• Pasowanie na świetliczaka

     • W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w ważnej uroczystości zorganizowanej w świetlicy szkolnej. Pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona świetliczaków. Kreatywne zadania przygotowane przez panią Milenę Gniado wszystkie dzieci wykonały bezbłędnie i do tego z uśmiechem na ustach. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością zasad regulaminu świetlicy, bez problemu rozpoznali postacie z ulubionych bajek. Pokonali nawet trudne słowa w próbie wygimnastykowanego języka i potrafili umieścić klocki we właściwych miejscach w świetlicy. Na koniec nowe świetliczaki złożyły uroczystą przysięgę i za swoje starania otrzymały dyplomy. Gratulujemy i witamy w gronie przyjaciół ze świetlicy.

     • Zwycięski herb Janka z 3a

     • 22 września w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Jaki znak Twój” realizowanego jako część projektu Misja Napoleon w ramach programu Patriotyzm Jutra. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie herbu swojej rodziny z uwzględnieniem symboliki naszego miasta. Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Jan Pogorzelski z kl. 3A zajął I miejsce w kategorii klas 1-3 i otrzymał wysoką nagrodę w formie bonu finansowego. Gratulujemy zwyciezcy i wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły!

     • Dzień Języków Obcych w naszej szkole

     • 26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języków obcych przygotowali dla uczniów klas 1-3 oraz 4-7 quizy językowe na temat geografii, kultury oraz tradycji krajów Europy. Część pytań dotyczyła również zagadnień leksykalnych oraz gramatycznych danego języka. Podczas długiej przerwy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w quizie przy specjalnie przygotowanych stoiskach. Za poprawnie udzieloną odpowiedź na wylosowane pytanie, każdy z uczestników otrzymywał nagrodę w postaci cukierków. Pojemniki ze słodyczami zostały opróżnione niemalże w mgnieniu oka, co świadczy o tym, że wiedza uczniów naszej szkoły w zakresie języków obcych jest naprawdę imponująca.

     • Jesteśmy w Klubie Szkół UNICEF

     • Niezmiernie miło nam poinformować, że z inicjatywy opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu - pani Pauliny Goebel oraz pana Marcina Maciejewskiego nasza szkoła dołączyła do Klubu Szkół UNICEF zrzeszającego kilka tysięcy placówek edukacyjnych w całym kraju. Głównym celem Klubu jest propagowanie wiedzy dotyczącej zagadnień praw dziecka, profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zmian klimatycznych, edukacji globalnej oraz międzykulturowej. W ramach działalności Klubu uczniowie klas 4-7 naszej szkoły, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu, będą co miesiąc realizować jedną akcję edukacyjną. Na październik zaplanowane są działania mające na celu propagowanie wiedzy na temat ochrony oraz poprawy kondycji psychicznej dzieci i młodzieży. 10 października będziemy w naszej szkole obchodzić Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Materiały z  działalności Klubu będą umieszczane w gablocie na parterze obok sekretariatu szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane dołączeniem do Szkolnego Klubu UNICEF - informacji będą udzielać pani Paulina Goebel i pan Marcin Maciejewski.

     • Integracja w barwach jesieni

     • We wtorkowe słoneczne popołudnie uczniowie klas 4c i 4d wybrali się na sportową integrację. Podczas zajęć na świeżym powietrzu mogli sprawdzić swoją celność, strzelając z łuku i grając w mini-golfa. Wiele emocji wzbudziła jazda quadem z pomocą instruktora oraz zjazd na tyrolce. Po sportowej rywalizacji wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. Wyjazd był okazją do integracji wewnątrz klas oraz międzyklasowej. Uczniowie podsumowali ten dzień słowami: "super, ale epicko, była moc". 

     • Srebrne dziewczyny!

     • We wtorek 26 września przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się sztafetowe powiatowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców i dziewcząt..

      Chłopcy zajęli VII miejsce, natomiast dziewczyny - po niezwykle ambitnej walce - wywalczyły II miejsce i awansowały na szczebel regionalny!

      Brawa dla naszych reprezentantek - Łucji Głąbskiej 5d, Anny Składanowskiej 5d, Kornelii Piotrowskiej-Lipki 5d, Kingi Jakubowskiej 6c, Diany Kulhawik 6b, Amelii Pawlak 6b i Marii Koncy 6b oraz ich opiekuna pana Marcina Sokołowskiego.

     • Pierwszaki w Argo City

     • Nowy tydzień rozpoczął się wyjazdem integracyjnym klas pierwszych do Argo City zlokalizowanego w miejscowości Głęboczyca. Park zabaw położony jest na skraju lasu i łąk. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z procesem kiszenia kapusty. Ochoczo szatkowały oraz ubijały kapustę wałkiem w beczkach. Każda klasa posłuchała też opowieści o tym, jak powstaje miód. Poznała zwyczaje pszczelej rodziny, dowiedziała się, czy królowa pszczół nosi koronę. Zapoznała się z narzędziami używanymi do pracy w pasiece oraz zobaczyła, jak wygląda ul od środka. W trakcie pobytu w Argo City uczniowie odbyli przejażdżkę wozem po okolicy, doili krowę, a także odważyli się przekroczyć granicę lasu, a ich oczom ukazały się scenografie ze znanych bajek. Pierwszaki jako drużyny Indiany Jonesa wykonały  szereg trudnych zadań, by zdobyć informacje potrzebne do odnalezienia skarbu. Po zakończeniu wszystkich konkurencji każda klasa otrzymała swój pierwszy puchar. To był dzień pełen atrakcji. 

     • Integracja w Krainie Przygód

     • Uczniowie 4a i 5b udali się na integrację do Nowych Igań, gdzie mieli możliwość korzystania z atrakcji przygotowanych przez intsruktorów z miejscowej Krainy Przygód. Uczniowie jeździli quadem, zjeżdżali górską tyrolką, grali w minigolfa, strzelali z łuku, a także brali udział w konkurencji dojenia krowy na czas. Na koniec zjedli smaczną kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem. Wszyscy byli radośni i uśmiechnięci, a opiekunowie szczęśliwi, że udało się sprawić radość podopiecznym.

     • Szkolny Order Uśmiechu przyznany!

     • 21 września uczniowie klas młodszych po raz kolejny przyznali Szkolny Order Uśmiechu. To wyróżnienie otrzymują osoby, które okazują dzieciom serce i sprawiają im radość. Laureatkami nagrody w tym roku zostały: pani pedagog Justyna Kołodziejczyk oraz pani psycholog Martyna Tomkiewicz. Obydwie panie miały za zadanie złożyć przysięgę i wypić sok z cytryny, a do tego później musiały się uśmiechnąć. Obie panie zdały ten test celująco! Gratulujemy pani pedagog i pani psycholog oraz dziękujemy im za serce dla szkolnych dzieci.

     • Dzień Kropki w zerówce

     • Zerówkowicze 15 września obchodzili święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.
      Uczniowie pod opieką p. Agaty Christoph brali udział w wyzwaniu #dzieńkropki2023. Dzięi wykonaniu kropokowych zadań każdy uczestnik otrzymał certyfikat udziału w tym święcie. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, twórczością i odwagą w działaniach. Każda praca jest inna, ale każda piękna! Przed nami kreatywny rok szkolny. Kropkowe działania zerówki wpisują się w realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa Sztuką".

     • Drugoklasiści na survivalu

     • Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, uczniowie klas drugich postanowili wybrać się na wycieczkę do bazy survivalowej przygody w miejscowości Zaliwie-Szpinki. Mieli tam możliwość poznać tajniki kamuflażu, spróbować strzelania z łuku, a także nauczyć się, jak poradzić sobie w przypadku braku pożywienia czy wody. Najlepszą atrakcją okazał się park linowy. Dzieci wykazały się odwagą, by pokonać cały tor bez żadnego problemu. Na koniec uczniowie samodzielnie upiekli sobie kiełbaski nad ogniskiem i spędzili czas wolny, grając w piłkę nad rzeką Liwiec.

     • IX Dni Kultury Żydowskiej

     • W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na IX Dni Kultury Żydowskiej, które odbędą się w naszym mieście w dniach 4-7 października. Szczegółowy program - na plakacie.

     • Czyste, zielone miasta

     • W piątek 22 września uczniowie z klas 5, 6 i 7 z naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu „Czyste, Zielone Miasta” zorganizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Uczniowie skorzystali z różnych atrakcji - zagrali w ekologiczną grę przygotowaną przez miejski punkt Europe Direct, rozwiązywali ekologiczne zagadki, chodzili po ścieżce sensorycznej oraz odpowiadali na pytania quizu przyrodniczego przygotowanego przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki. Wielu naszych uczniów wróciło z pikniku z sadzonkami drzew lasotwórczych. Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska). 

     • 7b na warsztatach genealogicznych

     • Uczniowie klasy 7b wzięli udział w warszatach genealogicznych zoragnizowanych przez Miejski Dom Kultury w ramach projektu "Misja Napoleon". Uczniowie dowiedzieli się, gdzie szukać źródeł genealogicznych oraz jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne. Warsztaty dawały także możliwość poznania historii własnej rodziny. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy 7b, to jeden z elementów projektu "Misja Napoleon", którego celem jest przybliżenie wydarzeń dotyczących historii Polski w kontekście lokalnej legendy o pobycie cesarza Napoleona w Mińsku Mazowieckim.

     • Zajęcia w... autobusie

     • W środę 20 września uczniowie kilku klas 1-4 mieli niezwykłą okazję udziału w zajęciach poprowadzonych w nowoczesnym elektrycznym autobusie, który na ulice naszego miasta wyjedzie dopiero w styczniu. Dzieci dowiedziały się, jak korzystać z komunikacji miejskiej, jak działają autobusy elektryczne, jak można otworzyć drzwi takiego pojazdu, ile jest w nim miejsc siedzących i ile dla pasażerów stojących. Dla naszych uczniów istotne były też wyjaśnienia dotyczące numerów linii autobusowych w mieście oraz wiadomość, że przejazdy autobusami miejskimi są bezpłatne. Fascynujący był również pokaz działania specjalnej platformy, dzięki której do autobusu mogą wjeżdżać osoby na wózku inwalidzkim, czy wchodzić rodzice z wózkami dziecięcymi. Dzieci usłyszały zachętę do korzystania z komunikacji miejskiej, dzięki której nasze miasto mogłoby być mniej zakorkowane. Uczniowie zostali również zaproszeni na niedzielny piknik, podczas którego organizowane będą przejazdy autobusami elektrycznymi, którymi mińszczanie będą jeździć od nowego roku. Dziękujemy panom prowadzącym zajęcia za profesjonalny pokaz, za wyjaśnienie uczniom wszelkich zagadnień związanych z tym, jak ważne dla ekologii jest stosowanie pojazdów elektrycznych. Mińsk Mazowiecki staje się zielonym miastem! Podczas krótkich prelekcji udało się połączyć to, co przyjemne z tym, co pożyteczne.

     • Biegacze na medal

     • W czwartek 21 września na obiektach MOSiR-u, a także lasów państwowych odbyły się powiatowe biegi przełajowe. Nasza liczna reprezentacja rywalizowała jak równy z równym w ciężkich upalnych warunkach. Każdy dawał z siebie wszystko, a sukces w postaci medalu i awansu na zawody regionalne zdobyły:

      - Zuzia Grzelak z kl. IVc - 3. miejsce w powiecie, 2. miejsce w mieście;

      - Ania Składanowska z kl. Vd - 2. miejsce w powiecie, 1. miejsce w mieście; 

      - Maria Konca z kl. VIb -  3. miejsce w powiecie i 3. miejsce mieście;

      - Kornelia Piotrowska-Lipka z kl. Vd  - 5 miejsce w powiecie i awans na region. 

      Opiekunami uczestników byli pan Tomasz Ruta i pan Marcin Sokołowski.

      Gratulacje dla młodych zawodników i ich trenerów. 

     • Pochyleni nad krajami DACHL...

     • Uczniowie klas 7, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z językiem niemieckim, postanowili  dowiedzieć się więcej na temat krajów DACHL - krajów niemieckojęzycznych. W ciepły poranek  wyszli  na teren szkoły,  aby podzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami. Pracując w parach, wymieniali się ciekawostkami o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Księstwie Liechtenstein pod czujnym okiem nauczycielki, pani Katarzyny Kozłowskiej-Wyszogrodzkiej.

     • Rysowane wiersze w klasie 2c

     • Przy okazji omawiania wierszy Juliana Tuwima uczniowie klasy 2c uczyli się również pracy w zespołach... Drugoklasiści podzielili się na grupy i tworzyli ilustracje do wierszy. Poszczególne zespoły losowały "wagon" i ich zadaniem było stworzenie ilustracji do danego fragmentu wiersza. Było kreatywnie i wesoło.

     • 2c uczy się w plenerze

     • Lekcje nie muszą być nudne! Korzystając z pięknej pogody, uczniowie z klasy 2c na świeżym powietrzu utrwalali wiadomości z edukacji polonistycznej. Wszyscy szukali nazw rzeczowników i zapisywali je na przygotowanych wcześniej kartach pracy. Przy okazji drugoklasiści ogłosili sezon grzybowy za otwarty! Zapraszamy do galerii!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych