• Sukces szkolnego teatru MiM

     • Z przyjemnością informujemy, że 29 maja grupa uczniów działających w kole teatralnym klas młodszych zdobyła nagrodę pierwszego stopnia w XXVI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Siedlcach - Srebrną Maskę. Dzieci wystawiły spektakl o smoku wawelskim. Historia z humorystycznym zakończeniem o Szewczyku i lodach waniliowych bardzo spodobała się jury i publiczności, która żywo reagowała na zwroty akcji w przedstawieniu. Gratulacje dla młodych aktorów i ich opiekunki pani Marty Woźnicy.

     • Sukces w konkursie diecezjalnym

     •  

      We wtorek, 4 czerwca, nasza uczennica, Dominika Kalbara z klasy 3a wzięła udział w uroczystości wręczenia nagród w konkursie diecezjalnym. Dominika zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Nagrody wręczył biskup Romuald Kamiński w auli Kurii Warszawsko-Praskiej. Uroczystość odbyła się w wesołej atmosferze. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania i poczęstunku, a oprócz nagród rzeczowych każdy nagrodzony otrzymał też bilet do warszawskiego ZOO. Uczennicy i jej opiekunce - pani Marii Zagórskiej serdecznie gratulujemy!

     • Spotkania z podróżnikiem

     • We wtorek 4 czerwca wszyscy piątoklasiści oraz uczniowie klas 2a i 2c uczestniczyli w spotkaniach z podróżnikiem - panem Pawłem Szustakiewiczem. Starsi zdobyli informacje na temat skarbów starożytnego Egiptu, natomiast młodsi dowiedzieli się, skąd się bierze czekolda. Uczniowie z ciekawością słuchali pana Szustakiewicza, który przekazał im mnóstwo fascynujących wiadomości, zaprezentował również filmy, w których jego dzieci - Pola i Michał - opowiadały o swoich przyrodniczych wyprawach. Dziękujemy za przybliżanie świata przyrody dzięki tym inspirującym spotkaniom.

     • Zachęcamy do głosowania

     • Grupa mieszkańców przygotowała pomysł edukacyjny do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza - projekt nr 131. Prosimy o głosowanie rodziców i uczniów w termienie 29 maja – 23 czerwca. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, to w 2025 roku w mińskich szkołach zostaną zorganizowane Festwale Naukowe i spotkania z inspirującymi naukowcami. Zasady głosowania - na ulotce poniżej.

     • Magiczny Dzień Dziecka

     • Szkolne obchody Dnia Dziecka zorganizowaliśmy 3 czerwca. Nauczyciele przygotowali międzyklasowe rozgrywki sportowe, a Rada Rodziców sfinansowała wizytę w szkole Alchemika, czyli pana Pawła Piszczałki z pokazem naukowym. Każda grupa wiekowa (klasy 0-2, klasy 3-4 oraz klasy 5-7) miały dostosowane do swoich możliwości zawody sportowe. Najstarsi grali w piłkę nożną i dwa ognie. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów duże boisko MOSiR-u oraz mniejsze bosiko szkolne. Najlepiej w piłkę grali chłopcy z klasy 6b, 5d i 5c, a w dwa ognie na podium znalazły się dziewczyny z klasy 6b, 5a i 6a. Klasy 3-4 na boisku szkolnym walczyły w wyścigach rzędów. Wśród trzecioklasistów zwyciężyła 3b, a wśród czwartoklasistów - 4c. Najmłodsi bawili się podczas mini-olimpiady sportowej. Podobnie dostosowane do wieku były pokazy naukowe. Alchemik zauroczył nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W przyjazny i ciekawy sposób wyjaśniał zjawisko temperatury, ciśnienia, objętości, a nawet tłumaczył zasady Newtona. Na naszych oczach w szklanym pojemniku powstała chmura, pękały balony, tworzyła się mgła, a ciekły azot zamieniał róże w popiół. Pokazy wzbudziły wiele pozytywnych emocji, na twarzach oglądających malowało się zdziwienie, zaskoczenie, ciekawość. W obchody Dnia Dziecka włączyła się także szkolna stołówka - dziś była ulubiona przez uczniów ogórkowa i pierogi z truskawkami, a także słodki upominek.

      Wszystkim dzieciom - małym i dużym życzymy, by potrafili zachować w sobie na zawsze odrobinę DZIECKA.

     • Majowy numer "Na marginesie"

     • Przedstawiamy Wam przedostatni numer gazetki w tym roku szkolnym. Znajdziecie w nim teksty  dotyczące ważnych dla Polski wydarzeń, obszerne relacje z dwóch wycieczek. Nie zawiedliśmy także miłośników sportu. Dzięki nam dowiecie się, jak poruszać się po górskich szlakach oraz jak przyrządzić najlepszą karkówkę. Życzymy przyjemnej lektury!

      link go gazetki: Na_marginesie-_maj_2024.pdf

     • Przygoda w stadninie koni

     • 29 maja klasa 2b razem z wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę do niedaleko położonej stadniny "Konik Polny" w Żarnówce, której właścicielem jest pisarka, hodowca koni i edukatorka pani Ewa Szadyn. Dzieci uczestniczyły w bogatym warsztacie przyrodniczo-edukacyjnym, który obejmował różnorodne zajęcia na łonie natury. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej, w której poszukiwali skarbu Mistrza Twardowskiego. Dzięki temu mogli podziwiać malownicze krajobrazy naszego regionu. Kolejnym zadaniem było oporządzanie konia: czyszczenie zwierzęcia i jego uprzęży w stajni, siodłanie oraz karmienie marchewką. Prawdziwe emocje wzbudziły przejażdżki na koniu - dzieci przekonały się, że wymaga to wiele wysiłku i odpowiedniego treningu, ale odważnie i ochoczo wzięły udział w jeździe pod czujnym okiem instruktorów. Pani Ewa przygotowała kilka opowiadań, które przeczytała drugoklasistom podczas wspólnego ogniska. Wycieczka i związane z nią same pozytywne emocje i przeżycia na długo zostaną  w naszej pamięci. 

     • Zerówka na warsztatach kulinarnych

     • Uczniowie zerówki zostali zaproszeni przez nowo otwartą w Mińsku Mazowieckim restaurację Pizzeria 105 na warsztaty kulinarne. Z tej okazji dzieci dojechały na miejsce komunikacją miejską i uczyły się przepisu na najlepszą pizzę. Podczas warsztatów zerówkowicze od podstaw otrzymywali informacje od kucharzy, jak pracować z ciastem, jak robione są sosy oraz jakich składników najczęściej sie używa. Pan pokazywał, jak rzuca się cienkim ciastem w powietrzu i jaki sprzęt posiada lokal, aby uzyskać różne grubości ciasta. Dzieci po ciężkiej pracy mogły zjeść swoją pizzę. Bardzo dziękujemy właścicielom i pizzermenom za zaproszenie oraz podzieleniem się wiedzą.

     • Wycieczka do Mieni

     • We wtorek 21 maja uczniowie trzech klas z naszej szkoły wzięli udział w fantastycznej wycieczce do lasu. Dzieci z klasy 3b, 4d oraz 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami - panią Martyną Woźnicą, panią Bogumiłą Gołoś, panią Iwoną Karwowską oraz z nauczycielkami – panią Małgorzatą Drzazgą, panią Magdaleną Jakubowską i panią Katarzyną Rosłoń rozpoczęły swoją przygodę już na stacji PKP w Mińsku Mazowieckim. Każde dziecko miało tam lekcję samodzielności – musiało kupić bilet na pociąg do Mieni i z powrotem do Mińska Mazowieckiego. Większość dzieci robiła to po raz pierwszy w życiu, ale wszyscy zdali ten sprawdzian na szóstkę. Podróż pociągiem, choć krótka, to dla większości była równie ekscytująca co zakup biletu.

      Prawdziwa, leśna przygoda zaczęła się po wyjściu z pociągu. Czekała tam na nas przesympatyczna pani stażystka z biura Nadleśnictwa w Mińsku Mazowieckim, która zaprowadziła nas na początek Ścieżki Przyrodniczo – Leśnej w Mieni, gdzie przywitali nas gospodarze tego miejsca: leśniczy pan Dariusz Rumak i podleśniczy pan Maciej Porowski. Przez pierwszą godzinę uczniowie mieli fascynującą lekcję przyrody i biologii w terenie. Dowiedzieli się, jakie zwierzęta żyją w naszych lasach, jak i czym są dokarmiane zimą, jakie drzewa rosną w Rezerwacie Jedlina, dlaczego robi się wycinki drzew i o tym, że na miejsce ściętych drzew sadzi się nowe (uczniowie klasy 5a w kwietniu sadzili sadzonki sosen w lesie pod Mrozami). Po lekcji dzieci udały się na specjalnie wyznaczoną polanę z wiatą, gdzie mogły zjeść pyszne dania  przygotowane przez rodziców, a potem była już tylko świetna zabawa, połączona z lekcją muzyki i rytmiki. Pani Magdalena Jakubowska przygotowała z dziećmi kilkanaście piosenek, grała na ukulele, a Viktoriia Solodiuk z klasy 5a na gitarze, natomiast pani Marta Woźnica wymyśliła układ taneczny do tychże śpiewanych przez wszystkich piosenek. Wtórowały nam żaby z pobliskiego oczka wodnego. Były też zabawy terenowe i konkursy wymyślone przez samych uczniów. Wszyscy wrócili do domów niesamowicie zmęczeni i brudni, ale bardzo szczęśliwi. Już umówiliśmy się z panem leśniczym na kolejną wycieczkę we wrześniu. Dziękujemy bardzo Nadleśnictwu Mińsk Mazowiecki.

      link go filmiku:

      https://drive.google.com/file/d/1t9dsujJ2wYRXpujBxlhjZblINf49DqfR/view?usp=sharing

     • Iga i Zuzia wybiegały medale

     • W gorącą niedzielę 26 maja, w biegach dziecięcych i młodzieżowych towarzyszących Ogólnopolskim Biegom Ulicznym 28. Mazowieckiej Piętnastki i 9. Mazowieckiej Piątki wzięły udział uczennice naszej szkoły - Zuzanna Wieczorek z klasy 1c, któa zajęła II miejsce i Iga Pietrzak z klasy 2a, która zajęła III miejsce w biegu na 400m w kategorii dziewczęta 2015-2016! Dziewczynkom gratulujemy sukcesu!

     • 4b i 5c w Górach Świętokrzyskich

     • W dniach 23-24 maja klasy 4b oraz 5c z opiekunami: panią Agnieszką Kożuchowską, panią Anettą Bodecką, panią Eweliną Frankiewicz oraz panem Marcinem Maciejewskim wyjechały na wycieczkę w Góry Świętokrzystkie. Pierwszym punktem programu była wizyta w Parku Legend, gdzie uczniowie mieli okazję poznać krótką historię tych najstarszych polskich gór. Czwarto- oraz piątoklasiści zostali również zaznajomieni z pradawnymi legendami oraz podaniami ludowymi o postaciach związanych z istnieniem gór - m.in Cyklopach, czarownicach świętokrzyskich, Dąbrówce, Emeryku czy też Zbóju Madeju. Na zakończenie ścieżki legend uczniowie skorzystali z symulatora lotu na miotle! Dzięki wykorzystaniu specjalnych foteli, które odwzorowują ruchy lotu oraz goglom VR każdy mógł poczuć się jak wiedźma podczas lotu nad Łysogórami. Po zwiedzeniu Parku Legend uczniowie wyruszyli w górską wędrówkę, aby dotrzeć na drugi najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysą Górę. Zwiedzili tam Sanktuarium Drzewa Świętego Krzyża - najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, którego początki sięgają XII w. Uczniowie mieli również okazję podziwiać niezwykłe rumowiska skalne zwane gołoborzami, które powstały  w wyniku ustępowania lądolodu w okresie zlodowaceń. Droga do miejsca zakwaterowania ponownie wiodła przez górski szlak. Podczas spaceru uczestnicy wycieczki mogli kontemplować piękno świętokrzyskiej przyrody oraz podziwiać górskie krajobrazy. Na zakończenie dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowo-integracyjnych.

      Drugi dzień wycieczki był również pełen wrażeń oraz atrakcji. Na początku udaliśmy się do miejscowości - Chęciny, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku królewskiego wzniesionego za panowania króla Wacława II. Ze szczytu jednej z zamkowych wież mogliśmy podziwiać panoramę kielecczyzny, Kielc i okalających je Gór Świętokrzyskich. Dodatkową atrakcją była gra terenowa polegająca na znalezieniu ciekawych zakątków zamku oraz jego dziedzińca. Następnie zwiedziliśmy jaskinię Raj, gdzie podczas oprowadzania nauczyliśmy się odróżniać stalaktyt od stalagmitu. Poznaliśmy też dawnych mieszkańców jaskini – Neandertalczyka oraz prehistoryczne zwierzęta - mamuta czy też tygrysa szablozębnego. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie jednego z najstarszych oraz najbardziej okazałych polskich drzew - dębu Bartek.

     • Dzień Dawcy Szpiku

     • W ubiegły czwartek szkolni wolontariusze we współpracy z fundacją DKMS zorganizowali Dzień Dawcy Szpiku. Nasi wolontariusze, po wcześniejszym przeszkoleniu, rejestrowali potencjalnych dawców szpiku dla osób zmagających się z nowotworami krwi. Dziękujemy przede wszystkim cudownym ludziom, którzy w tym dniu zdecydowali się na cudowny gest i zarejestrowali się w bazie danych fundacji. Serdeczne podziękowania dla niezawodnych wolontariuszy z klasy 7b. I na koniec... Podziękowania dla pani Ani Piętki i pani Lucyny Smużyńskiej, które nadzorowały całą akcję. Dziękujemy!

     • Egzaminy na kartę rowerową

     • Czwartoklasiści przystępują do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Już wcześniej uczniowie pisali część teoretyczną, wykazywali się znajomością znaków drogowych i przepisów obowiązujących rowerzystów. Dziś i jutro zadanie uczniów polega na wykazaniu się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami w praktyce. Trzymamy kciuki za pozytywne wyniki egzaminów naszych czwartoklasistów.

     • FitSchool - dołączyliśmy do programu profilaktycznego

     • W maju nasza szkoła przystąpiła do Programu "FitSchool" przygotowanego przez Fundację Medicover. Dzięki Programowi nauczyciele zerówki oraz klas 1-3 mają dostęp do gotowego narzędzia wspierającego pracę z uczniami. Głównym celem Programu "FitSchool" jest profilaktyka zdrowia dzieci poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej, poprawę wydolności i wzmocnienie gorsetu mięśniowego. Nasi uczniowie już korzystają z 3-minutowych przerw śródlekcyjnych w formie aktywności ruchowej, niektórzy nawet z 30-minutowych teningów z wirtualnym trenerem. Jako pierwsi z Programu "FitSchool" skorzystali zerówkowicze i dzieci ze świetlicy. Kolejne klasy na pewno również będą ćwiczyć i dbać o aktywność fizyczną przy pomocy tego innowacyjnego narzędzia. 

     • Światowy Dzień Pszczół

     • 20 maja przypadał Światowy Dzień Pszczół. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać fascynujący świat tych owadów poprzez spotkanie z pasjonatami pszczelarstwa - wujkiem Frania z kl.1a i dziadkiem Hani z kl. 1b. Uczniowie poznali budowę ula i zwyczaje pszczół oraz etapy narodzin pszczoły i przygotowania miodu. Dowiedzieli się, czym są hotele dla owadów, co to takiego taniec pszczół, pieżga i propolis. Mogli obejrzeć i przymierzyć strój pszczelarza, poobserwować pyłek kwiatowy, przekonać się, do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione, poczuć zapach prawdziwego pszczelego wosku. Zwieńczeniem zajęć było samodzielne wykonanie pachnącej woskowej świecy. Świętowanie tego dnia było pretekstem do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów.

     • Sukces Natalki

     • Z radością informujemy, że uczennica klasy 3c - Natalia Zagórska zdobyła wyróżnienie w XV Powiatowym Konkursie Wiedzy OMNIBUS 2024 w kategorii klas 1-3. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Natalka zwyciężyła w etapie szkolnym i godnie reprezentowała naszą szkołę podczas II etapu konkursu. Gratulujemy świetnego wyniku!

     • Rozmowy o Unii Europejskiej...

     • Uczniowie i uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego brali udział w spotkaniu z okazji 20 lat Polski w UE. Zawiłości polityki unijnej tłumaczyli zebranym p. Rafał Rudnicki - kierownik zespołu do spraw komunikacji w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i Małych i Średnich Przedsiębiorstw KE oraz dyrektorzy biur Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w Polsce: Witold Naturski i Bartłomiej Balcerzyk. Spotkanie na pewno było lekcją historii i wiedzy o społeczeństwie polskim i europejskim. Dziękujemy za zaproszenie p. Katarzynie Trojanek (Europe Direct MM).

     • 2a i 2d w Kosmicznym Ranczu

     • 21 maja uczniowie klas 2a i 2d wybrali się do Kosmicznego Rancza, gdzie mogli przenieść się w krainę odległej galaktyki. Na ranczu obejrzeliśmy nie tylko latające obiekty, poznaliśmy doświadczenia ludzi z kosmitami, ale również świetnie bawiliśmy się w parku rozrywki. Mieliśmy do dyspozycji hangary z atrakcjami,  dmuchańce, karuzele, place zabaw. Po dniu pełnym wrażeń, wszyscy uczniowie jednogłośnie uznali, że była to najlepsza wycieczka :)

     • DNI MIASTA

     • W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach zaplanowanych z okazji 603. urodzin Mińska Mazowieckiego. W tym roku jubileuszowa 10. Gala Alei Gwiazd Literatury z gościem specjalnym Cezarym Harasimowiczem, który odsłoni swoją gwiazdę w mińskiej alei. Gali będzie towarzyszył koncert zespołu Kroke. Od piątku do niedzieli przed Pałacem Dernałowiczów festiwal food tracków i egzotyczne dania, które polubili mińszczanie. W niedzielę zapraszamy na 28. Ogólnopolskie Biegi Uliczne: Mazowiecka Piętnastka i Mazowiecka Piątka. W urodziny nie może zabraknąć przyjęcia urodzinowego — zapraszamy na "Przyjacielskie spotkanie na skwerze 600-lecia" 26 maja o godzinie 17.00Przyjaźń to piękna więź, jedna z najbardziej wartościowych relacji, jakie człowiek może nawiązać w swoim życiu. To miłość, troska i udział w losach innych. Podczas urodzinowego spotkania będziemy wspominać kultową kawiarnię "Przyjaźń", która mieściła się w pobliżu i od lat 60. do początku 21. wieku była miejscem towarzyskich spotkań i potańcówek.  Nawiązując do dawnych lat, my będziemy budować nowe przyjaźnie. W programie spotkania są niespodzianki, wystawa zdjęć, udostępnionych przez mieszkanki i mieszkańców dzięi akcji TPMM. Będzie także muzyka z początków kawiarni, o którą zadba DJ Burn Reynolds. A w kapsule czasu zamkniemy nasze wspomnienia i pamiątki, przykłady przyjaźni, jaka łączy dzisiejszych mińszczan. Wieczorem potańcówka w amfiteatrze MDK!

      Wydarzenia przygotowały: MBP, MDK, MOSIR, PWIK, TPMM

      Szczegółowy program:

      24-26/05 

      • Food Truck Festivals /  plac przed MDK 

      25/05

      • 16.00  X Gala Alei Gwiazd Literatury / Plac Kilińskiego
       • odsłonięcie Gwiazdy przez Cezarego Harasimowicza 
       • koncert zespołu Kroke

      26/05

      • 10.00-15.00 28. Ogólnopolskie Biegi Uliczne: Mazowiecka Piętnastka  i Mazowiecka Piątka / Stadion ul. Budowlana 2 
       • biegi dziecięce i młodzieżowe
       • bieg "Krawaciarza"
       • sportowe animacje rodzinne
      • 16.00 "Detektyw Kot" TEATR W PAŁACU | SPEKTAKL DLA DZIECI
      • 17.00 Przyjacielskie spotkanie na skwerze 600-lecia
       • wspomnienia o kawiarni Przyjaźń
       • wystawa zdjęć
       • zamknięcie kapsuły czasu
       • oprawa muzyczna DJ Burn Reynolds 
       • niespodzianki
      • 20.00 Potańcówka / amfiteatr MDK
     • 4a i 4c zdobyły Biskupin i Gniezno

     • W dniach 16-17 maja uczniowie klasy 4a i 4c wraz z opiekunami: p. Anetą Korkosz, p. Katarzyną Rosłoń, p.Marcinem Sokołowskim i p. Sławomirem Rybińskim uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Biskupina i Gniezna. Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzili Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie, gdzie zobaczyli: osadę neolityczną oraz osadę piastowską. Odwiedzili również Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji (zaliczając przejazd kolejką) oraz ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Wieczorem dzieci uczestniczyły w grze terenowej, w której szukały figurek królika. Drugiego dnia zwiedzili z przewodnikiem Gniezno, gdzie obejrzeli Drzwi Gnieźnieńskie, przepiękne wnętrze Katedry Gnieźnieńskiej oraz rynek. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w parku wodnym ,,Suntago''. Czwartoklasiści i ich opiekunowie wrócili bardzo zadowoleni z wyjazdu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych