• Podium jest nasze!

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że trzy nasze uczennice zajęły całe podium w II MIędzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Lapbook - mój sposób na lekturę" zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1. Asia Wójcicka z klasy 8e zdobyła I miejsce, Natalka Dąbrowska z tej samej klasy - II miejsce, a na trzecim znalazła się Maja Lubańska z klasy 4c. Gratulujemy serdecznie uczennicom i ich polonistkom - pani Agnieszce Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej.

     • Alians przeciw depresji

     • Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki zaprasza na spotkanie inaugurujące działania miasta i powiatu w ramach programu Alians Przeciw Depresji. Wykład dr. Piotra Toczyskiego „Depresja może dotknąć każdego, więc jak skutecznie wziąć udział w interwencji przeciw depresji” odbędzie się 19 czerwca o godz. 18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Zaplanowano szereg działań, którym przyświecają trzy myśli: depresja może dotknąć każdego, depresja jest prawdziwą chorobą, depresję można skutecznie leczyć.

      Potrzebujemy sojuszników naszych działań by skutecznie docierać do potrzebujących i przekazywać informację o dostępnej pomocy. Jesteśmy przekonani, że jednomyślność i solidarność naszej społeczności przyczyni się do realizacji naszego celu. Metodę aliansu sprowadził do Polski prelegent dr Piotr Toczyski. Wydarzenie organizowane jest w  ramach międzynarodowego przedsięwzięcia EAAD-Best.eu i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

     • Dzień otwarty w MIĘDZYCZASIE

     • Od kilku lat w piwnicach Miejskiego Domu Kultury działa Centrum Młodzieżowe Międzyczas. To miejsce spotkań młodych ludzi z Mińska Mazowieckiego i okolic. To młodzi tworzyli tę przestrzeń, malowali ściany, zawieszali lampy, ustawiali kanapy. To młodzi decydują, co chcą po południu w Międzyczasie robić. A dzieje się naprawdę wiele. Nie byłeś tam jeszcze? Międzyczas zaprasza na dzień otwarty 18 czerwca w godzinach 12:00-15:00. Link do wydarzenia:  https://fb.me/e/YSTRZPdr 

     • 4a na wykładzie uniwersyteckim

     • W dniu 7 czerwca klasa 4a byla na wykładzie w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Temat wykładu: Jak zbadać DNA sprzed tysięcy lat? Dzieci zwiedziły też Ogród Botaniczny w Powsinie.

     • Ósmoklasiści pozdrawiają znad morza!

     • Od 5 do 7 czerwca uczniowie z klas 8b i 8c byli na wycieczce nad Bałtykiem - zwiedzili Gdańsk ze szczególnym uwzględnieniem ważnych miejsc na terenie Głównego Miasta, odwiedzili dwa ważne muzea - Muzeum II Wojny Światowej oraz Eurpejskie Centrum Solidarności, popłynęli w rejs do Sopotu i spacerowali po molo. Na wycieczce był też czas na rekreację na plaży, podziwianie zachodów słońca, rozgrywki sportowe oraz wyzwania w parku linowym. Ostatni dzień to poznanie historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Sztutowie, a w drodze powrotnej zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia sprzed ponad 600 lat. Poza edukacyjnymi elementami wycieczki najważniejszy okazał się wspólnie spędzony czas, kolejna garść wspomnień, które młodzi ludzie zabiorą ze sobą na przyszłość i do których będą mogli wracać po latach. Dziękujemy za wspólną wyprawę i za organizację ostatniego wspólnego wyjazdu wychowawczyniom - paniom Agnieszce Nowak i Agnieszce Kożuchowskiej oraz opiekunowi - panu Marcinowi Sokołowskiemu.

     • Ławka w prezencie

     • Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej pan Leszek Celej przyjechał dziś do naszej szkoły z ciekawym prezentem. Otrzymaliśmy drewnianą ławkę - jedną z pięciu, które powstały w wyniku projektu rzeźbiarskiego organizowanego z okazji 600-lecia nadania praw miejskch Mińskowi Mazowieckiemu. W efekcie pleneru rzeźbiarskiego powstało pięć drewnianych ławek, które miały symbolizować największe zakłady przemysłowe wywodzące się z naszego miasta. Swoją ławkę miał zakład Drzewodar, fabryka Rudzkiego, FUD, ZNTK i zakład obuwniczy "Syrena". Ławki były przez rok eksponowane przy ulicy Warszawskiej na wysokości skweru Kilińskiego. Teraz po renowacji będą zdobiły mińskie szkoły.

      Ławka, która trafiła do nas, symbolizuje zakład obuwniczy "Syrena", który mieścił się niedaleko naszej szkoły przy ulicy Przemysłowej. Zakład słynął w całej Polsce z dobrej jakości produktów, panie zwłaszcza ceniły produkowane przez "Syrenę" kozaki (dlatego też właśnie te buty zdobią ławkę). Ławeczka stoi po prawej stronie przy wejściu do szkoły. Mamy nadzieję, że będzie służyła jako miejsce odpoczynku.

      Dziękujemy Muzeum Ziemi Mińskiej za prezent.  

     • Forum młodzieży on-line

     • 06.06.2023r. uczniowie i uczennice klas 8a i 8d brali udział w  Digital Youth Forum w formie zdalnej. Siedząc wygodnie w fotelach w szkolnej sali teatralnej, wysłuchali  wykładów: " rAl na Ziemi - co sztuczna inteligencja ma nam do zaoferowania?", "Ciało - na lato czy na lata?" oraz "Jak dzięki internetowi można uratować komuś życie?". 

      Młodzież  miała możliwość  obejrzeć  film "Dopamina" w premierowym pokazie. W filmie  oddaje się głos młodym ludziom, którzy mówią o tym, jakie potrzeby spełnia w ich przypadku korzystanie z nowych technologii, a także jakie zagrożenia w tym dostrzegają.

       Mamy nadzieję, że ósmoklasiści skorzystają z tego spotkania i wyciągną wnioski ważne w ich życiu.

     • Rodacy Bohaterom

     • Dziś (7 czerwca) wszyscy uczniowie z klas 4-8 obejrzeli z inicjatywy pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego film o działalności Stowarzyszenia Odra-Niemen, które pomaga Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Widzieliśmy w reportażu naszych rodaków mieszkających na terenie Litwy, często w dużo biedniejszych warunkach niż my, dla którzych szkoły na Mazowszu organizują zbiórki i fundują paczki świąteczne.Akcja "Paczki pamięci" jest realizowana od 2009 roku. Obecnie Rodacy Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, szeroka współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

      Obejrzelismy wspólnie film. Możemy również zapoznać się z informacjami zebranymi na wystawie plenerowej na dziedzińcu od strony parkingu. Zachęcvamy wszystkich uczniów, rodziców, pracownikó szkoły do włączenia się w zbiórkę na rzecz akcji "Rodacy Bohaterom". Można jeszcze przynosić do wychowawców pieniądze w poniedziałek i wtorek (12 i 13 czerwca). Zachęcamy do wsparcia akcji.

     • Natalia na konkursie diecezjalnym

     • We wtorek 6 czerwca uczniowie klas 6-8 spotkali się w Szkole Podstawowej w Malcanowie, gdzie odbył się finał konkursu diecezjalnego „Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć?” Naszą szkołę reprezentowała Natalia Michalik z klasy 6 b, która podczas etapu szkolnego zdobyla najwyższą liczbę punktów i zakwalifikowała się do drugiego etapu. Spotkanie rozpoczęlo się od serdecznego przywitania uczniów i ich opiekunów przez przedstawicieli Kurii Warszawsko-Praskiej, dyrekcję szkoły oraz przedstawicieli lokalnych władz. Następnie uczniowie przystapili do testu konkursowego. Podczas oczekiwania na wyniki konkursu wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i zwiedzanie miejsc związanych z bł. H. Chrzanowską. Potem przyszedł czas na spotkanie z Ks. Bp. Romualdem Kamińskim, wystepy uczniów szkoły w Malcanowie oraz na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród głównych dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu. Ten wyjatkowy czas zakończyło blogosławieństwo udzielone przez Ks. Bp. Romualda Kamińskiego. Gratulujemy udziału w konkursie Natalii i jej opiekunce - pani Marii Zagórskiej.

     • Ważny telefon

     • Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom informuje, że Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki Narkomania 800 199 990 został przekształcony w Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”- 800 199 990. Nowa nazwa odzwierciedla cel i misję telefonu, który ukierunkowany jest na udzielanie wsparcia, informacji oraz pomocy osobom zmagającym się z uzależnieniem (bez względu na rodzaj substancji,od której są uzależnione) oraz członkom ich rodzin.Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia to miejsce, gdzie osoby z problemami związanymi  z uzależnieniem i ich bliscy mogą otrzymać wsparcie, porozmawiać z wykwalifikowanymi konsultantami, uzyskać informacje na temat leczenia, terapii  i innych form pomocy. Telefon Zaufania jest bezpłatny, dostępny dla osób z całej Polski i działa codziennie w godzinach 16.00-21.00. Pomoc udzielana przez telefon jest anonimowa, bezpieczna i oparta na zasadzie zaufania.

       

     • SREBRNE MASKI

     • 05.06.2023r. w finale XXV Festiwalu Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych "Srebrna Maska" w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wzięły udział dwa koła teatralne z naszej szkoły - koło teatralne MiM z klas 2-3 pod opieką pani Marty Woźnicy oraz koło teatralne Bratki z klas 4-6 pod opieką pani Iwony Karwowskiej. 

      Pomimo iż nie przywieźliśmy ze sobą statuetki, uważamy sam udział w festiwalu za ogromne osiągnięcie i wspaniałe doświadczenie. Jury bardzo przychylnie wypowiadało się o naszych występach, przyjęliśmy też konstruktywną krytykę. Kiedy wręczano nam dyplomy, usłyszeliśmy słowa: "Gratulacje, jesteście świetni. Róbcie dalej to, co robicie i rozwijajcie się". I to właśnie zamierzamy robić - rozwijać się i brać udział w kolejnych festiwalach. 

     • Dzień Dziecka spędzony w Sopocie

     • Pojechać do Sopotu, spędzić cudowny czas na plaży, powygłupiać się z koleżankami i kolegami, pospacerować po molo, pójść na pizzę, lody, … Brzmi jak wakacyjny plan!  Otóż uczniowie klasy III b zrealizowali taki plan w jeden dzień! Wystarczyło wyruszyć w podróż o godzinie 4.48 – na szczęście nikt nie zaspał.

      Był to wspaniały, intensywny dzień pełen uśmiechu i radości. Mimo zmęczenia i późnej pory powrotu wszyscy byli bardzo zadowoleni.

      Wycieczka była zorganizowana dzięki kreatywnym rodziców i współpracy wychowawczyni, jako prezent niespodzianka z okazji Dnia Dziecka. Wspaniałym prezentem od PKP i  Intercity były darmowe bilety na przejazd pociągami! 

     • Odkrywamy talenty

     • 2 czerwca w klasie 1b został ogłoszony Dniem Talentów i Pasji. Dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności i zainteresowania, przygotowując informacje dotyczące swoich umiejętności. Były relacje fotograficzne, gra na instrumentach, pokazy sztuk walki lub tańca. Podążając za słowami Stanisława Staszica: "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu; dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje", uczniowie zgodnie przyznali, że nie wystarczy go tylko mieć, ale trzeba systematycznie go rozwijać i pielęgnować.

     • Wizyta pani okulistki w 1b

     • W czwartek 1 czerwca gościliśmy w klasie 1b mamę Łucji, która jest lekarzem okulistą. Pani Julita w rozmowie z dziećmi zwróciła uwagę na profilaktykę zdrowych oczu oraz pokazała narzędzia, którymi posługuje się w swoim gabinecie. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w prezentacji, udzielały prawidłowe odpowiedzi na zadawane przez panią doktor pytania i zdobywały w ten sposób liczne nagrody. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali szklane protezy oraz model ludzkiego oka. Pani Julita uczuliła dzieci na czas oglądania telewizji oraz korzystania z komputerów i tabletów, jednocześnie zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

     • Dzień Dziecka na sportowo!

     • 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka - w tym roku na sportowo! Najmłodsi uczniowie wzięli udział w olimpiadzie sportowej, dzieci próbowały swoich sił w wielu zabawnych konkurencjach. Uczniowie starsi z klas 4-8 uczestniczyli w międzyszkolnych rozgrywkach: klasy IV-VI grały w dwa ognie, natomiast ósmoklasiści mierzyli się w dwóch konkurencjach - dziewczyny w siatkówce, a chłopaki w piłce nożnej. Na koniec rozegrane zostały mecze między dorosłymi a uczniami - dziewczyny zagrały w siatkówkę z nauczycielkami, a chłopaki - z mężczyznami pracującymi w szkole na czele z panem dyrektorem. Niezwykłą atrakcją była także loteria fantowa zorganizowana dla dzieci z zerówek i z klas I-III, w której główną nagrodę, czyli hulajnogę wylosowała Dominika Kopcińska z klasy 2a. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym Dzień Dziecka w naszej szkole był tak wyjątkowy! Za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowych podziękowania kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego, za konkurencje olimpijskie dla dzieci z 0-3 dziękujemy paniom z edukacji wczesnoszkolnej i ekipie szkolnych wolontariuszy. Słowa uznania za przygotowanie loterii fantowej płyną do pań Oli Kołak i Kasi Słowik-Siwickiej, Kasi Rosłoń i Iwonie Gąseckiej. Za wodę dla ochłody dziękujemy sponsorowi - firmie PWiK Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Szczególne podziękowania należą się także szkolnej Radzie Rodziców, która ufundowała zdrowe i pyszne upominki dla wszystkich uczniów, którzy otrzymali musy owocowo-warzywne. Rada Rodziców wsparła też finansowo loterię dla młodszych uczniów i zasponsorowała nagrodę główną - hulajnogę. Największą niespodzianką dzisiejszych obchodów były specjalne zdrowe nagrody - łubianki truskawek - dla zwycięzców w konkurencjach sportowych. Truskawki uczniom podarowała pani Ewelina Toczyska - mama Malwiny z klasy 2a. Serdecznie dziękujemy! Wszystkim dzieciom - i tym starszym, i młodszym - życzymy, by były szczęśliwe i miały wielu dobrych dorosłych wokół siebie!

     • Webinar z panią wicedyrektor Izabelą Saganowską

     • W środę pani wicedyrektor Izabela Saganowska była jedną z prelegentek podczas webinaru z cyklu „Odporna szkoła” w ramach sieci dyrektorskiej Centrum Edukacji Obywatelskiej. Spotkanie dotyczyło kompetencji przyszłości - jak pomóc uczniom zdobywać je w szkole. Podczas webinarium przedstawione zostały praktyczne sposoby skutecznego uczenia kompetencji proinnowacyjnych w szkole. Pani Saganowska mówiła o sprawdzonych w naszej szkole sposobach pracy nad kompetencjami, o swoich doświadczeniach z projektu "Szkoła dla Innowatora" oraz o szansach i zagrożeniach związanych ze zmianami w szkole, które wiążą się z kształtowaniem u uczniów kompetencji przyszłości. Cieszymy się, że wiedza i doświadczenie pani wicedyrektor Saganowskiej mogą wspomóc rozwój innych szkół. Gratulujemy profesjonalnego występu!

     • Światowy dzień bez tytoniu

     • Co roku 31 maja obchodzony jest Dzień bez tytoniu. Jego celem jest informowanie opinii publicznej o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych oraz o tym, co ludzie na całym świecie mogą zrobić, aby domagać się prawa do zdrowia i życia swojego oraz przyszłych pokoleń. Tegoroczne hasło "Uprawiaj żywność, nie tytoń" zachęca rządy do zaprzestania dopłat do upraw tytoniu i wykorzystania zgromadzonych w ten sposób oszczędności do wspierania rolników w przejściu na bardziej zrównoważone uprawy, które poprawiają bezpieczeństwo żywieniowe ludności.

     • Warsztaty z kolażu

     • Uczniowie z klasy 8b uczestniczyli w warsztatach artystycznych "Kolaż jako ilustracja do książki". Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej poprowadziła pani Lidia Nowak-Chomicz, która wprowadziła uczniów w tajniki formy kolażu, wyjaśniła ósmoklasistom, jak się je tworzy i wspomniała o artystach, którzy wykonywali dzieła w tej formie. Młodzież dowiedziała się, że niektóre dzieła Picassa i znane uczniom wyklejanki poetki W. Szymborskiej to także kolaże. Pani Lidia Nowak-Chomicz mówiła też uczniom o współczesnych artystach J. Dziaczkowskim i J. Rusinek słynących z tworzenia kolaży. Podczas warsztatów uczniowie z 8b wykonali kolaże do wiersza Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka" - powstały kreatywne dzieła i było przy tym mnóstwo zabawy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych