• Chroń przed grypą swoje dziecko

     • Czy wiesz, że dzieci chorują na grypę trzy razy częściej niż dorośli i są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby, ale także na rozwój powikłań pogrypowych m.in. zapalenia ucha, płuc, zatok.

      Pamiętaj! Skuteczność szczepienia przeciw grypie u dzieci to 60-90%. Szczepienie nie musi kojarzyć się dziecku z lękiem przed ukłuciem, na rynku dostępne są donosowe szczepionki przeciw grypie.

      Warto także dodać, że Rada Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy proponuje nowy model ścieżki pacjenta. Ma on na celu zmniejszenie liczny działań, jakie pacjent musi zrealizować od podjęcie decyzji o szczepieniu do jego wykonania.

      Proponowane są m.in. następujące zmiany:

      • wprowadzenie powszechnego systemu skierowań na szczepienia grup ryzyka oraz uchodźców
      • prowadzenie szczepień w placówkach opiekuńczo-wychowawczych np. szkołach
      • umożliwienie wykonywania szczepień w aptekach ogólnodostępnych.

      W załączeniu film edukacyjny pt.: Chroń przed grypą swoje dziecko oraz przygotowany przez ekspertów Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy Skoordynowany Plan dla Grypy i COVID. - B_FB_anime_Chron_przed_grypa_swoje_dziecko_(2).mp4

      Skoordynowany_Plan_dla_Grypy_i_COVID-19_akceptacja.pdf​​​​​​​

     • Gratulacje dla Ani i Mai

     • W piątek 29 kwietnia Anna Szylberg i Maja Markiewicz reprezentowały naszą szkołę na XXIV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły sie w miejscowości Kamion. Ania zajęła 7. miejsce w województwie, a Maja 38. miejsce. Gratulujemy biegaczkom!

     • Konkurs profilaktyczny

     • Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dębem Wielkim zapraszaja uczniów kl. 1-8 do udziału w konkursie profilaktycznym na komiks. Szczegóły - na plakacie i na podanych stronach internetowych organizatorów. Atrakcyjne nagrody czekają.

     • O polskich konstytucjach

     • Dla uczczenia 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja klasy 4-8 spotkały się 4 maja na apelach poświęconych polskim konstytucjom. Agata, Bartek i Dawid z 8b opowiedzieli swoim koleżankom i kolegom o wszystkich polskich ustawach zasadniczych, poczynając od pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej Konstytucji uchwalonej przez polski sejm 3 maja 1791 roku. O jej przełomowym charakterze mówiła pani wicedyrektor Urszula Ćwiek, która przygotowała spotkanie razem z uczniami. Opowieść o konstytucjach była ozdobiona utworami muzycznymi - usłyszeliśmy ważne i poruszające piosenki: "Nadzieja" do słów wiersza Adama Asnyka, "Mury" Jacka Kaczmarskiego i "Mazurek 3 Maja". Konstytucja to fundament praworządności państwa, więc rozmowa o jej znaczeniu jest ważna i potrzebna, nie tylko w perpsektywnie historii kraju, ale i jego przyszłości.

     • Piknik z książką

     • W związku z tym, że w kwietniu swoje święto mają książki, postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskim projekcie "Piknik z książką". 23 kwietnia obchodzony był Dzień Książki i Praw Autorskich. W ostatnim tygodniu tego miesiąca wielu uczniów wraz ze swoimi nauczycielami skorzystało z propozycji wyjścia z klas lekcyjnych na zewnątrz i czytania na świeżym powietrzu. Niektóre klasy skorzystały z placu zabaw, inne poszły do parku, na plac przy fonatnnie czy na taras Miejskiego Domu Kultury. Wszystkim tym wyjściom towarzyszyły książki - główne bohaterki pikników. Uczniowie wybierali swoje ulubione teksty, opowiadali sobie nawzajem o książkach, zachęcali też innych do czytania. Przy okazji pikników pojawiał się temat korzyści płynących z czytania. Uczniowie rozmawiali też o prawach autorskich i czytelnictwie. Mimo że pogoda nie każdego dnia sprzyjała wyjściom na zewnątrz, udało nam się skupić uwagę uczniów na książkach i na czytaniu. To właśnie było najważniejsze w tegorocznych obchodach Dnia Książki w naszej szkole.

     • Zebranie Rady Rodziców

     • Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Monika Lubańska zaprasza przedstawicieli każdej klasy na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 5 maja (czwartek) o godz. 17.30 w szkolnej stołówce. Porządek obrad - w załączniku poniżej:

      porzadek_obrad(2).pdf

     • Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zachwyciło!

     • Tuż przed weekendem majowym uczniowie kl. 8c i 8e pod opieką swoich polonistek - pani Agnieszki Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej wybrali się do warszawskiego OCH-TEATRU na spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Sztuka, podobie jak film i książka pod tym samym tytułem, opowiada historię wyjątkowego nauczyciela, który próbuje chłopców w elitarnej szkole nauczyć samodzielności myślenia. W rolę prof. Keatinga po mistrzowsku wcielił się Wojciech Malajkat. Ósmoklasiści wyszli z teatru oczarowani przedstawieniem. Podobała się im nie tylko gra aktorów, ale i ciekawe, nowoczesne rozwiązania sceniczne, niebanalna muzyka, stroje czy operowanie światłem. Sama historia bawiła i wzruszała. Polecamy obejrzenie tego przedstawienia także innym klasom starszym.

     • Kwietniowy numer "Na marginesie"

     • Uczniowie z koła dziennikarskiego pracowali nad kolejnym wydaniem szkolnego miesięcznika. Dziennikarze oddają do rąk czytelników 28 stron tekstów poruszających tematy ważne dla społeczności szkolnej. Zachęcamy do lektury.

      Link do gazetki kwietniowej: kwiecien_8_-_187.pdf​​​​​​​

     • Sukcesy pływaków

     • 21 kwietnia w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbyły się Miedzypowiatowe Zawody w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie i tym razem stanęli na podium. Wyniki najlepszych pływaków, reprezentatnów SP3: Ania Szylberg - 3. miejsce styl grzbietowy, 3. miejsce styl klasyczny, 3. miejsce styl dowolny; Jakub Ulicki - 2. miejsce styl grzbietowy. Sztafeta Chłopców 6x25 zajęła 3. miejsce! W sztafecie płynęli: Jakub Ulicki, Łukasz Królak, Sebastian Komoda, Jakub Parol, Kacper Tomasiuk, Łukasz Królak, Grzegorz Krzewski. Gratulujemy i uczniom, i ich opiekunom - pani Aldonie Szewczyk i panu Markowi Kudelskiemu.

     • Nasi recytatorzy - najlepsi!

     • 22 kwietnia w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej odbył się konkurs poezji patriotycznej "Amemus Patriam!". Uczniowie SP3 wystartowali w kategorii wiekowej: grupy przedszkolne oraz uczniowie klas 0-III. Każdy uczestnik konkursu przygotował recytację wierszy o tematyce patriotycznej. Można było wysłuchać wierszy wielu polskich poetów: M. Konopnickiej, K.I.Gałczyńskiego,  C.K. Norwida, W. Bełzy, A. Słonimskiego, W. Chotomskiej, Z.M. Miszczaka, M Sulima. Nasi uczniowie świetnie się spisali - I miejsce ex aequo zajęli: Jan Rosołek i Miłosz Gańko z kl. 1a, III miejsce jury przyznało Stanisławowi Wilkowi z kl. 1a, a wyróżnienia otrzymały Zuzanna Zarzycka z kl. 1b i Julia Suchomska z kl. 1a. Serdecznie gratulujemy!

     • KOROWÓD HISTORYCZNY

     • W imieniu pana burmistrza Marcina Jakubowskiego serdecznie zapraszamy do udziału w Korowodzie Historycznym, kóry odbędzie się 28 maja (sobota) i będzie podsumowaniem obchodów 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Nasza szkoła będzie prezentować XVII wiek z historii Mińska Mazowieckiego. Szkolną koordynatorką tego przedsięzwięcia jest pani Agnieszka Nowak.

      Zachęcamy do zapznania się z listem pana burmistrza:  Pismo_korowod.pdf

     • Dzień Książki

     • 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. W naszej szkole będziemy to święto celebrować przez cały tydzień. Od 25 do 29 kwietnia każda klasa zorganizuje PIKNIK z KSIĄŻKĄ. Będziemy wychodzić na świeże powietrze i delektować się czytaniem wśród wiosennej przyrody.

      20 kwietnia klasa 8c przygotowała spotkanie z okazji Dnia Książki dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy 2d. Na trzy dni przed Światowym Dniem Książki do sali nr 5 wkroczyły postacie z bajek, czyli uczniowie kl. 8c przebrani za księżniczki, wróżki, zwierzątka, postacie z bajek i kreskówek. Starsi uczniowie przygotowali dla młodszych kilka aktywności związanych z książkami. Najpierw było wspólne tworzenie mapy myśli związanej z pytaniem – po co nam czytanie książek? Potem w grupach dzieci i młodzi przewodnicy wymyślali wspólnie, do czego poza czytaniem mogą służyć książki. Po tej kreatywnej zabawie przyszedł czas na aktywność ruchową. Maluchy musiały pokonać slalom pomiędzy postaciami z bajek, ale z książką na głowie. Potem zebrani w krąg wysłuchaliśmy wspólnie opowiadania, a po nim starsi zadawali pytania dotyczące jego treści, a młodsi odpowiadali i wygrywali cukierki za poprawne odpowiedzi.  Na zakończenie były drobne wiosenne upominki dla młodszych uczestników spotkania i ogłoszenie konkursu na ilustracje do przeczytanego opowiadania. To była wspaniała okazja do spotkania młodszych i starszych uczniów i rozmowy o KSIĄŻKACH.

     • Akcja Żonkile 2022

     • Tegoroczna akcja Żonkile odbyła się w czasie, gdy na naszym kontynencie ponownie giną ludzie. Znów mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Tematem przewodnim akcji Żonkile 2022 była miłość. Jeden z przywódców powstania, Marek Edelman, pytał „dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość"? Podczas tej edycji akcji Żonkile, w mijającym tygodniu, zastanawialiśmy się z uczniami nad obliczem miłości rodzicielskiej oraz miłości do przyjaciół. A wszystko to dzięki materiałom edukacyjnym przygotowanym przez Muzeum Polin.

      Uczniowie klas 1-3 wysłuchali opowiadania Pawła Beręsowicza „Strasznie, strasznie”, by przyjrzeć się niezwykłej historii relacji ojca i syna dotykającej tematu wojny. Uczniowie klas 4–8 na podstawie opowiadania Marcina Szczygielskiego „Prawdziwi przyjaciele” przypomnieli sobie znaną od lat prawdę, „że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Po raz kolejny, 20-23 kwietnia, upamiętniliśmy 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Papierowe żonkile, które złożyliśmy z papieru, są symbolem szacunku, nadziei oraz tego, że łączy nas pamięć o bojowniczkach i bojownikach powstania. A pamięć o przeszłości jest jedną z wartości, która jednoczy i wzmacnia wspólnotę.

     • Święto Ziemi

     • Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Tego dnia klasa 1c wzięła udział w akcji #SprzątamyDlaPolski, która ma na celu szerzenie idei patriotyzmu oraz pokazywania postawy odpowiedzialności wśród coraz większych grup odbiorców. Projekt promuje nawyki codziennego dbania o naszą Ojczyznę poprzez troskę o lokalne środowisko. Dlatego z okazji Święta Ziemi nasze pierwszaki pokazały, jak należy zadbać o pobliski park i zachęcały do akcji przechodniów, a przy tym świetnie się bawiły!

     • Skrzaty nagrodzone

     • Tuż przed przerwą świąteczną udało Nam się zebrać i nagrodzić wszystkich laureatów konkursu organizowanego z okazji Dnia Św. Patryka. Konkurs rozstrzygnęliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 i 4 -8. Do organizatorów konkursu napłynęło wiele prac przedstawiających głowy skrzata, który zgodnie z irlandzką legendą schował skarb na końcu tęczy.

      Pierwsze miejsce w młodszej kategorii wiekowej otrzymała uczennica kl. 1b - Hania Gnyp. Zaś w starszych klasach uznaliśmy, że zdecydowanie wyróżniała się praca Adama Lazarowicza z klasy 5a. Z uwagi na fakt, iż uczniowie klas młodszych wykonali bardzo dużo ciekawych prac i trudno było nam nagrodzić tylko jedną osobę, to przyznaliśmy jeszcze dwa wyróżnienia dla Dominiki Kslbary z kl. 1a oraz Dawida Banaszka z klasy 3a. Zwycięzcom gratulujemy!

      Nauczyciele języka angielskiego - pani Monika Gromulska i pan Artur Jankowski

     • Przedświątecznie w 1a

     • Przedświąteczny czas dla klasy 1a był pełen wrażeń! W trakcie dekorowania wielkanocnych ciasteczek do drzwi pierwszaków zapukał niespodziewany gość - zajączek wielkanocny. Dzieci przeczytały list, w którym zajączek opisał historię zagubienia świątecznych prezentów oraz zagadki, które po rozwiązaniu wskazały miejsce ukrycia słodkości. Wspólnymi siłami udało się rozwiązać wszystkie zagadki oraz odnaleźć zagubione skarby w pobliskim parku. Ten dzień był pełen emocji, który zwieńczony został sesją zdjęciową z wielkanocnym zajączkiem. 

     • Radosnej Wielkanocy!

     • Wszystkim uczniom, absolwentom, rodzicom, pracownikom i przyjaciołom szkoły życzymy RADOSNEJ WIELKANOCY! Niech te Święta będą dla nas wszystkich czasem wytchnienia od zabieganej codzienności, spędźmy je w gronie życzliwych osób. Niech się rodzi Nadzieja!

     • Świąteczne warsztaty w kl. 1d i 2b

     • 13 kwietnia 2022 roku odbyły się warsztaty świąteczne w klasach ID oraz IIB. Warsztaty z dekorowania babeczek przeprowadziła mama naszych uczennic, pani Aneta Wójcik. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem dekorowały pyszne babeczki kolorowymi pisakami lukrowymi i ozdabiały dodatkowymi słodkimi elementami np. motylkami z białej czekolady oraz posypką. Następnie gotowe babeczki bardzo ładnie zapakowaliśmy. Pani Aneta upiekła również smakowitą babkę. Na koniec warsztatów wszystkie dzieci z wielkim apetytem poczęstowały się ciastem i pozowały do zdjęć z wielkim zajączkiem. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie takiej wspaniałej niespodzianki przed Świętami Wielkanocnymi 😊.

     • Poszukiwanie wielkanocnego zajączka

     • W minioną środę zerówczaki otrzymały list od wielkanocnego zajączka, który zaprosił ich do świątecznej zabawy. Celem było odnalezienie przygotowanej przez niego niespodzianki, ale aby to zrobić, dzieci musiały wykonać najpierw kilka zadań. Zerówczaki bardzo dobrze poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek dotyczących tradycji wielkanocnych, rozwiązywały zadania matematyczne, wykonały pisankę z dostępnych klocków i baranka z popcornu. Nagrodą dla dzieci były czekoladowe wielkanocne jajeczka, które zostawił dla nich zajączek. Dzieci zgodnie przyznały, że był to bardzo przyjemny dzień. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych