainspirują do zostania w przyszłości fotografem?

          • Dzień Książki w naszej szkole

            23 kwietnia jest świętem książki, które zainspirowało nas w szkole do podjęcia działań związanych z czytaniem i promowaniem tej przyjemnej czynności. W środę - 26 kwietnia - podsumowaliśmy obchody Dnia Książki. Podczas spotkania, na którym odwiedzili nas niezwykli goście - bohaterowie znanych i lubianych książek oraz niezwykły czarodziej (pan Rybiński) rozdane zostały nagrody dla tych osób, które zechciały wziąć udział w konkursach. W klasach młodszych uczniowie projektowali zakładki do książek i nowe okładki do ulubionych lektur, a w klasach starszych uczniowie odpowiadali na lekturowe pytania konkursowe przygotowane w aplikacji KAHOOT. Spotkanie było też okazją do nagrodzenia osób, które zechciały napisać recenzję polecanych przez siebie książek. W ten sposób z okazji Dnia Książki powstał specjalny numer gazetki szkolnej "Na marginesie". Z dumą i radością można potwierdzić, że do nasz

          • Sceniczna wersja historii Oskara

            25 kwietnia uczniowie klas ósmych wraz ze swoimi wychowawcami i polonistami wybrali się do Teatru Kamienica na spektakl "Oskar i pani Róża" na podstawie książki E.E.Schmitta, która jest dla uczniów lekturą uzupełniającą. Przedstawienie, w którym zagrało dwoje aktorów - Anna Januszewska i Wojciech Brzeziński, wyreżyserowała Anna Augustynowicz. Obejrzeliśmy sceniczną wersję historii 10-letniego Oskara umierającego na białaczkę. Dzieki pomysłowi opiekunki, wolontariuszki - pani Róży chłopiec każdy ze swoich ostatnich dwunastu dni życia przeżywa, jakby jeden dzień znaczył tyle co 10 lat. Pozornie smutna opowieśc przynosi piekne pouczenie: "Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy" i doceniania wartości życia.

          • Odsłaniamy świat reklamy

            Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w "Lekcji w kinie" na temat świata reklam. Dowiedzieli się, z jakich zabiegów korzystają reklamodawcy, żeby sprzedać produkt, poznali narzędzia perswazji wykorzystywane przez twórców reklam. Odkryli także, w jaki sposób reklamy odwołują się do naszych emocji i jakie środki językowe są najczęściej wykorzystywane przez twórców reklam. Krótko mówiąc - w lekkiej, łatwej i przyjemnej formie uczniowie zrealizowali ważne zagadnienia z podstawy programowej języka polskiego. Na koniec wszyscy obejrzeli wciągającą i wzruszającą opowieść o wielkiej przygodzie - film "Chłopiec z chmur".

          • Poznajemy nosorożce, jeże i pangoliny

            24 kwietnia po raz kolejny spotkaliśmy się z Panem Pawłem Szustakiewiczem w ramach projektu "Mali Odkrywcy" - rozwój talentów i zainteresowań uczniów poprzez podróże. W trakcie prelekcji "Zagrożone i chronione gatunki z różnych stron świata" rozwinęliśmy wiedzę oraz zainteresowania w zakresie przyrody świata i zagrożonych gatunków. Poznaliśmy znaczenie wybranych ekosystemów i udział ludzi w procesach przyrodniczych. Omówiliśmy wybrane gatunki zwierząt, zarówno tych egzotycznych jak nosorożce i pangoliny ale także tych, które uczniowie mogą spotkać w drodze do szkoły jak jeże. Dokumenty filmowe pozwoliły też "dotknąć" i poznać doświadczenia z Polski oraz innych krajów. Spotkanie z pewnością było inspiracją do rozwoju zainteresowań oraz pasji przyrodniczych. Projekt został współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego we współpracy z Urzędem Miasta oraz "Fundacją w Podróż

          • Kwietniowa gazetka - już jest!

            Szkolni dziennikarze przygotowali kolejny numer miesięcznika "Na marginesie". Przeczytacie w nim o wydarzeniach i akcjach, które już za nami, dowiecie się, jaki wybór szkół ponadpodstawowych mają obecni ósmoklasiści. Poza tym - jak co miesiąc - w gazetce są wywiady z nauczycielkami i stałe lubiane przez czytelników rubryki (ping-pong, vs, recenzja gry). Ósmoklasistom radzimy, jak opanować przedegzaminacyjny stres. Pokazujemy też refleksje czwartoklasistów związane z przejściem z klas młodszych do grona klas starszych. Uczniowie opowiadają, jak ważna była to dla nich zmiana. Każdy znajdzie coś dla siebie - zachęcamy do lektury gazetki.

          • Na strzelnicy

            W piątek 21 kwietnia uczniowie klas5a i 5b wzięli udział w lekcji przysposobienia wojskowego. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim przeprowadzili z naszą młodzieżą zajęcia z zakresu zapoznania się z bronią palną, strzelania i udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli możliwość złożyć i rozłożyć broń, sprawdzić swoje umiejętności na wirtualnej strzelnicy, założyć niezbędne oporządzenie żołnierza. Zajęcia wzbudziły wiele pozytywny emocji wśród uczniów.

          • Piątoklasiści na "Alicji w Krainie Czarów"

            Uczniowie klas 5a i 5b obejrzeli w Teatrze Roma musical pt. „Alicja w Karinie Czarów”. Dzieci wspólnie z bohaterką odbyły niezwykłą podróż do Krainy Czarów i przeżyły niezapomniane chwile wspólnej zabawy. Znakomita gra aktorów sprawiła, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły spektakl od początku do końca, a także brały w nim czynny udział, klaszcząc i tańcząc razem z aktorami.

          • Posadziliśmy las!

            W piątek 21 kwietnia oddziały 1b i 3b wybrały się do Mieni, aby posadzić las. Akcją sadzenia drzew kierowali leśnicy z Nadleśnictwa Mińsk. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda z nich otrzymała sadzonki sosny oraz kostury- proste narzędzie do sadzenia drzew. Uczniowie z zapałem zabrali się do pracy. Bardzo się starali oraz współpracowali ze sobą, aby prawidłowo wykonać zadanie nad którym czuwał pan Nadleśniczy. Wspólnie udało nam się posadzić ponad 400 sztuk młodej sosny! Uczniowie zapewnili, że za kilka lat przyjadą sprawdzić jak rośnie posadzony przez nich las. Wydarzenie to było okazją nie tylko do świętowania Dnia Ziemi, ale do integracji uczniów, współpracy, uwrażliwienia na piękno przyrody i konieczności jej poszanowania.

          • Europejski Tydzień Szczepień

            Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mińsku Mazowieckim w nawiązaniu do pisma WSSE w Warszawie dotyczącego szczepień obywateli Ukrainy oraz w ramach zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Szczepień (24-30.04.2023r.) przekazuje poniższe informacje. Szczegóły w załącznikach i na plakatach.

    • Partnerzy

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    •           Google Classroom

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych