• Mikołajki w 5a

     • 7 grudnia na lekcji z wychowawcą do klasy 5a przyszedł Mikołaj i jego dwa Elfy. Wszyscy, łącznie z wychowawczynią, dostali piękne prezenty. Były ciasteczka, pierniki i muffinki własnoręcznie pieczone przez dzieci, do tego moc cukierków i mandarynek. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec wspólnie zatańczyli i zaśpiewali "Last Christmas". To była radosna lekcja.

     • Wyniki konkursu "Las jest dla nas!"

     • Temat konkursu "Las jest dla nas" cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów mińskich podstawówek. Nadesłano prawie 100 fotografii przedstawiających ciekawe i wyjątkowe walory środowiska leśnego uchwyconego w obiektywie. Wyróżniono 12 prac w tym cztery z nich trafiły do uczniów i uczennic naszej szkoły. Nagrodzeni zostali: Martyna Kożuchowska z 2b, Magdalena Kuchta z 2c, Nadia Abramowska z 5d i Oliwier Łoboda z 6b. Wszyscy uczestnicy otrzymali okazjonalne nagrody rzeczowe. Konkurs był częścią projektu pt."Klasa z drewna", którego organizatorem były Lasy Państwowe. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w tej fotograficzno-przyrodniczej zabawie.

     • List od św. Mikołaja

     • 6 grudnia do uczniów klasy 4b i 4c przyszedł list od św. Mikołaja. Czwartoklasiści wraz ze swoimi opiekunami - panią Anettą Bodecką, panią Katarzyną Rosłoń, panią Izabelą Saganowską oraz panem Sławomirem Rybińskim zostali zaproszeni na mikołajkową wycieczkę. W autokarze na uczniów czekały słodkie prezenty i kolejny list. Święty Mikołaj wyjaśnił w nim, że zabiera wszystkich do Warszawy i zaprasza na spacer oraz do teatru. Uczniowie wraz z opiekunami dotarli do stolicy. Oglądając piękne świąteczne dokoracje, pokonali pieszo trasę Traktem Królewskim od ulicy Nowy Świat, przez Krakowskie Przedmieście aż do Placu Zamkowego. Po drodze - tak jak sugerował Mikołaj w liście - uczniowie podziwiali pomnik Mikołaja Kopernika, bramę prowadzącą na teren Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydencki. Potem było wspólne zdjęcie przy olbrzymiej, kolorowej choince i spotkanie z wielkim pluszowym misiem. Drogę do Teatru Capitol uczniowie musieli znaleźć samodzielnie, a raczej z pomocą swoich telefonów. W teatrze wszyscy mogli obejrzeć spektakl "Legendy warszawskie" w reżyserii Wojciecha Malajkata, a po przedstawieniu z dziećmi spotkał się ten, który zrobił dzieciom niespodziankę, czyli św. Mikołaj. A że lubi on z okazji swoich imienin obdarowywać innych, więc wszyscy wychodzili z teatru z kolejnym słodkim prezentem w kieszeni. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

     • Seanse w Mobilnym Planetarium

     • Od poniedziałku do środy uczniowie naszej szkoły przenosili się do kosmicznego świata, oglądali seanse wyświetlane w mobilnym planetarium. Były klasy, któe poznały sekrety spadających gwiazd, inne miały widowsko związane z zaczarowanym globusem, życiem drzew czy niekończącą się podróżą Voyagera. W tygodniu mikołajkowym dla wielu uczniów była to dodatkowa sympatyczna atrakcja w szkole. 

     • Zosia czyta, bo lubi... ma sukces!

     • 6 grudnia dwoje uczniów: Zofia Wojtkowska z 6a i Kacper Wasilewski z 5c reprezentowało naszą szkołę podczas VI Powiatowego Projektu Czytelniczego "Czytam, bo lubię". Ich zadaniem było pochwalenie się bardzo dobrą zanjomością treści książki pani Joanny Olech "Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!". Z przyjemnością informujemy, że Zosia zajęła III miejsce w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich naszych uczniów do czytania!

     • Srebrni szczypiorniści

     • W mikołajki odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w piłce ręcznej chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: Michał Gałązka 5d, Fabian Korytko 5d, Mikołaj Dziugieł 5d, Jan Kasak 5d, Patrycjusz Spisak 6c, Filip Szuba 6c, Kuba Berger 6c, Piotr Ługowski 5c, Tymon Cyran 6a, Oskar Królak 6a, Antek Skwieciński 6a, Rafał Sendrowski 6a, Kotowski Bartosz 6b, Barankiewicz Mikołaj 6b, Malinowski Olek 6b i kapitan Wiktor Legat 6b - zdobyła 2. miejsce. Chłopcy zaprezentowali się znakomicie, a ich opiekun pan Marcin Sokołowski nie krył dumy z sukcesu, na który pracował cały zespół. Brawo dla naszych sportowców, którzy świetnie reprezentują naszą szkołę w zawodach sportowych. 

     • św. Mikołaj zawitał do SP3

     • 6 grudnia odwiedzili nas w szkole niecodzienni goście - do każdej klasy (od zerówki po siódmoklasistów) przybył św. Mikołaj wraz z pomocnikami: śnieżynką i elfami. W porozumieniu z rodzicami z Rady Rodziców święty Mikołąj przygotował słodkości dla wszystkich szkolnych dzieci, bo wszystkie dzieci w trójce są bardzo grzeczne. Dziękujemy za sympatyczne odwiedziny i za inicjatywę ze strony Rady Rodziców. 

     • 5a na lekcji w-fu w parku

     • 5 grudnia klasa 5a wraz ze swoją wychowawczynią oraz z nauczycielami w-f spędziła lekcję wychowania fizycznego na świeżym powietrzu w parku miejskim. Tego dnia było mroźno, ale słonecznie - wymarzona pogoda na sanki. Z górki w parku dzieci zjeżdżały na sankach i na jabłuszkach, śmiechu i zabawy było przy tym mnóstwo. To była wspaniała lekcja.

     • Konkurs na kalendarz adwentowy - rozstrzygnięty!

     • W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Adwent stał się okazją dla nauczycieli religii do przeprowadzenia konkursu na Kalendarz Adwentowy w naszej szkole, a zwycięzcami konkursu zostali:
      I miejsce: Nadia Abramowska 5d
      II miejsce ex aequo: Adam Lazarowicz 7a oraz Maksymilian Chekanov 4c
      III miejsce: Daria Senktas 5a
      Spośród wielu prac sześciu uczniów otrzymało wyróżnienie. Są to: Gabriela Czapska 6a, Patryk Rytel 7b, Krystian Kościelniak 5c, Patrycja Borówek 5c, Alicja Kołak 4c, Nikola Borówek 5c.
      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz coś słodkiego od św. Mikołaja. Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców i ksiądz proboszcz parafii NNMP.
      Gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie!

     • TABLICZKI ŻYCZLIWOŚCI

     • 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji odbył się międzyklasowy konkurs „Tabliczki życzliwości” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Zwycięzcami konkursu zostali:

      I miejsce: klasa 7a

      II miejsce: klasa 4d

      III miejsce: klasa 6a.

      Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy!

     • "Zaczarowana zagroda" w 2d

     • Przy okazji omawiania lektury „Zaczarowana zagroda”, uczniowie klasy 2d mieli możliwość nie tylko zaznajomić się z pracą w stacji badawczej na Antarktydzie, ale również poznać życie pingwinów. Jako zwieńczenie śnieżnego omawiania lektury, drugoklasiści wykonali makiety. Można podziwiać je na dolnym korytarzu na przeciwko sali nr 7.

     • PROJEKT E-TWINNING Z ZAGRANICZNĄ SZKOŁĄ

     • Uczniowie klasy 5c wraz ze swoim nauczycielem języka angielskiego panem Marcinem Maciejewskim nawiązali współpracę ze szkołą podstawową z greckiego miasta Nafpakos, z którą realizują europejski projekt E-twinning. Głównym celem internetowego projektu o nazwie „Let’s make friends” (Zaprzyjaźnijmy się) jest doskonalenie umiejętności językowych, poznanie obcej kultury oraz wykorzystanie technologii informatycznych w praktyce. Uczestnicy projektu mają za zadanie przedstawić najważniejsze aspekty swojego życia codziennego w formie krótkich filmików oraz prezentacji multimedialnych. W ramach projektu uczniowie obu szkół opiszą swoją szkołę, rodzinę oraz miasto. Przedstawią również najważniejsze informacje o swoim kraju, tradycjach oraz obrzędach narodowych. Realizacja projektu zakłada również przeprowadzenie wspólnych lekcji na żywo za pośrednictwem aplikacji Skype. Uczniowie wykonali już pierwsze zadanie projektowe polegające na nagraniu krótkiego filmiku, w którym każdy uczestnik projektu musiał przedstawić podstawowe informacje o sobie oraz swoich zainteresowaniach. Przed uczestnikami projektu kolejny krok - wykonanie kartek świątecznych z życzeniami w języku angielskim oraz prezentacji multimedialnej na temat tradycji Bożego Narodzenia. Realizowany projekt ma charakter interdyscyplinarny. Wymaga on połączenia wiedzy z różnych dziedzin oraz przedmiotów: języka angielskiego, informatyki, geografii, historii czy też plastyki.

     • 5c gościła u króla w Zamku Królewskim

     • 1 grudnia klasa 5c wraz z opiekunami panią Agnieszką Kożuchowską oraz panem Marcinem Maciejewskim wybrała się na wycieczkę pociągiem do Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie uczestniczyła w lekcji muzealnej "Z wizytą u Króla". Uczniowie zostali oprowadzeni po głównych komnatach Zamku oraz poznali najważniejsze fakty na temat życia króla Stanisława Augusta.  Dowiedzieli się również, kogo i w jaki sposób król przyjmował z wizytą, jakie miał upodobania kulinarne oraz jakim hobby oddawał się w wolnym czasie. W drodze powrotnej uczniowie obejrzeli najważniejsze budynki na Warszawskim Przedmieściu: pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki oraz budynek Uniwersytetu Warszawskiego. Dla piątoklasistów wycieczka do stolicy była prawdziwym sprawdzianem samodzielności. Uczniowie sami musieli kupić bilet na pociąg oraz autobus komunikacji miejskiej, z czym poradzili sobie doskonale.

     • Szkolna zbiórka książek

     • Z inicjatywy opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu pana Marcina Maciejewskiego oraz pani Pauliny Goebel nasza szkoła dołącza do zbiórki książek dla dzieci w wieku 7-16 lat prowadzonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim. Używane książki można przynosić do szkoły do sali 23. Szkolna zbiórka książek potrwa do 15 grudnia. Wszystkie zebrane książki zostaną przekazane miejskiej bibliotece, a następnie trafią na Oddział Dziecięcy mińskiego szpitala gdzie bez wątpienia będą umilać pobyt najmłodszych pacjentów.  Za wszystkie przekazane książki z góry serdecznie dziękujemy - opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

     • Słodki talent z 2a

     • Kulinarne zdolności uczennicy kl. 2a - Kornelki G. rozbudziły nie tylko klasowy apetyt na słodkości, ale również artystyczną wyobraźnię koleżanek i kolegów.  Wszyscy uczniowie w klasie mieli okazję dekorować przygotowane przez Kornelkę ciasteczka, korzystając z akcesoriów cukierniczych naszej mistrzyni kulinarnej. Wśród nich były kolorowe, słodkie mazaki, posypki, naklejki cukrowe, kulki, serca, gwiazdki i inne piankowe ozdoby.  Wszyscy przeżyli wspaniałe chwile i już wiedzą, jak zaskoczyć Mikołaja, gdy wpadnie napić się mleka. Tak rozpoczęty grudzień nie może być nudny!

     • Sport to zdrowie

     • W czwartek klasy 4a i 4d wzięły udział w zajęciach sportowych przeprowadzonych przez mamę ucznia. W pierwszej części uczniowie wykonywali ćwiczenia do hitów muzycznych. Następnie zostali podzieleni na grupy i rywalizowali w pełnych emocji konkurencjach. Zajęcia były połączeniem wysiłku i świetnej zabawy. Dziękujemy mamie za zaangażowanie!

      Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku nagranego dronem: https://drive.google.com/file/d/14w0PBL4hA8ntmYz9Q-Ie2EaecblJFo-4/view?usp=sharing

     • Rękawiczka szuka dłoni...

     • 30 listopada  podczas zebrania rodziców  uczniowie i uczennice  z Samorządu Szkolnego  zorganizowali akcję "odszukaj  mnie". Młodzież rozstawiła stoiska z  pozostawioną w szatni odzieżą. Wiele kurtek, bluz, czapek, rękawiczek czy butów  wróciło do swoich właścicieli. Akcja trwa jeszcze dziś do południa - uczniowie mogą odbierać swoje pozostawione w szkole rzeczy.

     • Nietypowe andrzejki

     • 30 listopada w klasach 2a i 3d gościliśmy wyjątkowego osobnika - psa ratownika wodnego. Właścicielka przedstawiła nam trudną i odpowiedzialną pracę swojego pupila, demonstrując akcesoria i wyposażenie ratownicze, zwracała uwagę na współpracę człowieka ze zwierzęciem w trudnych okolicznościach ratowania ludzkiego życia. Obserwowaliśmy sposób ubierania pieska w niezbędny sprzęt taki jak: linki, uchwyty, kapok, kamizelki z uchwytami i inne. Zachwyciły nas rozmiary pieska i jego siła. Te nowe doświadczenia i bezpośredni kontakt ze zwierzęciem–ratownikiem mieliśmy możliwość przeżyć dzięki włascicielom kliniki weterynaryjnej "Jamnik". Serdecznie dziękujemy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych