• Koncert zespołu LIMBOS

     • 28 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie zespołu Limbos. Muzycy zaprezentowali instrumentalne i wokalno-instrumentalne wersje różnych utworów muzycznych. W programie koncertu znalazły się m.in. "Mazur" S. Moniuszki, "Baśniowa melodia", "Walc a-moll" F. Chopina, "Już nie zapomnisz mnie" H. Warsa, "Tango Milonga" J. Peterburskiego, "Podróż za jeden uśmiech" J. Matuszkiewicza oraz kilka współczesnych przebojów. Muzykom udało się włączyć dzieci i młodzież do wspólnej zabawy.

     • Pierwszaki w Centrum Nauki Kopernik

     •  

      Przed feriami  klasy 1b i 1d wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzień rozpoczął się od pokazu w planetarium, podczas którego uczniowie poznali najbardziej znane gwiazdy, nauczyli się wskazywać kierunki świata na podstawie rozgwieżdżonego nieba oraz obejrzeli animacje dotyczące Ziemi, Księżyca i Słońca. Następnym punktem programu było zwiedzanie wystawy. Doświadczenia, animacje i prezentacje spowodowały, że wszyscy uczniowie marzą teraz o karierze naukowca. Dotykanie eksponatów i działania z tym związane otworzyły u uczniów nowe możliwości postrzegania świata.

     • "Na marginesie" - wydanie lutowe

     • Szkolni dziennikarze jeszcze przed feriami pracowali nad materiałami do lutowego wydania gazetki "Na marginesie". Miesięcznik jest już gotowy, zatem zachęcamy do przeczytania o tym, co nas zaciekawiło, poruszyło, zmotywowało do działania w ostatnim czasie. Zapraszamy również chętnych do współpracy - zwłaszcza szóstoklasistów. Czekamy na Was - możecie się zgłosić do pani Izabeli Saganowskiej lub do pani Agnieszki Kożuchowskiej.

      "Na marginesie" - wydanie lutowe: gazetka_-_luty_2023.docx.pdf​​​​​​​

     • Solidarni z Ukrainą

     • 24 lutego 2023 roku to 365. dzień wojny w Ukrainie. Tego dnia, o godzinie 19.00, chcielibyśmy spotkać się, by zamanifestować nasze pragnienie pokoju i pokazać nasze niegasnące wsparcie dla cierpiących Ukraińców.

      Zapraszamy mieszkańców miasta, a także przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych, którzy wspierają uchodźców w naszym mieście, do wspólnego spotkania na Starym Rynku i symbolicznego zapalenia świec. W tym samym czasie, świece zapłoną w wielu miejscach w Ukrainie także w naszym partnerskim mieście Borodianka. Pokażmy naszą solidarność.

      Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert pieśni ukraińskich. Młodzież ze Szkolnych Klubów Europejskich z terenu miasta i klasy EPAS z ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie okaże także swoje zrozumienie i wsparcie dla Ukrainy.

      Rocznica napaści zbrojnej na granice Ukrainy niech będzie dniem naszej refleksji nad pokojem w świecie.

     • Popiszcie się - przypominamy o konkursie

     • 21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole od wielu lat w lutym panuje MODA NA POLSKI. W tym roku świętujemy 100. urodziny Wisławy Szymborskiej. Przed feriami powstawały na lekcjach polskiego portrety poetki, ilustracje do jej wierszy, lepieje i wyklejanki inspirowane jej "niepoważną" twórczością. Po feriach wręczymy nagrody zwycięzcom klasowych konkursów kahootowych z wiedzy o Szymborskiej, a także tym, którzy wyszukali najstarsze wydania tomików poetki. Zachęcamy jeszcze do udziału w konkursie kaligraficznym - wystarczy pięknie przepisać piórem jeden wybrany wiersz Szymborskiej na jasnej kartce formatu A3 i przynieść go po feriach do swojego polonisty. Popiszcie się - nagrody czekają! 

     • Bezpiecznych ferii

     • Nareszcie! Upragnione, długo wyczekiwane w tym roku FERIE już są! Bawcie się dobrze. Odpoczywjacie. Ładujcie akumulatory. Znajdźcie czas na spotkania z przyjaciółmi i zabawę na świeżym powietrzu. Bądźcie bezpieczni. Do zobaczenia za dwa tygodnie. 

     • "Moda na polski" z Wisławą Szymborską

     • Uczniowie kl. 4-8 w ostatnim tygodniu przed feriami mieli wyjątkowe lekcje języka polskiego, podczas których poznawali życiorys i twórczość polskiej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Młodzi ludzie oglądali filmiki, prezentacje i wystawę z ciekawostkami dotyczącymi poetki. Ósmoklasiści obejrzeli dokument K. Kolendy-Zaleskiej "Chwilami życie bywa znośne". Po takim wprowadzeniu nadszedł czas na działania kreatywne. W klasach 4 i 5 zadania uczniów były skupione na wierszach, które uczniowie ilustrowali, malując je lub układając elementy z klocków lego. Młodsi uczniowie rysowali także portrety autorki. W klasach szóstych powstały plakaty promujące czytanie poezji, a w klasach najstarszych uczniowie pisali lepieje i wykonywali wyklejanki inspirowane mniej poważną twórczością Wisławy Szymborskiej. W polonistycznym tygodniu poświęconym noblistce we wszystkich klasach przeprowadzony był również konkurs ze znajomości życia i twórczości poetki. Uczniowie udzielali odpowiedzi, korzystając z aplikacji Kahoot. Tegoroczna "Moda na polski" wpisała się ogólnopolskie obchody 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, dzięki czemu nauczyciele poloniści mają pewność, że uczniowie naszej szkoły wiedzą, kim była poetka, jakie pisała utwory i... jakie miała hobby oraz co lubiła jeść w KFC. Wystawa prac uczniowskich oraz ogłoszenie wyników wszystkich konkursów czeka nas po feriach. Przypominamy, że można jeszcze wziąć udział w konkursie kaligraficznym. Zachęcamy do działania!

     • Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

     • Klasa 1c uczestniczyła w zajęciach związanych z karnawałem, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych przez pracowników książek, uczestniczyli w karnawałowych zabawach i tańcach, a na koniec wykonali własnoręcznie zdobione maski karnawałowe. Dzieci wyszły z zajęć zadowolone i uśmiechnięte. 

     • Niech żyje bal!

     • 7 lutego uczniowie klas 0-3 wzięli udział w balu karnawałowym. Na pięknie udekorowanej hali sportowej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, biedronki, a nawet postacie z gier. Poza tańcami i ścianką do zdjęć, każda klasa zorganizowała poczęstunek. Cały dzień minął na wspólnej zabawie i integracji. 

     • BEZPIECZNE FERIE!

     • Jeszcze przed feriami odwiedził naszą szkołę specjalny gość! W klasie 1a i 2d ciekawą lekcję na temat bezpieczeństwa poprowadził pan policjant, tata naszej koleżanki. Opowiedział nam on o swoim trudnym zawodzie, pokazał specjalistyczny sprzęt i mundury. Dowiedzieliśmy się o przepisach ruchu drogowego oraz o zasadach, które musimy zapamiętać, aby nadchodzące ferie były bezpieczne. Z chęcią zapraszamy kolejnych rodzicow, wykonujących z pasją ciekawe zawody!

     • Wspomnienie o K.K. Baczyńskim

     • Uczniowie klas 8a, 8d i 8e 9 lutego zostali zaproszeni przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na widowisko  słowno-muzyczne upamiętniające postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - polskiego poety czasu wojny, przedstawiciela pokolenia Kolumbów. Aktorzy przypomnieli młodzieży najważniejsze wydarzenia  z  życia  poety i jego przejmujące wiersze. Całość dopełniła doskonale dobrana muzyka ilustrująca wydarzenia ukazane na scenie i będąca tłem dla recytowanych utworów. Dziękujemy seniorom za chwile wzruszeń i za mądry przekaz tak istotny dla młodego pokolenia.

     • Literacka wycieczka kl. 8b i 8c

     • Uczniowie kl. 8b i 8c przed feriami zakończyli omawianie lektury "Kamienie na szaniec". Żeby jeszcze lepiej zrozumieć treść książki i bardziej poznać miejsca w niej ukazane, pojechali na tematyczną wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili cmentarz na Powązkach, gdzie pochowani są zarówno trzej główni bohaterowie lektury: Rudy, Alek i Zośka, jak również jej autor, czyli Aleksander Kamiński. Uczniowie byli też w Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego. Następnie obejrzeli miejsca związane z akcją pod Arsenałem oraz kilka punktów w Warszawie, gdzie organizowane były zarówno akcje sabotażowe, jak i dywersyjne. Na koniec ósmoklasiści byli w Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy al. Szucha, gdzie podczas wojny swoją siedzibę miało Gestapo i gdzie bestialsko przesłuchiwany był Jan Bytnar. Wycieczkowe uzupełnienie wiedzy lekturowej może okazać się wyjątkowo ważne i potrzebne podczas zbliżającego się egzaminu ósmoklasisty. 

     • Kierunek "tolerancja" - wycieczka kl. 8d

     • 7 lutego klasa 8d wybrała się na wycieczkę, której tematem przewodnim była... tolerancja. Najpierw ósmoklasiści zwiedzili "Niewidzialną wystawę". Podczas godzinnego spaceru uczniowie przenieśli się w świat ciemności i  musieli uruchomić pozostałe zmysły, aby poradzić sobie w różnych przestrzeniach. Doświadczenie  świata  osób niewidomych i słabowidzących pozwoliło młodzieży z klasy 8d choć trochę zrozumieć, z jakimi problemami  niepełnosprawni muszą się zmagać na co dzień. Kolejnym przystankiem w drodze ku tolerancji był musical "Friends" w Teatrze Capitol. Tu młodzież uczestniczyła w przygotowaniach do balu maturalnego w jednej ze szkół, obserwowała towarzyszące młodym aktorom emocje i skomplikowane relacje między nimi. Młodzież zastanawiała się nad  ważnymi zagadnieniami: czy ze stereotypami można wygrać?, czy można ludzi oceniać po pozorach?, jak dostrzec prawdziwą wartość uczłowieka? Motto musicalu "Szkoła to poligon różnorodności"  oraz  słowa "...nie musimy się lubić czy kochać, ale musimy szanować" ósmoklasiści zabrali ze sobą do szkoły. Będą wcielać je w życie.

     • Dyskoteka karnawałowa

     • 7 lutego po południu w szkole była dyskoteka karnawałowa dla uczniów z kl. 4-8. Niektórzy zdecydowali się na karnawałowe przebrania, inni ubrali się elegancko, by wspólnie tańczyć i spędzić razem czas. Samorząd Uczniowski kierowany przez panie Ewelinę Frankiewicz i Aleksandrę Kołak przy wsparciu pań uczących w klasach 0-3 oraz grupy rodziców zadbał o wystrój hali sportowej. Członkowie Samorządu zebrali też wcześniej życzenia i zamówienia muzyczne, które były realizowane na sali podczas dyskoteki. Muzyczne hity, dyskotekowe światła i dobra atmosfera to przepis na udaną imprezę! Kwestiami organizacyjnymi zajęli się uczniowie klasy 8d wraz z wychowawczynią - panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Czy wiesz, że prawie 5 miliardów ludzi korzysta z Internetu? Obecność w świecie online stała się jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Choć internet otwiera szerokie perspektywy, razem z nimi pojawia się ryzyko. Dlatego 7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To międzynarodowy projekt, który ma na celu poszerzanie świadomości na temat negatywnych aspektów korzystania z internetu wśród dzieci i młodzieży. DBI jest celebrowany już przez ponad 200 krajów, w Polsce od 2005 roku. Dzień Bezpiecznego Internetu w 2023 roku przebiega pod hasłem: Chcesz o tym porozmawiać? Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby rozpocząć rozmowę o bezpieczeństwie online i kontynuować ją. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami zamieszczonymi poniżej, aby wesprzeć cyfrową podróż. Pamiętaj o telefonach instytucji pomocowych w sytuacji doświadczania cyberprzemocy:

      Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12

      Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111

      Telefon dla dorosłych w sprawach bezpieczeństwa dzieci – 800 100 100

       

       

       

     • Sukces w tenisie stołowym

     • 6 lutego w Zamieniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców klas 4-6. Uczniowie pana Marka Kudelskiego - Oskar Królak i Filip Szuba wywalczyli bardzo dobre 3. miejsce w powiecie i 1. miejsce w mieście, pokonując uczniów ze szkół: SP1, SP4, SP Latowicz, SP Grzebowilk, a przegrywając w półfinale tylko z SP z Siennicy. Gratulujemy naszym tenisistom! 

     • "Mistrzowie Ortografii" w klasie 4c

     • W I semestrze uczniowie klasy 4c pracowali nad ortografią - poznawali i utrwalali zasady ortograficzne, wypełniając co miesiąc karty pracy z ćwiczeniami. Również co miesiąc wykonywali dodatkowe kreatywne zadanie, dzięki któremu łatwiej było zapamiętać wyrazy z trudnościami. Na dzisiejszej lekcji półroczny projekt został podsumowany i uroczyście zakończony. W lekcji podsumowującej udział wziął pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który wręczył uczniom dyplomy i medale za zdobycie tytułu "Mistrza Ortografii". Dzięki współpracy z klasową Radą Rodziców uczniowie otrzymali również słodkie upominki. Najistotniejsze są jednak umiejętności uczniów, które oni sami zauważyli w zapisanych refleksjach. Oto opinie niektórych uczniów: "W projekcie podobało mi się to, że w końcu się nie nudziłam." / "Dzięki projektowi nauczyłam się zasad ortograficznych. Podobało mi się to, że nie wszystkie zadania były bardzo trudne". "Dzięki projektowi nauczyłem się zasad ortograficznych, których wcześniej nie znałem." / "W projekcie podobało mi się, że trzeba pilnować czasu na dostarczenie ćwiczenia". / "W projekcie podobały mi się prace plastyczne." / "W projekcie podobało mi się, że zadania były ciekawe i wciągające". / "Dzięki projektowi nauczyłam się wielu nowych słów i tego, jak się je pisze." / "Podobało mi się to, że co miesiąc dostawaliśmy co innego". Miejmy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów w tym projekcie zaprocentują w przyszłości.

     • Tajemnice gumy balonowej

     • Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają gumy do żucia. W lutym obchodzi ona nawet swoje święto, dlatego też uczniowie klasy 1b zapoznali się z historią powstania tego przyjemnego w smaku wynalazku. Jakież było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że obecną gumę, którą można kupić w każdym sklepie, wymyślono ponad 100 lat temu, a wcześniej starożytni Grecy żuli żywicę z drzewa gumowego. Pierwszaki poznały składniki gum do żucia, a następnie zobrazowały wszystkie jej zalety w postaci kolorowych plakatów. Dzieciaki odkryły, że guma balonowa to zapewnienie opieki stomatologicznej i ochrona przed próchnicą, obniżenie poziomu kortyzolu, relaks, radość. Pierwszaki wiedzą też, że czasem przydaje się ona w pracy żołnierzom i często pobudza naszą kreatywność! Co to za przyjemność - przekonali się sami, niektórym nawet udało się zrobić balony. Ależ to była zabawa!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych