• Lego Mastersi w SP3 - konkurs

     • W przyszłym tygodniu będziemy gościć w naszej szkole  zwycięzców tegorocznej edycji programu TVN Lego Masters - Piotra Drysia i Bartosza Sasińskiego. Z tej okazji mamy dla dzieci klas 1-3 i 4-5 konkurs. Najlepsze prace nagrodzą Lego Mastersi :) Warunki konkursu:

      zbuduj z klocków Lego budowlę: podobiznę Lego Mastersów w kosmosie albo wykonaj pracę o tematyce dowolnej,
      - praca może zawierać mechanizmy napędowe,
      - rozmiar pracy dowolny (prace należy przynieść na sztywnej podstawce czy w kartonie, żeby praca nie uległa zniszczeniu i łatwo ją było przenieść),
      -
       uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować przed jury swoją pracę i opowiedzieć, co ona przedstawia,
      - po prezentacji pracy każdy uczestnik konkursu będzie miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Lego Mastersami i swoją pracą,
      prace z klocków przynosimy do 5 marca do godziny 10:00 do sali numer 4.
      Powodzenia szkolni Lego Mastersi! Czekam na Wasze prace! - pani Marta Woźnica

     • "Moda na polski" podsumowana

     • Spotkanie podsumowujące tegoroczne obchody święta języka polskiego w naszej szkole odbyły się w stołówce szkolnej - miejsce wybrano zostało nieprzypadkowo, ponieważ skoro uczniowie wzięli udział w konkursie "Język polski... na talerzu", to podczas podsumowania mogli zajadać się racuszkami z jabłkiem. Nauczyciele poloniści ogłosili wyniki konkursów i wręczyli uczniom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. W konkursie dla uczniów kl. 1-3 na okładkę ulubionej książki zwyciężyła Ewa Wolińska z 3a, II miejsce zajął Jan Pogorzelski z 3a, a na III miejscu znalazła się Julia Suchomska z 3a. Wyróżnienia trafiły do Hanny Gągol z 1b i Jana Łyczkowskiego z 3b. W konkursie "Lekturowe miejsce akcji - z odzysku" jury I miejsce przyznało Wiktorii Powałce z 5b, II miejsce - Mikołajowi Retkowskiemu z 5b, a III - Janowi Siporskiemu z 4c. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Sakowska z 6c, Piotr Grajda z 6c i Marta Rucińska z 7b. Na konkurs "Język polski... na talerzu" wpłynęły 24 prace - wszystkie spełniały konkursowe kryteria, każde danie było świetnie dopasowane do bohatera literackiego, a na zdjęciach potrawy wyglądały znakomicie, dlatego jury nie wyłoniło zwycięzców - wszyscy uczestnicy tego konkursu poradzili sobie doskonale i wszyscy otrzymali dyplomy za udział oraz czekolady! Dziękujemy uczniom za duże zainteresowanie konkursami polonistycznymi oraz za zaangażowanie w działania lekcyjne zorganizowane w ramach tegorocznej "Mody na polski". Cieszymy się, że w naszej szkole język polski jest... modny!

     • Apel dla uczniów z kl. 4-7

     • W poniedziałek pan dyrektor spotkał się na apelu porządkowym z uczniami z klas 4-7. Powodem spotkania były kolejne sukcesy sportowe. W obecności młodzieży i nauczycieli swoje puchary pokazali pływacy i pływaczki, którzy zwyciężali w rywalizacji w Mistrzostwach Powiatu w pływaniu. Brawami doceniliśmy też mistrzów powiatu w tenisie stołowym i naszych koszykarzy, którzy podczas swoich powiatowych rozgrywek zajęli III miejsce. Gratulacje odebrali sportowcy i ich nauczyciele wychowania fizycznego. Niech przykład naszych sportowców inspiruje również następnych uczniów do zdobywania sukcesów zgodnych z ich możliwościami. W drugiej części spotkania pan dyrektor rozmawiał z siódmoklasistami na temat ich wyników edukacyjnych i frekwencji oraz uświadamiał im, że czas rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych egzaminów kończących szkołę podstawową. 

     • GRAMY W RĘCZNĄ

     • Od 1 marca 2024 roku rusza VIII edycja programu „Gramy w Ręczną”. W tym roku do programu zostało zakwalifikowanych 300 grup ze szkół podstawowych z całej Polski z klas I-III, w tym grupa z naszej szkoły. Około 6000 dzieci jak również nauczyciele wychowania fizycznego oraz trenerzy, będą realizować program gier i zabaw z piłką ręczną, w czasie którego oprócz rozwoju ogólnego będą rozwijać podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną.

      Poprzez zabawy ruchowe nauczyciele będą pomagać dzieciom w zdobyciu i rozwoju takich umiejętności technicznych jak chwyt piłki, podanie, rzut do bramki oraz umiejętności poruszania się po określonej przestrzeni boiska z wykorzystaniem naturalnych form ruchu jak bieg, skok, zatrzymanie się, zmiana kierunku poruszania się, a także poznawać podstawowe przepisy gry w piłkę ręczną.

      Bezpłatne zajęcia będą trwały od 1 marca do 14 grudnia 2024r. Treningi będą odbywały się w poniedziałki i środy, w godz. 17.00 - 18.00. Trenerem 20-osobowej grupy złożonej z uczniów kl. 1-3 będzie w naszej szkole pan Krzysztof Ćwikła.

      Zapraszamy chętne dzieci z klas 1-3. Zapisy u wychowawców klas (przez dziennik elektroniczny). O zakwalifikowaniu do grupy decydować będzie kolejność zgłoszeń.

     • Pogonić glejaka!

     • Szanowni Państwo! Potrzebna jest pomoc - zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi biegu charytatywnego pod nazwą POGONIĆ GLEJAKA. Bieg odbędzie się 23 marca 2024 w Parku Miejskim w Mińsku Mazowieckim. Celem zawodów biegowych jest zbiórka funduszy na leczenie Macieja Sadowskiego, mieszkańca Mińska Mazowieckiego, u którego w grudniu 2023 roku zdiagnozowano glejaka. Fundusze zostaną przeznaczone na leczenie w Niemczech. OPIS zbiórki: https://pomagam.pl/macieksadowski

      Bieg jest zorganizowany, żeby nagłośnić zbiórkę i ją przyspieszyć. Cała opłata startowa od biegaczy zostanie przeznaczone na zbiórkę dla pana Macieja, a impreza będzie sfinansowana ze środków pozyskanych z zewnątrz. Aby zachęcić do startu dzieci szkolne, została zorganizowana specjalna kategoria na najliczniejszą szkolną drużynę. Zachęcamy do zapisu dzieci, nauczycieli, a nawet rodziców, którzy chcą reprezentować szkołę swoich pociech. Wystarczy wystartować, a jednocześnie wesprzeć naszą zbiórkę. Trzy najliczniejsze drużyny otrzymają puchary!

      LINK do zapisów: https://dostartu.pl/pogonic-glejaka-v10613

      Link do wydarzenia na Facebooku:
      https://www.facebook.com/events/358596696998982/?active_tab=discussion

     • Talenty z klas II

     • W ubiegły piątek drugoklasiści zaprezentowali rówieśnikom swoje talenty. Mieliśmy okazję obejrzeć pokazy taneczne, grę na gitarze i wiolonczeli, recytację, układy teakwondo, układanie kostki Rubika, prezentacje multimedialne, na których uczniowie pokazali zdjęcia i filmy z walk bokserskich czy woltyżerki. Każde dziecko pięknie opowiedziało o swoim hobby w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Jeszcze raz brawa dla wszystkich!

     • Utalentowani trzecioklasiści

     • We wtorek 20 lutego trzecioklasiści zaprezentowali na hali sportowej swoje talenty i zainteresowania. Przed panem dyrektorem, nauczycielami i rówieśnikami wystąpili następujący uczniowie: z klasy 3A - Julia Suchomska Kornelia Kulma, Dominika Kalbara; z klasy 3B - Aleksandra Kąkol, Juliusz Sadoch, Remigiusz Królak, Maksymilian Ciężkowski, Jan Łyczkowski; z klasy 3C - Helena Bęgowska, Szymon Wierzbicki; z klasy 3D - Adam Potoczny, Elżbieta Grajda, Natalia Ciach. Podczas tego spotkania mogliśmy obejrzeć pokaz gry na perkusji, układanie klocków lego, origami, taniec, akrobatykę, jazdę na rolkach, rysunek i malarstwo, grę w szachy, ceramikę oraz układanie kostki Rubika. Występy były przepiękne i niesamowite. Na pewno każdy z oglądających występy postanowił, że zacznie się uczyć nowych rzeczy.

     • "Moda na polski" w klasach 1-3

     • „Moda na polski” to doskonała okazja, aby uczniowie dowiedzieli się więcej o swoim języku ojczystym, a także rozwijali swoje umiejętności językowe w sposób kreatywny i zabawny. W minionym tygodniu klasy 1-3 bawiły się w kalambury, zagadki językowe, gry „Słowo na literkę”, „Wyrazowe miasteczko”, domino sylabowe, zakodowane części mowy. Uczniowie „mogli wziąć ze sobą dobre słowo” i zapamiętać jego pisownię. W specjalnie przygotowanej księdze przyklejali karteczki z ulubionymi polskimi słowami. Dzieci aktywnie włączyły się do stworzenia mapy mentalnej - skojarzeń dotyczących języka ojczystego oraz kończyły zdanie: „Lubię język polski…”. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się wierszyki do gimnastyki buzi i języka. Była to świetna zabawa, której towarzyszyło dużo śmiechu. W ramach konkursu uczniowie wykonali okładki swoich ulubionych książek - 1. miejsce w tym konkursie zajęła Ewa Wolińska z 3a, 2. - Jan Pogorzelski z 3a, a trzecie - Julia Suchomska z 3a. Na wyróżnienia w tym konkursie zasłużyły okładki wykonane przez Hannę Gągol z 1b i Jana Łyczkowskiego z 3b . Obchody upłynęły w miłej atmosferze. Zabawy i działania twórcze zaktywizowały dzieci i pokazały, że nauka może też być zabawą.

     • Polonistyczny tydzień w naszej szkole

     • W lutym w naszej szkole króluje język polski. Na lekcjach w klasach 4-7 uczniowie poznawali życie i twórczość Czesława Miłosza, niektórzy nawet malowali jego wiersze! Były też zajęcia z powiedzeniami i przysłowiami w rolach główych - młodzież poznawała ich znaczenia, bawiła się w kalambury, odszyfrowywała ich brzmienie na podstawie szyfru z emotikonek. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przemieszczali się po szkolnych przestrzeniach w poszukiwaniu słów zawierających trudności ortograficzne - rekordziści zapisali ponad 70 takich wyrazów! Wiele emocji wzbudziły także pytania konkursowe przygotowane dla uczniów w aplikacji Kahoot - wiele osób przekonało się, że naprawdę dużo wie i dużo umie. Siódmoklasiści wzięli udział w grze terenowej, w której zdobywali wiedzę o polskich Noblistach. Krótko mówiąc - lekcje języka polskiego bawią i uczą! Podsumowanie tegorocznej "Mody na polski" oraz ogłoszenie wyników szkolnych konkursów już w środę - 28 lutego.

     • Dzień Myśli Braterskiej 2024

     • Dzień Myśli Braterskiej jest obchodzony 22 lutego na całym świecie przez harcerzy i skautów. W tym dniu młodzi ludzie wymieniają się dobrymi myślami i podkreślają wartość przyjaźni łączącej harcerzy. W naszej szkole na korytarzach pojawili się harcerze i harcerki w mundurach - dziękujemy im za świadectwo przynależności do harcerskiej rodziny i za możliwość podzielenia się informacją o Dniu Myśli Braterskiej.

     • Logopedyczny konkurs plastyczny

     • Uwaga dzieci z zerówki i uczniowie klas 1-4! Panie logopedki ogłaszają konkurs plastyczny "Języczkiem pentliczkiem malowane". Szczegóły na plakacie, termin oddawania prac - 11 marca 2024. Zachęcamy do udziału w konkursie!

     • Dzień warsztatów w 5a

     • 21 lutego klasa 5a uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Ziemi Mińskiej. Uczniowie poznali mnóstwo ciekawych historii z życia naszego miasta oraz dowiedzieli się, jak mieszkali i żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej. Państwo Sylwestrowiczowie mieszkali dokładnie w tych pomieszczeniach, które obecnie stanowią główną część wystawy. Uczniowie, którzy uważnie słuchali słów przewodników muzeum i prawidłowo odpowiedzieli na pytania, zdobyli cenne nagrody – książki „VI wieków Mińska Mazowieckiego”. Następnie dzieci udały się do pizzerii DaGrasso, gdzie uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy. Każdy uczeń otrzymał fartuszek, czapkę kucharską oraz własne stanowisko pracy. Dzieci same formowały spody do pizzy, następnie dekorowały je zgodnie z własnym smakiem i upodobaniem. Emocji i śmiechu w trakcie pracy było dużo, ale najwspanialszy był moment, kiedy wreszcie mogli zjeść zrobione własnoręcznie, przepyszne pizze. To był bardzo udany dzień.

     • Uczniowie na spektaklu „CHŁOPCY Z PLACU BRONI"

     • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy Vd wraz z p. Ewą Raczyńską i p. Joanną Sterną wybrali się do CKiS w Siedlcach na spektakl teatralny  pt. „Chłopcy z Placu Broni”  będący adaptacją przetłumaczonej na ponad czterdzieści języków powieści Ferenca Molnara. Świetna gra aktorów wzbogacona  ruchem scenicznym, muzyką i piosenkami, ciekawe kostiumy, realistyczna scenografia oraz ekspresja świateł sprawiły, że  przedstawienie należy zaliczyć do bardzo udanych! Dodatkowo uczniowie mieli możliwość przemierzyć Siedlce śladami Aleksandry Ogińskiej oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

     • Młodzieżowa Rada Miasta - wybrana!

     • Informujemy, że znane są już wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta - oficjalne wyniki wyborów zostały opublikowane na stronie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. Poniżej zamieszczamy link do informacji:
      https://www.minsk-maz.pl/1309,aktualnosci-luty-2024?tresc=28208

      Gratulujemy wszystkim członkom Młodzieżowej Rady Miasta, a szczególnie przedstawicielce naszej szkoły - Kindze Podruckiej!

     • Szkolne wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta

     • We wtorek 20 lutego odbyły się pierwsze historyczne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Do ubiegania się o to zaszczytne miejsce rywalizowało aż 5 naszych uczniów z klas 7. Frekwencja podczas wyborów wyniosła 69%. Oddano 97% ważnych głosów, co świadczy o tym, że nasza młodzież bardzo świadomie i odpowiedzialnie podeszła do głosowania. Zwyciężczynią okazała się uczennica klasy 7b Kinga Podrucka, która zdobyła aż 63% wszystkich głosów. Imponujący wynik! Nowej członkini Młodzieżowej Rady Miasta serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia oraz realizacji planów zawartych w kampanii wyborczej.

     • Tydzień z "Modą na polski"

     • 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - święto ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że gdy chronimy język ojczysty, dbamy o tożsamość kulturową. W naszej szkole już od poniedziałku panuje "moda na polski". Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznają życiorys i twórczość Czesława Miłosza - patrona roku 2024, wykonują kreatywne zadania z przysłowiami i powiedzeniami, wychodzą na ortograficzne spacery po szkole, rozwiązują konkursy przygotowane dla nich w aplikacji Kahoot. Emocji nie brakuje, zwłaszcza że przed nami jeszcze ogłoszenie wyników w konkursach, które w tym roku nauczyciele poloniści zaproponowali swoim uczniom - "Język polski... na talerzu" oraz "Lekturowe miejsce akcji... - z odzysku". Świętujmy - dziś szczególnie!

     • MISTRZYNIE POWIATU W PŁYWANIU

     • 20 lutego w Aquaparku Mińsk Mazowiecki odbyły się indywidualne i sztafetowe Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w pływaniu. Bardzo liczną reprezentację wystawiła nasza szkoła, bo aż 48 osób próbowało swoich sił w wodzie. Rewelacyjnie spisały się nasze dziewczęta w składzie: Maria Dróżdż, Anna Iwaniuk, Julia Kowalczyk, Gabrysia Sławińska, Julia Grajda,  Karolina Bielecka, Amelia Stelmaszczyk, Maria Konca, które w walce o sztafetowe zwycięstwo nie miały sobie równych. Mistrzostwo Powiatu zapewniło dziewczynom awans na zawody regionalne.  W pływaniu indywidualnym podium wywalczyli: Grajda Julia - 1. miejsce - styl grzbietowy i 2. miejsce - styl dowolny; Amelka Stelmaszczyk - 1. miejsce - styl klasyczny i 1. miejsce - styl dowolny; Paweł Węgliński - 2. miejsce - styl grzbietowy. Miejsca premiowane awansem do dalszego etapu zawodów wywalczyli: Aleksandra Sławińska, 6. miejsce - styl grzbietowy, Julian Stelmaszczyk - 5. miejsce - styl grzbietowy, Michalina Gągol - 5. miejsce - styl klasyczny, Gabrysia Sławińska - 6. miejsce - styl klasyczny, Jakub Olejnik - 5. miejsce - styl dowolny. Wszystkim naszym pływakom i pływaczkom, którzy wzięli udział w zawodach - GRATULUJEMY. Opiekunowie naszych pływaków to pan Marek Kudelski i pan Tomasz Ruta. Wszystkie wyniki można obejrzeć pod linkiem:

      http://www.powiatminski.pl/Common/pobierzPlik/id/249/module_short/port/obj_id/124/culture/pl/version/pub.html

     • Lektura na wieszaku

     • Uczniowie klasy 5c po omówieniu "Opowieści z Narnii" pracowali nad projektem "Lektura na wieszaku". Dobór tematu projektu nie był przypadkowy, bo - jak wiadomo - stara szafa była magicznym przejściem do fantastycznej krainy i wieszaków tam na pewno nie brakowało. Uczniowie zgromadzili materiały dotyczące lektury - były informacje na temat autora, elementów świata przedstawionego, rebusy, ciekawostki. Duża grupa piątoklasistów wykazała się również samodzielnością myślenia, gdyż uczniowie mieli samodzielnie dotrzeć do informacji, jak może wyglądać "lektura na wieszaku". Pomysły były bardzo różne, ale z pewnością dzięki projektowi uczniowie mieli okazję do współpracy i ćwiczenia umiejętności samooceny.

     • Pomóż(my)!

     • Nauczyciele pracujący w naszej szkolnej świetlicy zachęcają do wsparcia akcji zbierania zabawek dla dzieci - pacjentów szpitala Centrum Zdrowia Dziecka. Opiekunowie i wychowawcy szkoły działającej w tym szpitalu zgłosili, że ich podopieczni mają konkretne potrzeby - samochodziki Hot Wheels, figurki zwierząt i dinozaurów, akcesoria i produkty do kuchni zabawkowej oraz lalki. Jeśli ktoś zechce pomóc chorym dzieciom i sprawić im radość podczas pobytu w szpitalu, zachęcamy do przyniesienia zabawek do świetlicy szkolnej. Wszystkie dary z ogromną radością przekażemy małym pacjentom. Liczymy na otwarte serca, bo wierzymy, że dobro powraca! Zbiórka trwa do 11 marca! Za każdą pomoc - dziękujemy!

     • ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

     • W zeszłym tygodniu w ramach godziny wychowawczej w klasach piątych odbyły się zajęcia profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy z Wydziału ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Głównym tematem zajęć było szeroko pojęte bezpieczeństwo w sieci. Piątoklasiści mieli okazję dowiedzieć się, jakie zagrożenia wynikają z korzystania z mediów społecznościowych, na czym polega przestrzeganie praw autorskich oraz jakie konsekwencje mogą grozić za publikowanie w Internecie treści oczerniających lub znieważających innych użytkowników. Podczas spotkania policjanci poświęcili dużo uwagi kwestiom odpowiedzialności prawnej osób poniżej 13 roku życia. Nie zabrakło też tematów związanych z bezpieczeństwem drogowym w szczególności w drodze do oraz ze szkoły. Zajęcia z udziałem policjantów były niezwykle cenne pod kątem edukacyjnym. Dzięki nim nasi piątoklasiści zostali zaznajomieni z przepisami prawa, których wcześniej nie byli świadomi.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych