• LEKTURY NA PLAKAT - zapraszamy do udziału w konkursie
     • LEKTURY NA PLAKAT - zapraszamy do udziału w konkursie

     • Ogłaszamy konkurs dla uczniów kl.1-8. Zadaniem uczestnika konkursu jest stworzenie plakatu do wybranej lektury obowiązkowej. Na plakacie powinien znaleźć się tytuł lektury, imię i nazwisko jej autora oraz co najmniej trzy elementy symboliczne, graficzne nawiązujące do treści lub przesłania tekstu literackiego. Format plakatu - A3. Technika - dowolna. 

      Harmonogram konkursu:

      - do 15 lutego - termin oddawania prac konkursowych: uczniowie kl. 1-3 oddają prace do pani Izablelli Kożuchowskiej, uczniowie kl. 4-6 - do pani Joanny Sterny, a uczniowie kl. 7-8 - do pana Pawła Aniszewskiego; 

      - do 19 lutego - rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu - w każdej kategorii wiekowej zostaną wybrane po trzy najlepsze prace, które będą reprezentować szkołę w etapie miejskim;

      - do 21 lutego - etap miejski konkursu; każda szkoła z Mińska Mazowieckiego może zgłosić do udziału w konkursie po trzy prace w każdej kategorii wiekowej (kl.1-3, kl. 4-6 oraz kl. 7-8);

      - do 28 lutego - rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród laureatom;

      Szczegóły - w regulamnie konkursu: LEKTURY_NA_PLAKAT_-_regulamin_konkursu_miejskiego.pdf

      Zachęcamy do twórczych działań. Dla laureatów - nagrody.

     • Uzbieraliśmy ponad 18 tysięcy!

     • 30 stycznia grupa wolontariuszy z naszej szkoły zbierała pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!  Nasza grupa to 21 oficjalnie zgłoszonych wolontariuszy, 9 uczniów wspierających swoje koleżanki i kolegów oraz 12 nauczycieli czuwających nad bezpieczeństwem młodzieży. Pogoda nie sprzyjała, wszyscy zmarzli i przemokli, ale zgodnie stwierdzili, że było warto! W sumie uzbieraliśmy 18340,18! W puszkach wolontariuszy było 15.690,18zł + 4,86 EURO + 51 pensów + 50 kopiejek. Do e-skarbonek 4 uczniów (Nikoli Piętki z 3c, Nikoli Laskowskiej z 7d, Janka Gągola z 7c i Zofii Gągol z 7c) wpłacono łącznie 2650zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć młodzież z naszej szkoły. 

     • Kto chce i może - ten pomoże!

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Nauczyciele!
      W najbliższą niedzielę (30 stycznia) ponad 30 uczniów z naszej szkoły będzie wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siódmo- i ósmoklasiści będą pod opieką nauczycieli chodzić po ulicach miasta z puszkami i zbierać pieniądze przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
      Jeśli będą Państwo mieli ochotę wesprzeć tę akcję, to zapraszam w niedzielę na spacer na ul. Budowlaną 2 – do szkoły. Od godz. 9.00 do 17.00 nasi uczniowie będą mieć dyżur wzdłuż ogrodzenia szkoły i w ciągu tych godzin będą czekać na uczniów, Rodziców, Nauczycieli, którzy w tym roku zechcą wrzucić pieniądze do puszek WOŚP-u. Zachęcam do wspierania 30. Finału pod hasłem „Przejrzyj na oczy”!
      Doceniam inicjatywę moich uczniów i cieszę się ze wsparcia udzielonego im przez nauczycieli. 
      Liczę na to, że społeczność naszej szkoły przyłączy się do akcji, w której tak licznie i to nie po raz pierwszy udział biorą nasi uczniowie wspierani przez nauczycieli i swoich Rodziców.
      W tamtym roku uczniowie spisali się doskonale - w tym roku również ich zapał jest ogromny! Mają moc! 
      Zapraszam w niedzielę na spacer na ul. Budowlaną 2! Proszę nie zapomnieć o zabraniu gotówki! 😊
      Grzegorz Wyszogrodzki
      Dyrektor szkoły

     • Akcja "Bezpieczne ferie"

     • Tuż przed feriami najmłodsi uczniowie z klas: 1b, 1d, 2b, 2c i 3d mieli okazję spotkać się ze strażakiem pracującym na co dzień w mińskiej Straży Pożarnej. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady dotyczące spędzania nadchodzących ferii w sposób bezpieczny. Dowiedzieli się, gdzie można zjeżdżać na sankach, czy lód jest bezpieczny, gdzie można jeździć na łyżwach, jak się ubierać na zimowe wyjścia. Usłyszeli także, że kask jest niezbędny na stoku narciarskim i wiele, wiele innych niezwykle ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci zadawały liczne pytania i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Serdecznie dziękujemy panu Danielowi Gałązce za ciekawą i ważną lekcję.

     • Pomagamy ptakom

     • Zima to wyjątkowo trudny czas dla zwierząt, ale dzieci z grupy 0b, pomimo niesprzyjającej pogody, nie zapominają o dokarmianiu ptaków. Razem z rodzicami, maluchy postanowiły zatroszczyć się o latających przyjaciół i zadbać o ich pełne brzuszki :)

     • Kamienie lekturowe

     • Zakończenie omawiania lektury nie musi wiązać się z tradycyjnym powtarzaniem wiadomości. Przekonali się o tym uczniowie klasy 8e po omówieniu zagadnień związanych z lekturą obowiązkową "Kamienie na szaniec". Ich zadanie polegało na wykonaniu własnych kamieni lekturowych. Rysowali na nich symbole wiążące się z lekturą - były rysunki realistyczne i symboliczne. Ósmoklisiści odzwierciedlali na kamieniach to, co zapamiętali z akcji Małego Sabotażu i z akcji dywersyjnych. Taka praca też sprzyja zapamiętywaniu i uczeniu się przez działanie!

     • Szalik dla WOŚP

     • Zmotywowaliśmy się i dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji tworzenia rekordowego szalika na aukcję wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Czasu było niewiele, ale do wspólego szalika dokładamy dwanaście 1,5-metrowych szalików. Dzięujemy tym, którzy zechcieli te szaliki wydziergać: Liwii Bęgowskiej z 5a i jej mamie - pani Renacie Bęgowskiej, Mateuszowi Michalikowi z 7a, Oliwierowi Sobolewskiemu z 7a, Dianie Kulhawik z 4b, Adamowi Rogali z 2d i jego mamie - pani Kasi Rogali, Kacprowi Kęsce z 4b oraz naszym zdolnym nauczycielkom: pani Renacie Jasińskiej, pani Aldonie Szewczyk, pani Annie Redosz, pani Paulinie Kaczmarek, pani Grażynie Olczak i pani wicedyrektor Urszuli Ćwiek. BRAWO WY!

     • Styczniowa gazetka - już jest!

     • Szkolni dziennikarze przygotowali kolejny numer miesięcznika "Na marginesie". Za nami długi i intensywny miesiąc nauki, w związku z tym także dużo tematów do poruszenia oraz zagadnień do opisania. W styczniu oddajemy do rąk czytelników aż 28 stron o tym, co dla nas ważne, co nas porusza i co się dzieje w naszym (nie tylko szkolnym) życiu. Zachęcamy do zapoznania się z bieżącym numerem jeszcze przed feriami!
      Link do gazetki: styczen_5_-184.pdf

     • Dzień na sportowo w 7d

     • W zimowy słoneczny poranek 20 stycznia klasa 7d wyruszyła  na  zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki  w  Warszawie. Uczniowie  pod  opieką  pani  przewodnik rozpoczęli zwiedzanie od  pierwszych  w  historii  sportu Igrzysk Olimpijskich, poprzez  pierwsze  sukcesy  Polaków  aż  do  współczesności  i  współpracy  człowieka  z  technologią. Podczas  warsztatów z animatorem  uczniowie  poznawali  wady  i  zalety  uprawiania  sportu zawodowo. Gdy  już  byliśmy  przygotowani teoretycznie, wyruszyliśmy do Centrum Rozrywki  Hula Kula, aby  zagrać  w  kręgle. Początkujący  jak  i  zaawansowani  gracze  świetnie  sobie  poradzili - rywalizacja  była  pełna  emocji. Najlepsi  z  najlepszych  to  Łukasz Królak, Dawid  Kiełczewski  i  Ola  Lewandowska.

     • An(g)ielskie kolędowanie

     • Nauczyciele języka angielskiego gratulują wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie językowo-muzycznym  An(g)ielskie kolędowanie. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie wybranej kolędy lub piosenki świątecznej w języku angielskim.

      W kategorii klas IV-V - I miejsce przyznano Natalii Walasik z klasy IV B. W kategorii klas VII-VIII jury przyznało następujące miejsca: I miejsce - Agata Piętka kl. VIII D, II miejsce Tatiana Aniśko kl. VIII C, III miejsce otrzymały duety: Julia Bakuła i Nikola Subocz z kl. VIII E oraz Helena Kulma i Martyna Kopacz z kl. VIII C.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym kolędowaniu i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.

     • STOP - przystanek ortograficzny

     • W ramach  Ogólnopolskiej Kampanii ”Like dla poprawnej polszczyzny” uczniowie wykonywali plakaty promujące ortografię. Spośród wszystkich prac Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców. Najlepsze plakaty wykonali: Julia Szczepańska, Nikola Subocz, Martyna Kozłowska, Zuzanna Juszczuk, Emilia Piętka, Marta Sabak, Zofia Gągol, Amelia Brodzik, Oliwier Łoboda, Michalina Gąsior, Weronika Wójcik, Martyna Kopacz, Dawid Trynkiewicz, Sebastian Korga, Mateusz Górnicki, Piotr Szymaniak, Adam Lazarowicz. Plakaty wykonane przez tych uczniów będą reprezentowały naszą szkołę na etapie ogólnopolskim. Autorom zwycięskich prac serdecznie gratulujemy! 

     • Najlepsi w I semestrze

     • Zakończyliśmy naukę w I semestrze - czas na podsumowanie wyników... Z przyjemnością informujemy, że w kl. 4, 5, 7 i 8 jest 68 uczniów, którzy osiągnęli średnią 4,75 i mają wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Wśród uczniów klas starszych 76 osób zasłużyło na zachowanie wzorowe. Najwyższą frekwencję w I semestrze ma klasa 8e - 92,5%. Na zdjęciu są nasi najlepsi w towarzystwie pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego (brakuje jeszcze grupy uczniów nieobecnych w szkole z powodu kwarantanny). Gratulujemy wyników uzyskanych w I semestrze. Życzymy jeszcze lepszych w drugim półroczu.

    • Warsztaty narciarskie
     • Warsztaty narciarskie

     • Stowarzyszenie Na Piątkę zaprasza chętne dzieci w wieku 6-17 lat zamieszkałe na terenie miasta Mińsk Mazowiecki na narciarskie warsztaty zimowe w okresie 30.01.-04.02.2022r. Warsztaty będą odbywały się na różnych stokach narciarskich w powiecie tatrzańskim. Dodatkowo przewidziany jest relaks w Termach Chochołowskich. Stowarzyszenie dla uczestników warsztatów zapewnia: bilet wstępu na termy, karnety na stoki, sprzęt narciarski oraz wykwalifikowanych instruktorów do nauki jazdy.

      Miejsce zbiórki: parking przy Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem skąd uczestnicy będą mieli zapewniony transport na ustalone stoki oraz na pobyt w termach.

      Koszt oferty wynosi 329,00 zł. Pozostała kwota tj. 217,39 zł została sfinansowana przez Miasto Mińsk Mazowiecki. Całkowity koszt warsztatów wynosi 546,39 zł.

      Zapisy za pośrednictwem zgłoszeń drogą e-mailową: rrsp5mm@gmail.com, przez messenger Stowarzyszenia, telefoniczną / sms / mms: 602888595 oraz podczas kontaktów osobistych.

      Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki

      warsztaty_narciarskie.pdf​​​​​​​

    • Zimowe półkolonie
     • Zimowe półkolonie

     • Stowarzyszenie Na Piątkę zaprasza dzieci z klas 0-4 na półkolonie zimowe pod hasłem: „Dla każdego coś zabawnego” w okresie 31.01.-11.02. w godz. 8-16 dla 2 grup max po 15 osób.

      Prowadzącymi będą: kierownik: Honorata Grudzień, Wychowawcy: Georg Blase, Wojciech Grudzień. Instruktorzy do zajęć tematycznych: Nina Kuźnicka – gimnastyka artystyczna, Joanna Ługowska – kodowanie.

      Miejsce realizacji:

      31.01.-04.02. - SP nr 3 ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki

      07.02.-11.02. - SP nr 5 ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki

      obiad (catering), napoje, owocowe przekąski, warsztaty pizzy

      koszt dla członków Stowarzyszenia 370 zł, dla pozostałych 420 zł

      (każdy uczestnik może zostać członkiem wystarczy wypełnić deklarację i wpłacić roczną składkę członkowską w wysokości 10 zł)

      Zapisy e-mail: rrsp5mm@gmail.com lub sms 602 888 595 temat: półkolonie SP 3 lub SP 5 + nazwisko i imię + szkoła/klasa + numer telefonu opiekuna

      Osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 23.01. potwierdzenie sms z dalszymi wskazówkami.

      RAMOWY HARMONOGRAM DNIA

      8:00-8:30 Zbiórka, dezynfekcja, powitanie, omówienie planu dnia i zadań

      8:30-10:00 Warsztaty językowe (niemiecki, rosyjski)

      10:15-11:45 Warsztaty naukowe lub twórcze (eksperymenty, kodowanie, plastyczne)

      12:00-13:00 Obiad (przygotowanie do obiadu, sprzątanie po posiłkach)

      13:00-14:30 Zajęcia według zainteresowań: sportowe, taneczne, gimnastyka artystyczna, teatralne, muzyczne, zabawy z chustą animacyjną,

      14:45-15:30 Zabawy na świeżym powietrzu lub gry planszowe

      15:30-16:00 Porządkowanie gier oraz swoich miejsc pracy

     • Matematyczna moda

     • 19 stycznia w naszej szkole królowała moda na matematyczne "stylówki". W klasach i na korytarzach można było dojrzeć paski, kratki, grochy i zygzaki. Patrząc na ubrania, można było dumać o równoległości i prostopadłości albo o kołach i okręgach. To nie koniec! Pojawiły się też wzory matematyczne na koszulkach i bluzach, a na maseczkach roiło się od wielokątów. Biżuterię z kątomierzy i ekierek w różnych kolorach odważnie nosiła niejedna dziewczyna.  Serca matematyczek podbił "chodzący wzór" z 5b, czyli Patryk Rytel, który nadesłał nam zdjęcie z kwarantanny oraz Kuba Lipiński i Michał Rutkowski z 8c, którzy matematykę kochają tak mocno, że poświęcili dla matematycznej mody swoje koszulki. Dziękujemy Wam za wspólną zabawę i gratulujemy kreatywności w tworzeniu outfitów.

      R. Jasińska, A.Redosz, J. Sułek

     • Zabawa w matematykę

     • W poniedziałek 17 stycznia i wtorek 18 stycznia klasy starsze rywalizowały, odgadując matematyczne hasła ukryte w rysunkach. Matematyczne kalambury klas siódmych wygrała drużyna z klasy 7e. W zmaganiach klas 8 zwyciężyła drużyna klasy 8a. Nauczycielki matematyki gratulują zwycięzcom, a wszystkim dziękują za moc emocji w czasie wspólnej zabawy.

      R. Jasińska, A. Redosz, J. Sułek

     • Rekordowy szalik dla WOŚP - dołączamy, dziergamy!

     • Z radością i energią dołączamy do wydarzenia wymyślonego przez panią Annę Endzelm z mińskiego sztabu WOŚP. Idea jest prosta - wspólnymi siłami robimy rekordowy szalik! Jeśli ktoś z uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, ale też z naszych rodzin (mile widziana współpraca z babciami, ciociami, sąsiadkami...) umie robić na drutach lub na szydełku, to zachęcamy do wspierania tej ogólnopolskiej akcji. Polega ona na tym, żeby zrobić na drutach lub na szydełku kawałek szalika o szerokości 20 cm i długości 150 cm z dowolnej włóczki, dowolnym ściegiem (poszczególne kawałki będą później zszywane ze sobą). Celem akcji jest stworzenie najdłuższego szalika w Polsce - zszyty rekordowy szalik będzie wystawiony na aukcję na rzecz WOŚP. Każda osoba biorąca udział w akcji zostanie podpisana na metce do szalika. Wyzwanie jest niemałe, ponieważ kawałki szalika trzeba zrobić do poniedziałku 24 stycznia i tego dnia przynieść do sali 19 lub przekazać pani Agnieszce Kożuchowskiej. Czasu mało, ale razem mamy ogromną moc! SIEMA!

     • Torami Nowej Edukacji- zajęcia z języka angielskiego

     • Po otrzymaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu również zajęcia z języka angielskiego zostały urozmaicone o pracę z technologiami informatycznymi. Uczniowie uczą się nowych zagadnień i powtarzają dotychczasowe słownictwo z tablica interaktywną i projektorem. Taka forma nauki bardzo podoba się uczestnikom projektu.

     • Akcja "Różowa skrzyneczka"

     • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i z pomocą Rady Rodziców w naszej szkole pojawiła się różowa skrzyneczka. Jest to inicjatywa, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej. W szkołach pojawiło się ich najwięcej. Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Opiekę nad "różową skrzyneczką" sprawuje Samorząd Uczniowski.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych