• Rodacy BOHATEROM

     • 3 listopada pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki wraz z delegacją nauczycieli ze szkoły: panią Katarzyną Słowik-Siwicką oraz panią Małgorzatą Kożuchowską uczestniczyli w Mazowieckiej  Gali "Rodacy Bohaterom" organizowanej przez stowarzyszenie "Odra-Niemen". 

      Przedsięwzięcie polega na wsparciu weteranów walk o niepodległość oraz polskich rodzin mieszkających na Kresach Wschodnich. Sytuacja materialna wielu polskich rodzin na Kresach jest bardzo zła, dlatego warto naszym Rodakom stale pomagać. Obecnie „Rodacy Bohaterom” to obok zbiórki darów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem Kombatantów w Polsce i poza jej granicami. To także wsparcie dla ofiar rosyjskiej napaści od lutego 2022 r. na Ukrainę.

      Podczas Gali pan Dyrektor Wyszogrodzki oraz społeczność  Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymała podziękowanie za współpracę oraz zaangażowanie we wspólnie podejmowane działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Jako szkoła jesteśmy dumni, że mogliśmy włączyć się w akcję oraz zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu, jakim była Mazowiecka Gala "Rodacy Bohaterom". 

     • Biblioteka to... przygoda!

     • Uczniowie klasy 8e odwiedzili 8 listopada Miejską Bibliotekę Publiczną. Spotkanie poprowadziła dla nas pani Magdalena Mól, której bardzo dziękujemy za ciepłe i serdeczne przyjęcie. Uczniowie poznali zakamarki miejskiej biblioteki, odkryli tajemnicę, skąd wziął się ogromny kamień tuż przy wejściu do budynku, buszowali w magazynie, dowiedzieli się, co to są cymelia, odwiedzili czytelnię, oddział dziecięcy i gralnię. Poznali też nowoczesne oblicze biblioteki, czyli biblioteczną aplikację czy książkomat. Dowiedzieli się, jak założyć kartę biblioteczną, a także jak uzyskać dostęp do audiobooków lub e-booków. Wśród odpowiedzi, z czym uczniom kojarzy się biblioteka, padło słowo - "przygoda". Życzymy zatem naszym uczniom wielu przygód w bibliotece!  

     • Rozśpiewane przerwy patriotyczne

     • Pani Agnieszka Nowak i pani Magdalena Jakubowska uczą patriotyzmu... śpiewająco. Uczniowie klas 4-8 w naszej szkole przez cały ten tydzień - od 7 do 10 listopada na długich przerwach zbierają się na górnym korytarzu, by śpiewać piosenki patriotyczne. Są profesjonalnie przygotowane śpiewniki, nagłośnienie, mikrofony, pani Nowak gra na gitarze, pani Jakubowska dyryguje śpiewem. Szyby w oknach drżą, kiedy z wielu młodych gardeł wyrywają sie żołnierskie piosenki takie jak "Pierwsza Kadrowa", "Piechota", "Legiony" czy "Ułani". 

    • #przerwanaczytanie
     • #przerwanaczytanie

     • Dnia 27 października przystąpiliśmy do  III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Udział w biciu rekordu brała cała społeczność szkolna, na wszystkich przerwach międzylekcyjnych. Czytały 564 osoby: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i inni pracownicy szkoły. Czytaliśmy w salach lekcyjnych, na korytarzach, w stołówce, bibliotece, świetlicy, a nawet na placu zabaw. Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję, że za rok czytających będzie jeszcze więcej! Tegoroczną akcję #przerwanaczytanie koordynowały panie bibliotekarki- pani Katarzyna Duczek i pani Anna Borkowska.

      Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

     • Kartka serdeczności na miły dzień

     • Mimo że szaruga za oknem, członkowie SU obmyślili plan, jak urozmaicić długie, jesienne dni w szkole. Wpadli na pomysł, aby wymienić się pozdrowieniami! Zebrali mnóstwo różnorodnych listów i liścików, pisanych tradycyjnie na kartkach w formie listu. W poniedziałek (7.11) członkowie SU wcielili się w rolę "szkolnych listonoszy" i doręczali adresatom serdeczne przesyłki. W zabawie oprócz uczniów uczestniczyli również nauczyciele. I ktoś teraz powie, że nie lubi poniedziałków? 

     • Sposób na lekturę

     • Ile frajdy może sprawić czytanie książek? Przekonali się o tym uczniowie klasy 1b, którzy zapoznali się z lekturą pt. "Cukierku, ty łobuzie". Przygodę z bohaterem rozpoczęli od zilustrowania przygód sprytnego kota, które następnie przedstawiali na forum klasy. Wspólnie ułożyli "poplątany" plan wydarzeń, a następnie wykonali, krok po kroku, rysunek tytułowego kota za pomocą specjalnej instrukcji. Z filmu edukacyjnego dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia tych zwierząt. Odkryli, ile to "1/3 ceny" oraz stworzyli autorskie gry planszowe z przeróżnymi zasadami, których bohaterem był oczywiście Cukierek. Podsumowaniem omawiania lektury było spotkanie z uroczymi kotami, które pojawiły się w naszej klasie dzięki jednemu z uczniów, który jest ich wielkim miłośnikiem. Dzieci oprócz zabawy, dowiedziały się, jak należy opiekować się tymi pięknymi zwierzętami. Lektury są fajne!

     • Ortografia - na różne sposoby w 4c

     • Poznawanie zasad pisowni z różnymi trudnościami jest wyzwaniem - trzeba wielu ćwiczeń, żeby opanować poprawną pisownię. Uczniowie z klasy 4c poznawali ostatnio zasady pisowni z "rz" i "ż". Na lekcjach była i teoria, i ćwiczenia praktyczne, ale czwartoklasiści mieli również okazję wykonania innych ćwiczeń, by zapamiętać jak najwięcej wyrazów z tymi trudnościami. Uczniowie mieli wykorzystać dary jesieni i zrobić z nich taką istotę (zwierzę lub ptaka), która w nazwie ma "rz" lub "ż". Wiele pozytywnych emocji wzbudziło też dyktando biegane, czyli nauka ortografii w ruchu. Trzeba było przeczytać tekst, zapamiętać jego fragment, następnie pobiec do koleżanki lub kolegi i przedyktować treść. Najważniejsze było zapamiętanie pisowni wyrazów i uniknięcie błędów. Ortografia nie musi być nudna. 

     • Uczciliśmy pamięć żołnierzy

     • Początek listopada jest czasem zadumy i refleksji, dlatego uczniowie klas 1b, 1d i 2a postanowili uczcić pamięć żołnierzy. Wraz z wychowawczyniami udali się na miński cmentarz, aby zapalić znicze na grobach żołnierzy walczących o wolność naszego kraju. Była to dla uczniów ciekawa lekcja historii i szacunku do tradycji. 

     • Tydzień spotkań z muzą Klio

     • W przyszłym tygodniu w naszej szkole rządzi HISTORIA. Pani Agnieszka Nowak (nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie) zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w wielu działaniach twórczych związanych z tą ciekawą dziedziną wiedzy. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami zamieszczonymi na plakacie i włączenia się w wybrane dla siebie konkursy czy projekty.

      Przypominamy, że 10 listopada przychodzimy do szkoły w stroju galowym dla uczczenia 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Bądź widoczny na drodze

     • W dniu dzisiejszym (3.11) odwiedzili naszą szkołę wyjątkowi goście, a byli to Starosta Miński pan Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta pan Witold Kikolski, Komendant Powiatowej Policji w Mińsku Mazowiecki pan Sławomir Rogowski oraz Naczelnik WZKiSO pan Tomasz Górny. Wizyta miała na celu promować ideę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnieć najmłodszym uczniom o obowiązku noszenia odblasków. Dzięki nim zwiększa się ich bezpieczeństwo na drodze, gdyż stają się bardziej widoczni dla pozostałych użytkowników dróg, zwłaszcza kierowców. Na zakończenie spotkania nasi uczniowie zostali wyposażeni w kolorowe odblaski, które wręczali przybyli na spotkanie goście. Pamiętajcie, noście odblaski, bądźcie widoczni!

     • Dzień Spódnicy i Krawata

     • W ostatni październikowy piątek (28.10) uczennice z klasy 8d  zorganizowały  Dzień Spódnicy i Krawata. Uczniowie  i  uczennice, którzy  tego  dnia  pamiętali  o  tych  elementach  stroju,  nie  musieli  obawiać  się  "wyrwania" do odpowiedzi,  a  dodatkowo  zostali  poczęstowani  cukierkami. Tego  dnia  prezentowaliśmy  się  bardzo  elegancko. Pomysł koordynowała wychowawczyni kl. 8d - pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka.

     • Wolontariusze EBU w 1d

     • We wtorek 25.10 w ramach współpracy z Fundacją EBU, klasę 1d odwiedziły mieszkanki Francji. Dzieci miały możliwość poznania zagranicznych kultur, nauczenia się zwrotów w obcych językach, a także śpiewania i tańczenia do angielskich piosenek.

     • 2B z wizytą u faraona Tutenchamona

     • Klasa 2B zafascynowała się starożytnym światem egipskich faraonów. Na początku października odbyła się lekcja o odkryciu grobowca faraona Tutenchamona. Dzieciom bardzo spodobał się świat starożytnego Egiptu. Dlatego postanowiliśmy wyruszyć na wystawę "Tutenchamona" do Warszawy. Z ogromnym zaciekawieniem odkrywaliśmy kolejne komnaty ze skarbami grobowca faraona. Uczniom najbardziej spodobała się maska pośmiertna i rydwan. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych