• Próbny alarm przeciwpożarowy

     • W piątek podczas trzeciej godziny lekcyjnej w szkole zabrzmiały trzy długie dzwonki oznaczające alarm przeciwpożarowy. Zgodnie z zasadami wszyscy ewakuowali się z budynku szkoły do wyznaczonych rejonów ewakuacji. Akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie. Po zakończeniu ewakuacji odbyło się spotkanie uczniów z panem dyrektorem i ze strażakami, którzy podsumowali akcję i powiedzieli wszystkim, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w przypadku zaistnienia prawdziwego pożaru. 

     • Hania i Julia zaśpiewały po angielsku

     • 27 października 2022 r. uczennice naszej szkoły brały udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie.  Szkołę naszą reprezentowały Hanna Gromulska z klasy 1b oraz Julia Malinowska z klasy 5b. Hania zaśpiewała piosenkę pt. „I am crazy witch”, a Julia zmierzyła się z repertuarem grupy Fugees w piosence pt. „Killing Me Softly With His Song”. Cieszymy się, że nasze uczennice wystąpiły na scenie Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, gratulujemy im odwagi i życzymy dalszych sukcesów. Gratulacje należą się także opiekunce wokalistek, czyli pani Monice Gromulskiej.

     • 5a w Krakowie

     • Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”- szlakiem Matejki

      W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 5a byli na dwudniowej wycieczce klasowej w Krakowie. O godzinie 5.30 odbyła się zbiórka uczestników wycieczki. Po niecałych czterech godzinach grupa dojechała pociągiem do Krakowa. Uczniowie zwiedzili Rynek Główny, Sukiennice wraz z salą Jana Matejki, Bazylikę Mariacką, Stare Miasto, Zamek Królewski na Wawelu, gdzie obejrzeli dzwonnicę oraz krypty grobowe, Jamę smoczą (podziwiali legendarnego smoka, który zaskoczył ich swoim ognistym zionięciem) i architekturę budynków. Następnie tramwajem przejechali do schroniska młodzieżowego, gdzie dyżurni zrobili zakupy i przygotowali  kolację dla wszystkich uczestników wycieczki. W tym czasie pozostali uczniowie powlekli pościel otrzymaną przez panie w recepcji. Tuż przed wieczorną toaletą wspólnie czytali legendy krakowskie. Drugiego dnia wszyscy spakowali się i po wspólnie przygotowanym śniadaniu wyruszyli na dlasze zwiedzanie dawnej stolicy Polski. W pierwszej kolejności poszli do Domu Jana Matejki. Tu, w bardzo ciekawy sposób poznali życie artysty. Mijając zabytkowe kamieniczki, podziwiali takie zabytki jak: Pałac Arcybiskupów Krakowskich ze słynnym „oknem papieskim”, Barbakan, Bramę Floriańską, Collegium Maius (najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego ). Uważnie wysłuchali hejnału mariackiego. Dzięki wycieczce piątoklasiści dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, ale przede wszystkim doświadczyli wielu niezapomnianych chwil. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni niezapomnianych wspomnień wrócili do domu.

     • Klub europejski wystartował!

     • 27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej zainicjowane zostało działanie Szkolnych Klubów Europejskich. Na zaproszenie pani wiceburmistrz Elizy Bujalskiej, szefowej mińskiego punktu Europe Direct, odpowiedziały cztery szkoły podstawowe z naszego miasta. Kluby Europejskie powstały w mińskiej "Jedynce", "Dwójce", "Szóstce" i oczywiście u nas. Podczas spotkania inicjującego pracę młodych Europejczyków mieliśmy okazję poznać panią Marzenną Guz-Vetter - Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Członkowie szkolnych klubów europejskich oraz ich opiekunowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez panią wiceburmistrz, podczas których poznali jedenaście celów młodzieżowych zapisanych w startegii UE na rzecz młodzieży. W naszej szkole opiekunami Szkolnego Klubu Europejskiego są: nauczycielka języka niemieckiego, pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka oraz nauczyciel języka angielskiego, pan Artur Jankowski. Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do tego europejskiego towarzystwa - zapraszamy do opiekunów.

    • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
     • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • Z okazji Dnia Głośnego Czytania zerówkowiczów odwiedziła pani bibliotekarka Katarzyna Duczek. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o zaletach czytania. Następnie dzieci z zaciekawieniem wysłuchały fragmentu książki pt. "Gębolud" autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. 

      Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

     • GAZETKA PAŹDZIERNIKOWA

     • Zapraszamy do lektury gazetki szkolnej przygotowanej w październiku przez naszych uczniów. Piszemy o tym, co ważne, co nas porusza lub bawi. W tym miesiącu napisaliśmy m.in. o tym, czego się słucha w SP3, ile ważą plecaki oraz jak świętowaliśmy Dzień Eduacji Narodowej oraz co słychac w świetlicy! Życzymy przyjemnej lektury - szkolni dziennikarze. (PS. Zapraszamy do współpracy!)

      Link do gazetki: pazdziernik_2-191.pdf

    • Zapraszamy RODZICÓW
     • Zapraszamy RODZICÓW

     • Zapraszamy RODZICÓW na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami podczas dnia otwartego, który odbędzie się 25 października (wtorek) 2022r.:

      - od godz. 17.00 - dla rodziców uczniów kl. 1-3

      - od godz. 17.30 - dla rodziców uczniów kl. 4-8

      Liczymy na Państwa obecność.

      Szczegółowy harmonogram spotkania - zebranie_i_dzien_otwarty_-_25.10.2022.pdf

     • #przerwanaczytanie

     • 27 października weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji "PRZERWA NA CZYTANIE". Będziemy bić rekord ilości osób czytających książki na przerwie. Bardzo prosimy, by każdy uczeń i każdy nauczyciel przyniósł tego dnia do szkoły swoją ulubioną książkę. Można ją także wypożyczyć w bibliotece szkolnej. Podczas przerwy wskazanej przez wychowawcę będziemy odpoczywać, czytając książki. Czeka nas bardzo przyjemny dzień, bo przecież - jak powiedziała polska noblistka, Wisława Szymborska - "czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Akcję koordynują panie bibliotekarki.  

      Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

     • Wycieczka klas 2

     • Na początku października odbyła się wycieczka integracyjna klas 2. Byliśmy w Dąbrowiźnie koło Siedlec. Dzieci przeżyły mnóstwo atrakcji. Animatorzy zorganizowali dla nich gry konkurencyjne: przeciąganie liny, zabawę z przelewaniem wody, zespołowa jazda na drewnianych nartach. Dużo radości sprawiło malowanie twarzy i spacer na grzyby do lasu, gdzie postraszył nas pan "wilk". Wszyscy wrócili w wyśmienitych humorach :) 

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Jak co roku 7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest popularyzowanie przyjemnej formy uczenia się matematyki. Dzieci musiały przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia. Ósmoklasiści stworzyli komisję egzaminacyjną, przed którą każdy mógł spróbować swoich sił. Trzecioklasiści z koszem zagadek matematycznych odwiedzili młodszych uczniów. W zamian za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymali słodkie nagrody i naklejki. Był to świetny czas nauki poprzez zabawę! 

     • Zajęcia pokazowe z robotyki

     • Klasa 1c miała przyjemność wziąć udział w zajęciach pokazowych z robotyki. Uczniowie samodzielnie skonstruowali i uruchomili roboty-łaziki. Zapraszamy do galerii.

     • 6a na szlaku toruńskich legend

     • 19 października 2022r. klasa 6a spędziła, zwiedzając Toruń. Dzień rozpoczęliśmy, bardzo wcześnie wyjeżdżając do stolicy Pomorza. Pierwszym punktem na naszej mapie zwiedzania były ruiny zamku krzyżackiego, który jak cały Toruń słynie z wielu legend o rycerzach i broniących miasta dzielnych mieszczanach toruńskich. Kolejno zwiedzaliśmy Stare Miasto oraz braliśmy udział w warsztatach piernikowych w Piernikarnii Starotoruńskiej. Po wykonaniu pierników udaliśmy się do toruńskiego Planetarium na warsztaty i wystawę "Geodium". Na zakończenie były zakupy pierników i pamiątek. Dzień upłynął nam bardzo szybko, był pełen wrażeń. Z bagażem doświadczeń i wiedzy na temat legend toruńskich wracamy do domu. 

     • Pan dyrektor nagrodzony

     • Niezmiernie miło nam poinformować, że pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki otrzymał wczoraj (18 października) Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Nagroda stanowi wyróżnienie za jakość pracy naszej szkoły zarządzanej przez profesjonalnego przywódcę edukacyjnego.

      Gratulujemy i jesteśmy ogromnie dumni!

     • Wymiana pocztówek między szkołami papieskimi

     • Uczniowie z klas 5a oraz 4d wzięli udział w ogólnopolskim projekcie wymiany kartek pocztowych między społecznościami szkół im. Jana Pawła II - "Z uczniowskim pozdrowieniem". Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - szczególnie wśród młodzieży - a poczta stała się miejscem obcym. Uczniowie po napisaniu kartki wybierali szkołę, do której chcieli wysłać swoje pozdrowienie. Tym sposobem 11 różnych szkół z całej Polski otrzyma w niedalekiej przyszłości pozdrowienia od uczniów z Mińska Mazowieckiego.

     • Dzień Patrona

     • 18 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Uczniowie klas młodszych obejrzeli występ przygotowany przez trzecioklasistów pod kierunkiem nauczycielek religii - pani Iwony Kucy i pani Marii Zagórskiej. Były piosenki, filmiki o dzieciach, które zostały świętymi i informacje o naszym patronie - św. Janie Pawle II. Apel pogodny i rozśpiewany bardzo podobał sie publiczności. Starsi uczniowie z kl. 4-8 brali z kolei udział w konkursie wiedzy o patronie. Najpierw wszyscy obejrzeli prezentację pokazującą Jana Pawła II jako zwykłego człowieka, z jego pasjami, zainteresowaniami czy słabościami. Potem drużyny reprezentujące klasy rywalizowały o kremówki, odpowiadając na pytania dotyczące życia i działalności papieża - Polaka. Po bardzo wyrównanej walce kremówki wygrali uczniowie kl. 8d. Tuż za nimi na podium uplasowali się uczniwoie kl. 8e, a trzecie miejsce zajęły drużyny reprezentujące kl. 4a i 8b. Gratulujemy wszystkim sporej wiedzy o patronie szkoły. Quiz przygotowały dla uczniów panie - Marzena Grzyb i Urszula Ćwiek.

     • Telefon zaufania

     • Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w Internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

      Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

      Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.

      Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie – zadzwoń 800 12 12 12.

      Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

     • Pasowanie na uczniów

     • 14 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych. Uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego. Rodzicie, którzy przybyli na tę uroczystość, mogli podziwiać rytmiczne pląsy i tańce, posłuchać piosenek i wierszyków przygotowanych specjalnie na ten dzień. Wydarzenie wzbudziło wiele radosnych emocji, a punktem kulminacyjnym było ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonali dyrektor szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki i wicedyrektor szkoły pani Urszula Ćwiek. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

     • Wdzięczni nauczycielom

     • Dziś (17.10) w naszej szkole oficjalnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie z kl. 8a oraz z kółka teatralnego kl.4-6 przygotowali część artystyczną, którą obejrzeli najpierw młodsi, a potem starsi uczniowie. Dowiedzieliśmy się, jaka historia kryje się za ustanowieniem Dnia Nauczyciela, a sięga ona jednego z pierwszych ministerstw edukacji na świecie, czyli XVIII-wiecznej Komisji Edukacji Narodowej. Obejrzeliśmy scenki z życia szkoły, posłuchaliśmy wierszy wyrażających wdzięczność wobec tych, którzy uczą, a na koniec uczniowie odśpiewali nauczycielom 'Sto lat!". A do tego samorząd szkolny przygotował dla nauczycieli słodki poczęstunek z cukierkami, które sprawiają, że chętnie i często stawia się piątki i szóstki.

      Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Iwony Karwowskiej i pana Sławomira Rybińskiego. 

     • Nauczyciel to brzmi dumnie!

     • Dzień Edukacji Narodowej to okazja, by wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty, docenić ich codzienny trud i... świętować. Taki właśnie charakter miały też miejskie obchody Dnia Nauczyciela. 14 października w Miejskiej Szkole Artystycznej uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać wykładu pana Aleksandra Pawlickiego - wykładowcy dydaktyki w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciela historii, wiedzy o społeczeństwie, filozofii i retoryki. Wspaniały mówca przekonywał słuchaczy o niezbędności zawodu nauczyciela, pokazując cztery dary, których bez nauczycieli uczeń nie otrzyma. Nauczyciel nie tylko odkryje przed uczniem nieznany mu świat, nie tylko wyjaśni jego sens, pozwoli stawać się sobą, ale przede wszystkim zawsze będzie wierzył w swoich podopiecznych. Wyrazy wdzięczności przekazał także pan burmistrz Marcin Jakubowski, który z okazji Dnia Nauczyciela wręczył Nagrody Burmistrza. Niezmiernie miło nam poinformować, że takie właśnie nagrody otrzymały w tym roku trzy osoby z naszego grona pedagogicznego - pani wicedyrektor Urszula Ćwiek, pani pedagog Justyna Kołodziejczyk i nauczycielka wychowania fizycznego pani Aldona Szewczyk. Podczas uroczystości na scenie Nagrodę Dyrektora odebrała także pani księgowa Iwona Kaleta. Gratulujemy wyróżnionym. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy w dniu ich święta, by niezwykły zawód, jaki wykonują, był dla nich źródłem satysfakcji i dumy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych