• Laurka dla Polski

     • Uczniowie klas 0-3 świętowali 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na lekcjach śpiewali pieśni patriotyczne, zapoznawali się z historią Polski, wykonywali prace plastyczne w barwach ojczystych, przygotowywali babeczki. Dzieci wspólnie wykonały laurkę dla Polski z białych i czerwonych serduszek, którą można zobaczyć na korytarzu szkolnym. Uczniowie z kl. 3A i 3C  przeprowadzili quiz o niepodległej, wręczając cukierki uczniom, którzy najszybciej i najlepiej odpowiedzieli na pytania. Uczniowie wiedzą, czym jest patriotyzm, dali także wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

     • Życzenia dla Niepodległej

     • Nasza szkoła dołączyła do wymiany pocztówkowej z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klas 4-7 wykonali własnoręcznie piękne, kolorowe pocztówki z życzeniami, które zostały rozesłane do szkół z całej Polski. Do nas także trafiły pozdrowienia podstawówek z Poznania, Zubrzycy, Rumii czy Tarnobrzegu. Wzięcie udziału w wymianie pocztówkowej to nie tylko zabawa czy nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek, ale także podtrzymanie tradycji pisania i tworzenia niepowtarzalnych, oryginalnych kartek, która powoli odchodzi w niepamięć. 

     • Bieg Radości z Niepodległości

     • W piątek 10 listopada najmłodsi uczniowie na sportowo świętowali 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku zaprosiliśmy do udziału w "Biegu Radości z Niepodległości" przedstawicieli wszystkich mińskich szkół podstawowych. W reprezentacji każdej ze szkół było po 11 uczniów i nauczyciel, wszystkie szkolne drużyny pięknie prezentowały się w swoich biało-czerwonych strojach, z polskimi flagami,  szalikami w barwach narodowych i wieloma pomysłowymi gadżetami. Na placu amfiteatru przy Miejskim Domu Kultury uczestnicy biegu zostali przywitani przez pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego i pomysłodawczynię naszej wspólnej patriotycznej aktywności - panią Małgorzatę Kożuchowską. Punktualnie o 11.11 wszyscy odśpiewali hymn Polski przy akompaniamencie pani Magdaleny Jakubowskiej. Później była rozgrzewka przed biegiem poprowadzona przez nauczyciela w-fu pana Marcina Sokołowskiego, a następnie kolejne drużyny startowały w biegu radości, którego celem było wspólne pokonanie trasy położonej w miejskim parku. Po drodze uczestnicy zbierali po 4 puzzle, z których na mecie układali hasło - NIEPODLEGŁOŚĆ. Po radosnym dotarciu do mety dzieci otrzymywały cukierki, baloniki i pamiątkowe dyplomy. Po reprezentacjach z miejskich szkół w biegu radości wzięli udział również wszyscy uczniowie z klas 1-3 oraz dzieci z zerówki z naszej szkoły i - co najważniejsze - wszyscy wspólnie, z uśmiechami na twarzach pokonali trasę niepodległościowego biegu. Dla reprezentacji drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z Mińska Mazowieckiego: SP1, SP2, SP3, SP4, SP5, SP6 i Szkół Salezjańskich gospodarze przygotowali dodatkowo pyszną grochówkę, którą nasi goście - po takim radosnym sportowym wysiłku - zjedli z przyjemnością. Dziękujemy reprezentacjom szkół za udział w "Biegu Radości z Niepodległości"! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej radosnej patriotycznej imprezy. Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie. 

     • Prelekcja o zwierzętach

     • 9 listopada z inicjatywy opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu pani Pauliny Goebel oraz pana Marcina Maciejewskiego gościliśmy w naszej szkole panią Zuzannę Piątkowską z fundacji „Zwierzaki z Mińska”. Pani Zuzanna przeprowadziła dla uczniów klas IV-VII prelekcję na temat ochrony oraz opieki nad zwierzętami. Na wstępie uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony zwierząt. Jednym z prezentowanych punktów były regulacje prawne wynikające z ustawy o ochronie zwierząt oraz kary przewidziane za wykroczenia i przestępstwa względem nich. Omówione zostały zasady właściwej opieki nad zwierzętami oraz obowiązki właściciela m.in. właściwe karmienie zwierząt, zapewnienie im odpowiedniej ilości ruchu oraz godziwych warunków życia. Podczas prezentacji nasz gość często przytaczał przykłady niewłaściwego traktowania zwierząt, które bardzo często wynika z niezrozumienia ich podstawowych potrzeb oraz uczuć. Prowadząca podkreśliła również, jak ważne jest, aby każdy z nas w sposób szczególny zadbał o los zwierząt porzuconych oraz bezdomnych, starając się zapewnić im dom tymczasowy lub angażując się w wirtualną adopcję.

     • Projekt BohaterON w zerówce

     • Oddział przedszkolny z naszej szkoły - już po raz drugi - przystąpił do realizacji projektu BohaterON - włącz historię! Na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora i własnych scenariuszy pani Agata Christoph na zajęciach przeprowadziła z uczniami zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Po zapoznaniu się z tematem dzieci  przygotowały życzenia dla Powstańców Warszawskich w formie kartek, rysunków i laurek. Udział w kampanii BohaterON dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Życzenia do Powstańców zostały wysłane elektronicznie od naszej grupy przedszkolnej i zostały umieszczone na ogólnopolskiej mapie uczestników akcji www.dumnizpowstancow.pl

     • Z wizytą u Marszałka

     • Na dwa dni przed Świętem 11 Listopada uczniowie z klasy 4b i 4c odwiedzili Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, by wziąć udział w zajęciach nt. "Świętujemy Niepodległą". Czwartoklasiści dowiedzieli się, dlaczego i od kiedy Święto Niepdległości obchodzimy 11 listopada. Nauczyli się szyfrować wiadomości. Poznali zasady postępowania z polską flagą opisane w przepisach. A na koniec spotkania każdy wykonał dla siebie specjalną przypinkę związaną z różnymi formami świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.

      Uczniowie mieli okazję poznać ciekawe multimedialne muzeum związane z postacią Józefa Piłsudskiego i wziąć udział w atrakcyjnych aktywizujących zajęciach. 

     • Konkurs "Jestem bezpieczny" - etap szkolny

     • W poniedziałek 6 listopada dwudziestu jeden uczniów z klas 1-3 wzięło udział w szkolnym etapie IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Jan Pogorzelski z kl. 3A i Natalia Zagórska z kl. 3C. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy za nich kciuki podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 14 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

     • Integracja sensoryczna w 2d

     • Uczniowie z klasy 2d, podczas zajęć rozwijających kreatywność, mieli okazję doświadczyć aktywności związanych z rozwijaniem integracji sensorycznej. Polegały one na wykonywaniu zadań angażujących kilka zmysłów. W tym przypadku drugoklasiści przy użyciu pianki do golenia, mąki ziemniaczanej i płynu do naczyń wykonywali piankolinę. Podczas zajęć zadaniem dzieci było ulepienie zwierząt. Na koniec chętni uczniowie mogli napełnić balony powstałą masą, co utworzyło gniotki gotowe do zabawy.

     • Ortograficzne pracusie

     • Uczniowie klasy 4c uczą się sytematycznie poprawnej pisowni, realizując klasowy projekt MISTRZOWIE ORTOGRAFII. Na pierwszy ogień - zasady pisowni ó-u. Czwartoklasiści rozwiązywali zagadki i wykonywali zadania ortograficzne, a z darów jesieni tworzyli "cudaki", które w nazwie maja literkę ó lub u. Powstała cała galeria wiewiórek, królików, ludzików, ale była też sukienka, mucha, żółw, grubasek czy siódemka. Wszystkie prace uczniów można obejrzeć na parapetowej wystawie jesiennej w sali nr 19. Żeby nauczyć się ortografii, trzeba też trochę zaangażować mięśnie (nie tylko mózgu). Czwartoklasiści wzięli udział w dyktandzie bieganym. Sześć grup rywalizowało ze sobą, kto pierwszy i bezbłędnie przepisze tekst o cukierni babci Józi. Z lekcji polskiego uczniowie wychodzili z wypiekami na twarzy. Bo ortografia potrafi być bardzo męcząca.

     • Pamiętamy...

     • Przy okazji dnia Wszystkich Świętych przedstawiciele klas 1-3 udali się na pobliski cmentarz, żeby zapalić znicze i uczcić pamięć żołnierzy poległych w obronie naszego kraju. Dzieci w ciszy i zadumie przeszły alejkami cmentarza, doskonale pamiętając o stosownym zachowaniu w miejscu zadumy. Takie wyjście to idealna lekcja historii i kształtowanie postaw szacunku do własnego kraju.

     • 5c w Muzeum J. Piłsudskiego

     • Uczniowie z klasy 5c wraz wychowawcą - panem Marcinem Maciejewskim i polonistką - panią Agnieszką Kożuchowską 6 listopada pojechali do Sulejówka do Muzeum Józefa Piłsudskiego na zajęcia "Świętujemy Niepodległą". W związku z tym, że wizyta w muzeum była kilka dni przed 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie na wystawie stałej oglądali eksponaty związane z procesem odbudowywania Polski po 123. latach zaborów, dowiedzieli się, jaką rolę w tamtym czasie pełnił marszałek J. Piłsudski, rozmawiali z panią przewodniczką o symbolach i barwach narodowych. Uczniowie mieli również okazję poznania tajników alfabetu Morse’a, który na początku XX wieku był głównym sposobem komunikowania się między państwami. Zadaniem uczniów było wymyślenie wyrazów związanych z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości, a następnie zaszyfrowanie ich alfabetem Morse’a. Na zakończenie wycieczki uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywali przypinki z samodzielnie wymyślonymi sloganami dotyczącymi Święta Niepodległości. Wizyta w muzeum bez wątpienia wprowadziła wszystkich w patriotyczną atmosferę. Uczniowie z 5c byli zachwyceni wizytą w muzeum, deklarują, że chętnie wybiorą się tam ponownie.

     • Tydzień radosnego świętowania

     • Nauczycielki historii - pani Ewelina Frankiewicz, pani Marta Woźnica i pani Urszula Ćwiek zapraszają do wspólnego świętowania i zabawy z historią. 

      Zaczynamy już 6 listopada.

      Szczegóły - na plakacie.

     • Bieg Radości z Niepodległości

     • 10 listopada odbędzie się już po raz 6. w naszej szkole i jednocześnie po raz 1. jako impreza dla uczniów ze szkół miejskich "Bieg Radości z Niepodległości". Uczniowie klas 0-3 oraz reprezentacje uczniów z mińskich podstawówek spotkają się, aby razem świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw wspólnie odśpiewamy hymn, poźniej będzie rozgrzewka przed biegiem, a następnie sam bieg - przy czym najważniejsze jest radosne, głośne i grupowe pokonanie trasy (można biec, truchtać, podskakiwać...). Im weselej i bardziej biało-czerwono, tym lepiej! Szczegóły na plakacie i u wychowawczyń klas 0-3. Świętujmy z radością!

     • 11 Listopada - świętujmy radośnie!

     • W imieniu organizatorów zapraszamy na obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

      Świętujmy radośnie! 11 listopada zapraszamy na plac Stary Rynek do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. To najważniejsze święto państwowe w Polsce, symboliczne upamiętnienie wszelkich starań o wolność i niepodległość naszego kraju. Dzień, w którym radujemy się tym, iż żyjemy w niezawisłym państwie i odczuwamy dumę z faktu, że jesteśmy Polakami.

      W trosce o kultywowanie tradycji, ale też inspirowanie mińskiej społeczności do radosnego świętowania po części oficjalnej uroczystości zapraszamy do udziału w rodzinnym spotkaniu na Starym Rynku.

      Tegoroczna edycja „Z Piłsudskim przy gramofonie” będzie nawiązywała do unikalnego nagrania wypowiedzi Józefa Piłsudskiego z września 1924 roku.  

      Atrakcją specjalną, podkreślającą, że 11 listopada jest dniem radosnym, w którym cieszymy się naszą wolnością będą pokazy tańca z lat 30-stych i animacje taneczne Swing Avenue włączające uczestników do wspólnej zabawy. Na Starym Rynku zagości także Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

      Zaplanowaliśmy też mini miasteczko z kawiarenką, w której z gramofonu popłynie głos marszałka i muzyka z epoki. Będzie można ułożyć pasjansa – ulubioną grę Piłsudskiego. W punkcie fotograficznym wystylizujecie się na lata 20-ste, a w retrobibliotece wymienicie płytami winylowymi. Przewidzieliśmy także kącik muzealny przedstawiający postać marszałka Piłsudskiego i jego związki z Mińskiem Mazowieckim. Dzieciom zaproponujemy zawody hobby horse ze wspaniałymi nagrodami autorstwa mińskiej artystki Pauliny Rogalskiej.

      Nie zabraknie też patriotycznych przypinek i pocztówek, które będą pamiątką dla uczestników.

      Z okazji jubileuszu 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego naszym obchodom patronuje marka „Mazowsze serce Polski”.

     • Słodkie Halloween!

     • Z ubiegłym tygodniu w szkole odbyły się lekcje kulturowe nawiązujące do tradycji i historii Halloween. Popularny zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października postanowiliśmy połączyć z przyjemnym i pożytecznym. Uczniowie zamienili się w kucharzy, a za zadanie mieli przygotować w domu potrawę, której jednym ze składników obowiązkowo musiała być dynia, jako symbol zarówno jesieni jak i Halloween. Dodatkowo, każdy kucharz musiał tym razem zdradzić swój przepis i napisać go w języku angielskim. Odbyły się również klasowe konkursy na najsmaczniejsze danie z dynii i na najciekawiej przygotowany przepis. Potrawy bardzo  wszystkim smakowały. Gratulujemy kulinarnych talentów.

     • Nad Srebrną - zaproszenie

     • 18 listopada 2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim organizuje VI Mińskie Spotkania Wydawnictw Publikacji Regionalnych „Nad Srebrną” poświęcone Mińskowi Mazowieckiemu, powiatowi mińskiemu i okolicom.

      Wydawnictwa te cieszą się od lat dużym zainteresowaniem, są jednak rozproszone i niekiedy trudno do nich dotrzeć. Dla wydawców Mińskie Spotkania będą okazją do zaprezentowania swego dorobku wydawniczego i wymiany doświadczeń, dla czytelników, bibliotek i placówek kultury – do poznania lokalnego rynku wydawniczego i uzupełniania zbiorów.

      Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

      Termin: 18 listopada 2023 r. (sobota), godzina 14:00

      Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim, ul. Piłsudskiego 1a, Mińsk Mazowiecki

      Program - Program_VI_MINSKIE_SPOTKANIA_WYDAWCOW_PUBLIKACJI_REGIONALNYCH.pdf

      Szczegóły - na plakacie.

     • Duszki w 6a

     • W dniu dzisiejszym na języku polskim uczniów klasy 6a odwiedziły parkowe duszki. Na swoich białych ubrankach miały zapisane fragmenty wyrazów. Zadaniem uczniów było wybranie jednego duszka, położenie go na kartce tak, by duszek i słowa na nim zawarte zostały użyte w zdaniach. W efekcie powstały strasznie fajne opowiadania. Dodatkowo uczniowie zaznaczali w opowiadaniach czasowniki, a następnie określali ich formę gramatyczną.

     • Dzieła Mickiewicza na szkolnej scenie

     • Uczniowie z klasy 7b przygotowani przez polonistkę - panią Izabellę Kożuchowską zaprosili dziś widzów do sali teatralnej na spektakl inspirowany II częścią "Dziadów" i "Romantycznością" Adama Mickiewicza. Siódmoklasiści zadbali o klimatyczny wystrój sali, o rekwizyty i o stroje bohaterów. Ważnym aspektem występu była także muzyka - piosenki w wykonaniu P. Gintrowskiego "Dziady", H. Wyrodek "Ta nasza młodość", czy A. Szałapak "Zaklinanie, czarowanie". Uczniowie z klasy 7b z pewnością zapamiętają treść lektury obowiązkowej, którą musieli wcześniej przeczytać, zrozumieć i zinterpretować, żeby widzowie mogli obejrzeć na scenie efekty ich pracy. Gratulujemy!

     • Koła olimpijskie w 2a

     • Klasa 2a zaraz po zakończeniu Integracyjnych Igrzysk Sportowych utrwalała w nowy dla siebie sposób kolory kół olimpijskich. Uczniowie podczas lekcji pracowali, korzystając z nowoczesnej technologii długopisów 3d. Nie było to łatwe zadanie, ale każdy poradził sobie znakomicie. Przy tej okazji dzieci uczyły się również współpracy i pomocy innym. Klasa zgodnie stwierdziła, że chce częściej korzystać z tej techniki utrwalania wiedzy. Na pewno długopisy 3d zagoszczą w 2a jeszcze nie raz!

     • Integracyjne Igrzyska Sportowe

     • 31 października w naszej szkole odbyły się XV Integracyjne Igrzyska Sportowe. W wydarzeniu brały udział klasy integracyjne: zerówka, klasa 1C, klasa 1D, klasa 2A, klasa 2B praz klasa 3D. Igrzyska zostały uroczyście otwarte przez dyrektora szkoły pana Grzegorza Wyszogrodzkiego oraz panią wicedyrektor Agnieszkę Kożuchowską, którzy zaprosili do wspólnej zabawy zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Przekazali oni uczniom najważniejszą zasadę szkolnych zawodów sportowych: WYGRYWA TEN, KTO SIĘ DOBRZE BAWI. Uczniowie z poszczególnych klas brali udział w sześciu wymagających konkurencjach:

      1) skakanie obunóż z kostką trzymaną w kolanach do pachołka i z powrotem;

      2) wyścig do tyłu na czworakach z woreczkiem na plecach

      3) skakanie przez dłuuuugą skakankę;

      4) bieg między chorągiewkami slalomem z rakietką od tenisa, na której należy utrzymać piłeczkę;

      5) bieg do punktu, przełożenie szarfy przez ciało, a następnie rzut woreczkiem do celu;

      6) skakanie slalomem na ogromnej piłce.

      Wszyscy uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze ze wszystkimi konkurencjami. Podczas zawodów było widać zastosowanie zasady „fair play” oraz znajomości zasad obowiązujących podczas zawodów sportowych. Na zakończenie zawodów pan Dyrektor wręczy wszystkim klasom pamiątkowy dyplom za udział w Integracyjnych Igrzyskach Sportowych oraz nastąpił czas na wspólne zdjęcie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji słodkiego poczęstunku dla uczniów, który był bardzo przyjemną i smaczną nagrodą za pracę i zaangażowanie wszystkich podczas igrzysk.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych