• Zapraszamy po zaświadczenia o wynikach egzaminu

     • Kochani ósmoklasiści, gratulujemy Wam uzyskanych wyników egzaminu i zapraszamy do sekretariatu po odbiór zaświadczeń:

      - piątek 8 licpa - w godz. 8-16,

      - poniedziałek 11 lipca - w godz. 8-15,

      - wtorek 12 lipca - w godz. 8-15.

    • Wyprawka i spotkanie dla kl. 1
     • Wyprawka i spotkanie dla kl. 1

     • Spotkanie dla rodziców i dzieci, które rozpoczną w naszej szkole naukę od września odbędzie się 25 sierpnia 2022r. o godz. 18.00. Rodzice będą mieli możliwość spotkania z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach integracyjnych ze swoimi paniami wychowawczyniami. Będzie okazja do poznania kadry, budynku oraz zasad obowiązujących w szkole.

      Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla kl. 1 - WYPRAWKA-KL._1.pdf​​​​​​​

    • Wyprawka i spotkanie adaptacyjne dla zerówek
     • Wyprawka i spotkanie adaptacyjne dla zerówek

     • Spotkanie dla rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych (zerówek) odbędzie się 25 sierpnia 2022r. o godz. 16.30. Rodzice będą mieli możliwość spotkania się z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach adaptacyjnych ze swoimi paniami wychowawczyniami. Będzie okazja do poznania szkoły, kadry, a także zasad obowiązujących w oddziałach przedszkolnych.

      Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla swoich dzieci - wyprawka_-_zerowka.pdf​​​​​​​

     • Zakończenie roku klas 1-3

     • Podczas wakacyjnego odpoczynku miło jest wrócić  wspomnieniami do zakończenia roku szkolnego klas 1-3.

      24 czerwca uczniowie  2b i 2d rozbawili publiczność zabawnymi scenkami inspirowanymi szkolną codziennością. Widzowie mogli poznać wiele talentów aktorskich naszych drugoklasistów. Oczywiście nie zabrakło muzycznych występów. Pojawiły  się piosenki: „Bratnie dusze”, "Ostatni dzwonek", „Wakacje”. Wszystko to dopełnione było fantastycznymi występami tanecznymi. Klasa 2b zatańczyła do utworu  „Waka waka”, a 2d do piosenki „Sofia”.

      Na koniec wystąpili uczniowie 3 klas, którzy zakończyli swój pierwszy etap edukacyjny piosenką „Przyjaciele ze szkolnej ławki”. Było humorystycznie i wzruszająco! 

      Dziękujemy Panu Dyrektorowi za uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2021/2022. Cieszymy się, że Rodzice mogli być z nami w tak szczególnej chwili. Do zobaczenia we wrześniu!

     • Zostań współautorem książki

     • Już wkrótce!!! Chcesz być współautorem książki "Srebrzyk 2"? Jeżeli masz 6-17 lat i masz pomysł na fajny wiersz o Mieście Mińsk Mazowiecki z okazji 600 lecia - to czekamy na Ciebie!

      Autorką książki będzie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5 pani Mariola Kruszewska, poetka, laureatka wielu nagród literackich, co gwarantuje dobry poziom publikacji. Współautorami będą chętne dzieci, których wiersze zostaną włączone w naturalny sposób do opowieści.

      Dodatkowo ogłaszamy konkursy dla uczestników na najciekawszą okładkę, rysunek/zdjęcie i wiersz. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

      Prace przyjmujemy: drogą e-mailową rrsp5mm@gmail.com, przez messanger, telefoniczną sms, mms - 602 888 595, za pośrednictwem komunikatorów internetowych, adresu do korespondencji: Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki oraz podczas kontaktów osobistych.

      Książka współfinansowana ze środków z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki w ramach zadania publicznego Srebrzyk 2.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • Po 10 miesiącach wytężonej pracy w ostatni piątek czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Dla wielu uczniów był to bardzo dobry rok, podczas którego wiele się nauczyli, zdobyli mnóstwo doświadczeń i nawiązali sporo nowych relacji z innymi. Uroczystość podsumowująca mijający rok szkolny rozpoczęła się od przemówienia pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, który dziękował uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za tegoroczną współpracę. Słowa wdzięczności za pomoc w nauczaniu uczniów z Ukrainy usłyszały też panie: Liliia Kovalchuk i Hanna Deviatko. Podczas części oficjalnej wychowawcy kl. 4, 5 i 7 wręczyli świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen w swoich klasach. Każdy uczeń mający średnią 4,75 i powyżej otrzymał również nagrodę książkową ufundowaną przez Radę Rodziców oraz list gratulacyjny dla swoich rodziców. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów kl. 8e, 7e i 8c wszyscy mogli poznać egzemplarze uczniowskie opisane z przymrużeniem okaz w specjalistycznym atlasie uczniów. Z zachwytem oglądaliśmy tańce zaprezentowane przez dziewczyny z klasy 8e. Na koniec wysłuchaliśmy piosenki "Dni, których nie znamy" w wykonaniu uczniów z kl. 7e. Przed nami wymarzone wakacje - niech będzie to czas relaksu i ładowania baterii na kolejne wyzwania czekające nas od września!

     • Absolwenci - rocznik 2022

     • 24 czerwca kolejny rocznik uczniów zakończył naukę w naszej szkole. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego było wiele ważnych i wzruszających chwil. Na początku głos zabrał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który mówił swoim uczniom o tym, żeby starali się czasem obejrzeć za siebie i zerknąć na to, co zostawiają za sobą. Do ósmoklasistów zwróciła się również pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, która przekazała im myśl Ghandiego "Bądźcie zmianą, którą chcecie widzieć w świecie". Później nastąpiła niezwykle przyjemna chwila, czyli wręczenie statuetek dla najlepszej absolwentki i najlepszego absolwenta roku szkolnego 2021/2022 - otrzymali je Julia Malinowska z kl. 8c i Aleksander Marczak z kl. 8b. Był też nowy element ceremoniału szkolnego, czyli przekazanie sztandaru uczniom klas 7. Ważną dla wszystkich uczniów klas ósmych chwilą było wręczanie świadectw ukończenia szkoły. Uczniowie - poza świadectwami i dyplomami - otrzymali także pamiątkowe poduszki ufundowane przez Radę Rodziców. Po części oficjalnej wszyscy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. 8e, 7e i 8c. Były też słowa podziękowania od uczniów dla dyrekcji, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów kilkoma słowami oraz piosenką. Drodzy absolwenci - pamiętajcie, że każdy koniec to także początek. Życzymy Wam wszystkiego dobrego!

     • Podsumowanie projektu matematycznego w zerówce

     • Wraz z końcem roku szkolnego dobiegły końca matematyczne warsztaty prowadzone w oddziałach przedszkolnych. Głównym celem zajęć było rozwijanie pasji do  matematyki w najbliższym otoczeniu poprzez stymulowanie rozwoju aktywności dzieci za pomocą różnorodnych ćwiczeń i zabaw prowadzących do rozwijania i doskonalenia umiejętności matematycznych. Przez ten czas dzieci rozwijały umiejętności matematyczne poprzez ćwiczenia praktyczne: ważyły, mierzyły, robiły zakupy, tworzyły gry i rozwiązywały działania arytmetyczne. Kształtowały orientację przestrzenną, rytmy, poznały rodzaje środków płatniczych. To wszystko przyczyniło się do rozwoju pasji i zainteresowania światem matematycznym. Zwieńczeniem zajęć był udział w konkursie matematycznym organizowanym przez UPH w Siedlcach „Żyrafka”. Najmłodsi podopieczni naszej szkoły zaprezentowali się świetnie, plasując się w pierwszej dziesiątce laureatów konkursu, w którym wzięła udział prawie setka uczestników. Warsztaty matematyczne były możliwe dzięki dofinansowaniu projektu przez Fundację mBanku „Rosnę z matematyką” oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Piątkę. Z  tych środków zostały zakupione różnorodne pomoce dydaktyczne uatrakcyjniające zajęcia i pozwalające na ciekawą realizację podjętych działań. Dzięki temu doświadczeniu dzieci przekonały się, że matematyka ukryta jest w codziennym życiu i przy okazji można się nią świetnie bawić.

     • Spotkanie rady rodziców

     • Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Monika Lubańska zaprasza przedstawicieli rodziców z każdej klasy na zebranie on-line, które odbędzie się 29 czerwca o 18.30. Tematem spotkania będzie kwestia ubezpieczenia NNW na przyszły rok szkolny. Osoby, które będą reprezentować daną klasę, proszone są o przesłanie swojego adresu e-mail na adres rada.rodzicow@sp3mm.pl 

     • Human Smart City

     • W dniach 20 i 22 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty „Czym są inteligentne miasta human smart cities”. Uczniowie podzielili się na grupy i odbyli spacer po parku gdzie wykonywali zadania przydzielone przez prowadzących. Mieli za zadanie zaobserwować miejsca, które są przyjazne i dostępne dla ludzi, przyjrzeć się ich estetyce oraz zdecydować, czy można się w nich dobrze czuć. Szukali także minusów tej przestrzeni. Po spacerze każda z grup zrobiła mapę parku, później ją przedstawiła i objaśniła, gdzie znajdują się najbardziej dostosowane miejsca, minusy przestrzeni i inne sprzyjające rzeczy. Na koniec obejrzeliśmy film i zrobiliśmy makiety miasta. Każdy wykazał się kreatywnością, a także wyobraźnią, tworząc własne projekty miasta.

     • Sportowe sukcesy

     • Dzień przed zakończeniem roku szkolnego podczas apelu pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki nagrodził uczniów, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy sportowe. Uczniowie otrzymali gratulacje, brawa od rówieśników i drobne słodkie upominki. Nauczyciele wychowania fizycznego - pani Aldona Szewczyk, pan Marek Kudelski, pan Tomasz Ruta i pan Marcin Sokołowski - mają w tym roku szczególne powody do dumy, bo osiągnięcia uczniów są imponujące, nie tylko w mieście, ale i powiecie, regionie oraz województwie. Gratulujemy motywacji, aktywności, zaangażowania. Życzymy dalszych sportowych osiągnięć. 

      Pełna lista nagrodzonych - SUKCESY_SPORTOWE_UCZNIOW_W_ROKU_SZKOLNYM_2021-2022.pdf

     • Brzechwa dzieciom

     • Grupa teatralna z kl. 7c i 8c, czyli Maciek, Marcel, Amelka, Zosia, Natalia, Martyna, Marta, Paula, Witek i Grześ przygotowała niespodziankę dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. W ostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie kl. 0-3 zostali zaproszeni na 15-minutowy spektakl "Brzechwa dzieciom" złożony z wierszy tego znanego i lubianego poety. Młodzi widzowie mogli obejrzeć teatralne interpretacje takich utworów jak: "Staś Pytalski", "Osioł i róża", "Rozmawiała gęś z prosięciem", "Ptasi mózg", "Na straganie" czy "Na wyspach Bergamutach". Spotkanie było okazją do nauki właściwego zachowania w teatrze, ale też praktycznym sposobem uwrażliwiania młodego odbiorcy na sztukę słowa. Aktorów bardzo cieszyły żywe reakcje publiczności i gromkie brawa na koniec spektaklu. 

     • Dziennikarska wyprawa... na lody

     • Redakcja szkolnej gazetki "NA MARGINESIE" to trzydziestoosobowa ekipa uczniów kk. 7-8, którzy co miesiąc przygotowywali i wydawali szkolne czasopismo. Zbierali materiały, robili wywiady, przeprowadzali sondy, tworzyli artykuły - wszystko po to, żeby informować o tym, co w szkolnym życiu ważne i ciekawe. Dziś, 22 czerwca opiekunki koła dziennikarskiego - pani Agnieszka Kożuchowska i pani Izabela Saganowska postanowiły podziękować redakcji za współpracę w tym roku szkolnym. Za uważność, ciekawość świata, systematyczność, odpowiedzialność, kreatywność, dzięki którym powstało dziesięc numerów szkolnej gazetki "NA MARGNESIE". Nagrodą za całoroczny trud były lody ufundowane przez Radę Rodziców. 

      Zachęcamy do współtworzenia gazetki szkolnej w kolejnym roku szkolnym. To będzie dziewiętnasty rok wydawania naszego szkolnego miesięcznika.  

     • 7B na Festiwalu Literackim

     • 22 czerwca uczniowie klasy 7b skorzystali z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej do udziału w spotkaniu autorskim zorganizowanym w ramach Festiwalu Literackiego dla szkół "Fantastyczna Biblioteka". Gościem Biblioteki był pan Franciszek Piątkowski - z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański, autor pierwszej nowoczesnej powieści rodzimowierczej pt. „Powiernik”, która zapoczątkowała historię Powiernika. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są wierzenia słowiańskie, jakich bogów słowiańskich powinno się kojarzyć (Perun, Weles). Uczniowie 7b już wiedzą, że warto poznawać miotologię słowiańską, a nie tylko mitologię grecką czy rzymską. 

     • Dyskoteka

     • Uczniowie klas 7 i 8 we wtorek wieczorem bawili się na dystkotece. Uczniowie tańczyli przy dźwiękach ustalonej przez siebie muzyki. Jak zwykle niezawodna okazała się "Belgijka", która zintegrowała oba roczniki. To była super impreza na koniec roku!

     • Konferencja

     • 21 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja „Mazowieckie Kluby Integracyjne. O sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów”. Jej celem była prezentacja głównych założeń projektu MaKI oraz propozycji różnych działań i rozwiązań edukacyjnych, które służą integracji uczniów z doświadczeniem migracji w polskich szkołach i placówkach oświatowych. Wzięli w niej udział także przedstawiciele naszej szkoły, a pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki był prelegentem podczas panelu dyskusyjnego dotyczącego dobrych praktyk. Opowiadał o doświadczeniach w organizacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Podkreślał fakt zaangażowania całej społeczności szkolnej na rzecz wsparcia potrzebujących i ogrom wdzięczności spływającej na naszą społeczność każdego dnia. Trzeba i warto pomagać.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych