• Rozwijamy kreatywność

     • Jak zapamiętać 25 przedmiotów ukrytych pod kocem? Jak wspólnie stworzyć coś ciekawego z makaronu? Jakie są zasady skutecznego działania w zespole? Wiedzą to czwartoklasiści, którzy w ramach zajęć rozwijających kreatywność prowadzonych przez panią Justynę Kołodziejczyk doskonalili jedną z kluczowych umiejętności-współpracę. Uczniowie sprawdzili swój potencjał zespołowy między innymi w  tzw. Marshmallow Challenge. Jest to znana na całym świecie zabawa podczas której współpracujemy, eksperymentujemy i rozwijamy kreatywność. Z dostępnych przedmiotów budujemy wieżę, na której wierzchołku znajdzie się pianka Marshmallow. Wiemy już, że dla uzyskania pozytywnego efektu końcowego niezbędny jest wkład każdej osoby.

     • Wizyta w teatrze

     • We wtorek 3 października uczniowie z klasy 3c oraz 3d pojechali na wycieczkę do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury na przedstawienie pt. "Mała Syrenka". Dzieci miały okazję słuchać na żywo muzyki, która towarzyszyła widzom podczas całego spektaklu. Uczniowie byli pod wrażeniem kolorowych strojów oraz efektów specjalnych.

      Po wspaniałym spektaklu dzieci brały udział w lekcji z aktorami.

      Dla trzecioklasistów było to niesamowite doświadczenie.

     • Moda na matmę!

     • Środa w tym tygodniu to dzień MODY Z MATEMATYCZNYM PAZUREM. W salach lekcyjnych i na korytarzach pojawili się kreatywni matematycy mający na sobie niecodzienne elementy garderoby. Uczniowie z chęcią pozowali do zdjęć, które można obejrzeć poniżej. Okazało się, że najwięcej osób, które lubią się bawić strojem, jest w klasie 5a. To właśnie ta klasa otrzyma nagrodę za kreatywność  i najliczniejszy udział w zabawie.

     • W zerówce nie ma nudy!

     • W grupie naszych najmłodszych dzieci z zerówki od września prowadzone są profilaktyczne zajęcia logopedyczne - LOGORYTMIKA. Na wesoło i z piosenką na ustach dzieci usprawniają swój aparat artykulacyjny, kształtują prawidłowy tor oddechowy, ćwiczą koordynację słuchowo-wzrokową i wzrokowo-ruchową oraz rozwijanie umiejętności naśladowania ruchów motoryki małej i dużej! Te zajęcia to połączenie przyjemnego z pożytecznym!

     • Dzień figur przestrzennych

     • W tym tygodniu w naszej szkole odbywa się tydzień matematyczny. Zgodnie z zapowiedzią można już wrzucać rozwiązane krzyżówki i sudoku do pudełek, które znajdują się na korytarzu. Kto jeszcze się nie zgłosił, ma czas do piątku. Zapraszamy, upominki czekają. :) We wtorek obchodziliśmy Dzień 3D, czyli dzień figur przestrzennych. Uczniowie z patyczków i plasteliny budowali najróżniejsze bryły. Zaskoczyli nas niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią przestrzenną. 

     • Jesienna integracja

     • 3 października uczniowie klas 4b oraz 5c wraz ze swoimi wychowawcami: panią Anettą Bodecką, panem Marcinem Maciejewskim oraz nauczycielkami: panią Agnieszką Kożuchowską oraz panią Anną Borkowską wybrali się na wycieczkę integracyjną do „Krainy Przygód” koło Siedlec. Głównymi atrakcjami sportowymi było strzelanie z łuku oraz gra w mini-golfa. Zjazd na tyrolce okazał się dla wielu nie lada wyzwaniem oraz okazją do przezwyciężenia lęku wysokości. Każdy mógł też choć na chwilę poczuć się jak kierowca rajdowy, pokonując quadem kręty, pagórkowaty odcinek leśnej ścieżki. Na zakończenie był czas na wymianę wrażeń podczas wspólnego posiłku. W drodze powrotnej z wycieczki wszystkim towarzyszył wesoły nastrój, co świadczy o tym, że wyjazd bez wątpienia można zaliczyć do udanych.

     • Dzień Chłopaka w klasach 1-3

     • W ostatnich dniach dzieci z edukacji wczesnoszkolnej świętowały Dzień Chłopaka. Pomysłów na wspólne spędzenie czasu było co niemiara: wspólne zabawy, gry terenowe, warsztaty robienia pizzy, wyjścia na lody, kręgle oraz upominki. Uśmiechy na twarzach naszych uczniów świadczą o tym, że wszyscy świetnie się bawili i te dni na długo zostaną w naszej pamięci.

     • Informacja o konkursach MKO

     • Przekazujemy informację o konkursach organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla uczniów kl. 4-8. Informujemy, że na świadectwa szkolne moga być wpisywane tylko sukcesy odniesione przez uczniów w konkursach znajdujących się w wykazie kuratoryjnym. Poniżej zamieszczmy zestawienie konkursów na rok szkolny 2023/24. Lista ta będzie systematycznie uzupełniana w ciągu roku szkolnego:

      (zal.)_Zestawienie_konkursow_MKO_2023_24.docx

     • Wrześniowa gazetka już jest!

     • Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania miesięcznika "NA MARGINESIE". Znajdziecie w nim aż 20 stron ciekawostek z życia szkoły i uczniów. Zachęcamy do przeczytania relacji z biwaku klasy 6a, wizyty na Stadionie Narodowym, krótkich rozmów z nauczycielami, uczniami i pracownikami szkoły, czy tekstów związanych z wakacjami. Zrecenzowaliśmy dla Was grę komputerową oraz zdradziliśmy przepis na pyszną pastę. Życzymy przyjemnej lektury!

      Link do wrześniowej gazetki: Wrzesien_1-201_2023.pdf

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia w klasach 0-3 w głośne czytanie uczniom zaangażowało się wiele osób: p. dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, panie wicedyrektor: Izabela Saganowska i Agnieszka Kożuchowska, p. Bożenka - pani woźna, p. Ewelina Frankiewcz oraz uczniowie z kl. 3A, 3B, 2B, którzy czytali na głos swoim koleżankom i kolegom. W klasach 4-8 uczniowie i nauczyciele czytali na głos książki podczas lekcji. Dzieci mogły posłuchać o przygodach kota Cukierka, doktora Dolittle, poznać niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Uczniowie zapoznali się także z panią woźną Wicią, której boją się wszyscy nauczyciele w szkole i nawet sam pan dyrektor, a to wszystko za sprawą książki G. Kasdepke ”Mam prawo!” Uczniowie z klasy 3A przebrani za postacie z bajek przypominali o Dniu Głośnego Czytania i zachęcali do jego obchodzenia. Pamiętajmy, że głośne czytanie rozbudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, pomaga zrozumieć otaczający świat i pozwala spędzić wspólnie czas. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Szewczyka Dratewki”, „Kozuchy Kłamczuchy”, „Pamiętnika Czarnego Noska”.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 29 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Lokal wyborczy, w którym uczniowie klas 4-7 oddawali swoje głosy, zlokalizowany był na górnym piętrze. Komisja Wyborcza składająca się z uczniów klas 5 i 6 wydawała uprawnionym karty do głosowania. W tegorocznej rywalizacji o miejsce w Szkolnym Samorządzie wzięła udział rekordowa liczba kandydatów - aż 11 osób, głównie z klas 5 i 7. Głos oddało 215 uczniów, co stanowi 66% uprawnionych do głosowania. Siedem głosów było nieważnych. W skład nowego Samorządu Uczniowskiego weszły osoby z najwyższą liczbą głosów. Przewodniczącą szkoły została Julia Sierańska z 7a, zastępcą - Rozalia Legat z 5d, a w gronie członków samorządu znaleźli się: Aleksander Skuza i Patryk Rytel z 7b oraz Adam Lazarowicz z 7a. Gratulujemy wszystkim wybranym. Życzymy pomysłowości i wytrwałości w działaniach.

     • Od poniedziałku - MATMA rządzi!

     • W kolejnym tygodniu, czyli od 2 do 6 października nauczyciele matematyki zapraszają uczniów klas 4-7 do zabawy matematyką. 

      W poniedziałek startujemy z KRZYŻÓWKAMI i SUDOKU... Proście o nie nauczycieli matematyki, rozwiązujcie, podawajcie swoje imię, nazwisko, klasę i wrzucajcie do skrzynek na górnym korytarzu (przez cały tydzień). Z poprawnie rozwiązanych prac wylosujemy te, za które autorzy otrzymają drobne upominki.

      Wtorek będzie DNIEM 3D. Prosimy o przyniesienie wykałaczek, plasteliny i nożyczek na lekcje matematyki. Będziecie budować bryły.  

      Środa zapowiada się równie ciekawie, gdyż uczniów zapraszamy w matematycznych outfitach. Niech w szkolnych murach zapanuje MODA Z MATEMATYCZNYM PAZUREM. Klasa, której największa grupa uczniów zaprezentuje się w odlotowych kreacjach, otrzyma łakocie.

      Czwartek to dzień poszukiwań, bo będzie na Was czekał ESCAPE ROOM. Kto pierwszy wykona zadania, otrzyma nagrodę!

      W piątek na korytarzach szkolnych odbędą się rysunkowe rozgrywki matematyczne. Do KALAMBURÓW zaprosimy trzyosobowe reprezentacje klas. Liczymy na to, że drużyny otrzymają wsparcie w postaci porządnego dopingu! 

     • Dzień Chłopaka w 7a

     • Każda kobieta wie, że prawdziwy mężczyzna/chłopak powinien być gentelmenem. Słowo gentelmen zostało zapożyczone z języka angielskiego, gdyż "gentle" oznacza delikatny/łagodny i dlatego też uczennice klasy 7a postanowiły sprawdzić, czy ich koledzy są delikatni oraz wrażliwi i wręczyły swoim kolegom z okazji ich święta piękny wrzos. Do kwiatu dołączone było wielkie serce z życzeniami. Zadaniem chłopców jest teraz opiekowanie się kwiatem, podlewanie go i pielęgnacja. Chłopcy przyjęli prezent z wielkim entuzjazmem i od razu ustalili dyżury pielęgnacyjne. Oprócz prezentu kwiatowego były też słodkości i mnóstwo życzeń. Z okazji tego męskiego święta wszystkim panom życzymy wszystkiego najlepszego! Wychowawczyni i dziewczyny z 7a.

     • Głos młodych w Mińsku

     • 29 września uczniowie klasy 7a Adam Lazarowicz i Mikołaj Madziar (kandydaci do Samorządu Uczniowskiego) wzięli udział w spotkaniu w mińskim Urzędzie Miasta w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta. Pani wiceburmistrz Katarzyna Łaziuk przedstawiła obecnej młodzieży oraz ich opiekunom założenia MRM. Dla Mińska Mazowieckiego będzie wielką wartością głos młodzieży wypowiadającej się na temat naszego miasta, działań i inicjatyw podejmowanych dla młodych ludzi. 

     • Jesienne zajęcia w zerówce

     • Korzystając z pięknej jesiennej pogody w tym tygodniu, uczniowie z zerówki na świeżym powietrzu utrwalali poznane głoski występujące w języku polskim. Wszyscy szukali nazw przedmiotów na daną głoskę i dzielili wyrazy na sylaby oraz pokazywali na kartonikach daną wielką lub małą literę. Na koniec dzieci były podzielone na grupy i ich zadaniem było narysowanie kredą jak największej liczby wyrazów na daną literę. Wychowawczyni przeczytała również dzieciom książkę Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Liczymy, że uda nam się jeszcze nie raz przeprowadzić takie zajęcia!

     • #straznicylasow

     • Nasza zerówka bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii "Przytul się do drzewa". Kampania ma na
      celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach. Przytulanie się do drzew
      bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm, poprawia nastrój, niweluje stres, wzmacnia układ
      odpornościowy i ma wiele innych zalet.

     • Zerówkowy Dzień Chłopaka

     • Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości! Świetnej zabawy i mnóstwo słodyczy, tego Wam dzisiaj każda dziewczynka i Pani życzy! Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowania dzisiejszego święta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Zapraszamy do czytelni

     • W bibliotece szkolnej znajdziecie nie tylko książki. Przerwy można spędzić, czytając ciekawe czasopisma. Nowością w naszej bibliotece jest „Victor Junior” – miesięcznik dla uczniów z klas 4-6. Zachęcamy do lektury!

     • Piknik z okazji Dnia Chłopaka

     • 28 września na godzinie wychowawczej dziewczynki z klasy 5a wraz z wychowawczynią panią Iwoną Karwowską zorganizowały w sąsiadującym ze szkołą miejskim parku piknik z okazji Dnia Chłopaka. Były prezenty, a także wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych