• Świąteczne przedstawienie

     • 21 grudnia klasy 0-3 miały możliwość obejrzenia świątecznego przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas 1c i 1d. Występ dotyczył obaw Maryi i Józefa o opiekę nad nowonarodzonym Jezusem. Na szczęście, na pomoc przyszła nauczycielka, która przywołując bajkowe postacie pomogła w uspokojeniu dziecka. 

     • Przedświąteczne spotkanie

     • 22 grudnia cała społeczność szkoły zebrała się w hali widowiskowo-sportowej, żeby obejrzeć przedstawienie świąteczne przygotowane przez szóstoklasistów z kl. 6a i 6b pod opieką wychowawczyń: pani Moniki Gromulskiej i Ewy Raczyńskiej. Zobaczyliśmy anielskie przygotowania do narodzin Chrystusa, ale też diabelskie obawy związane z pojawieniem się dobra na świecie. W czasie spotkania był też czas na wspólne kolędowanie. Pan Dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki życzył uczniom, aby z okazji świąt zechcieli stawać się coraz lepszymi ludźmi. Na koniec nauczycielki języków obcych podsumowały Tydzień Języków Obcych oraz wręczyły zwycięzcom nagrody w konkursach i międzyklasowych projektach. Wyróżnienia indywidualne w konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim zdobyły: Julia Grajda z kl. 4d, Alicja Kulikowska z kl. 5b i Angelika Oleszczuk z kl. 5b. Uczniowie z kl. 5a najlepiej poradzili sobie z rozwiązaniem zadań interdyscyplinarnych wśród uczniów z kl. 4-8. W związku z tym otrzymali sympatyczną słodką nagrodę. Gratulujemy wyróżnionym i zwycięzcom. Wszystkim życzymy dobrego i spokojnego czasu świątecznego!

     • Radosne oczekiwanie

     • Okres przygotowań do Bożego Narodzenia był bardzo pracowity dla klas 1a, 2a i 2d. Na początku grudnia dzieci własnoręcznie przygotowały kalendarz adwentowy, który składał się z zadań na każdy dzień, tak by czas oczekiwania na nadchodzące święta mijał im miło i przyjemnie. Uczniowie z zaciekawieniem otwierali kolejne pola i z radością wykonywali zadania typu: przygotowanie zimowej herbaty, dekorowanie świątecznych pierników, wybranie się na pobliską górkę w parku, zimowy spacer, przygotowanie gorącej czekolady, wycieczka do Fabryki Elfów, lepienie i dekorowanie figurek z masy solnej czy wykonywanie upominków dla najbliższych.

     • Warsztaty świąteczne

     • 22 grudnia klasa 2D wraz z wychowawczynią p.Katarzyną Słowik-Siwicką i p.Anetą Korkosz uczestniczyła w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim. 

      Dzieci za pomocą zmysłów odgadywały świąteczne gadżety, słuchały opowiadania, rozwiązywały zagadki oraz wykonywały piękne pachnące cynamonem karty świąteczne. Nie zabrakło też słodkich pierniczków! 

      Po powrocie do szkoły przyszedł czas na ostatnie klasowe zadanie adwentowe- przygotowanie gorącej czekolady! 

      Życzymy wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i czasu spędzonego w gronie rodziny! 

     • W kolory gramy!

     • Końcówka roku w kl. 8b była niezwykle intensywna - klasówki, kartkówki, projekty. Zmęczenie zaczęło pokonywać uczniów, więc ósmoklasiści w ostatnim tygodniu roku postawili na... kolory! W poniedziałek  było niebiańsko, bo założyliśmy niebieskie ubrania (wszyscy - wychowawczyni też!). We wtorek cała 8b wyglądała anielsko (na biało), za to w środę staliśmy się czarnymi charakterkami. Na koniec wybraliśmy kolor miłości, przyjaźni i świąt Bożego Narodzenia, czyli czerwień. Zabawa w kolory sprawiła, że codziennie intensywniej myśleliśmy o sobie i jeszcze lepiej się zintegrowaliśmy, zwłaszcza że w takim klasowym gronie spotkanie świąteczne mieliśmy po raz ostatni...  

     • Sportowe zmagania

     • Reprezentacja szkoły chłopców zajęła 3. miejsce w mieście oraz 4. w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej klas ósmych. Chłopcy walczyli dzielnie i ambitnie o miejsce na podium powiatu, jednak do miejsca medalowego zabrakło tylko i aż jednej bramki. Gratulujemy sportowej postawy i wałki do samego końca - chłopcom i ich trenerowi panu Marcinowi Sokołowskiemu.. 

     • Wigilia Miejska

     • W środę 21 grudnia odbyło się miejskie Spotkanie Wigilijne. Uczestniczyli w nim uczniowie mińskich szkół, którzy zorganizowali kiermasz z bożonarodzeniowymi ozdobami. Byliśmy tam i my! Nie brakowało kolęd i świątecznych życzeń oraz łamania się opłatkiem. Wydarzenie zwieńczyło przekazanie mieszkańcom Betlejemskiego Światła Pokoju przez Burmistrza Miasta pana Marcina Jakubowskiego oraz harcerzy mińskiego Hufca ZHP. 

     • Ortograficzna choinka 4c

     • Uczniowie z kl. 4c ubrali w tym roku niepowtarzalną choinkę. Ozdoby na tej choince są... ortograficzne. Drzewko zdobi gwiazda z zasadami pisowni "ó", na gałązkach wiszą litery, których pisownia sprawia czasem niemałe trudności (na literach ó, h, ż są przykłady słów do zapamiętania), również na łańcuchu choinkowym zapisane zostały słowa zawierające trudności ortograficzne. Zachwycające są także anioły - jeden z nich to Anioł Stróż, a drugi na swoim stroju ma mnóstwo trudnych wyrazów związanych z Bożym Narodzeniem. Ortograficzna choinka czwartoklasistów nie tylko zdobi salę 19, ale na ostatniej lekcji przedświątecznej posłużyła uczniom jako obiekt do ćwiczenia umiejętności redagowania opisu przedmiotu.

     • Interdyscyplinarny grudzień

     • 8 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się dzień z zadaniami interdyscyplinarnymi przygotowanymi przez nauczycieli języków obcych w ramach tygodnia językowego pn. „Język obcy wcale nie taki obcy”.

      Dla uczniów klas 4-8 nauczyciele przygotowali specjalne świąteczne pudełka prezentowe, w których znajdowały się zadania interdyscyplinarne łączące wiedzę z języka angielskiego i języka niemieckiego z takimi przedmiotami jak matematyka, biologia, geografia, muzyka, plastyka i język polski. Uczniowie w zespołach rozwiązywali zadania problemowe dotyczące tematyki świątecznej wymagające połączenia i wykorzystania wiedzy z kilku dyscyplin. Niektóre z zadań okazały się bardzo łatwe, a na rozwiązanie innych uczniowie potrzebowali więcej czasu, ale taki rodzaj pracy wszystkim bardzo się spodobał. Zadania interdyscyplinarne kształcą u uczniów takie umiejętności jak samodzielność myślenia, rozwiązywanie problemów, zarządzanie sobą oraz umiejętność współpracy.

      Coraz częstsze wprowadzenie zajęć interdyscyplinarnych dla uczniów naszej szkoły jest wynikiem realizacji przez nas ogólnopolskiego projektu „Szkoła dla Innowatora”, którego jesteśmy ambasadorami.

     • Grudniowy numer gazetki

     • Szkolni dziennikarze przygotowali ostatni w tym roku (ale nie ostatni w tym roku szkolnym) numer miesięcznika "Na marginesie". Młodzież napisała o tym, co ważne i interesujące. Zachęcamy do lektury.

      Link do wydania grudniowego: grudzien_4-195.pdf​​​​​​​
     • Ola wyróżniona z ortografii

     • Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. 8a - Aleksandra Buczek otrzymała wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla ósmoklasistów zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Dąbrówki pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta pana Marcina Jakubowskiego. Ola pisała dyktando finałowe wraz z 78 innymi uczniami z 18 szkół powiatu. Wyróżnienie to także duży sukces! Gratulujemy uczennicy i jej polonistce - pani Agnieszce Kożuchowskiej.

     • Koncert Mikołajkowy

     • 9 grudnia klasa 1d miała przyjemność uczestniczyć w 14 Integracyjnym Koncercie Mikołajkowym organizowanym przez Stowarzyszenie "Dzieciom Radość Ignaców", który odbył się w Miejskiej Szkole Artystycznej. W świątecznej atmosferze, uczniowie mogli wysłuchać koncertu zespołu Sonanto, który przeniósł gości w świat bajek Walta Disneya. Nie zabrakło piosenek z filmów, tj. "Mała Syrenka", "Piękna i Bestia", "Król Lew", a także "Kraina lodu" i "Vaiana". Gościem specjalnym wydarzenia był Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom słodkie upominki.

     • Napisz list. Zmień życie.

     • W dniach 5-7 grudnia 2022 społeczność szkolna wzięła udział w największej na świecie akcji na rzecz praw człowieka - w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International, czyli międzynarodową organizację pozarządową działającą w imieniu wszystkich, którzy chcą świata wolnego od dyskryminacji. Podpisując listy, upomnieliśmy się o konkretne osoby, których prawa są łamane oraz przekazaliśmy wyrazy wsparcia ich rodzinom. Nasze podpisy (tak jak podpisy milionów ludzi na świecie) mają możliwość zmiany świata na taki, w którym każdy z nas mógłby korzystać ze swoich praw.

     • Podsumowanie projektu "Warto być przyzwoitym"

     • W piątek 16 grudnia reprezentanci naszej szkoły: Gabriela Antonkiewicz i Maciej Kożuchowski udali się wraz z opiekunkami panią Marzeną Grzyb i Eweliną Frankiewicz do Szkoły Podstawowej nr 6 na podsumowanie projektu "Warto być przyzwoitym" zrealizowanego z okazji 100. rocznicy urodzin profesora Władysława Bartoszewskiego. Na uroczystości pojawił się Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski, Wiceburmistrz Miasta pan Robert Smuga, pani Katarzyna Łaziuk - Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu oraz rzecznik prasowy urzędu - pani Alicja Cichoń. Licznie przybyli także dyrektorzy mińskich podstawówek oraz uczniowie, którzy realizowali projekt. Gościem honorowym był syn profesora Bartoszewskiego - pan Władysław Teofil Bartoszewski. Zaproszeni do mińskiej szóstki mogli obejrzeć występy uczniów tamtej szkoły, którzy zaprezentowali scenkę teatralną dotyczącą życia młodych ludzi w sieci. Następnie głos zabrał pan Bartoszewski. W swoim wystąpieniu często wracał myślami do ojca, jego życia i jego wciąż aktualnych maksym życiowych. Młodzież z uwagą chłonęła każde słowo. W kolejnej części każda ze szkół zaprezentowała publiczności, w jaki sposób zrealizowała projekt. O naszych działaniach opowiedzieli Gabrysia i Maciek. Później były wystąpienia innych uczniów, prezentacje, filmy multimedialne, w których młodzi ludzie przedstawiali, czym dla nich jest przyzwoitość w codziennym życiu. Zwieńczeniem uroczystości był wspaniały tort i pamiątkowe zdjęcie z wyjątkowym człowiekiem, jakim jest pan Władysław Teofil Bartoszewski. 

     • Słodka nagroda za plakat

     • Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą - panem Arturem Jankowskim świętowali na słodko zwycięstwo wśród kl. 4-8 w szkolnym projekcie dotyczącym postaci Władysława Bartoszewskiego. W związku z tym, że rok 2022 został ustanowiony Rokiem Władysława Bartoszewskiego uczniowie zapoznali się z działalnością Profesora i wspólnie na lekcji wykonali plakat z hasłem "Warto być przyzwoitym". Szkolna komisja konkursowa wskazała plakat klasy 4c jako najlepszą pracę wśród wszystkich wykonanych przez klasy starsze, uczniowie otrzymali voucher na kwotę 250 zł do zrealizowania w Eklerku. Słodka nagroda nawiązuje do tego, że sam proferor Bartoszewski był miłośnikiem słodyczy. Zarówno Profesor Bartoszewski, jak i wyprawa do Eklerka w zimowej scenerii na pewno na długo zostaną w pamięci czwartoklasistów.

     • Nasi na podium w konkursie fotograficznym

     • W piątek 16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Sulejówku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Ubierz się w książkę". Z przyjemnością informujemy, że Jagoda Perczyńska z kl. 5a zajęła III miejsce, a Gabriel Zgódka z kl. 8b stanął na I miejscu podium. Podczas rozdania nagród zwycięzcy wraz z opiekunami mogli wysłuchać ciekawostek dotyczących fotografii. Gratulujemy sukcesu naszym kreatywnym uczniom i ich wychowaczyniom - paniom Joannie Sternie i Agnieszce Kożuchowskiej - za zainspirowanie Jagody i Garysia do twórczego działania.

     • Teatralny wieczór klasy 4c

     • W czwartek wieczorem grupa uczniów z klasy 4c wraz z wychowawcą - panem Arturem Jankowskim i polonistką - panią Agnieszką Kożuchowską wybrała się do Teatru Syrena na musicalowy hit pt. "Matylda". Widzowie obejrzeli historię dziewczynki kochającej czytać książki i mającej moc zmieniania świata na lepsze. Na scenie można było podziwiać zarówno roztańczonych i rozśpiewanych dorosłych, jak i niezwykle utalentowane dzieci. Widowisko zachwyciło czwartoklasistów. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych