26 czerwca pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy właśnie dziś skończyli ważny etap swojej edukacji i opuścili mury naszej szkoły, aby rozpocząć kolejny rozdział swojego życia. W przemówieniu skierowanym do ósmoklasistów pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki wspominał chwile oraz wydarzenia z życia szkoły, w których nasi uczniowie w szczególny sposób zapisali się w jego pamięci. Życzył im odwagi w mierzeniu się z nowymi wyzwaniami oraz wytrwałości w realizacji celów oraz spełnianiu swoich najskrytszych marzeń. Następnie przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć ósmoklasistów. Statuetkę najlepszej absolwentki otrzymała Katarzyna Kulma z klasy 8a, najlepszego absolwenta - Jakub Olejnik z 8a. Statuetki dla najlepszych sportowców wręczono: Amelii Stelmaszczyk z 8b, Marii Koncy z 8b, Wiktorowi Legatowi z 8b oraz Antoniemu Skwiecińskiemu z 8a. Wychowawcy wręczyli swoim wychowankom świadectwa oraz dyplomy za wysiłek oraz zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej. Przy tej okazji padły też gratulacje za wysiłek włożony w naukę. Podziękowania otrzymali również rodzice uczniów, którzy w szczególny sposób wyróżnili się aktywnością na rzecz klasy oraz szkoły. Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez panie nauczycielki: Iwonę Karwowską, Renatę Mroczkowską, Katarzynę Kozłowską-Wyszogrodzką oraz Marzenę Grzyb. Oglądając przedstawienie, uczniowie po raz ostatni mogli przenieść się do sal lekcyjnych, aby z humorem oraz przymrużeniem oka powspominać swoich nauczycieli oraz wychowawców. Pod koniec występu artystycznego ósmoklasiści zebrali się na piękny gest wdzięczności. W pewnym momencie wyszli na scenę trzymając kartki z wyrazami nawiązującymi do wartości, jakie wynoszą z naszej szkoły. Są nimi przede wszystkim: prawda, odpowiedzialność, uczciwość, piękno oraz dobro. Na scenie pojawiła się też skrzynka narzędzi, do której ósmoklasiści symbolicznie wrzucali kartki z nazwami kompetencji, jakie opanowali dzięki nauce w naszej szkole: umiejętność współpracy w grupie, rozwiązywania konfliktów czy też podejmowania decyzji. Kolorowe litery wyrazów zapisanych na kartkach utworzyły słowo DZIĘKUJEMY. Swoją wdzięczność ósmoklasiści wyrazili również, wręczając dyrekcji szkoły cenzurkę swojego autorstwa, która w piękny sposób nawiązuje do wartości, z którymi nasi absolwencie odchodzą w świat. Dla nich właśnie dziś skończył się rozdział, który przez lata wspólnie pisali ze swoimi rówieśnikami, nauczycielami oraz dyrekcją szkoły. Z każdą lekcją, z każdą przerwą, z każdą wycieczką, z każdym spotkaniem, ze śmiechem, z płaczem ale i z chwilami milczenia. Część z nich zapewne chciałaby zatrzymać czas, ale, jak wiemy, cytując słowa Wiesławy Szymborskiej: ‘Nic dwa razy się nie zdarza..’
Drodzy ósmoklasiści! Niech lata spędzone w naszej szkole pozostaną w Waszej pamięci jako czas pięknych przyjaźni, wspólnych, niezapomnianych doświadczeń i odkrywania własnych talentów. Z wdzięcznością wspominajcie minione chwile, a w przyszłość patrzcie z nadzieją i odwagą. Czas rozwinąć skrzydła!