• Wrześniowy numer gazetki szkolnej - poleca się czytelnikom!
     • Wrześniowy numer gazetki szkolnej - poleca się czytelnikom!

     • Szkolni dziennikarze w pierwszym miesiącu nauki przygotowali kolejne wydanie szkolnego miesięcznika “Na marginesie”. Jest to pierwszy w tym roku, ale jednocześnie 180. numer gazetki szkolnej. Jak co miesiąc, uczniowie napisali o tym, dla nich ważne, co ich interesuje, bawi, wobec czego nie można być obojętnym. Życzymy przyjemnej lektury (gazetkę można przeczytać zarówno na stronie internetowej szkoły (w zakłądce "gazetka szkolna"), na szkolnym Fb, jak i w gablocie przed salą nr 19). 

       

     • Mali archeolodzy z 1c

     • W dniu dzisiejszym - 27 września dzieci z klasy 1c uczestniczyły w warsztatach archeologicznych, które odbyły się w Muzeum Ziemi Mińskiej. Była to niezwykła podróż w czasie. Dzieci miały przygotowane stanowiska archeologiczne w ogrodzie, zestawy archeologiczne w formie zalanych w masie elementów, fragment dinozaura, mumie, stare monety i kamienie. Oprócz zajęć praktycznych nasi uczniowie mogli wysłuchać wielu ciekawostek o pracy archeologa. Była to niezwykła przygoda!

    • Wirtualny teatr historii
     • Wirtualny teatr historii

     • Od poniedziałku do środy (27-29 września) na Starym Rynku można korzystać z oferty Wirtualnego Teatru Historii “Niepodległa”. Uczniowie klasy 7b podczas godziny wychowawczej zwiedzili wystawę ulokowaną w specjalnym samochodzie ciężarowym. Siódmoklasiści obejrzeli historię pierwszych lat II Rzeczpospolitej – byli w strefie kultury, sztuki i polityki. Mogli posłuchać artystów, obejrzeć artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Popularnością cieszyło się również pobieranie aplikacji z QR kodu, dzięki której można prześledzić losy bitwy warszawskiej z 1920 roku. Wielu uczniów robiło też sobie zdjęcia z Marszałkiem Piłsudskim i słuchało jego głosu. Jeśli ktoś ma ochotę choć na chwilę przenieść się w czasie, to warto wybrać się na Stary Rynek i skorzystać z tej miejskiej atrakcji.

     • Miasteczko rowerowe na ZIELONYM PIKNIKU

     • W niedzielę (26 września) mieszkańcy naszego miasta mogli wziąć udział w Pikniku zorganizowanym przez Urząd Miasta. Podczas niedzielnego popołudnia wszyscy chętni rowerzyści korzystali z przejazdów po miasteczku rowerowym, które zostało zakupione dla uczniów przygotowujących się do zdawania na kartę rowerową. Nad rozstawieniem miasteczka i sprawnym działaniem wszystkich przyrządów (sygnalizacji świetlnej, przejazdu kolejowego, rond i skrzyżowań oraz przejść dla pieszych) czuwali panowie z naszej szkoły. Podczas Pikniku mieszkańcy miasta (w tym także uczniowie naszej szkoły, ich rodzice i nauczyciele) mogli skorzystać z przejażdżki elektrycznym autobusem, testowania elektrycznych hulajnóg,  wzięcia udziału w różnorodnych “eko” warsztatach. Chętni próbowali europejskie przysmaki i brali udział w grze europejskiej. Punktem kulminacyjnym niedzielnego popołudnia było oficjalne otwarcie Punktu EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki.

     • Mamy nowy samorząd

     • W dniu 24 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Startowało w nich 8 kandydatów z klas 5-8. Frekwencja wyborcza wyniosła 59,63 %. Po wielogodzinnym głosowaniu zwyciężyła uczennica klasy 8b Agata Gumowska. Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego weszli także: Michalina Gąsior – zastępca oraz 3 członków w składzie: Marianna Czerkas, Michał Kalinowski i Aleksandra Michałowska. Gratulujemy wyników. Pozostałych kandydatów zachęcamy do angażowania się w działania Samorządu Uczniowskiego. Z niecierpliwością czekamy na twórcze inicjatywy nowego Zarządu.

     • Konkursy przedmiotowe

     • Zapraszamy uczniów kl. IV-VIII do udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Konkursy organizowane są z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowania wybranym przedmiotem, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. Konkursy odbywają się w trzech etapach – szkolny, rejonowy, wojewódzki. Zasady organizowania konkursów, przywileje laureatów i finalistów – opisane są w regulaminie.

      Wszystkie informacje dotyczące organizacji konkursów, harmonogramu czy programów merytorycznych znajdzieci ena stronie MSCDN w Warszawie - 

     • Pierwsza pomoc w 3c

     • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy co roku obchodzony w drugą sobotę września był doskonałą okazją do przeprowadzenia warsztatów z udzielania pierwszej pomocy i do refleksji na temat tego, jak ważna jest to umiejętność. Dzięki Pani Karolinie, która jest ratownikiem medycznym, uczniowie klasy 3c dowiedzieli się, w jaki sposób pomagać  poszkodowanym, jednocześnie pamiętając o własnym bezpieczeństwie. Były ćwiczenia na fantomach, było przeprowadzanie akcji ratowniczej i uczenie się na kolegach układania poszkodowanego do bezpiecznej pozycji bocznej. Klasa 3c wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Kożuchowską – bardzo dziękuje Pani Karolinie za poświęcony czas i podzielenie się  swoją wiedzą!

     • Wytańczony spektakl

     • 22 września wszyscy uczniowie kl. 7 i 8 obejrzeli w szkole muzycznej spektakl teatru tańca “SAMA” przygotowany przez szkołę tańca La Flaca. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Jakuba Chocholskiego we współpracy z Pauliną Szczęsną. Autorem choreografii także jest Jakub Chocholski, któremu pomagała Aleksandra Borkowska i grupa tancerzy. Spektakl to trwająca ponad 40 minut opowieść o życiu, samotności, tolerancji, przemijaniu, miłości i przyjaźni. To inspirujące widowisko urzeka precyzją i jednocześnie płynnością ruchów tancerzy, dynamiczną i liryczną muzyką i przemyślanym oświetleniem sceny. Przedstawienie uzmysłowiło nam wszystkim, jak wiele emocji może wyrażać ruch, taniec. Piękna jest także możliwość wielu różnorodnych interpretacji tych samych scen tanecznych.

    • Zapraszamy na ZIELONY PIKNIK
     • Zapraszamy na ZIELONY PIKNIK

     • W imieniu urzędu miasta i pani wiceburmistrz Elizy Bujalskiej zapraszamy wszystkich – uczniów, rodziców, nauczycieli i innych mieszkańców miasta na zielone otwarcie punku EUROPE DIRECT, które odbędzie się 26 września (niedziela) w godz. 16.00-18.00.

      Co się będzie działo:

      • Informacja i wiedza o Europie

      – zabawy podwórkowe z różnych krajów Europy np. francuska gra „petanque”, szwedzkie „kubb”,

      – przekąski europejskie np. grecki ser z grilla, włoskie ciasteczka kruche, sałatka niemiecka (gratis :)),

      – gra europejska z nagrodami nawiązująca do wiedzy o UE,

      – punkt informacyjny z publikacjami Europe Direct,

      – informacja europejska dla młodzieży czyli punkt Eurodesk,

      • Świętowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

      – prezentacja i możliwość przejażdżki komunikacją zbiorową z przeszłości i przyszłości (autobus zabytkowy oraz autobus zeroemisyjny),

      – tor wyścigowy dla zdalnych samochodzików elektrycznych,

      – prezentacja hulajnóg i skuterów miejskich, które pojawią się w MMz w ramach akcji pilotażowej na 2 miesiące,

      – merytoryczni pracownicy urzędu będą opowiadać o ekologicznych rozwiązaniach wdrażanych w mieście, odpowiadać na pytania oraz przyjmować spostrzeżenia mieszkańców dotyczące np. komunikacji miejskiej, ścieżek rowerowych, jakości powietrza itp.

      • Promocja programu „Europejski Zielony Ład” oraz dbałości o środowisko naturalne,

      – warsztaty eko np. „ogród w słoiku” i „domki dla pszczół”,

      – gry i zabawy związane z mińskim projektem „600 drzew”,

      – punkt informacyjny o programie i zielonych rozwiązaniach miasta,

      • Świętowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych

      – zabawy językowe z wolontariuszami EBU: quizy językowe, łamańce języka i zabawy słowne w różnych językach.

       

    • Będziemy mieli nowe boisko!
     • Będziemy mieli nowe boisko!

     • Jak poinformował burmistrz miasta pan Marcin Jakubowski – dziś (20 września) została podpisana umowa na budowę wielofunkcyjnego boiska przy naszej szkole.

      • przewidywany termin zakończenia budowy – koniec roku 2021
      • łączny koszt ok. 505 tys. zł
      • dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego 200 tys. zł
      • wykonawca – Sport Grupa Sp. z o.o. (siedziba: Mińsk Mazowiecki, ul. Dźwigowa)

      Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już wiosną tego roku szkolnego będziemy grać i bawić się na nowym boisku. DZIĘKUJEMY! Oto plan najnowszej sportowej inwestycji miasta:

    • Posprzątaliśmy świat
     • Posprzątaliśmy świat

     • W piątek 17 września, mimo chwilowo kiepskiej, deszczowej pogody wyruszyliśmy, by wziąć udział w corocznej akcji “Sprzątania świata”. Każdy uczeń naszej szkoły włączył się w to ekologiczne działanie. Najmłodsi sprzątali teren szkoły, uczniowie z kl. 1-3 zajęli się terenem parku miejskiego, a starsze klasy sprzątały cmentarz parafialny (kwatery żołnierskie), cmentarz żydowski, tereny przy rzece, przy boisku MOSiR-u, przy ogródkach działkowych i północną część miasta. Niestety, wszyscy mieli co robić. Okazuje się, że jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie świadomości ekologicznej mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Worki zapełniliśmy różnego rodzaju odpadami, czasem aż wstyd opisywać, co znajdowaliśmy. Nasze działania w terenie połączyliśmy z okazją do rozmowy nie tylko o ekologii, ale także o historii miejsc, które porządkowaliśmy. Dziękujemy Urzędowi Miasta za zapewnienie worków, rękawiczek i zabranie zebranych odpadów. Obyśmy za rok mieli mniej roboty!

    • Zebranie Rady Rodziców
     • Zebranie Rady Rodziców

     • W dniu 21.09 2021 roku (wtorek) o godzinie 18.00 w stołówce Szkoły Podstawowej  Nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim odbędzie się pierwsze zebranie Rady Rodziców w roku szkolnym 2021/2022 z następujacym porządkiem obrad:

      1. Otwarcie zebrania i wybór protokolanta.

      2. Stwierdzenie prawomocności zebrania.

      3. Przyjęcie porządku obrad.

      4. Wystąpienie Pana Dyrektora.

      5. Wybór Komisji Skrutacyjnej.

      6. Podjęcie uchwały Komisji Skrutacyjnej w sprawie zaopiniowania rocznego Sprawozdania z działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2020/2021.

      7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium członkom Prezydium Rady Rodziców za rok szkolny 2020/2021.

      8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru nowych członków Prezydium Rady Rodziców.

      9. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości proponowanej składki na fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2021/2022.

      10. Wolne wnioski.

      11. Zamknięcie zebrania.

      Zgodnie z art. 83 ust 2 pkt 1 ustawy Prawo oświatowe w zebraniu Rady Rodziców uczestniczy jeden przedstawiciel rady oddziałowej (trójki klasowej).

      Monika Lubańska

     • Lektury kredą malowane

     • Uczniowie z klas 8e i 8c przypominają sobie lektury z kl. 7, porządkują informacje o bohaterach poznanych tekstów, odtwarzają sobie wydarzenia i najważniejsze wątki. W związku z tym, że pogoda nadal sprzyja lekcjom na świeżym powietrzu, ósmoklasiści na zajęciach koła polonistycznego mieli w grupach narysować to, co kojarzy się im z lekturami. Każda grupa losowała tytuł lektury, następnie dostawała kredę i miała czas na zrobienie rysunku zawierającego symboliczne elementy nawiązujące do tematyki lekturowej. Po wykonaniu rysunków każda klasa była na “literackim kredowym szlaku”, podczas którego uczniowie tłumaczyli sobie symbole i objaśniali innym, “co autorzy mogli mieć na myśli”. Okazało się, że ósmoklasiści naprawdę dużo zapamiętali z ubiegłorocznych lekcji języka polskiego!

    • Warsztaty teatralne w Międzyczasie
     • Warsztaty teatralne w Międzyczasie

     • Uczniowie klas ósmych i ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły wzięli udział w sobotę (11 września) w warsztatach teatralnych zorganizowanych w Klubie Młodzieżowym “Międzyczas”. Zajęcia dla młodych aktorów poprowadził reżyser – Konrad Jaworecki. Podczas warsztatów młodzi artyści przygotowywali etiudy teatralne, które zostaną pokazane w czasie Dni Kultury Żydowskiej. Tym razem organizatorzy tego cyklicznego projektu wskrzeszania pamięci o żydowskiej społeczności naszego miasta postanowili upamiętnić cztery miejsca, w których staną tablice informacyjne opisujące ich historię. 2 października zostaną odsłonięte tablice przy starym cmentarzu żydowskim (na terenie dzisiejszego Zespołu Szkół Ekonomicznych), przy domu cadyka Perłowa (przy ul. Nadrzecznej), przy dawnej drewnianej synagodze (przy ul. Piłsudskiego – dawniej Karczewskiej) i na terenie getta w Mińsku Mazowieckim. Odsłonięciu tablic towarzyszyć będą cztery etiudy teatralne w wykonaniu naszych uczniów i absolwentów. Dziękujemy pani Justynie Radomińskiej – koordynatorce tego teatralnego przedsięwzięcia za zaproszenie do udziału w projekcie. Już teraz zapraszamy do udziału w Dniach Kultury Żydowskiej, by obejrzeć efekty pracy artystycznej naszych uczniów.

     • W teatrze mydlanych baniek

     • Początek roku szkolnego dla najmłodszych klas rozpoczął się magicznie… A to za sprawą warsztatów baniek mydlanych w których mieli przyjemność wziąć udział nasi uczniowie. Bańkowy show dostarczył wielu emocji i przyjemnych wrażeń. Mało tego! Nasi uczniowie mogli sami wyczarować własne, tworzyć piankowe kule  tańczące bańki. Pokaz odbywał się przy muzyce i kolorowych światłach, integrując wszystkie zmysły. Dzieci bawiły się fantastycznie aktywnie uczestnicząc w widowisku.

     • Czy współpraca się opłaca?

     • W klasie 3b zrealizowaliśmy zajęcia z projektu Uniwersytetu Dzieci. Zastanawialiśmy się, czy współpraca się opłaca… Dzieci pracując w grupach miały za zadanie stworzyć jajkodrom. Co to takiego jajkodrom??? To taki pojazd, w którym umieszczone surowe jajko musi przetrwać upadek z 1,5 m wysokości. Młodzi konstruktorzy mieli do dyspozycji plastikowe kubeczki, słomki, balony, taśmę klejącą i folię bąbelkową. Pomysłów było mnóstwo… Każdy jajkodrom wyglądał inaczej. Emocji przy tym było mnóstwo. Na koniec dzieci dowiedziały się, jakie role można pełnić pracując w grupie. Zapraszamy do galerii.

     • 8b i 8c na kajakach

     • 10 września klasy 8b i 8c wyjechały nad Liwiec na spływ kajakowy. Przepłynęliśmy blisko 10 kilometrów. Rzeka była kręta i miała kilka niespodzianek, które choć nie były łatwe do pokonania, to sprawiły nam dużo radości. Były wodorosty we włosach, przewrócone pnie, ogromne pająki. Na koniec rozpaliliśmy ognisko. Wrzesniowa piękan pogoda sprzyjała dobrej zabawie i klasowej integracji. Było fantastycznie! 

     • Ruszyły prace nad gazetką

     • Pierwsze spotkania szkolnej redakcji już za nami. Ustaliliśmy, nad czym będziemy pracować, jakie tematy poruszymy we wrześniu. Wszystkich chętnych do współtworzenia miesięcznika “Na marginesie” zapraszamy do współpracy. Masz pomysł, zgłoś się do pani Agnieszki Kożuchowskiej (mail: agnieszka.kozuchowska@sp3mm.pl) lub do pani Izabeli Saganowskiej (mail: izabela.saganowska@sp3mm.pl). Zapraszamy do współpracy!

     • Wyzwanie na niemieckim

     • Dnia 6 września, klasa 8c na lekcji języka niemieckiego wzięła udział w wyzwaniu Schulsachen. Polega ono na jak najszybszym ułożeniu, jak największej ilości przyborów szkolnych, na jak najmniejszej przestrzeni. Po ułożeniu wszystkich przedmiotów trzeba je nazwać po niemiecku. Wszystkim uczniom klasy 8c udało się wykonać to zadanie i dojść do najmniejszej kartki. Poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające pracę podczas wyzwania i jej efekty. (tekst – Natalia Markiewicz, uczennica 8c)

    • Siódmoklasiści zintegrowani!
     • Siódmoklasiści zintegrowani!

     • Od 1 września w naszej szkole w klasach siódmych są nowi uczniowie, którzy rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w Szkole Podstawowej nr 3. W związku z tą zmianą nauczyciele wychowawcy przygotowali dla swoich klas całodniowe zajęcia integracyjne. Każda klasa miała zajęcia dotyczące akcji szczepień (czyli element edukacyjny) oraz wiele zróżnicowanych aktywności, dzięki którym uczniowie mogli poznać się nawzajem, spędzić ze sobą czas i w przyjemnej atmosferze powrócić do szkolnej rzeczywistości. Wszystkie klasy miały zajęcia z paniami pedagog – Justyną Kołodziejczyk i Magdaleną Zagórską. Wszyscy brali udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez nauczycieli w-fu: Aldonę Szewczyk, Tomasza Rutę, Marka Kudelskiego i Marcina Sokołowskiego. Każda klasa ze swoim wychowawcą wyruszyła też na grę terenową w przestrzeni naszego miasta. Podsumowaniem tego emocjonującego dnia było wspólne odtańczenie belgijki i spotkanie z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim, który poinformował uczniów o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa w szkole oraz o obowiązującym “HAŚLE X”. Na koniec wszyscy zjedli pizzę na zielonym boisku szkolnym. Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy siódmoklasiści będą czuli się bardzo pewnie i bezpiecznie w swojej nowej szkole. Siódmoklasiści – witajcie!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych