• Konkurs "Młody Mistrz Sudoku" - etap szkolny

     • 7 lutego piętnastu uczniów z klas trzecich wzięło udział w szkolnym etapie konkursu „Młody Mistrz Sudoku”, który jest organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Mińsku Mazowieckim. W ciągu 45 minut uczestnicy konkursu rozwiązywali łamigłówki - sudoku o zróżnicowanym stopniu trudności. Wszyscy pracowali wytrwale i w wielkim skupieniu. Konkurs uczył logicznego myślenia, przewidywania i dostrzegania związków. Pięciu najlepszych uczestników przeszło do etapu powiatowego, a są to: Julia Suchomska 3A, Maksymilian Stachula 3A, Nina Szopa 3B, Natasza Bartnicka 3A, Nadia Komuda 3A. Gratulujemy i trzymamy za nich kciuki podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 6 marca.

     • Dyskoteka walentynkowa

     • Popołudniowy wtorek 13 lutego upłynął w rytmie muzyki tanecznej podczas dyskoteki walentynkowej dla klas 4-7. Hala sportowa zmieniła się w kolorową, karnawałową salę balową. Wypełniły ją barwne balony, serduszkowe akcenty i kolorowe światła. Uczniowie z klasy 7a zapewnili wiele ciekawych atrakcji. Odbyły się konkursy - m.in.: jaka to melodia, jeden z dziesięciu, taniec na gazecie oraz karaoke. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w każdym z nich, decyzją publiczności oraz jury złożonego z uczniów naszej szkoły najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Uczestnicy imprezy świetnie się bawili przy muzyce, którą zapewnili szkolni DJ-e z klasy 7a. W międzyczasie uczniowie mogli skosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziców. Ostatkowa zabawa trwała do godziny 20.00. Organizatorami dyskoteki byli uczniowie klasy 7a i 7b,  przy współpracy z nauczycielami wspomagającymi, Samorządem Uczniowskim oraz przy udziale i wsparciu Rady Rodziców. 

     • Kosmiczny bal

     • We wtorek 13 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów i uczennic z klas 0-3. Motywem przewodnim był kosmos. Najmłodsi bawili się przy udziale pań animatorek, które przygotowały różnorodne atrakcje, organizowały taneczne konkursy i zachęcały do zabawy. Tego dnia dzieci przyszły przebrane w stroje karnawałowe, które były bardzo kolorowe i starannie przygotowane, z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Podczas pokazu mody dzieci prezentowały stroje - m.in.: astronautów, ufoludków, księżniczek czy spidermenów. Najbardziej pomysłowe kreacje balu zostały nagrodzone. Był to dzień pełen radości, emocji i uśmiechu. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za współorganizację balu i ufundowanie nagród. 

     • URODZINY w 4c

     • W ostatkowy wtorek 13 lutego wszyscy uczniowie w klasie 4c obchodzili swoje...urodziny. Przypadek? To wszystko za sprawą projektu edukacyjnego realizowanego na lekcjach języka polskiego. Uczniowie przez ostatni tydzień uczyli się pisać zaproszenie, życzenia, opis przedmiotu i wszystkich tych umiejetności użyli, by przygotować sobie przyjęcie urodzinowe. Każdy czwartoklasista otrzymał zaproszenie na urodziny. W trakcie lekcji podsumowującej projekt każdy usłyszał życzenia urodzinowe i otrzymał prezent, a właściwie jego zdjęcie i opis. Uczniowie chętnie odczytywali opisy prezentów, które sprawiły im prawdziwą radość. Nie zabrakło też słodkości i zdmuchiwania świeczek z mini-torcików, by wszystkie ważne marzenia się spełniły. Ta niezapomniana lekcja pokazała, że uczymy się, zdobywamy umiejętności i kompetencje przydatne w życiu.

     • Światowe tematy muzyczne - występ zespołu LIMBOS

     • W piątek gościliśmy w naszej szkole zaprzyjaźniony zespół muzyczny "Limbos". Zaprezentował on koncert z cyklu "Światowe tematy muzyczne”. W programie znalazły się m.in. takie utwory jak: "Herbatka we dwoje" - V. Youmansa, „Cha-Cha Patricia” - P. Prado, „Taniec Węgierski” - J. Brahmsa. Nie zabrakło też motywów filmowych. Usłyszeliśmy melodie z filmu "Różowa pantera". Najmłodsi uczestnicy koncertu brawurowo włączyli się w śpiewanie piosenek: "My jesteśmy krasnoludki” oraz w ćwiczenia z rytmiki. Solista zachwycił nas śpiewem piosenek z repertuaru Cz. Niemena "Sen o Warszawie" i "Wierzę w lepszy świat" zespołu Bracia. Utwór "Krople deszczu spadają na moją głowę" B. Bacharacha porwał publiczność do aktywności ruchowej, wprawdzie na siedząco, ale dał wszystkim wiele radości. Była to niezwykła lekcja żywej muzyki. Z niecierpliwością czekamy na następną.

     • Utalentowani siódmoklasiści

     • W czwartek 8 lutego odbyły się w szkole pierwsze pokazy talentów. Pokazy talentów realizowane są w szkole w ramach ogólnoszkolnej akcji promowania umiejętności i uzdolnień naszych uczniów. Jako pierwsi zaprezentowali się na szkolnej scenie w sali teatralnej uczniowie klas 7a i 7b. Wśród prezentowanych umiejętności znalazły się talenty kulinarne (Julia Sierańska), muzyczne (Marcel Śnieżek), taneczne (Aleksander Skuza), modelarskie (Patryk Rytel) oraz umiejętność walki (kickboxing - Mikołaj Madziar). Był stres i niepewność, jak występujący zostaną odebrani przez rówieśników, Dyrekcję i nauczycieli, ale wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy nasi utalentowani uczniowie klas 7 wspólnie przyznali, że trudną rzeczą jest mówienie innym o swoim talencie, zaprezentowanie siebie, ale jednocześnie jest to bardzo pożądana i niezwykle ważna umiejętność. Gratulujemy występujacym i czekamy na kolejne występy młodszych kolegów. 

     • Wycieczka na... warsztaty kulinarne i do sali zabaw!

     • W środę 7 lutego dzieci z zerówki oraz uczniowie z klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym jej punktem były „Mysie” warsztaty kulinare. Uczniowie mogli spróbować serów z różnych stron świata, upiec „szczury", czyli chaczapuri - słynną gruzińska potrawę. Na deser uczestnicy warsztatów stworzyli pyszne, słodkie przekąski. Zwieńczeniem dnia były szaleństwa w sali zabaw „Młynek”, gdzie nasi mali przyjaciele mieli czas na swobodną zabawę.

     • Mistrzowie Powiatu w tenisie stołowym

     • 5 lutego w Zamieniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: Oskar Królak, Krzysztof Rudnicki i Filip Szuba zasłużenie wywalczyła 1. miejsce, pokonując: SP1, SP4, SP z Zamienia, SP z Siennicy, SP z Żakowa. W finale nasi zawodnicy nie dali szans reprezentacji z SP6. Chłopaki już niedługo będą reprezentować powiat i naszą szkołę w zawodach regionalnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem drużyny na zawodach był pan Tomasz Ruta.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) zaplanowana jest na wtorek 6 lutego, ale tak naprawdę to wiele inicjatyw realizowanych do końca marca. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Zachęcamy do zapoznania z informacjami zamieszczonymi na szkolnych korytarzach, a także w poniższej broszurze:

      https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/cyfrowy-slad-PUBLIKACJA_03_281123.pdf

     • Przed nami... "MODA NA POLSKI"

     • W lutym w naszej szkole króluje język polski. Obchody Dnia Języka Ojczystego będą trwały aż tydzień - między 19 a 23 lutego, ale już dziś nauczyciele poloniści zachęcają uczniów kl. 4-7 do udziału w dwóch szkolnych konkursach:
      1) Język polski... na talerzu - konkurs na przygotowanie dania dla wybranego bohatera lekturowego i uzasadnienie tego wyboru;
      2) Lekturowe miejsce akcji... z odzysku! - konkurs na zaprojektowanie i wykonanie lekturowego miejsca akcji z użyciem materiałów recyklingowych.
      Szczegóły znajdują się na plakatach. Na prace konkursowe czekamy do 19 lutego. Zachęcamy do wspólnej polonistycznej zabawy!

     • Zamieszanie w krainie bajek... dla babć i dziadków

     • 31 stycznia uczniowie klasy 2c mieli przyjemność wystąpić przed szczególną widownią. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali przedstawienie teatralne pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Na scenie pojawili się Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kot w Butach, złe wróżki, czarownica, wilk, krasnoludki, król Baj oraz narratorzy, którzy wprowadzili wszystkich w swój bajkowy świat. Dzieci fantastycznie odegrały swoje role. Po skończonym spektaklu dzielni aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a nie jednemu widzowi ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Ale to nie były wszystkie niespodzianki przygotowane dla wyjątkowych gości. Dalsza część uroczystości odbyła się w stołówce szkolnej, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek, jak również gorącą herbatę i kawę. Przy okazji chcieliśmy jeszcze raz podziękować rodzicom za przygotowanie dekoracji, strojów dla dzieci oraz całej gastronomii:) Bez Was nie byłoby tak pięknie... DZIĘKUJEMY!

     • Styczniowe - "Na marginesie"

     • Mimo że styczeń jest długim miesiącem, redakcja gazetki miała mało czasu na przygotowanie styczniowego numeru, ale udało się... W tym numerze przeczytacie o karnawale, wprowadzeniu zakazu sprzedaży nieletnim napojów energetycznych. Miłośnicy sportu także znajdą coś dla siebie. Na czytelników czekają zimowe opowiadania oraz przepis na faworki. Mamy również trzy debiuty. Po raz pierwszy w gazetce zostały opublikowane teksty: Krzysztofa Rudnickiego z kl. 5d, Gabrysi Czapskiej i Zuzi Zielińskiej z kl. 6a. Życzymy przyjemnej lektury.

      Link do gazetki: Na_marginesie-_styczen_2024.pdf

     • Podsumowaliśmy I semestr!

     • Zakończenie I półrocza było jeszcze przed feriami, ale dziś wszyscy mieli okazję podsumować to, co wydarzyło się przez kilka pierwszych miesięcy tego roku szkolnego. Podczas spotkań z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim uczniowie poszczególnych klas byli doceniani za swoje osiągnięcia edukacyjne i sportowe, za osiągnięte postępy, za pracę dodatkowową w ramach wolontariatu czy gazetki szkolnej oraz za zaangażowanie w działania na rzecz klasy, szkoły, a nawet miasta. Pan dyrektor wyczytywał wyróżnionych uczniów, a koledzy i koleżanki nagradzali ich gromkimi brawami! Z przyjemnością podkreśliliśmy też, jak duża grupa naszych uczniów z kl. 4-7 zapracowała na średnią "paskową" - 4,75 i powyżej! Liczymy na to, że podczas kolejnego apelu podsumowującego grupa wyróżnionych uczniów będzie jeszcze większa! 

     • Zagraliśmy z ORKIESTRĄ!

     • Ostatnia niedziela ferii grupie uczniów i nauczycieli upłynęła pod znakiem czerwonych serduszek. Zorganizowaliśmy się po raz kolejny i z dużą mocą wyruszyliśmy na ulice naszego miasta, by zbierać pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze pod opieką chętnych nauczycieli przemierzyli miasto wzdłuż i wszerz - efektem jest kwota, z której jesteśmy bardzo dumni. Podczas 32. finału zebraliśmy łącznie 10.765,34zł! Cieszymy się, że społeczność naszej szkoły zechciała wesprzeć tę zbiórkę, która zostanie w tym roku przeznaczona na leczenie płuc po pandemii - u dzieci i dorosłych. Dziękujemy każdej osobie, która wrzuciła do naszych puszek jakąś kwotę, jesteśmy też wdzięczni dyrekcji za życzliwie wspieranie uczniowskich działań wolontariackich! Za rok także zagramy! Siema!

     • WOŚP - pomagaj(my)!

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Nauczyciele i Pracownicy!

      W najbliższą niedzielę (28 stycznia) grupa uczniów z naszej szkoły będzie wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie będą pod opieką nauczycieli spacerować z puszkami po ulicach naszego miasta i zbierać pieniądze przeznaczone na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału to: "Płuca po pandemii! Gramy dla dzieci i dorosłych!". Jeśli będą Państwo mieli ochotę wesprzeć tę akcję, to zapraszam w niedzielę na spacer na ul. Budowlaną 2 – do szkoły. Od godz. 12.00 do 16.00 nasi uczniowie będą mieć dyżur wzdłuż ogrodzenia szkoły i w ciągu tych godzin będą czekać na uczniów, Rodziców, Nauczycieli, którzy w tym roku zechcą wrzucić pieniądze do puszek WOŚP-u. Zachęcam do wspierania 32. Finału! Doceniam coroczną inicjatywę moich uczniów i cieszę się ze wsparcia udzielonego im przez nauczycieli. Liczę na to, że społeczność naszej szkoły przyłączy się do akcji, w której tak licznie (i to nie po raz pierwszy) udział biorą nasi uczniowie wspierani przez nauczycieli i swoich Rodziców. W poprzednich latach uczniowie spisali się doskonale - w tym roku również ich zapał jest ogromny! Oni mają moc i chcą zrobić coś dobrego dla innych! My możemy im pomóc, wrzucając pieniądze do puszek.

      Zapraszam w niedzielę na spacer na ul. Budowlaną 2! Proszę nie zapomnieć o zabraniu gotówki! 

      Grzegorz Wyszogrodzki - dyrektor szkoły

     • Życzymy dobrych - bezpiecznych ferii!

     • Drodzy uczniowie i nauczyciele - życzymy Wam dobrego, bezpiecznego czasu odpoczynku! Naładujcie baterie, wyśpijcie się, idźcie na spacer, spotkajcie się ze znajomymi! Do zobaczenia 29 stycznia! Załączamy Wam "ściągawkę" z zasadami bezpieczeństwa...

     • Szkoła z pasją do matematyki

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoły z pasją do matematyki". Od kilku miesięcy w naszej szkole wykorzystywane są Karty Grabowskiego jako innowacyjna metoda nauczania matematyki. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele wspomagający ukończyli w listopadzie  certyfikowane szkolenie z praktycznego zastosowania Kart Grabowskiego na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. Nasi uczniowie korzystają z gier rozwijających logiczne myślenie, umiejętności dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia. Nauka matematyki kojarzy się z zabawą, z wyzwaniami, z radosną rywalizacją. 

     • Relacje z "białej szkoły"

     • Uczestnicy zimowego wyjazdu na "białą szkołę" po powrocie z wycieczki udostępnili nam relację filmową i fotograficzną. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć. Dziękujemy organizatorom i opiekunom (pani Kamili Zagórskiej, panu Markowi Kudelskiemu, panu Tomaszowi Rucie i panu Marcinowi Sokołowskiemu) za moc emocji!

      Link do filmiku:  https://drive.google.com/file/d/1sHCel1WUpOkBl3gV7pwYI1dVhDDwT-ne/view?usp=sharing

     • Powtórka słówek z robotem

     • Na jednej z ostatnich przed zimową przerwą lekcji języka angielskiego przygotowanej przez pana Marcina Maciejewskiego oraz panią Paulinę Goebel uczniowie klasy 4a powtarzali angielskie słownictwo za pomocą photonów - sprytnych robotów pozyskanych przez szkołę w ramach realizowanego projektu „Laboratoria Przyszłości”. Powtarzany przez uczniów materiał obejmował nazwy części ciała. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie robotów za pomocą tabletów, tak aby naśladowały angielskie słówka określające części ciała. Następnie odbyły się wyścigi robotów, podczas których każdy robot musiał jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę, wymawiając przy tym jak największą ilość angielskich słówek. Lekcja z udziałem robotów okazała się wspaniałą zabawą i przede wszystkim doskonałym sposobem na zapamiętanie nowego materiału.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych