• Zmagania survivalowe klas 1

     • Wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce survivalowej do Zaliwia. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci słuchały opowieści, jak przetrwać w trudnych warunkach, jak bez zegarka określić godzinę, jak pozyskać wodę z natury i jak ją oczyścić. Park linowy był wspaniałym doświadczeniem i sprawdzeniem swojego sprytu i odwagi. Na koniec  szczęśliwi i zmęczeni uczestnicy posilili się kiełbaską z ogniska. Spędzanie czasu na łonie natury jest doskonałą formą wypoczynku i zdobywania praktycznej wiedzy.

     • 6a nad Motławą

     • W dniach 13-15 maja uczniowie klasy VIa  wraz z p. Joanna Sterną i p. Pawłem Aniszewskim uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Gdańska. Celem wycieczki było poznanie historii Gdańska, jego tradycji, zabytków kultury, obejrzenie cech charakterystycznych dla architektury trójmiasta, zapoznanie się z legendami gdańskimi, ale także poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego tego regionu. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć ponad 20 charakterystycznych miejsc związanych z miastem. Kolejnym ważnym celem wycieczki było upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Szczegółową relację z wycieczki  będzie można przeczytać w majowym wydaniu gazetki szkolnej „ Na marginesie”.

     • 2a na warsztatach fotograficznych

     • Klasa 2a już drugi raz w tym roku szkolnym była na warsztatach fotografii zorganizowanych w Zespole Szkół Zawodowych "Mechanik:"w Mińsku Mazowieckim przez klasę fotografii. Drugoklastow operować sprzętem fotografa uczyli uczniowie technikum fotografii pod czujnym okiem ich nauczyciela pana Mariusza Wróblewskiego. Znamy już profesjonalny sprzęt, aparaty i oświetlenie, umiemy zmieniać tło do zdjęć! A jak nam poszło? Zobaczcie sami! 

     • 3c w Bałtowie

     • Wspomnienia z niezwykle ciekawej i pełnej przygód wycieczki klasy 3c do Kompleksu Turystycznego w Bałtowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć realistycznie wykonane modele dinozaurów, zwiedzić muzeum jurajskie oraz spotkać się oko w oko z dzikimi zwierzętami. Wielką atrakcję stanowił ogromny park zabaw, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Podczas warsztatów pszczelarskich uczniowie mogli również samodzielnie wykonać świecę z pszczelego wosku. Cały dzień upłynął w towarzystwie wielu ciekawych atrakcji.

     • 5b wyjechała na wycieczkę do Kazimierza Dolnego

     • Po wyjściu z busa, uczniowie spotkali się z przewodnikiem, który przekazał im bardzo ciekawą historię Kazimierza oraz oprowadził po tym niewielkim, ale uroczym miasteczku. W pierwszej kolejności przeszli szlakiem kazimierskich spichlerzy, by po chwili udać się na średniowieczny Kazimierski Rynek ze studnią, na którym królują kazimierskie koguty. Poznali też historię psa Werniksa, który za zasługi dla mieszkańców miasta zyskał nawet swój pomnik. Z Rynku udali się na malownicze ruiny średniowiecznego zamku, a następnie po niekończących się i stromych schodach wspięli się na Basztę. Przepiękny widok na malownicze przełomy Wisły oraz okoliczne łąki i lasy zachwyciły piątoklasistów. Ostatnim punktem zwiedzania Kazimierza Dolnego była wspinaczka na Wzgórze Trzech Krzyży, skąd można podziwiać panoramę miasta oraz wijącą się Wisłę. Na szczycie góry stoją trzy drewniane krzyże postawione na pamiątkę po epidemii, która trzy wieki temu nawiedziła Kazimierz. Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd do rodzinnej mini huty szkła Jargiło Glass Studio położonej w małej wsi Wronów. Kielichy, szklanice i karafki z tej pracowni artystycznej można było zobaczyć w serialu „Korona Królów”. Uczniowie zwiedzili tamtejszą pracownię, dowiedzieli się, jak i kiedy powstało szkło oraz podjęli próbę (z pomocą mistrza oczywiście) stworzenia szklanego kwiatka z gorącego szkła. Każdy mógł zabrać swoją pracę ze sobą do domu. Wszyscy wróciliśmy do Mińska zmęczeni, ale szczęśliwi.

     • Zerówka na baśniowych warsztatach

     • W środę 15 maja dzieci z grupy 0 wzięły udział w warsztatach baśniowych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Nasi zerówkowicze mogli wysłuchać wiele znanych i ciekawych baśni. Dzieci dowiedziały się również, jak wspaniałe jest pobudzanie wyobraźni poprzez czytanie książek i gdzie je łatwo zdobyć.

     • Uroczystość upamiętniająca rozstrzelanych mińszczan

     • Człowiek skupia w sobie przeszłość swojego narodu, w duchu tożsamości historycznej przyczynia się do tworzenia teraźniejszości, a przez to tworzy jego przyszłość. Czym był, czym jest i czym może być człowiek, o tym dowiadujemy się z historii. Dzisiaj klasy 7a, 7b i 6b uczestniczyły w uroczystości na Starym Rynku. Uczniowie swoją obecnością upamiętnili dzień w którym w czasie II wojny światowej rozstrzelano siedmioro mieszkańców naszego miasta. Pamięć o historii jest nieodzownym czynnikiem wychowania.

     • Wycieczka na Kosmiczne Ranczo

     • 14 maja klasy 3a i 2c uczestniczyły w niezwykłej wycieczce. Mieliśmy okazję odwiedzić Kosmiczne Ranczo, czyli miejsce, gdzie Ziemianie mogą poczuć magię kosmosu. Na ranczu obejrzeliśmy ciekawe obiekty i zgłębiliśmy tajniki wszechświata, a jednocześnie mogliśmy się przy tym wspaniale bawić. Dzieci miały do dyspozycji dwa place zabaw, hangar z dmuchańcami, karuzele, spotkaliśmy również przybyszów z kosmosu, z którymi mogliśmy sobie zrobić zdjęcie. Wzięliśmy także udział w warsztatach zdobienia meteorytów. Wycieczkę zakończyliśmy przepysznym obiadem. Pogoda dopisała, dobry humor również! Dzieci wróciły szczęśliwe i na pewno na długo zapamiętają ten dzień.

     • Rejestracja dawców szpiku (w dniu zebrania)

     • Nasz szkolny wolontariat będzie rejestrował potencjalnych dawców szpiku. 16 maja będziemy na Państwa czekać na dolnym korytarzu w naszej szkole. Zapraszamy od godziny 17.00 do 20.00. Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat. Wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka, wypełnić formularz i gotowe! Być może komuś to uratuje życie! Serdecznie zapraszamy!  

     • Unijne zagadki

     • Uczniowie i uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego pod opieką pani Katarzyny Kozłowskiej-Wyszogrodzkiej 11 maja brali udział w Grze Miejskiej na terenie mińskiego parku. Młodzież w kilkuosobowych grupach biegała alejkami parkowymi, zatrzymując się przy stacjach zadaniowych, aby rozwiązać unijne zagadki, łamigłówki  czy hasła. Uczestnicy musieli się wykazać  znajomością  hymnu, flagi  czy maskotki UE. Odpowiadali na pytania dotyczące założycieli  UE  i krajów członkowskich.  Po intelektualnym wysiłku  każda grupa wykonała "unijne selfie"  i otrzymała nagrody z rąk p. Katarzyny Trojanek (Europe Direct  Mińsk Mazowiecki).

     • Boisko szkolne nieczynne w dn. 20-23 maja

     • Szanowni Państwo! Informujemy, że w dniach 20-23 maja w związku z przygotowaniami placu do zdawania egzaminu na kartę rowerową oraz z przeprowadzeniem egzaminu dla czwartoklasistów boisko na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 będzie nieczynne.

     • Warsztaty teatralne w MBP

     • Teatr to magiczne miejsce, gdzie spotykają się słowa i gesty. Dziś mogli się o tym przekonać i osobiście doświadczyć uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni pani Eweliny Frankiewicz i pani Wioletty Głąbickiej. Jak na prawdziwych aktorów przystało, warsztat rozpoczęli krótką rozgrzewką, która miała za zadanie odpowiednio przygotować ciało i głos. Warsztaty przeplatane były różnorodnymi ćwiczeniami, w których w role scenarzystów i aktorów mógł wcielić się każdy z drugoklasistów. Śmiechu i emocji nie brakowało. Zajęcia zwieńczyło odegranie wspólnej bajki pt.:"Przygoda w lesie". Teatralną zabawę przygotowała dla nas Miejska Biblioteka Publiczna. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. 

     • Zajrzyj do lapbooka!

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach do III Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Lapbook - mój sposób na lekturę”. Ich zadaniem było samodzielne wykonanie lapbooka do wybranej lektury obowiązkowej. Uczniowie postarali się, wykazali się kreatywnością i oryginalnym podejściem do tematu. Jury, w składzie którego znaleźli się szóstklasiści z koła dziennikarskiego, wyróżnili prace dwóch koleżanek:  Patrycji Borówek z V c i Alicji Kucińskiej z V d.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a naszym reprezentantkom życzymy powodzenia w etapie powiatowym konkursu.

     • Na imieninach Europy

     • W słoneczny czwartek 8 maja o godzinie 12.00 przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego oraz uczniowie i uczennice klas 7a, 7b i 2b odśpiewali wspólnie hymn Unii Europejskiej "Oda do radości" podczas miejskiego Happeningu. Ubrani w barwy żółto-niebieskie, powiewając unijną flagą,wysłuchaliśmy wystąpienia pani wiceburmistrz Katarzyny Łaziuk oraz historyka i dyrektora MZM p. Leszka Celeja.

      Na spotkaniu imieninowym Europy było  pogodnie, kolorowo  i muzycznie. Opiekę nad imprezą sprawował Punkt EUROPE DIRECT w Mińsku Mazowieckim w osobie p. Katarzyny Trojanek. Naszym Szkolnym Kołem Europejskim opiekowała się pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka.

      Dziękujemy za zaproszenie!

     • Mali ogrodnicy

     • Kwiecień to czas wyjątkowy dla ogrodników i przyjaciół przyrody. W tym miesiącu często sieje się kwiaty, dlatego uczniowie z zerówki postanowili wzbogacić nimi swoją salę. Przez cały miesiąc dbali, podlewali i doglądali swoich roślin, wystawiali na słońce i obserwowali, ile centymetrów urosły. Tuż przed majówką dzieci z zerówki dopełniły obowiązku przyjaciela przyrody i razem z panem Wiesławem wsadziły swoje gotowe już sadzonki na terenie szkoły. Teraz podlewają swoje rośliny na dworze i czekają, aż pierwsze kolorowe kwiaty się pojawią. Kochani  rodzice, jesteśmy gotowi pomagać Wam w ogrodzie - Wasze dzieci z zerówki!

     • Matematycy na drugim etapie konkursu

     • W marcu w naszej szkole odbył się I etap Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr. Aż 12 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu, który odbył się 9 maja w Miejskim Domu Kultury. Mistrzami matematyki okazali się: Adam Wiśniewski, Nikodem Ustjanowski, Agata Lubańska, Mikołaj Bielecki, Igor Polak, Dominika Kalbara, Julia Suchomska, Jan Pogorzelski, Leonard Ustjanowski, Franciszek Wiśniewski, Natalia Zagórska i Piotr Szostak. Opiekunem uczestników i szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Kamila Zagórska. Trzymamy kciuki za zakwalifikowanie się naszych uczniów do III etapu! 

     • Zebranie i dzień otwarty

     • Drodzy Rodzice, zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebranie i dzień otwarty - 16 maja br.

      g. 17.30 - zebranie wychowawców kl. 4-7 z rodzicami uczniów;

      g. 18.00 - spotkanie rodziców uczniów klas 0-7 z dyrekcją szkoły; temat spotkania - Standardy Ochrony Małoletnich; (w hali sportowej)

      g. 18.30 - zebranie wychowawców kl. 1-3 z rodzicami uczniów;

      g. 18.30 - 20.00 - dzień otwarty.

      Szczegółowy harmonogram - zebranie_z_rodzicami_-_16.05.2024.pdf

     • W takt poloneza

     • Już po raz drugi w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy... tanecznym krokiem. Tuż po majówce - 6 maja, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, cała społeczność szkoły odtańczyła wokół budynku poloneza - narodowy taniec polski, żeby uczcić ważne wydarzenie z historii naszego kraju. 233 lata temu twórcy Konstytucji 3 Maja marzyli o silnej i mądrej Polsce. Dokument wydany w 1791 roku był pierwszym tak nowoczesnym aktem w Europie. To powody do dumy. Nie kryliśmy jej, idąc w polonezowym korowodzie, a na koniec śpiewając wspólnie "Wiwat maj, 3 maj!". Organizatorkami tej oryginalnej formy świętowania były nauczycielki historii - pani Marta Woźnica, pani Urszula Ćwiek i pani Ewelina Frankiewicz. Coś czujemy, że to tańczenie stanie się naszą majową biało-czerwoną tradycją.

     • Lekkoatletyczne sukcesy

     • We wtorek 7 maja na stadionie miejskim odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu klas VII-VIII. Nasza szkoła wystawiła dwóch reprezentantów. Paweł Węgliński zdobył 3. miejsce w powiecie oraz 2. w mieście w biegu na 600m, natomiast Adam Lazarowicz w pchnięciu kulą zdobył 4. miejsce w powiecie i 2. w mieście. Brawo dla naszych chłopaków oraz opiekuna pana Marcina Sokołowskiego. 

     • Szkolna sesja diagnostyczna

     • 7 maja swoje egzaminy dojrzałości zaczęli pisać maturzyści, a u nas w szkole rozpoczęły się testy diagnostyczne dla uczniów klas trzecich i siódmych. Trzecioklasiści przez dwa dni będą chwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami z edukacji polonistycznej i matematycznej, z kolei siódmoklasiści będą mieli szansę, by zorientować się, jak będzie wyglądał ich przyszłoroczny egzamin (z języka polskiego, matematyki i języka obcego). Te próby mają charakter diagnozy. Nie będą oceniane za pomocą szkolnych ocen, a ich wyniki będą omawiane z uczniami, by rozumieli, co już potrafią, a czego jeszcze warto się nauczyć. Analiza ma pomóc uczniom i nauczycielom, by w kolejnym roku szkolnym móc osiągać sukcesy na miarę swoich możliwości. Trzymamy kciuki za trzecioklasistów i siódmoklasistów! POWODZENIA!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych