• Zakończenie roku szkolnego

     • Rok szkolny 2021/2022 zakończymy uroczyście 24 czerwca (w piątek) według następującego harmonogramu:

      godz. 9.30 - klasy ósme

      godz. 11.15 - klasy czwarte, piąte i siódme

      godz. 13.00 - klasy pierwsze, drugie i trzecie

      Uroczystości odbędą się w sali gimnastycznej. Po części oficjalnej uczniowie spotkają się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami. 

      W imieniu proboszcza parafii NNMP zapraszamy w piątek na mszę świętą dziękczynną za mijający rok szkolny na godz. 8.00.

     • Summer Camp!

     • Dnia 20 czerwca wszyscy uczniowie klas 3, 4 i 5 brali udział w wydarzeniu o nazwie Summer Camp.
      Była to zorganizowana przez koleżanki i kolegów z klasy 8c pod opieką Pani Moniki Gromulskiej gra
      terenowa. Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na grupy i otrzymali mapy wraz z legendami
      wskazówkami opracowanymi w języku angielskim. Celem gry było dotarcie przez każdą z grup do
      wyznaczonych na mapie 6 punktów znajdujących się na terenie miejskiego parku oraz wykonanie
      zadania lub udzielenie odpowiedzi na zagadkę sformułowaną przez starszych kolegów w języku
      angielskim. Po wykonaniu przypisanego dla danego punktu zadania uczniowie otrzymywali
      wskazówkę po angielsku jak dotrzeć do następnego punktu. Zadania były bardzo zróżnicowane i
      ciekawe. Uczestnicy musieli wysłuchać opisu po angielsku i odgadnąć jaka była opisywana postać lub
      zwierzę. Tak, jak na prawdziwym amerykańskim obozie letnim sprawdzane były również umiejętności
      sprawnościowe uczestników zabawy przy wykonywaniu rzutu ringiem czy łowieniu jabłka. Wszystkie
      grupy sprawnie ukończyły grę i dotarły na linię mety naszego wakacyjnego obozu. Gratulujemy
      i życzymy wszystkim równie ciekawych i atrakcyjnych przygód podczas zbliżających się wakacji.

     • Mój słownik ortograficzny

     • Uczniowie klasy 4a i 4c przez cały rok szkolny tworzyli własne słowniki ortograficzne. Jest to skuteczna metoda doskonalenia poprawnej pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Dzięki takiej pracy uczniowie aktywizowali pamięć, umiejętność tworzenia skojarzeń, a tym samym minimalizowali ilość popełnianych błędów. Prace uczniów można obejrzeć w szkolnej bibliotece. Życzymy ciekawej lektury i jednocześnie gratulujemy pomysłu na uczenie ortografii pani polonistce - Joannie Sternie!

     • Miasto przyszłości

     • Podczas Korowodu Historycznego pokazaliśmy przeszłość i teraźniejszość naszego miasta. Ale myślimy również o jego przyszłości. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów kl. 8b, którzy pokazali, jak wyobrażają sobie Mińsk Mazowiecki przyszłości.

     • Czerwcowe wydanie gazetki "Na marginesie"

     • Oddajemy do rąk czytelników ostatni w tym roku numer szkolnej gazetki. To już kolejny miesiąc, w którym przygotowaliśmy aż 28 stron na temat tego, co ważne w naszym szkolnym życiu. Opiekunki koła dziennikarskiego - panie Agnieszka Kożuchowska i Izabela Saganowska - serdecznie dziękują wszystkim uczniom zaangażowanym w tworzenie miesięcznika "Na marginesie". Dla uczniów z bardzo licznej w tym roku szkolnym, bo ponad 30-osobowej redakcji jest to działanie dodatkowe, wymagające sprytu, uważności, terminowości, solidności. Doceniamy pracę szkolnych dziennikarzy i zachęcamy do lektury! 

      Link do gazetki czerwcowej - czerwiec_10_-_189(1).pdf​​​​​​​

     • Warmia i Mazury - aktywnie (7b i 7c)

     • W dniach 13-15 czerwca dwie klasy siódme wraz z paniami: Agnieszką Kożuchowską, Agnieszką Nowak i Aldoną Szewczyk były na wycieczce w Kętrzynie, Giżycku, Gwarku i nad rzeką Krutyń. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Wilczy Szaniec, czyli wojenną kwaterę Hitlera oraz XIX-wieczną twierdzę Boyen. Wieczorem w ramach integracji wszyscy wzięli udział w warsztatach zumby i wspólnym tańczeniu "Belgijki". Drugi dzień to różnorodne aktywności w Gwarku - była gra strategiczna, szkolenie komandosów, gra w minigolfa, zabawy integracyjne i część muczyczna, czyli dźwięki powstające bez intstrumentów (klaskanie, tupanie, pstrykanie). Po południu był czas na rekreację na terenie zielonym wokół hotelu i nad jeziorem. Ostatni dzień to przygoda na kajakach - płynęliśmy po urokliwej rzece Krutyni. Na koniec mieliśmy ognisko i kiełbaski. Aktywnie spędzony czas na wycieczce zdecydowanie przybliżył nas do wakacji!

     • Dzień Dziecka pełen wrażeń!

     • 1 czerwca, w dniu, w którym świętują wszystkie dzieci, klasa IIIa odwiedził Komendę Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Grupę oprowadziła pani Monika Kowalczyk - podkomisarz policji. Dzieci miały wielką przyjemność dowiedzieć się ciekawostek na temat pracy policjanta, zwiedzić komendę, przywitać się z policyjną maskotką Misiem Rysiem, obejrzeć pojazdy oraz poznać policyjnego psa patrolująco-tropiącego. Na zakończenie wizyty uczniowie mogli poznać komendanta Policji w Mińsku Mazowieckim - pana Sławomira Rogowskiego, który czekał na dzieci z prezentami z okazji Dnia Dziecka. W drodze powrotnej odwiedziliśmy "Kwirynę", w której wszyscy zjedli pyszne desery lodowe. To była wspaniała wycieczka pełna pozytywnych emocji!

     • Gramy w Paintball!

     • Dnia 13 czerwca klasa 8E po czujnym okiem wychowawcy p. Renaty Jasińskiej oraz p. Artura Jankowskiego postanowiła spędzić bardzo aktywnie swój przedostatni poniedziałek w szkole. W tym celu wybrali się do dawnego Pol-Hotelu w Pogorzeli k. Otwocka, gdzie na terenie 6-ciohektarowego sosnowego lasu rozegrali 3 różne scenariusze gier w Paintball, trwające po 30 minut. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom każdy otrzymał odpowiedni strój i zestaw do gry zawierający pneumatyczny marker, maskę chroniącą twarz oraz mundur ochronny i maskujący. Ten niecodzienny strój wzbudził wiele zabawnych i niezapomnianych emocji…
      Zwieńczeniem wspólnej zabawy było ognisko z kiełbaskami. Żar ognia pozwolił choć na chwilę zapomnieć o lekkiej mżawce, która nas zaskoczyła. Wspólnym pogaduchom, wspomnieniom i żartom przy ognisku nie było końca…

     • Literackie podium

     • Z ogormną radością i dumą informujemy, że trzy uczennice naszej szkoły zdominowały podium Powiatowego Konkursu Literackiego "ODCIENIE" organizowanego przez Zespół Szkół im. M. Curie-Skłodowskiej. Martyna Kozłowska z kl. 8e zajęła I miejsce, Natasza Brzozowska z tej samej klasy - III miejsca, a IV przyoadło w udziale Martynie Kucińskiej z kl. 8c.  Nagrodzone w konkursie prace będą dostępne na stronie internetowej "Chemika", a także zostaną opublikowane w Roczniku Mińskomazowieckim wydawanym przez TPMM. Gratulujemy sukcesu literackiego ósmoklasistkom i ich polonistkom - pani Agnieszce Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej.  

     • Słodkie podsumowanie roku

     • Klasa 7d wraz  z  wychowawczynią panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką wybrała  się do cukierni na lody,  aby w przestrzeni pozaszkolnej porozmawiać o sukcesach i porażkach w klasie 7. Każdy uczeń w przyjaznej atmosferze miał szansę opowiedzieć o swoich wrażeniach czy odczuciach. Po słodkim poczęstunku był jeszcze  spacer alejkami parku oraz odtańczona na łonie natury "Belgijka".... Już  jesteśmy  gotowi  na  wakacje.

     • Nasi na festiwalu

     • Nasi  uczniowie Martyna Kucińska, Nikola Subocz  i  Grzegorz  Krzewski  reprezentowali  naszą  szkołę  na  XVIII  Wojewódzkim  Festiwalu  Piosenki i Poezji Obcojęzycznej. Uczniowie prezentowali twórczość  niemieckiego poety Johanna Wolfganga von Goethe, jak również  nieco nostalgiczny utwór  Rihanny. Opiekunką występujących reprezentantów naszej szkoły była pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka.

     • Dzień Dziecka w kosmosie

     • Rada Rodziców zafundowała wszystkim uczniom z naszej szkoły kosmiczny prezent z okazji Dnia Dziecka. Od 6 do 10 czerwca gościliśmy astronomów i fizyków z Centrum Edukacyjnego PLANETA ANUKA na czele z panią dr nauk astronomicznych Agnieszką Krawczyk. Każda klasa miała zajęcia pod kopułą w mobilonym planetarium i dwa rodzaje warsztaów zajęć astronomicznych. Uczniowie poznawali historię odkryć aastronomicznych, zgłębiali zasady działania lunet, teleskopów i innych przyrządów do obserwacji nieba, budowali własne rakiety, a nawet spacerowali po MIędzynarodowej Stacji Kosmicznej dzieki goglom VR. Dziękujemy w imieniu uczniów za ten inspirujący prezent!

     • Bal ósmoklasistów

     • 9 czerwca rodzice zorganizowali uroczysty bal dla ósmoklasistów na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Elegancko i odświętnie ubrani uczniowie klas ósmych, dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele zebrali się w sali domu weselnego "Esta", żeby w balowej atmosferze bawić się i żegnać po dwóch latach wspólnej edukacyjnej przygody. Rodzice i uczniowie dziękowali nauczycielom, a pan dyrektor życzył absolwentom tylko trafnych wyborów życiowych. Bal rozpoczął się uroczystym polonezem, do którego układ choreograficzny przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego - pani Aldona Szewczyk i pan Tomasz Ruta. Potem do skocznej "Belgijki" ruszyli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Tańce trwały do północy i choć obcasy szybko zostały zamienione na trampki, to i tak następnego dnia nogi bolały, co oznacza, że bawiono się przednio. Pozostanie wiele pięknych wspomnień.

     • Ania wybiegała sukces!

     • Czerwiec obfituje w sukcesy sportowe. Dwa dni temu chłopcy zdobyli 3. miejsce w województwie mazowieckim w koszykówce, a dziś niezmiernie miło nam poinformować o sukcesie lekkoatletycznym. Ania Szylberg z klasy 8a zajęła 5. miejsce na XXIV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiejatletyce w konkurencji bieg na 1000m. Serdecznie gratulujemy wspaniałej biegaczce i jej trenerce - pani Aldonie Szewczyk. 

     • Klasa w obiektywie

     • Samorząd Uczniowski zaproponował wszystkim uczniom szkoły udział w konkursie "Klasa w obiektywie". Inicjatywa była kolejnym twórczym działaniem naszego Samorządu. Zamieszczamy zdjęcia klas: 0a, 0b, 3d, 4a, 7b i 7d, które zostały nagrodzone zabawnymi i jednocześnie bardzo sympatycznymi nagrodami... Jeśli chcecie wiedzieć, jakie to upominki, to kliknijcie w załącznik: VOUCHER :-) Brawo za pomysł dla Samorządu!

      VOUCHER.pdf

     • Ważne warsztaty

     • 7 czerwca uczniowie wszystkich klas siódmych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez pana Leszka Roszczenko z Fundacji Bonum Humanum. W swobodnej atmosferze rozmawialiśmy na naprawdę trudne i ważne tematy. Wiemy już, jak manipulują nami reklamy, nawet te szeptane. Mówiliśmy o wpływie substancji psychoaktywnych na nasz organizm i konsekwencjach jakie niesie ze sobą sięganie po używki. Wiemy, jak dbać o bezpieczeństwo na imprezach czy w klubach. W godzinach popołudniowych także nasi nauczyciele uczestniczyli w profilaktycznych warsztatach o uzależnieniach behawioralnych wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie obu przedsięwzięć. To była zdecydowanie dobra lekcja profilaktyki.

     • Zerówkowicze na ranczu

     • Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę na Ranczo u Mara w Wielgolesie Duchnowskim. Po powitaniu przez gospodarza zerówkowicze mieli możliwość karmienia zwierząt i ich obserwacji z bliska. Kozy, świnie, alpaki, strusie i wiele innych gatunków zwierząt pozwalało się głaskać i fotografować. Dodatkowo, uczniowie korzystali z atrakcji na świeżym powietrzu: gry w piłkę, strzelania z łuku, zjazdów na tyrolce. Największą atrakcją była zabawa w sianie, a na koniec ognisko.

     • Brązowi medaliści w koszykówce!

     • Nasza szkoła osiągnęła kolejny sukces sportowy. Chłopcy prowadzeni przez nauczycieli wychowania fizycznego pana Marcina Sokołowskiego i pana Tomasza Rutę zajęli III miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Mazowsza w Koszykówce rozgrywanych w Żyrardowie! 

      Skład naszych medalistów: Kożuchowski Maciej, Mikucewicz Marcel, Oltarzewski Miłosz, Jaworski Jeremi, Smoliński Piotr, Rola Mikołaj, Chorążewicz Konrad, Krzyżanowski Szymon, Dubowik Jakub, Więckowski Kornel, Legat Wiktor, Kotowski Bartosz.

      GRATULACJE dla koszykarzy i ich trenerów. Chłopaki - jesteśmy z Was dumni!!!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych