• Prosimy o odbieranie rzeczy z szatni

     • Do końca lipca można odebrać z szatni pozostawione w szkole rzeczy. Nazbierało się ich cztery spore worki. Są porzucone bluzy, buty, bidony, worki i inne cenne przedmioty. Zachęcamy właścicieli do wizyty w szkolnej szatni. Nieodebrane rzeczy zostaną w sierpniu przekazane do domu dziecka.

     • Wakacje - czas zacząć!

     • Drodzy uczniowie! Życzymy Wam dobrych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Drodzy Nauczyciele! Odpocznijcie podczas w pełni zasłużonego urlopu! Niech dla wszystkich będzie to wspaniały czas! Do zobaczenia!

     • Zakończenie roku szkolnego klas 1-3

     • 21 czerwca odbyła się uroczysta gala zakończenia roku szkolnego klas 1-3, podczas której Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice mieli okazję obejrzeć przygotowaną przez klasy 2a i 2b część artystyczną. Uczniowie wcielili się w rolę gwiazd estrady, wykonując brawurowo utwór zespołu Małe Tgd "Dzień Dziecka", prezentując sportowców oraz słynnych malarzy. Nie mogło zabraknąć także "dobrych kolegów" z klasy czy uczniów "prymusów". Duży aplauz wzbudził pokaz tańca, w którym można było zobaczyć kilkanaście jego odmian - począwszy od rytmów afrykańskich, po hip hop, balet czy dobrze znaną wszystkim "Makarenę". Na koniec uczniowie zaśpiewali piosenkę "Wakacje" kabaretu Otto, która wprawiła wszystkich w wakacyjny, letni nastrój. Dodatkowo uczniowie klas trzecich, którzy zakończyli I etap edukacyjny wraz ze swoimi wychowawczyniami pożegnali się, wykonując utwór "Ostatni dzwonek". Życzymy wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji!

     • Wakacyjny blues klas 4-7

     • Uczniowie klas 4-7 uroczyście zakończyli rok szkolny 2023/2024. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się w hali sportowej, by wspólnie cieszyć się sukcesami i życzyć sobie bezpiecznych i radosnych wakacji. Najpierw ciepłe słowa skierował do wszystkich pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który życzył uczniom, by czas wakacji był dla nich także czasem rozwoju. Potem wychowawcy klas wręczali wraz z panem dyrektorem świdectwa z wyróżnieniem, dyplomy, listy gratulacyjne i nagrody, a także dziękowali za współpracę rodzicom. Po części oficjalnej przyszedł czas na występ, który przygotowali uczniowie kl. 5d i 6a pod kierunkiem nauczycieli: pani Magdaleny Jakubowskiej, pani Agnieszki Rycharskiej i pani Joanny Sterny. Wszystkim się bardzo podobał "Wakacyjny blues", czyli  piosenka napisana i skomponowana przez uczniów, a także pomysł włączenia w aktorskie występy nauczycieli. Obejrzeliśmy galerię szkolnych (anan)asów i było bardzo wesoło. Po spotkaniach z wychowawcami w klasach uczniowie powędrowali, by cieszyć się zasłużonymi i upragnionymi WAKACJAMI!

      Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla uczniów.

     • Bo współpraca się opłaca

     • Uczniowie klasy 4c podsumowali zajęcia języka polskiego, wykorzystując koło współpracy. Ich zadaniem było wspólne przeniesienie i ustawienie wieży z drewnianych klocków. Musieli wykazać się współpracą, synergią, czyli działaniem nastawionym na osiągnięcie wspólnego celu, skuteczną komunikacją, umiejętnością proponowania, przyjmowania i modyfikowania pomysłów, a także pokonywania niepowodzeń. Na koniec wszyscy mogli świętować sukces, bo umieć cieszyć się ze swoich osiągnięć - to też ważna umiejętność. Wszystkie te kompetencje przydadzą się nie tylko na polskim.

     • Apel podsumowujący sukcesy w klasach młodszych

     • 20 czerwca uczniowie klas młodszych spotkali się z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim i panią wicedyrektor Agnieszką Kożuchowską, aby przyjąć gratulacje za dotychczasowe pozytywne aktywności. Doceniono uczniów, którzy są zaangażowani w działalność na rzecz klasy i szkoły, osiągają sportowe sukcesy, wyróżniają się w nauce i tych, których zachowanie warto naśladować. Gratulujemy.

     • Czerwcowy numer "Na marginesie"

     • To już ostatnie godziny spędzone w szkole. W ostatnim numerze tego roku przeczytacie, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, jakie zmiany czekają nas w pisowni języka polskiego. Jakub Olejnik z kl. 6a zabierze Was w kosmos. Rozmawialiśmy z pracownikami szkoły, nauczycielami i uczniami. Niektórzy z Was podzielili się swoimi planami na wakacje. Życzymy wszystkim pogodnych wakacji, jak najlepszych wrażeń, chwil wartych wspominania i udanego, w pełni zasłużonego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

      link do gazetki: Na_marginesie_-_czerwiec__2024_(2).pdf

     • Gra terenowa

     • 19 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie na orientację w parku miejskim: "Zorientuj się, licz i dobrze pisz", podczas której zmagali się z umiejętnością pracy z mapą w terenie oraz rozwiązywali zadania polonistyczne i matematyczne. W wyniku rywalizacji na podium stanęli przedstawiciele klas: I miejsce - kl. 5D, II miejsce - kl. 5 A, III miejsce - kl. 7 B. Warto zaznaczyć, że na wyróżnienie zasługuje młodzież z kl. 6A i 6B, która weszła w rolę przewodników po kolejnych punktach kontrolnych.

     • Apel podsumowujący sukcesy w klasach starszych

     • 19 czerwca młodzież klas 4-7 spotkała się z panem dyrektorem na ostatnim w tym roku szkolnym apelu podsumowującym. Wyróżniono uczniów, którzy uzyskali wysokie średnie ocen i wzorowe lub bardzo dobre noty z zachowania. Doceniono sukcesy sportowe i zaangażowanie w liczne aktywności na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego. Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy.

     • Gofry w 3d

     • 18 czerwca pięknie zapachniało w naszej szkole, ponieważ uczniowie z klasy 3D przyrządzali pyszne gofry. Chrupiące gofry to świetny pomysł na przekąskę i... świętowanie nadchodzącego lata. Zajęcia rozpoczęły się od przygotowania produktów. Następnie dzieci wsypały do miski niezbędne produkty i wymieszały je mikserem. Kiedy gofrownice były już odpowiednio nagrzane, trzecioklasiści przystąpili do pieczenia. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta, a dzieci z niecierpliwością czekały, aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować, z czym będzie je jadł. Głównymi dodatkami do gofrów były owoce, cukier puder, dżemy i bita śmietana. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Głównym celem zajęć było wykształcenie praktycznych umiejętności kulinarnych niezbędnych w życiu. Podczas zajęć uczniowie także zapoznali się z obsługą „gofrownicy” i poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego.

     • Mazowsze - zdrowo i sportowo

     • 18 czerwca uczniowie klas V i VI wzięli udział w wydarzeniu sportowym zorganizowanym przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie w ramach cyklu akcji "Mazowsze - Zdrowo i Sportowo". W trakcie imprezy uczniowie mieli okazję porozmawiać ze sportowcami z ORLEN TEAM - Kacprem Rajpoldem, Borysem Łyżeniem, Maciejem Gładyszem i panem Kamilem Wiśniewskim, którzy specjalizują się w jeździe na gokartach, quadach i ścigają się w Formule 4. Młodzież dowiedziała się, że jest to dość kosztowna dziedzina sportu, że młodzi zawodnicy rozpoczynali swoją karierę, gdy mieli ok. 5 lat. Jest to również sport dość niebezpieczny, zdarzają się kontuzje, wypadki. Żeby być w mistrzowskiej formie, sportowcy muszą poświęcić mnóstwo czasu na treningi, dlatego chłopcy korzystają w szkole z indywidualnego toku nauki lub uczą się w szkole w chmurze. W drugiej części wydarzenia uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do rywalizaji sportowej w kilku dziedzinach - strzelali z łuku, pokonywali tor przeszkód, rzucali piłką do kosza, skakali w dal, trafiali piłką siatkową do celu. Każdy uczeń gromadził punkty na swoim koncie. Po podliczeniu punktów z każdej konkurencji organizatorzy zawodów ogłosili zwyciązców. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Aleksandra Baran, II miejsce zdobyła Anna Składanowska, a na III znalazła się Wiktoria Borówek. W kategorii chłopców I miejsce wywalczył Filip Ocypa, srebro zdobył Oskar Królak, a brązowy medal trafił do Antoniego Skwiecińskiego. Wszyscy zwycięzcy otrzymali upominki i medale. Pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki podziękował sportowcom za wizytę w naszej szkole i za sportowe aktywności w ostatnim szkolnym tygodniu!

     • Owocowa pizza

     • Odliczając dni do nadchodzących wakacji uczniowie klasy 2b przygotowali smakowitą, zdrową i jakże kojarzącą się z latem owocową pizzę. Bohaterem głównym dania był arbuz, a wszystkie wysokokaloryczne dodatki z tradycyjnej pizzy zamieniliśmy na pełne witamin owoce. I tak na talerzach królowały: maliny, borówki, banany, jabłka, mandarynki i winogrona. Tarta biała czekolada, która zwieńczyła dzieło uczniów i zastąpiła ser cieszyła się dużym powodzeniem. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się ciekawostek o budowie tego owocu, szacowali jego wagę, zsumowali liczbę pestek sposobem "pod kreskę" i odkryli, że jest niskokaloryczny. Uczniowie polecają tę prostą, kolorową i orzeźwiającą przekąskę na upalne dni. Smacznego!

     • Zbiórka zabawek

     • Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów oraz ich rodziców, którzy wsparli zbiórkę zabawek dla dzieci i młodzieży Domu Pomocy Społecznej w Kątach koło Siennicy. Zebrane zabawki będą wykorzystane w terapii zajęciowej podopiecznych tego ośrodka. Przy okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przez cały rok aktywnie angażowali się w organizowane przez nas zbiórki oraz wszelkie inne akcje szkolnego wolontariatu. Wiemy, że możemy na Was liczyć w przyszłym roku szkolnym! Wdzięczni opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu - pani Paulina Goebel i pan Marcin Maciejewski

     • Pan Kleks według 2d

     • 14 czerwca sala teatralna zamieniła się w Akademię Pana Kleksa, a to wszystko za sprawą organizowanego przez klasę 2d Dnia Rodziny. Kiedy rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych uczniów po brzegi wypełnili widownię, rozpoczęło się przedstawienie, które niosło za sobą wiele nauk i wartości, takich jak szacunek dla rodziców, konsekwencję kłamstw czy docenianie pracy innych. Scena finałowa okazała się dla widzów najbardziej wzruszająca, kiedy to wszyscy uczniowie, śpiewając piosenkę „Jestem Twoją bajką”, wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

     • 1c na tropach przyrody

     • 14 czerwca uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczyniami  udali się na spotkanie z Wszeborą czyli z " tą , która zawsze podejmuje walkę" i do tego jest najstarszą sosną w Polsce. Takie atrakcje mamy w naszej okolicy!  Pierwszoklasiści poznali  legendę o bohaterce wycieczki, a następnie w jej towarzystwie zjedli drugie śniadanie, pograli w gry planszowe oraz mieli zorganizowane zabawy ruchowe. "Berek" i "zbijak" w lesie to wspaniała atrakcja. To był naprawdę udany dzień!  Zachęcamy do wypoczynku w lesie, odkrywania  pięknych miejsc w pobliżu naszego miasta.  Chętnie wybierzemy się na następną wycieczkę!

     • Festiwal Nauki i Pasji

     • 14 czerwca w Miejskiej Szkole Artystycznej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcjach zorganizowanych w ramach Festiwalu Nauki i Pasji. Klasy 4c i 5c wysłuchały pana profesora Błażeja Błażejowskiego, który opowiadał o swoich naukowych wyprawach na tereny Arktyki. Uczniowie z klas 4b i 5d mieli przyjemność wysłuchania opowieści pana Michała Składanowskiego o jego pasji żeglowania i doświadczeniach z obszarów polarnych. Trzecioklasiści z klas 3a i 3d byli na wykładzie pana Michała Krause z Orientarium ZOO w Łodzi. Poznali zagadnienia dotyczące orangutanów - ogrodników lasów tropikalnych Borneo i Sumatry. Na spotkanie z panią Marzeną Szilke-Ożarek - archeologiem Egiptu i antropologiem wybrali się uczniowie klas: 4d, 5a i 5b. Spotkania z podróżnikami to okazja do poznawania świata, ale także inspiracja do rozwijania pasji. Dziękujemy za możliwość spotkania z interesującymi ludźmi.

     • Lekcje angielskiego z zagranicznymi wolontariuszami

     • Już po raz trzeci w tym roku szkolnym gościliśmy w naszej szkole zagranicznych wolontariuszy z fundacji EBU zajmującej się edukacją międzykulturową w oparciu o europejski program Erasmus Plus. Tym razem odwiedziły nas: Maria z Grecji, Isabella z Kolumbii, Elena z Włoch oraz Anouk z Francji. Nasi zagraniczni goście przeprowadzili w klasach IV-VII zajęcia językowe w formie gier leksykalnych, zabaw ruchowych oraz quizów, dzięki którym nasi uczniowie mieli okazję poznać kulturę obcych krajów oraz zwyczaje ich mieszkańców. Odbył się również test ze znajomości flag europejskich krajów. Jak zawsze wizyta zagranicznych wolontariuszy była okazją do ćwiczenia komunikacji w języku angielskim, wzbogacenia słownictwa oraz przełamania bariery językowej.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych