• Działamy - dla Darii!

     • 8 września ponownie zroganizowaliśmy w szkole akcję sprzedaży ciast, żeby zbierać pieniądze na potrzeby naszej chorej uczennicy Darii Gągol. Pracownicy szkoły przygotowali mnóstwo przepysznych słodkości - były ciasta, babeczki, deserki, galaretki, wafelki, bloki czekoladowe. Tym razem również zainteresowanie akcją było ogromne. Zebraliśmy dla Darii 3.440,00 złotych. Dziękujemy za pomoc, dziękujemy za hojność! 

     • Pomagamy Darii - w czwartek, na słodko!

     • W najbliższy czwartek (8 września) po raz kolejny będziemy sprzedawać ciasta upieczone przez pracowników szkoły. W ten sposób pomagamy w zbiórce pieniędzy na leczenie naszej uczennicy Darii Gągol. W związku z tym, że 1 września zainteresowanie akcją było tak duże, że nie dla wszystkich wystarczyło naszych słodkich wypieków, zapraszamy rodziców i uczniów do zakupu ciast w godzinach od 11.00 do 13.00. Nasze słodkie stoisko będzie rozstawione na parterze szkoły, w pobliżu gabinetu pani pedagog. Na słodko zaczęliśmy rok szkolny i pierwszy tydzień nauki na słodko zakończymy. Najważniejszy jednak niech będzie cel akcji - liczymy na Państwa hojność i otwarte serca! Pomóżmy Darii!

     • Like dla poprawnej polszczyzny

     • Z przyjemnością chwalimy się zaświadczeniem potwierdzającym udział naszej szkoły w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Like dla poprawnej polszczyzny". W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie wykonali szereg działań promujących język polski - były plakaty, banery na ogrodzeniach, filmiki potwierdzające, że młodzi ludzie mają niemałą świadomość językową. Wszystkie działania koordynowała w naszej szkole pani Joanna Sterna. Serdecznie gratulujemy!

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

     • Po wakacyjnej przerwie 1 września wróciliśmy do szkoły! Uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w uroczystych spotkaniach, które miały miejsce w hali widowiskowo-sportowej. Część artystyczną w kl. 4-8 przygotowały panie Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka i Joanna Sterna wraz ze swoimi uczniami, a uroczystość dla kl.1-3 zorganizowały panie Magdalena Ostolska i Marta Woźnica wraz z dzielnymi drugoklasistami. Podczas każdej części głos zabierał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który mówił uczniom, że chodzenie do szkoły jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności, ale także z powodu relacji, jakie można nawiązać w szkole z drugim człowiekiem. Najbardziej wyjątkowe było powitanie w szkole nowych uczniów - pierwszoklasistów. Gościem honorowym tego rozpoczęcia była pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, która podzieliła się swoją energią z kolejnym rocznikiem naszych uczniów. Nie zabrakło również słów motywujących do nauki.

      Od rana w szkole było też wyjątkowo słodko - pracownicy szkoły zorganizowali akcję sprzedaży ciast, by pomóc chorej uczennicy Darii Gągol. O sukcesie tego przedsięwzięcia świadczy nie tylko zebrana kwota, ale także to, że wszystkie ciasta zostały sprzedane do połudna, a to oznacza, że w przyszłym tygodniu będzie druga część słodkiego pomagania przeznaczona w szczególności dla uczniów z klas 1-3 i ich rodziców. Dzisiaj jesteśmy dumni z kwoty, która będzie przeznaczona na leczenie Darii - do naszych koszyczków trafiła imponująca kwota 6.081,00 złotych. Dziękujemy za hojność i za otwarte serca! Warto i trzeba pomagać!

      Życzymy wszystkim dobrego roku szkolnego, niech będzie to czas rozwoju, spełnienia i radości z odkrywania tego, co nowe!  

     • Ruszamy ze szkolnymi obiadami

     • Pani intendentka informuje, że żywienie dzieci w oddziałach przedszkolnych rusza od 1 września, uczniów kl. 1-3 - od 5 września, a uczniów kl. 4-8 - od 7 września. Informacje o szkolnym zywieniu - jadłospis i kartę zgłoszenia znajdą Państwo w zakładce "obiady". SMACZNEGO!

     • Pomóżmy Darii!

     • Już w najbliższy czwartek uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkają się podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Tego dnia w szkole będzie przeprowadzona akcja sprzedaży ciast upieczonych przez nauczycieli i pracowników szkoły. Całkowity dochód z naszej akcji (liczymy na to, że jak największy!) będzie przeznaczony na leczenie chorej uczennicy z naszej szkoły - Darii Gągol. Drodzy uczniowie - nie zapomnijcie o zabraniu pieniędzy na ciasta, babeczki i inne słodkości! Drodzy rodzice - dajcie swoim dzieciakom parę groszy na słodkie rozpoczęcie roku szkolnego! Warto i trzeba pomagać!

      Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość wpłacania pieniędzy na leczenie Darii (zbiórka na pomagam.pl oraz poprzez udział w licytacjach prowadzonych na rzecz naszej uczennicy na grupie Facebookowej). Linki poniżej:

      http://pomagam.pl/fabrykamocy

      https://www.facebook.com/groups/612853077132970/?ref=share

       

     • Jesteśmy AMBASADORAMI Szkoły dla innowatora

     • W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego - 30 sierpnia w budynku Ministerstwa Rozwoju i Technologii odbyła się konferencja prezentująca wyniki realizacji trzylettniego programu pilotażowego "Szkoła dla innowatora". W projekcie tym brała udział nasza szkoła jako jedna z 20 placówek z całej Polski. Przez trzy lata dziesięcioro nauczycieli na czele z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim uczyło się, jak kształtować kompetencje proinnowacyjne u naszych uczniów. Teraz w szkoleniach biorą udział kolejni członkowie kadry nauczycielskiej, by efekty projektu wprowadzać w życie w szkolnej praktyce we wszystkich klasach. Chcemy także dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi szkołami. 

      Podczas konferencji przygotowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki zaprezentowane zostały wyniki projektu, który zakończył się ogromnym sukcesem. Podano także rekomendacje dla polskiego systemu oświaty, by polska szkoła potrafiła skutecznie kształtowwać kompetencje przyszłości. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać wystąpień m.in. prof. Jacka Pyżalskiego, dr. Jędrzeja Witkowskiego, Oktawii Gorzeńskiej, Ewy Radanowicz, a także przysłuchiwać się dyskusjom panelowym z udziałem dyrektorów i nauczycieli szkół projektowych oraz przedstawicieli doradców i ekspertów merytorycznych "Szkoły dla innowatora".

      W imieniu wszystkich dyrektorów szkół projektowych dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki podziękował za mozliwość rozwijania skrzydeł w projekcie, a także zwrócił się do przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki o kontynuację działań i wdrożenie do polskiego systemu oświaty wypracowanych w projekcie rekomendacji.

      Nasza szkoła otrzymała tytuł AMBASADORA Szkoły dla innowatora. Z pewnością będziemy upowszechniać skuteczne sposoby kształtowania u uczniów takich kompetencji jak:

      - samodzielność myślenia,

      - współpraca,

      - rozwiązywanie problemów,

      - zarządzanie sobą,

      - liderstwo.

      Wiemy, że możemy liczyć w tym względzie na wsparcie organu prowadzącego, czego dowodem była obecność na konfernecji pani wiceburmistrz Elizy Bujalskiej.

      Dziękujemy za trzy lata przygody ze "Szkołą dla innowatora". Dla nas to początek tworzenia szkoły kompetencji przyszłości, bo chcemy, by nasi uczniowie jak najlepiej radzili sobie w dorosłym życiu.  

    • Zaczynamy nowy rok szkolny
     • Zaczynamy nowy rok szkolny

     • Serdecznie zapraszamy na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023, które odbędą się 1 września 2022r. według nastepującego harmonogramu:

      • g. 9.30 - kl. 6 i kl. 8
      • g. 10.30 - kl. 4 i kl. 5
      • g. 11.30 - kl. 2 i kl. 3
      • g. 12.30 - kl. 1

      Wszystkie uroczystości rozpoczną się w hali sportowej. Po części oficjalnej i artystycznej zapraszamy na spotkania uczniów z wychowawcami.

      W imieniu parafii NNMP zapraszamy na mszę świętą, która odbędzie się 1 września o godz. 8.00.

     • Run4Europe

     • Już w najbliższy weekend zapraszamy na trzy dni wyjątkowych wydarzeń! Koncerty muzyczne oraz warsztaty sportowe na stadionie przy ul. Budowlanej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapisy i szczegóły na załączonych plakatach. 

     • Nowy termin akcji zbiórki krwi dla Darii

     • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w sierpniowej akcji zbiórki krwi dla naszej uczennicy - Darii Gągol. Ze względu na duże zainteresowanie akcją - rodzice naszych uczniów zorganizowali jeszcze dwa kolejne terminy akcji - 29 sierpnia i 11 września w godz. 9-13 przed mińskim Pałacem. Zachęcamy do pomagania.

     • Zaproszenie

     • W imieniu pana burmistrza Marcina Jakubowskiego zapraszamy na uroczystości związane ze 102. rocznicą Bitwy Warszawskiej.

     • Festiwal Międzyczasowy

     • 12 sierpnia odbędzie się w naszym mieście Festiwal Międzyczasowy - pierwsza taka impreza zorganizowana przez młodych dla młodych. Zachęcamy do udziału młodzież z naszej szkoły! Szczegóły na plakacie.

     • Ubezpieczenie uczniów w nowym roku szkolnym

     • Drodzy rodzice, 

      w nowym roku szkolnym 2022/2023 nadal obowiązywać będzie indywidualne ubezpieczenie NNW uczniów - taką uchwałę podjęła rada rodziców.

      Przed zawarciem polisy proszę zapoznać się z ogólnymi warunkami - zawsze "diabeł tkwi w szczegółach" i cena nie idzie w parze z jakością.

      Monika Lubańska - przewodnicząca Rady Rodziców

    • Potrzebna krew dla naszej uczennicy
     • Potrzebna krew dla naszej uczennicy

     • Trzy miesiące temu u jednej z naszych Uczennic  zdiagnozowano nowotwór. Nowotwór złośliwy i 12-stoletni organizm, to na starcie nierówne szanse. Ale walka trwa. Piąta chemia w trakcie. Każda chemia i wywołane nią powikłania pochłaniają hektolitry krwi i płytek, które trzeba uzupełniać codziennie. I w tym momencie możemy pomóc. 

      Brakuje krwi, zwłaszcza tej, którą ma Daria, czyli Brh-. Największe zapotrzebowanie mamy na płytki krwi, ale potrzebna też jest krew.

      Jeśli ktokolwiek ze społeczności szkolnej lub przyjaciół Papieskiej Trójki planuje oddawać krew albo płytki krwi lub po prostu ma taką możliwość, proszę o wpisanie w kartę rejestracyjną o przekazaniu jej na rzecz:

      Darii Gągol,

       która przebywa na Oddziale Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

      Póki tli się nadzieja trzeba walczyć. Razem damy radę dla Darii!

      Tu są adresy, gdzie można oddać krew dla Darii:

      Terenowy Oddział I Warszawa ul. Cegłowska 80 01-809 Warszawa

      Godziny rejestracji: poniedziałek, środa-piątek: 07.00 – 13.00, wtorki: 11.00 – 16.00 sobota: 07:00 – 12:00 Kierownik: lek. Teresa Wygnańska-Klucz Rejestracja tel.: 22 569 02 00

      Terenowy Oddział II Warszawa al. Dzieci Polskich 20 04-730 Warszawa

      Godziny rejestracji: poniedziałek – piątek: 07.30 – 13.00 Kierownik: lek. Alicja Domysławska Rejestracja tel.: 22 815 19 34

      Terenowy Oddział III Warszawa ul. Nowogrodzka 59 02-005 Warszawa

      Godziny rejestracji dawców krwinek płytkowych: poniedziałek – piątek: 07.00 – 11.00 Godziny rejestracji krwi pełnej: poniedziałek – piątek: 07.00 – 13.00 Kierownik: mgr Jolanta Matera Rejestracja tel.: 22 502 11 06

      Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, ul. Saska 63/75,

      Rejestracja dawców krwi pełnej: poniedziałek, czwartek: 7.00 – 17.00, wtorek, środa, piątek 7.00-14.00, sobota: 7.00 – 13.00

      Rejestracja dawców krwinek płytkowych: poniedziałek, czwartek: 7.00 – 15.30, wtorek, środa, piątek 7.00-13.00, sobota: 7.00 – 12.00

      Rejestracja dawców osocza: wtorek, piątek: 07.00 – 12.00

      Terenowy Oddział w Siedlcach, ul. Formińskiego 14

      Godziny rejestracji: poniedziałek – piątek: 07.00 – 13.00, sobota: 08.00 – 11.30

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych