• Przed nami... "MODA NA POLSKI"

     • W lutym w naszej szkole króluje język polski. Obchody Dnia Języka Ojczystego będą trwały aż tydzień - między 19 a 23 lutego, ale już dziś nauczyciele poloniści zachęcają uczniów kl. 4-7 do udziału w dwóch szkolnych konkursach:
      1) Język polski... na talerzu - konkurs na przygotowanie dania dla wybranego bohatera lekturowego i uzasadnienie tego wyboru;
      2) Lekturowe miejsce akcji... z odzysku! - konkurs na zaprojektowanie i wykonanie lekturowego miejsca akcji z użyciem materiałów recyklingowych.
      Szczegóły znajdują się na plakatach. Na prace konkursowe czekamy do 19 lutego. Zachęcamy do wspólnej polonistycznej zabawy!

     • Zamieszanie w krainie bajek... dla babć i dziadków

     • 31 stycznia uczniowie klasy 2c mieli przyjemność wystąpić przed szczególną widownią. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali przedstawienie teatralne pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Na scenie pojawili się Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kot w Butach, złe wróżki, czarownica, wilk, krasnoludki, król Baj oraz narratorzy, którzy wprowadzili wszystkich w swój bajkowy świat. Dzieci fantastycznie odegrały swoje role. Po skończonym spektaklu dzielni aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a nie jednemu widzowi ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Ale to nie były wszystkie niespodzianki przygotowane dla wyjątkowych gości. Dalsza część uroczystości odbyła się w stołówce szkolnej, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek, jak również gorącą herbatę i kawę. Przy okazji chcieliśmy jeszcze raz podziękować rodzicom za przygotowanie dekoracji, strojów dla dzieci oraz całej gastronomii:) Bez Was nie byłoby tak pięknie... DZIĘKUJEMY!

     • Styczniowe - "Na marginesie"

     • Mimo że styczeń jest długim miesiącem, redakcja gazetki miała mało czasu na przygotowanie styczniowego numeru, ale udało się... W tym numerze przeczytacie o karnawale, wprowadzeniu zakazu sprzedaży nieletnim napojów energetycznych. Miłośnicy sportu także znajdą coś dla siebie. Na czytelników czekają zimowe opowiadania oraz przepis na faworki. Mamy również trzy debiuty. Po raz pierwszy w gazetce zostały opublikowane teksty: Krzysztofa Rudnickiego z kl. 5d, Gabrysi Czapskiej i Zuzi Zielińskiej z kl. 6a. Życzymy przyjemnej lektury.

      Link do gazetki: Na_marginesie-_styczen_2024.pdf

     • Podsumowaliśmy I semestr!

     • Zakończenie I półrocza było jeszcze przed feriami, ale dziś wszyscy mieli okazję podsumować to, co wydarzyło się przez kilka pierwszych miesięcy tego roku szkolnego. Podczas spotkań z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim uczniowie poszczególnych klas byli doceniani za swoje osiągnięcia edukacyjne i sportowe, za osiągnięte postępy, za pracę dodatkowową w ramach wolontariatu czy gazetki szkolnej oraz za zaangażowanie w działania na rzecz klasy, szkoły, a nawet miasta. Pan dyrektor wyczytywał wyróżnionych uczniów, a koledzy i koleżanki nagradzali ich gromkimi brawami! Z przyjemnością podkreśliliśmy też, jak duża grupa naszych uczniów z kl. 4-7 zapracowała na średnią "paskową" - 4,75 i powyżej! Liczymy na to, że podczas kolejnego apelu podsumowującego grupa wyróżnionych uczniów będzie jeszcze większa! 

     • Zagraliśmy z ORKIESTRĄ!

     • Ostatnia niedziela ferii grupie uczniów i nauczycieli upłynęła pod znakiem czerwonych serduszek. Zorganizowaliśmy się po raz kolejny i z dużą mocą wyruszyliśmy na ulice naszego miasta, by zbierać pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze pod opieką chętnych nauczycieli przemierzyli miasto wzdłuż i wszerz - efektem jest kwota, z której jesteśmy bardzo dumni. Podczas 32. finału zebraliśmy łącznie 10.765,34zł! Cieszymy się, że społeczność naszej szkoły zechciała wesprzeć tę zbiórkę, która zostanie w tym roku przeznaczona na leczenie płuc po pandemii - u dzieci i dorosłych. Dziękujemy każdej osobie, która wrzuciła do naszych puszek jakąś kwotę, jesteśmy też wdzięczni dyrekcji za życzliwie wspieranie uczniowskich działań wolontariackich! Za rok także zagramy! Siema!

     • WOŚP - pomagaj(my)!

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Nauczyciele i Pracownicy!

      W najbliższą niedzielę (28 stycznia) grupa uczniów z naszej szkoły będzie wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie będą pod opieką nauczycieli spacerować z puszkami po ulicach naszego miasta i zbierać pieniądze przeznaczone na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału to: "Płuca po pandemii! Gramy dla dzieci i dorosłych!". Jeśli będą Państwo mieli ochotę wesprzeć tę akcję, to zapraszam w niedzielę na spacer na ul. Budowlaną 2 – do szkoły. Od godz. 12.00 do 16.00 nasi uczniowie będą mieć dyżur wzdłuż ogrodzenia szkoły i w ciągu tych godzin będą czekać na uczniów, Rodziców, Nauczycieli, którzy w tym roku zechcą wrzucić pieniądze do puszek WOŚP-u. Zachęcam do wspierania 32. Finału! Doceniam coroczną inicjatywę moich uczniów i cieszę się ze wsparcia udzielonego im przez nauczycieli. Liczę na to, że społeczność naszej szkoły przyłączy się do akcji, w której tak licznie (i to nie po raz pierwszy) udział biorą nasi uczniowie wspierani przez nauczycieli i swoich Rodziców. W poprzednich latach uczniowie spisali się doskonale - w tym roku również ich zapał jest ogromny! Oni mają moc i chcą zrobić coś dobrego dla innych! My możemy im pomóc, wrzucając pieniądze do puszek.

      Zapraszam w niedzielę na spacer na ul. Budowlaną 2! Proszę nie zapomnieć o zabraniu gotówki! 

      Grzegorz Wyszogrodzki - dyrektor szkoły

     • Życzymy dobrych - bezpiecznych ferii!

     • Drodzy uczniowie i nauczyciele - życzymy Wam dobrego, bezpiecznego czasu odpoczynku! Naładujcie baterie, wyśpijcie się, idźcie na spacer, spotkajcie się ze znajomymi! Do zobaczenia 29 stycznia! Załączamy Wam "ściągawkę" z zasadami bezpieczeństwa...

     • Szkoła z pasją do matematyki

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoły z pasją do matematyki". Od kilku miesięcy w naszej szkole wykorzystywane są Karty Grabowskiego jako innowacyjna metoda nauczania matematyki. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele wspomagający ukończyli w listopadzie  certyfikowane szkolenie z praktycznego zastosowania Kart Grabowskiego na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. Nasi uczniowie korzystają z gier rozwijających logiczne myślenie, umiejętności dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia. Nauka matematyki kojarzy się z zabawą, z wyzwaniami, z radosną rywalizacją. 

     • Relacje z "białej szkoły"

     • Uczestnicy zimowego wyjazdu na "białą szkołę" po powrocie z wycieczki udostępnili nam relację filmową i fotograficzną. Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć. Dziękujemy organizatorom i opiekunom (pani Kamili Zagórskiej, panu Markowi Kudelskiemu, panu Tomaszowi Rucie i panu Marcinowi Sokołowskiemu) za moc emocji!

      Link do filmiku:  https://drive.google.com/file/d/1sHCel1WUpOkBl3gV7pwYI1dVhDDwT-ne/view?usp=sharing

     • Powtórka słówek z robotem

     • Na jednej z ostatnich przed zimową przerwą lekcji języka angielskiego przygotowanej przez pana Marcina Maciejewskiego oraz panią Paulinę Goebel uczniowie klasy 4a powtarzali angielskie słownictwo za pomocą photonów - sprytnych robotów pozyskanych przez szkołę w ramach realizowanego projektu „Laboratoria Przyszłości”. Powtarzany przez uczniów materiał obejmował nazwy części ciała. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie robotów za pomocą tabletów, tak aby naśladowały angielskie słówka określające części ciała. Następnie odbyły się wyścigi robotów, podczas których każdy robot musiał jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę, wymawiając przy tym jak największą ilość angielskich słówek. Lekcja z udziałem robotów okazała się wspaniałą zabawą i przede wszystkim doskonałym sposobem na zapamiętanie nowego materiału.

     • Wystawa z MZM

     • Na naszym szkolnym korytarzu pojawiła się udostępniona przez Muzuem Ziemi Mińskiej wystawa tematyczna  "Węgry - pamiętnik czasu wojny". Uczniowie klas 7 mogli szczegółowo zapoznać się z okolicznościami przedstawionych wydarzeń na jednej z lekcji historii. Losy polskich uchodźców, którzy po wybuchu II wojny światowej znaleźli schronienie na Węgrzech, żywo ich zainteresowały. Po analizie zamieszczonych informacji młodzież obejrzała fabularyzowany dokument pt. "Życie na krawędzi. Henryk Sławik - József Antall Senior" traktujący o wojennym uchodźstwie polskim na Węgrzech, o ówczesnych bohaterach i polsko-węgierskiej przyjaźni. Dzięki uprzejmości dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej nasi uczniowie uczestniczyli w pięknej lekcji człowieczeństwa i zrozumienia między narodami.

     • Uczniu - chcesz zostać radnym?

     • Jeśli masz skończone 13 lat, do 19 stycznia (piątek) do godz. 15.00 możesz zgłosić się i kandydować w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie niezbędne dokumenty należy składać do Miejskiej Komisji Wyborczej w pokoju nr 3 w Urzędzie Miasta w Mińsku Mazowieckim. Najpóźniej 30 stycznia 2024r. zostanie ogłoszona lista kandydatów i już od tego dnia będziesz mógł/-a prowadzić kampanię wyborczą, aby 20 lutego 2024r. podczas głosowania w okręgach wyborczych wybrano właśnie Ciebie na Radnego Młodzieżowej Rady Miasta. Wyniki podamy do 23 lutego 2024r. Szczegółowe informacje w sprawie wyborów dostępne są pod linkiem:

      https://bip.minsk-maz.pl/index.php?type=4&name=bt156&func=selectsite&value%5B0%5D=mnu75&value%5B1%5D=3

      – do 19 stycznia do godz. 15.00 zgłoś swoją kandydaturę do Miejskiej Komisji Wyborczej
      – do 30 stycznia ogłosimy listę Kandydów do MRM
      – 30.01-19.02 prowadzenie kampanii wyborczej
      – 20 lutego 2024 r. głosowanie
      – do 23 lutego 2024 r. ogłoszenie wyników

     • Artystyczne podsumowanie I semestru

     • Na górnym korytarzu można podziwiać prace plastyczne uczniów z klas 4-7. Prace powstawały na lekcjach plastyki w pierwszym półroczu tego roku szkolnego. Młodzi artyści próbowali swoich sił, stosując różne techniki plastyczne. Wszelkie działania służyły wyzwalaniu kreatywności twórczej uczniów i docenianiu podejmowanych przez nich działań. Najważniejsze są chęci i wysiłek włożony w każdą pracę. Gratulujemy naszym szkolnym artystom i nauczycielce plastyki - pani Katarzynie Milewskiej. 

     • Pozdrowienia z "białej szkoły"!

     • Grupa uczestników Białej Szkoły wraz z opiekunami serdecznie pozdrawia wszystkich, którzy zostali w szkole! Pogoda bajkowa, chociaż mroźna. Warunki - wymarzone! Dzieciaczki - SUPER! Zjeżdżają na nartach i na snowboardzie. W programie była kolacja w szałasie z muzyką góralską - mamy to zaliczone. Zmęczone nogi w basenie ośrodkowym - są wymoczone! Szał zakupowy na Krupówkach - także za nami! Na wszystkich czeka jeszcze wizyta w Termach Chochołowskich, a na koniec - dyskoteka! Wracają w czwartek...

     • "Akademia Pana Kleksa" - byliśmy, widzieliśmy!

     • Uczniowie klas 4 i 5 we wtorek 9 stycznia obejrzeli w Kinie Muza nową adaptację lektury "Akademia Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem w roli głównej. Jest to uwspółcześniona wersja tekstu napisanego przez Jana Brzechwę. Dużej grupie uczniów podobały się zmiany wprowadzone przez reżysera. 

     • Współczesny Miko Kopernikowski

     • Mikołaja Kopernika raczej przedstawiać nikomu nie trzeba. Każdy z nas wie, że jest to ten, który wstrzymał Słońce i poruszył Ziemię. Czy ktoś jednak zastanawiał się, jak wyglądałby Mikołaj Kopernik, jeśli żyłby w naszych czasach? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć uczniowie z klasy 2b. W trakcie zajęć informatyki korzystając z zasobów internetu wyszukiwali informacje dotyczące sławnego astronoma, niejedne fakty ich zadziwiły. Następnie uczniowie mając do dyspozycji twarz Kopernika mieli za zadanie przedstawić jego postać oraz zawód, który mógłby wykonywać w naszych czasach. Pomysły były różne: zdaniem dzieci byłby maszynistą, kosmonautą, cyrkowcem i piłkarzem, a przy tym królem strzelców, a do jego pasji należałyby podróże i koszykówka. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu edukacyjnego "Polak ma essę!"

     • "BohaterON" w naszej szkole

     • Z końcem 2023 roku klasy 5 i 7 podczas lekcji historii miały okazję uczestniczyć w VIII edycji ogólnopolskiej kampanii "BohaterON – włącz historię!". To akcja, która ma na celu pielęgnowanie pamięci narodowej oraz przekazywanie wiedzy historycznej o Powstaniu Warszawskim. Piątoklasiści poznali historię małej Janki i jej rodziny - mieszkanki Warszawy, której przyszło żyć w trudnych czasach wojny. Starsi uczniowie zapoznali się z filmem "Co za historia" opowiadającym o losach warszawskich powstańców. Zarówno piąte, jak i siódme klasy były poruszone tym, co zobaczyły i usłyszały w przedstawionych materiałach. W ramach akcji nasza szkoła otrzymała dyplom oraz grę karcianą "Cenzura", którą z pewnością wykorzystamy na lekcjach historii.

     • Galeria Artystyczna - klasy 0-3

     • W naszej szkole podczas I semestru powstawały kreatywne prace plastyczne, które w ramach podsumowania półrocza wyeksponowaliśmy w szkolnej "galerii artystycznej". Prace, które pojawiły się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na korytarzu szkolnym oraz w świetlicy, zostały wykonane za pomocą różnorodnych środków plastycznych: rysowania, wycinania, wyklejania, lepienia, wydzierania czy malowania farbami. Ekspresja twórcza to ważny element kształtowania wrażliwości naszych uczniów. Zajęcia plastyczne pobudzają dzieci do działalności twórczej, która pozytywnie wpływa na ich rozwój. Poprzez takie zajęcia dzieci rozwijają wyobraźnię, wrażliwość estetyczną oraz uczą się zasad utrzymania ładu i porządku podczas pracy. Stymulują również wrażliwość wzrokową oraz dotykową. Kształtują zdolność koncentracji uwagi oraz skupienia na wykonywanej pracy.  Ponadto są  doskonałą formą wyrażania uczuć i swojej wizji postrzegania świata. Gorąco zachęcamy do podejmowania rozmaitych form artystycznych oraz do podziwiania i inspirowania się dziełami naszych szkolnych artystów.

      Link do prezentacji z pracami naszych uczniów: 

      416178857_7120436374687700_6701073866262657290_n.mp4

     • Światowy Dzień Braille’a

     • 4 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Braille’a. Opracowany przez niego alfabet pomaga osobom niewidomym odczytać świat. Tego dnia uczniowie klas pierwszych rozmawiali o tym, że wszyscy różnimy się od siebie i mamy do tego prawo. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, kim był Braille i co oznaczają wypukłe kropki? Zastanawiali się, jakie trudności spotykają osoby niewidzące lub niedowidzące w życiu codziennym. Uczniowie spróbowali „napisać” swoje imię alfabetem Braille’a, by potem je odczytać palcami bez patrzenia. Z zasłoniętymi oczami losowali po jednym przedmiocie codziennego użytku, który musieli rozpoznać po dotyku. Prawdziwym wyzwaniem był spacer po szkolnym korytarzu - jedna z osób w parze miała zasłonięte oczy, druga zaś ją asekurowała. Dzięki tym doświadczeniom uczniowie zrozumieli, że inność może nas wzbogacić i nie musi powodować strachu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych