• Październikowy numer "Na Marginesie"

     • Zapraszamy do lektury październikowego wydania miesięcznika "NA MARGINESIE". Znajdziecie w nim 20 stron ciekawostek z życia szkoły. Zachęcamy do bliższego poznania nowej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, przeczytania relacji z obchodów Dnia Papieskiego, Dnia Głośnego Czytania, krótkich rozmów z nauczycielami i uczniami na różne tematy. Dowiecie się, jaki charakter mają największe psy na świecie oraz co nowego powstanie przy naszej szkole. W gazetce znajdziecie także informacje sportowe. Życzymy miłej lektury!

      Link do gazetki: Na_marginesie-_pazdziernik_2023r..pdf

     • Podsumowanie Dni Matematyki

     • W piątek 27 października zostały podsumowane Dni Matematyki. Dyplom i nagrodę za poprawne rozwiązanie krzyżówki matematycznej wylosowała Julia Bożym z klasy 5a, natomiast za sudoku - Karolina Wojdyna z klasy 7b.  Matematyczny Escape Room najszybciej rozgryźli:

      - Tymon Piekut z klasy 4d,

      - Viktoria Solodiuk z klasy 5a,

      - Lilianna Gąsior z klasy 5a. Również na nich czekały dyplomy i nagrody.

      Zwycięzcy Kalamburów Matematycznych to drużyny klas 4c, 5b i 7a. Klasy oprócz dyplomów otrzymały słodkości, a uczniowie reprezentujący klasy otrzymali drobne upominki. Słodycze odebrała również delegacja klasy 5a, która zwyciężyła w konkursie Mody z matematycznym pazurem.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

      Joanna Sułek

      Marta Ślubowska

      Martyna Woźnica

      Sławomir Rybiński 

     • Konkurs fotograficzny "Las jest dla nas"

     • Jesień to magiczna pora roku, kolorowe zmiany w przyrodzie zachęcają do spacerów na świeżym powietrzu. Skorzystaj z okazji, zrób ciekawe zdjęcie przedstawiające leśną przyrodę i weź udział w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Las jest dla nas!". Serdecznie zachęcamy do udziału, szczegóły na plakacie i w regulaminie.

      regulamin - Konkurs-Regulamin.pdf

     • Gramy zmysłami

     • Uczniowie klasy 4c zrealizowali zadanie październikowe w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami", którego celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Uczniowie stworzyli sensoryczny tor przeszkód, a następnie korzystali z niego w ramach wspólnej zabawy. Czwartoklasiści rozwijali w ten sposób motorykę dużą oraz koordynację ruchową. Zabawa dała wszystkim mnóstwo radości.

     • Potrzebna krew dla absolwentki gimnazjum

     • Prosimy o pomoc dla absolwentki naszego Gimnazjum Miejskiego nr 2 - Mai Wichrowskiej (z domu Matusiak). Pani Maja potrzebuje krwi na czekającą ją operację z powodu nowotworu złośliwego. Na plakacie znajdują się terminy poboru krwi ze wskazaniem na Maję Wichrowską. Liczymy na wielkie serca przyjaciół oraz całej społeczności naszej szkoły i z góry dziękujemy za wzięcie udziału w akcji.

     • Nauka edytowania zdjęć w 2d

     • Lekcje informatyki to nie tylko rozwijanie umiejętności korzystania z komputera, ale także zajęcia z wykorzystaniem funkcji tabletów. Zadaniem uczniów klasy 2d było wykonanie zdjęć obiektom zaproponowanym przez nauczyciela i ich edycja. Dzieci mogły samodzielnie wybrać filtry, dołożyć podpisy, a także zmienić kontrast czy oświetlenie zrobionego zdjęcia.

     • Pomagamy zwierzakom

     • W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Idea wspomnianych obchodów została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Świętowanie tego dnia ma na celu przypomnienie i uświadomienie ludziom, iż zwierzęta to istoty żywe, które również mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. Poza tym ma za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań ludzi wobec zwierząt. Z okazji Dnia Zwierząt w szkole zorganizowaliśmy gazetkę ze zdjęciami naszych uczniów z ich pupilami. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Można było podziwiać nie tylko psy i koty, ale również papugi, jeże, chomiki i wiele innych ciekawych okazów. Została zorganizowana zbiórka karmy oraz potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie oraz zbiórka plastikowych nakrętek również na rzecz schroniska.  Akcja zbierania plastikowych nakrętek dla zwierzaków będzie trwała przez cały rok. Zachęcamy do włączenia się w to działanie. Przytulajcie Wasze domowe pupile i dbajcie o nie!

     • Jestem bezpieczny

     • Uczniowie z klasy 3a przypominali koleżankom i kolegom z klas 1-3 oraz zachęcali ich do udziału IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Rodzice uczennicy z kl. 3a wykonali znaki drogowe, które można obejrzeć na korytarzu szkolnym. Etap szkolny konkursu odbędzie się  6 listopada 2023 r. Dwie osoby, które zdobędą najwięcej punktów, będą reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.  Zgłoszenia do pani Iwony Szulawskiej i pani Małgorzaty Kożuchowskiej do 30 października.

     • Klasy 4 i 5 na lekcji w kinie

     • Czwarto- i piątoklasiści wzięli dziś udział w lekcji kinowej, której tematem były gatunki filmowe. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest gatunek filmowy, w jaki sposób twórcy filmowi rozśmieszają widzów oraz czym charakteryzuje się film przygodowy. Po części teoretycznej wszyscy obejrzeli wciągający film przygodowy "Przygody Remiego" ukazujący siłę przyjaźni zarówno z ludźmi, jak i ze zwierzętami. Po raz kolejny możemy potwierdzić, że "lekcje w kinie" świetnie łączą edukację i rozrywkę. 

     • Srebrni piłkarze

     • Reprezentacja chłopców klas IV-VI zdobyła 2. miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej! Zła pogoda nie przeszkodziła w rywalizacji i chłopcy dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsce, dzięki czemu osiągnęli sukces. Zwyciężyli piłkarze z SP1, a na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z SP4, tuż za podium - SP2. Gratulujemy naszym srebrnym chłopakom: Mikołajowi Barankiewiczowi z 6b, Wiktorowi Legatowi z 6b, Bartoszowi Kotowskiemu z 6b, Olkowi Malinowskiemu z 6b, Fabianowi Korytko z 5d, Filipowi Zgódce z 5d, Olkowi Aniśko z 5d, Jankowi Kasakowi z 5d, Krzysztofowi Rudnickiemu z 5d, Michałowi Malinowskiemu zł 4c oraz trenerowi drużyny - panu Marcinowi Sokołowskiemu. 

     • Zebranie Rady Rodziców

     • Przewodnicząca oraz Prezydium Rady Rodziców zapraszają przedstawicieli trojek klasowych na Zebranie Rady Rodziców w najbliższy piątek 27.10.2023r. w godzinach 17:30-19:00 w stołówce szkolnej.

      Porządek obrad:

      1. Rozpoczęcie zebrania.

      2. Rozpatrzenie wniosku skierowanego do Rady Rodziców o powtórne głosowanie członka Prezydium Rady Rodziców. 

      3. Przedstawienie preliminarza Rady Rodziców. 

      4. Omówienie kalendarza aktywności Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024. 

      5. Dyskusja możliości dokonania inwestycji przez RR na rzecz uczniów.

      6. Zebranie pomysłów na działania wspierające integrację i poprawę komfortu dzieci w szkole.

      7. Zebranie inicjatyw dotyczących zwiększenia zaangażowania rodziców w życie szkoły. 

      8. Wolne wnioski. 

      9. Zakończenie zebrania.

     • Dyktando szeptane

     • Uczenie się ortografii też może być przyjemnością! Przekonali się o tym uczniowie klasy 2b, którzy wzięli udział w dyktandzie szeptanym. Najpierw dzieci losowo dobierały się w kolorowe grupy, następnie siadały w kilku rzędach jedno za drugim. Członkowie poszczególnych grup przychodzili do nauczyciela losować wyraz z trudnością ortograficzną, po czym wracali na miejsce i po zapisaniu na kartce wyrazu szeptem przekazywali go kolejnemu uczniowi. W międzyczasie zamieniali się miejscami, a następny uczeń losował wyraz dla grupy. Wspólna praca wymagała wyjątkowego skupienia uwagi i zaangażowania wielu zmysłów jednocześnie. Po wyczerpaniu wyrazów w kopertach mogli porównać efekty swojej pracy i wspólnie sprawdzić poprawność ortograficzną zapisanych słów. Oprócz nauki była to też dobra zabawa.

     • Jesiennie w zerówce

     • Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków, dlatego dzieci z zerówki wyruszyły  do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku, czyli jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Dzieci bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza w celu wzbogacenia kącika przyrody. Na zakończenie dzieci stworzyły obrazki z darów jesieni, m.in. gałązek, liści, żołędzi, kasztanów, jarzębiny i innych. Było to ciekawe doświadczenie dla naszych sześciolatków.

     • Ścieżka edukacyjna "Leśna przygoda"

     • Już niedługo na terenie naszej placówki powstanie ścieżka edukacyjna "Leśna Przygoda". Projekt jest realizowany w ramach konkursu zorganizowanego przez Lasy Państwowe pt. "Klasa z drewna", którego jesteśmy laureatami. W ramach zadania powstaną m. in. wiata edukacyjna, skocznia czy stacja meteorologiczna.  Prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu, łączenie nauki z zabawą, omawianie elementów ścieżki edukacyjnej i przekazywanie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczo–leśnej  nie tylko uatrakcyjni zajęcia, ale również wzbogaci wiedzę naszych uczniów.

     • 7a z wizytą u Piłsudskich w Milusinie

     • 18 października klasa 7a z wychowawczynia panią Moniką Gromulską wybrała się do Sulejówka, miasta Józefa Piłsudskiego. Uczniowie zwiedzili nowoczesne pięciopoziomowe muzeum poświęcone postaci marszałka, a także dworek państwa Piłsudskich. W ramach warsztatów pt. "Historia kołem się toczy" uczennice i uczniowie zwiedzili wystawę w niecodzienny sposób. Wyposażeni w specjalnie stworzone koła szyfrów, mapy i plecaki mieli za zadanie odszukać wskazane eksponaty i rozwiązać przypisane im zadania. Dzięki temu, w atrakcyjnej formie, pracując zespołowo, poznali wybrane fragmenty biografii Józefa Piłsudskiego. Następnie siódmoklasiści zwiedzili serce kompleksu muzealnego, jakim jest dworek "Milusin". W Dworku mogli nie tylko przyjrzeć się temu, jak wyglądało życie rodzinne Józefa Piłsudskiego, ale także poznać uroki dawnego letniska, jakim był Sulejówek.

     • MOPS oferuje wsparcie i poszukuje wolontariuszy

     • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim oferuje bezpłatną pomoc w odrabianiu lekcji dla dzieci ze szkół podstawowych. Poszukuje także wolontariuszy do pomocy osobom z niepełnosprawnością i seniorom oraz osób gotowych poświęcić swój czas na pomoc w odrabianiu zajęć domowych. Szczegóły na załączonych plakatach.

     • Wokół Słońca w MBP

     • Klasa 2a miała okazję przyjrzeć się Planetom Układu Słonecznego podczas wystawy rysunków Ainy Bestard, autorki i ilustratorki książek o kosmosie. Na wystawę udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam w Oddziale dla Dzieci czekały na nas warsztaty sięgające kosmosu, poznaliśmy ciekawostki o każdej z planet, wybraliśmy się na Księżyc i zrobiliśmy rakietę kosmiczną! Bardzo dziękujemy organizatorom za stworzenie możliwości bycia choć przez chwilę bliżej Gwiazd.

     • Aktywny Dzień Patrona

     • W naszej szkole uczciliśmy Dzień Patrona Szkoły, organizując konkurs plastyczny dla klas 0-3 pod hasłem „Jan Paweł II - Pielgrzym Świata”. Na szkolnym korytarzu można podziwiać prace naszych najmłodszych uczniów. Powstało czterdzieści prac ukazujących Jana Pawła II wśród ludzi różnych narodowości, z dziećmi, okrążającego kulę ziemską. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem i słodkim upominkiem. Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe. Laureaci konkursu to: Maria Sulich kl. 2c - I miejsce, Natalia Zagórska kl. 3c - II miejsce, Wojciech Christoph kl. 1c - III miejsce. Wyróżnione osoby: Jan Pogorzelski kl. 3a, Hanna Gągol kl. 1b, Antoni Stańczyk kl. 1a, Sara Piwek kl. 1c, Jakub Szostek kl. 1c, Joanna Niedek z zerówki. We wtorek 17 października odbyła się „przerwa z Janem Pawłem II”. Młodsze dzieci rozwiązywały różne zadania: krzyżówki, rebusy, kolorowanki, łamigłówki. Za prawidłowe rozwiązania otrzymywały cukierki i zakładki. Mogły też wylosować myśl dla siebie, by dowiedzieć się, co dziś chce powiedzieć im Jan Paweł II. Uczniowie starszych klas rozszyfrowywali kody QR  z ciekawostkami o naszym wielkim rodaku i patronie naszej szkoły, za co również mogli otrzymać nagrodę. Wspólnym radosnym świętowaniem i uczciliśmy pamięć o Janie Pawle II.

     • Spotkanie z harcerką w klasie 1c

     • Uczniów z klasy 1c odwiedziła starsza koleżanka z klasy 5c - Nikola Piętka, która jest harcerką. Nikola wprowadziła  pierwszaków  w świat  harcerstwa.  Uczniowie dowiedzieli się, jakie obowiązki ma zuch, co robi się podczas zbiórek, jak zdobywa się odznaki. Nikola pięknie opowiedziała o prawach harcerza, zgodnie z którymi harcerz  jest pomocny, postępuje po rycersku, miłuje przyrodę i stara się ją poznaćWszyscy z zainteresowaniem oglądali mundur harcerski oraz z ogromną radością uczestniczyli w harcerskich pląsach i zabawach. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas! CZUWAJ!

     • STEAM-owe warsztaty

     • W poniedziałek i wtorek (16 i 17 października) odwiedzili nas edukatorzy z Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii PAKT z Łodzi. Wszystkie klasy czwarte, piąte, szóste i siódme wzięły udział w bezpłatnych warsztatach, podczas których uczniowie, bawiąc się, korzystali z nowoczesnych pomocy naukowych. Niektóre grupy sterowały robotami za pomocą aplikacji w tablecie. Sala fitness zamieniła się w pole walki robotów. W innych grupach uczniowie budowali proste urządzenia elektryczne (np. włącznik dotykowy czy alarm z fotokomórką). Radzili sobie z tym nawet czwartoklasiści i radość była ogromna, gdy po właściwym podłączeniu elementów, lampka rozbłysła albo uruchomił się sygnał alarmowy. W trzeciej grupie warsztatów uczniowie budowali z klocków Lego Education skoczka, który potem brał udział w wyścigach klasowych. Po 45 minutach interaktywny zawodnik był gotowy. Podczas warsztatów uczniowie bawili się doskonale i nawet pewnie nie zwuważyli, że uczyli się, korzystając z nowoczesnych technologii.

      Serdecznie dziękujemy całej epikie edukatorów z PAKT Łódż. Odwiedzili nas: pan Taras Panskyi, pan Paweł Łaski, pani Anna Wosiak-Dąbrowska i pani Lilianna Szewczyk. 

      A czym jest STEAM? Ten akronim kryje w sobie:

      S – jak Science – nauki przyrodnicze,
      T – jak Technology – technologię,
      E – jak Engineering – inżynierię,
      A – jak Art – sztukę,
      M – jak Maths – matematykę. 

      To takie łączenie różnych dziedzin życia i nauki, by uczniowie w formie miniprojektów uczyli się kreatywności, współpracy, innowacyjności i umiejętności technicznych z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Będziemy tę motodę stosować na zajęciach.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych