• Pomogliśmy przy zbiórce żywności

     • W dniu 1 i 2 kwietnia wolontariusze z naszej szkoły zbierali produkty na świąteczny stół, które zostaną przekazane potrzebującym uczniom oraz dzieciom z domu dziecka. Włączyliśmy się w ogólnopolską zbiórkę organizowaną przez Bank Żywności w Siedlcach. Łącznie uzbieraliśmy 516 kg. Bardzo dziękujemy za Państwa hojność. Naszych wolontariuszy mogliśmy spotkać w sklepach: Biedronka ul. Dąbrówki i Lidl ul. Dąbrówki. 

     • XX Koncert Charytatywny "Trochę słońca"

     • Niedziela 3 kwietnia 2022 roku przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń. Po raz dwudziesty zaprosiliśmy gości na KONCERT CHARYTATYWNY "Trochę słońca", a ich liczba przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do naszej tradycji pomagania. Zebraliśmy rekordową sumę 11 530 zł, dzięki której będziemy mogli pomagać potrzebującym wsparcia uczniom naszej szkoły

      Motywem przewodnim tegorocznego koncertu były morskie opowieści. Na scenie wystąpili aktorzy z kl. 8c oraz dwoje nauczycieli - pani Joanna Sułek i pan Sławomir Rybiński, którzy opowiedzieli historię klasy zmieniającej się pod wpływem wspólnych przeżyć na morzu. Główny wątek został wzbogacony o widowiskowe tańce. Pokazy taneczne rozpoczęły przedszkolaki z "zerówek" przygotowane przez swoje panie: Kamilę Zagórską, Ewelinę Frankiewicz i Iwonę Gąsecką. Na scenie zobaczyliśmy też małych piratów z kl. 1 pod kierunkiem pani Marty Woźnicy oraz wygimnastykowaną grupę marynarzy z kl. 2, której występ przygotowały panie: Izabella Kożuchowska i Katarzyna Chłopik. W burzowej scence ruchowej pokazali się podopieczni pani Małgorzaty Kożuchowskiej z kl. 3, a ich koledzy i koleżanki z klasy pani Pauliny Goebel zaśpiewali "10 w skali Beauforta". Gromkimi brawami nagrodzony został taniec rodziców, którzy szorowali pokład na rozkaz bosmana i uwodzicielskie ruchy grupy nauczycielek tańczących do latynoskich rytmów przeboju "Despacito".

      Ważnym elementem każdego koncertu jest muzyka. Tym razem muzyczne występy rozpocząła instrumentalna interpretacja melodii z "Titanica" w wykonaniu dwóch ósmoklasistek. Potem królowały szanty pod batutą Magaleny Jakubowskiej. Chór złożony z uczniów, absolwentów i nauczycieli brawurowo zaśpiewał takie żeglarskie przeboje jak "Przechyły", "Gdzie ta keja", "Bosman" czy "Pacyfik". Bardzo podobało się męskie wykonanie piosenki "Biała sukienka", w której swoją solową część miał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki. Chórzystom towarzyszyli na instrumentach rodzice, nauczyciele, uczniowie, absolwenci i przyjaciele szkoły: Wojciech Kożuchowski, Magadalena Jakubowska, Artur Jankowski, Agnieszka Nowak, Szymon Bielecki, Weronika Bartnicka, Mikołaj Buta, Alan Sosiński, Julia Bakuła.

      Koncertowi towarzyszył kiermasz, na którym można było kupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczno-wiosenne oraz domowe wypieki. Za organizację kiermaszu odpowiedzialne były nauczycielki: Agnieszka Rycharska, Katarzyna Duczek, Grażyna Leszczyńska, Katarzyna Słowik-Siwicka i Aleksandra Kołak. W przygotowaniu prac artystycznych pomagali także podopieczni Renaty Jasińskiej i Anny Redosz oraz Małgorzata Drzazga.

      Koncert nie mógłby się odbyć bez technicznej opieki pana Piotra Borkowskiego (nagłosnienie i oświetlenie) oraz pani Agnieszki Kożuchowskiej i jej uczniów z kl. 7b. Promocyjnie i technicznie pomagali także: pani Bogumiła Borzęcka-Gołoś, pan Marcin Sokołowski, pan Maciej Kłos, a piękna morska dekoracje wykonała pani Katarzyna Chłopik.

      Każdemu, kto w jkikolwiek sposób włączył się w nasze wspólne koncertowanie, z całego serca -  DZIĘKUJEMY! Dzięki takim wydarzeniom buduje się nie tylko społeczność szkoły, ale i świat wokół staje się odrobinę lepszy.

       

     • Rocznica śmierci naszego patrona

     • Dziś 2 kwietnia obchodzimy 17. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Nasz patron zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 w Watykanie w wieku 84 lat. Pamiętamy tę wyjątkową postać.

     • Prima aprilis

     • Jako pierwsza od samego rana zaczęła żartować wiosna i - zamiast malować świat na zielono - przyodziała zupełnie zimowe szaty. Uczniowie klasy 3c przypomnieli sobie przysłowie "kwiecień plecień, wcìąż przeplata, trochę zimy trochę lata" i stwierdzili, że wiosna ma olbrzymie poczucie humoru. Podążając za tegorocznym pogodowym dowcipem Pani Wiosny, dzieci z klasy 3c zamieniły szkolne ubrania na piżamy oraz dziwne niecodzienne stroje. W prima aprilis nawet fryzury uczniów były bardziej szalone. To był świetny, psikusowy dzień w 3c! 

     • Ogrodnicy z 0b

     • Wraz z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny, uczniowie grupy 0b przeobrazili się w małych ogrodników. Po omówieniu cyklu rozwoju rośliny i ustaleniu zasad dbania o nasz mały ogródek, dzieci przystąpiły do pracy. Samodzielnie napełniły doniczki ziemią oraz posiały nasiona aksamitek. Zerówkowicze systematycznie sprawdzali wilgotność ziemi w doniczkach, a w razie potrzeby podlewali ziemię. Już po kilku dniach dzieci zauważyły pierwsze kiełkujące roślinki, które wzbudziły w uczniach ogromną ekscytację.

     • Pamięć o poetce

     • 1 kwietnia obok ronda przy ulicy Chełmońskiego został odsłonięty i poświęcony kamień z tablicą upamiętniającą życie i twórczość mińskiej poetki i nauczycielki - Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej. Inicjatorem wydarzenia był wnuk poetki - pan Piotr Szczepankowski, który opowiedział o życiu i powołaniu swojej babci. Pomnik został poświęcony przez proboszcza parafii NNMP ks. Jerzego Mackiewicza. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał burmistrz miasta pan Marcin Jakubowski. W uroczystości wziął udział jeden z uczniów Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej, który dziś ma 98 lat oraz artysta ludowy - rzeźbiarz, który wykonał artystyczną drewnianą ławeczkę obok pomnika. Ośmioro uczniów z naszej szkoły z kl. 2a pod opieką pani Izabelli Kożuchowskiej oraz troje podopiecznych pani Anny Sumińskiej ze Szkół Salezjańskich wyrecytowało wiersze bohaterki spotkania. Przebieg uroczystości koordynowało Muzeum Ziemi Mińskiej na czele z dyrektorem panem Leszkiem Celejem. 

     • Wycieczka - klasowy projekt 8c

     • Dnia 30 marca uczniowie klasy 8c wraz z panią Izabelą Saganowską i panią Agnieszką Nowak wybrali się na wycieczkę śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”.

      Wycieczka była bardzo nietypowa, ponieważ to właśnie uczniowie sami ją zorganizowali, czyli wybrali interesujące ich miejsca, zamówili bilety i autokar oraz zebrali pieniądze, byli też przewodnikami. Odwiedziliśmy między innymi: Arsenał, Aleję Szucha, cmentarz wojskowy „Powązki”, zatrzymaliśmy się przy pomniku MIkołaja Kopernika, obejrzeliśmy dawne Gimnazjum im. Batorego. Wszystkich uczestników wycieczki najbardziej poruszył „Pawiak” i historie męczeństwa przetrzymywanych tam więźniów.

      Tak zorganizowana wycieczka stała się też doskonałą okazją do trenowania wystąpień publicznych i opanowania tremy, co wszystkim „przewodnikom” udało się doskonale. Byliśmy również w pijalni czekolady „Wedel”, co jak się okazało też ma związek z lekturą. Jaki? Poszukajcie odpowiedzi w powieści Aleksandra Kamińskiego.

      Julia Malinowska i Marta Szymońska 8c

      Obszerniejsza relacja z projektowej wycieczki - już w kwietniowym wydaniu gazetki szkolnej.

     • Jesteśmy SZKOŁĄ DLA INNOWATORA!

     • 28 marca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt unijny "Szkoła dla innowatora". Nasza szkoła jako jedna z dwudziestu szkół podstawowych z całej Polski uczestniczyła w tym niezwykłym programie. Przez dwa lata dziesięcioro nauczycieli, czyli Joanna Sułek, Agnieszka Nowak, Aldona Szewczyk, Grażyna Olczak, Monika Gromulska, Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka, Izabela Saganowska, Ewa Raczyńska, Tomasz Ruta i Sławomir Rybiński na czele z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim oraz uczniowie klasy 7c-8c brali udział w wielu działaniach projektowych. Uczyliśmy się, jak zmieniać metody nauczania, by kształcić u uczniów kompetencje proinnowacyjne. Jesteśmy szkołą, która chce nauczyć swoich uczniów samodzielności myślenia, rozwiązywania problemów, współpracy, liderstwa i zarządzania sobą. Jesteśmy SZKOŁĄ DLA INNOWATORA. Podczas konferencji taki własnie tytuł pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki odebrał z rąk pana Dawida Pachuckiego - przedstawieciela Ministerstwa Rozwoju i Technologii, pana Tomasza Kuleszy - przedstawiciela Ministerstwa Edukacji i Nauki, pana Jędrzeja Witkowskiego - prezesa Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz pani Małgorzaty Stodulnej - dyrektorki projektu. Podsumowaliśmy dwuletnią pracę w projekcie, ale traktujemy ten etap jako początek procesu zmiany, którą chcemy w szkole wprowadzać.

     • XX KONCERTY CHARYTATYWNY - zapraszamy!

     • Zapraszamy na XX Koncert charytatywny "Trochę słońca", który odbędzie się w szkolnej hali widowiskowo-sportowej 3 kwietnia (niedziela) o godz. 17.00.

      Jeśli chcesz:

      • obejrzeć występy teatralne w wykonaniu uczniów,
      • posłuchać, jak grają i śpiewają Twoi koledzy i Twoje koleżanki, a także absolwenci, rodzice i nauczyciele,
      • zobaczyć, jak tańczą rodzice, nauczycielki i uczniowie młodszych klas,
      • obejrzeć taneczno-muzyczny występ zerówkowiczów,
      • posłuchać popisów wokalnych trzecioklasistów,
      • kupić piękne świąteczno-wiosenne ozdoby,
      • a przede wszystkim - pomóc potrzebującym,

      przyjdź koniecznie!

       

     • Kinoteka dla szkół i przedszkoli

     • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim organizuje cyklicznie zajęcia "Kinoteka dla szkół i przedszkoli" . 23 marca nasi uczniowie z klas 1a, 1c i 3a wzięli udział w takich zajęciach. Dzieci mogły zapoznać się z biblioteką oraz salą konferencyjna, obejrzały na dużym ekranie bajkę "Luca" produkcji Disney, która uświadomiła im, czym jest przyjaźń i miłość rodzicielska.

     • Kolejne sukcesy pływaków

     • 24 marca w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców klas VI i młodszych. Nasi zawodnicy doskonale sobie poradzili. Oto wyniki szkolnych reprezentantów:

      2 miejsce - Sztafeta 8x25 dziewcząt (Antonina Ruta, Amelia Brodzik, Julia Sierańska, Joanna Krupa, Amelia Stelmaszyk, Lena Berć, Julia Grajda, Karolina Bielecka) 

      2 miejsce - Sztafeta 8x25 m chłopców (Marcel Mikucewicz, Antoni Zawolski, Patryk Rytel, Jan Goebel, Tymon Cyran, Aleksander Malinowski, Marcel Gołębiewski, Aleksander Aniśko, Stanisław Pietrzkiewicz)

      2 miejsce - Amelia Stelmaszczyk (styl grzbietowy)

      4 miejsce - Lena Barć (styl grzbietowy)

      5 miejsce - Nikola Borówek  (styl klasyczny)

      3 miejsce - Amelia Stelmaszczyk (styl dowolny)

      4 miejsce - Karolina Bielecka (styl dowolny)

      3 miejsce - Aleksander Malinowski (styl dowolny)

      5 miejsce - Tymon Cyran (styl dowolny)

      5 miejsce - Antonina Ruta (styl grzbietowy)

      4 miejsce - Antonina Ruta (styl dowolny)

      5 miejsce - Marcel Mikucewicz (styl grzbietowy)

      3 miejsce - Marcel Mikucewicz (styl klasyczny)

      Wszystkie wymienione osoby oraz sztafety będą reprezentowały nasz Powiat w Zawodach Regionalnych. Gratulujemy i pływakom, i ich opiekunom - pani Aldonie Szewczyk i panu Markowi Kudelskiemu.

     • Marcowy numer szkolnego miesięcznika

     • Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem gazetki "Na marginesie". Marzec to długi miesiąc, więc szkolni dziennikarze dostrzegli wokół siebie mnóstwo tematów, którymi chcieli się zająć, dlatego nasza gazetka ma w tym miesiącu aż 28 stron. Życzymy przyjemnej lektury. Jeśli ktoś z uczniów kl. 7-8 chciałby dołączyć do grona dziennikarzy, to zapraszmy do współpracy. Dane kontaktowe są w zakładce "gazetka szkolna" na stronie szkoły.

      Link do gazetki: marzec_7_-_186.pdf​​​​​​​

     • Pierwszy dzień wiosny w 1c

     • 21 marca był dniem wielkich poszukiwań WIOSNY. Klasa 1c tego dnia zaczęła swoja aktywność od tworzenia marzanny i poznania jej tradycji. Uczniowie, niczego się nie spodziewając, znaleźli list z zadaniami od dopiero przybyłej wiosny, rozegrali na jej polecenie grę terenową w obszarze naszej szkoły i poszukiwali wraz ze stworzoną przez siebie marzanną pierwszych oznak nowej pory roku. Dopełnieniem pełnego przygód dnia było odesłanie marzanny na Syberię, konkurs klasowy na szaloną fryzurę, pokaz mody wiosennej zorganizowany przez Samorząd Szkolny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa, do którego dzieci się włączyły, zakładając różnokolorowe skarpetki. 

     • Przyrodomaniakowa Rebusomania

     • 14 i 15 marca odbywała się Przyrodomaniakowa Rebusomania. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas IV, VII i VIII. Klasy IV zmagały się z rozwiązywaniem rebusów z przyrody, natomiast klasy VII i VII rozwiązywały rebusy z przedmiotów przyrodniczych, czyli: fizyki, chemii, biologii i geografii. Wspólne rozwiązywanie rebusów było dla uczniów świetną rozrywką, nauką, a także ciekawą formą spędzania czasu. Mogli wykazać się wszechstronnością w poszukiwaniu rozwiązań.

     • Najlepsza Klasa Przyrodomaniaków

     • W naszej szkole odbył się konkurs na Najlepszą Klasę Przyrodomaniaków, podczas którego uczniowie zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Impreza spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, uczestnicy byli bardzo zaangażowani, niestraszne im były skomplikowane zagadki przyrodnicze. Poprzez zabawę z różnymi łamigłówkami, rebusami, puzzlami, dominem i innymi zadaniami utrwalali wiadomości. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas V, VII i VIII.

     • Konkurs na najpiękniej ukwieconą klasę

     • Wraz z nastaniem wiosny sale w naszej szkole zmieniły swój wygląd. Z tej okazji w oddziałach 0-3 został ogłoszony konkurs na najbardziej ukwieconą klasę. W zabawie liczyła się pomysłowość oraz zaangażowanie uczniów w dekorowanie sali. Jury składające się z nauczycieli oraz członków Samorządu Uczniowskiego wyłoniło zwycięzców, którymi zostały oddziały 1a i 1b. W nagrodę zwycięskie klasy otrzymały voucher na pizzę, a wszyscy uczniowie słodki upominek.

     • Światowy Dzień Wody w zerówce

     • 22 marca zerówczaki z zaciekawieniem obejrzały animowaną prezentację, z której dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wody: skąd się bierze, ile jest jej na świecie, jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Następnie wymieniały znane im rodzaje wód i zastanawiały się, do czego woda jest potrzebna człowiekowi w życiu. Dzieci dyskutowały, jak należy oszczędzać wodę każdego dnia, by nikomu jej nie zabrakło. Wykonały eksperymenty, w których sprawdzałyi właściwości wody oraz wykonały plakaty, na których pojawiły się wodne Ekoludki. Tego dnia maluchy założyły także klasowy „zielony ogródek”, w którym posiały warzywa: rzodkiewkę, fasolę, szczypiorek, sałatę oraz kwiaty: hiacynty i bratki. Teraz wiedzą już doskonale o magicznych mocach wody i czekają na efekty swojej pracy.

     • Nasi pływacy - najlepsi!

     • W pierwszym dniu wiosny 21.03 na mińskim basenie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dziewcząt i chłopców klas 7-8. Wygraliśmy wszystko, co można było wygrać! Oto wyniki naszych uczennic i naszych uczniów:

      I MIEJSCE SZTAFETA DZIEWCZĄT - Szylberg Anna, Wojciechowska Lena, Szymońska Marta,  Obrębska Zuzanna. Wójcik Weronika, Malinowska Julia, Berger Lena

      I MIEJSCE SZTAFETA CHŁOPCÓW - Jakub Ulicki, Jakub Parol, Grzesiek Krzewski, Kacper Tomasiuk, Łukasz Królak, Sebastian Komoda

      I MIEJSCE INDYWIDUALNIE STYL GRZBIETOWY DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW - Anna Szylberg i Jakub Ulicki

      I MIEJSCE STYL DOWOLNY DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW -  Anna Szylberg i Jakub Ulicki

      III MIEJSCE STYL DOWOLNY  - Jakub Parol

      I MIEJSCE STYL KLASYCZNY DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW - Anna Szylberg i Jakub Ulicki

      Gratulujemy i uczniom, i ich opiekunom - pani Aldonie Szewczyk i panu Markowi Kudelskiemu!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych