• Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny

     • 9 grudnia 2022r. odbył się w szkole Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny. W konkursie wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas. Zadaniem polegało na wykonaniu dowolną techniką stroika świątecznego. Wszystkie stroiki zostały wykonane bardzo starannie i z dużą pomysłowością. Najwyżej zostały ocenione stroiki następujących klas: I miejsce - klasa 8b, II miejsce - klasa 8a, III miejsce - klasa 4a. Wszystkie stroiki zostały przekazane na kiermasz, który odbył się podczas XXI Koncertu Charytatywnego "Trochę Słońca" w dniu 11.12.2022 r. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

     • Warto być przyzwoitym - plakaty nagrodzone!

     • Z okazji Roku Władysława Bartoszewskiego zrealizowaliśmy w naszej szkole mini projekt społeczny. W każdej klasie odbyła się lekcja, podczas której uczniowie poznali postać i poglądy prof. Bartoszewskiego. Materiały do tych zajęc w postaci prezentacji multimedialnej przygotowała pani Ewelina Frankiewicz. Potem uczniowie dyskutowali, co oznacza postawa przyzwoitości w dzisiejszych czasach i na ten temat przygotowywali plakaty. Wystawę prac możemy cały czas podziwiać na górnym korytarzu. Warto poświęcić przerwę, a może i dwie na dokładne obejrzenie plakatów, bo uczniowie zapisali na nich wiele pięknych prawd. Prace są też dowodem talentów plastycznych wykonanwców. Pewnie dlatego komisja konkursowa wcale nie miała łatwego wyboru. W jej skład weszli przedstawiciele nauczycieli (pani wicedyrektor Urszula Ćwiek), pracowników szkoły (pan Maciej Kłos) oraz uczniów (członkowie samorządu uczniowskiego). Werdykt jest nastepujący:

      • najlepszy plakat wśród klas 1-3 - klasa 2a (wychowawca - pani Magdalena Ostolska)
      • najlepszy plakat wśród klas 4-8 - klasa 4c (wychowawca - pan Artur Jankowski)

      Obie klasy wybiorą się jeszcze w grudniu na wspólne świętowanie sukcesu na słodko - do cukierni Ekler, bo jak już wszyscy wiemy - największą słabością prof. Bartoszewskiego były słodycze. 

      Przedstawieciele samorządu szkolnego opowiedzą o naszym projekcie podczas podsumowania Roku Bartoszewskiego, które odbędzie się 16 grudnia w SP6. Każda szkoła podstawowa w Mińsku zaprezentuje swój projekt, a wypowiedziom uczniów będzie się przysłuchiwał syn prof. W. Bartoszewskiego. Oczywiście relacja z tego spotkania pojawi się na naszej stronie.

      Najważniejszy efekt projektu to fakt, że uczniowie naszej szkoły wiedzą, kim był prof. Władysław Bartoszewski i rozumieją, że WARTO BYĆ PRZYZWOITYM.

     • Mikołajkowa wycieczka z niespodzianką...

     • Z okazji mikołajek klasa 8d wybrała się na wycieczkę z niespodzianką, która polegała na tym, że uczniowie i uczennice nie wiedzieli co? gdzie? jak? będą  zwiedzać. Dzień zaczął się słodko-gorzkimi warsztatami w  Manufakturze  Czekolady  podczas  których uczniowie  sami  wykonywali  tabliczki  czekolady  z  suszonymi  owocami. Pogoda pozwoliła nam spojrzeć na Warszawę z góry, czyli z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki, który  powitał nas świątecznym klimatem. Na koniec mikołajkowego dnia uczniowie i uczennice próbowali swoich  sił podczas akrobacji czy gry w koszykówkę na trampolinach oraz przemierzali różne wysokości na parku  linowym. To był dzień pełen niezapomnianych smaków i wrażeń. 

     • Koncertowaliśmy 21. raz!

     • W minioną niedzielę w naszej szkole było jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu całego roku szkolnego, czyli XXI Koncert Charytatywny „Trochę słońca”. Głównym celem koncertowania jest zebranie środków, które przeznaczane są na rzecz potrzebujących uczniów, ale równie ważne jest to, że wspólne przedsięwzięcie jednoczy całą społeczność szkoły – uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz absolwentów.

      W tym roku motywem głównym był czarno-biały świat. Dzieci z zerówek zatańczyły na scenie do piosenki o zebrze, pierwszoklasiści przygotowali występ do utworu M. Jacksona „Black and white”, trzecioklasistki zaś tańczyły z białymi oświetlonymi parasolkami. Biel i czerń była obecna też w scenkach teatralnych przygotowanych przez ósmoklasistów i przez absolwentów szkoły. Oglądaliśmy przedstawienia z figurami szachowymi, przenieśliśmy się na plażę, gdzie rodzina spędzała urlop, ale ich rzeczywistość różniła się od wizji wykreowanej na zdjęciu wstawionym w mediach społecznościowych. W kolejnej odsłonie teatralnej poruszony był temat nienawiści, śmierci i miłości. Świat samotności i potrzebę akceptacji pokazali bez słów kolejni uczniowie przebrani za kwiaty. Czarno-białą część koncertu zakończyły występy taneczne rodziców. Tatusiowie wykonali oryginalny taniec do piosenki „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”, a mamy rewelacyjnie zatańczyły do utworu „Chłopaki nie płaczą”.

      Druga część koncertu była za to kolorowa. Zaczęła się od piosenki „Chodź, pomaluj mój świat”, później był energetyczny występ trzecioklasistów z hasłem „kolor wygrywa”. Swój taniec przygotowali też nauczyciele – w tym roku królowała zumba.

      Coroczne koncertowanie to także występy chóru i solistów. W tym roku usłyszeliśmy piosenkę – życzenie „Jeszcze będzie pięknie”, hit „Niech żyje bal”, był również solowy występ pana dyrektora „Piosenka na koniec mojego wieku”. Pojawiły się też pełne radości i nadziei piosenki – „Góry do góry” oraz „Chwytaj dzień”. Jak co roku finałowym utworem był wspólnie przez wszystkich odśpiewany hymn naszego koncertu. Występom na scenie towarzyszył kiermasz prac świątecznych oraz cukierenka, w której można było zakupić ciasta, ciasteczka i babeczki.

      Na koniec z radością i wdzięcznością chcemy poinformować, że zebraliśmy w tym roku imponującą kwotę 13 tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie koncertu. Takich osób było mnóstwo, nie sposób ich wszystkich wymienić! Szczególne słowa uznania i wdzięczności kierujemy do reżyserki całego projektu – pani Izabeli Saganowskiej. Koncertowanie jest wartością, która jednoczy nas wszystkich wokół idei dobra, bo ono zawsze wraca i zawsze zwycięża!

     • Mikołajkowa wycieczka 8c

     • 6 grudnia uczniowie klasy 8c wybrali się ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Nowak i współwychowawczynią panią Izabelą Saganowską do Warszawy, by spędzić razem dzień i dobrze się bawić. Pierwszym przystankiem było Muzeum Geologiczne. Nie tylko oglądali wystawę w pięknym muzealnym wnętrzu, ale i rozwiązywali krzyżówkę, szukając odpowiedzi wśród eksponatów. Okazało się, że Mikołaj zawitał tego dnia także do muzeum i za każdą poprawnie rozwiązaną krzyżówkę uczniowie dostali prezenty. Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na przyjemny wysiłek fizyczny w parku trampolin. Potem był przystanek na jedzenie przed ostatnim punktem wycieczki, czyli wizytą w escape roomie. Trzy grupy dzielnie rozwiązywały łamigłówki i zagadki. Dziewczyny znalazły złoto nazistów i rozwiązały zagadkę morderstwa w pracowni malarskiej, a chłopcy przeniesli się w czasy powstania warszawskiego. Wróciliśmy prosto na... zebranie z rodzicami. To był bardzo udany wyjazd. Wszyscy wyśmienicie się bawili.

     • Szkolna choinka na Starym Rynku

     • W tym roku Mińsk Mazowiecki odwiedził Mikołaj z Rovaniemi. Z tej okazji wszystkie mińskie szkoły podstawowe pięknie udekorowały choinki ustawione na Starym Rynku. Wśród wystrojonych świątecznych drzewek znajdziecie też i naszą choineczkę. Poznacie ją z pewnością po styropianowych białych trójkach zwisających ze świerkowych gałązek. Nasza choinka jest eko, bo ozdoby wykonaliśmy z szyszek, orzechów, słomy i drewna. Konieczie wybierzcie się na Stary Rynek, żeby obejrzeć naszą świąteczną trójkową piękność.

     • Mikołajkowy wieczór rodziców i dzieci

     • Dnia 6 grudnia odbył się  wyjątkowy i pełen niespodzianek, mikołajkowy  wieczór rodziców i dzieci z klasy IIIb. Uczniowie z pomocą wychowawczyni, w tajemnicy przed rodzicami, przygotowali  zimowo- świąteczny występ muzyczny oraz zabawę, w której dorośli przypomnieli sobie czasy swojego dzieciństwa, a nawet zaśpiewali piosenkę.

      Rodzice zaskoczyli swoje pociechy  warsztatami plastycznymi. Wspólnie z dziećmi wykonali piękne bombki, aniołki oraz choinkę pełną życzeń.

      Powstałe ozdoby zostały przekazane na szczytny cel jakim jest Koncert Charytatywny „Trochę słońca”.  

      Spotkanie  przyniosło wszystkim mnóstwo radości. Jak stwierdziły dzieci- „niespodzianki i zebrania z rodzicami są super".

     • Mikołajki pachnące lawendą

     • Z okazji Mikołajek, klasy 1b i 1d wybrały się na wycieczkę do Lawendowej Siwianki. Powitani zapachem lawendy i palącego się drewna w kominku, uczniowie rozpoczęli dzień od rozmów na temat bożonarodzeniowych tradycji, którą jest z pewnością zdobienie pierniczków. Po posileniu się korzennymi ciasteczkami przyszedł czas na pracę plastyczną. Pierwszoklasiści z uwagą słuchali instrukcji do wykonania bałwanka ze skarpety, ryżu, waty i ziarenek zasuszonej lawendy. Zadanie wykonali perfekcyjnie. Kolejną atrakcją było wystawienie ekspresowych jasełek, w których każdy grał ważną rolę. Zdejmując stroje aktorów, dzieci już zastanawiały się jakim prezentem mogłyby obdarować zapracowanego św. Mikołaja. Uczniowie wykonali rysunki przedstawiające podarunki, zaadresowali i wrzucili do magicznej skrzynki na listy. Zwieńczeniem wycieczki było spotkanie ze Świętym Mikołajem, kolędowanie i wspólne zdjęcia.

     • Zapraszamy po TROCHĘ SŁOŃCA

     • Serdecznie zapraszamy na XXI Koncert Charytatywny „Trochę słońca”, który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia o godz. 17.00 w szkolnej hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Budowlanej 2.

      Zaproponujemy naszym gościom pokazy taneczne, muzyczne i teatralne. Na scenie wystąpią uczniowie, absolwenci, rodzice i pracownicy szkoły. Motywem przewodnim tegorocznego koncertu będzie biało-czarny świat, a właściwie pytanie, czy chcemy w takim świecie żyć?

      Koncertowi towarzyszyć będzie kiermasz świątecznych prac artystycznych wykonanych przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

      Dochód z koncertu – jak zawsze – zostanie spożytkowany na pomoc potrzebującym wsparcia uczniom „papieskiej trójki”. 

      Serdecznie zapraszamy!

     • Younghelp - by nasze miasto było SMART

     • W dniu wczorajszym, tj. 01.12.2022 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie projektu Hackaton - „Hakuj z nami rzeczywistość”. Była to część projektu Human Smart City realizowanego przez miasto. Brali w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Baran, Gabriela Antonkiewicz, Joanna Wójcicka,  Maciej Kożuchowski, Bruno Wójcicki i p. Agnieszka Nowak. Zadaniem grup projektowych było stworzenie pomysłów na to, by w mieście żyło się ciekawiej, lżej, intensywniej – po prostu lepiej. Pomysły miały uwzględniać cele zrównoważonego rozwoju w oparciu o otwarte dane. Podczas trwania projektu uczniowie mogli korzystać z pomocy specjalistów z Rady Biznesu oraz wziąć udział w spotkaniu z p. dr Sebastianem Grabowskim oraz w szkoleniu prowadzonym przez p. Grzegorza Teresińskiego.

      Pomysłem stworzonym przez uczniów z naszej szkoły była propozycja stałego wolontariatu łączącego starszych i młodszych mieszkańców miasta. Projekt o nazwie "Younghelp" przyjął wizualnie postać strony internetowej, na której po założeniu konta i weryfikacji starsi mieszkańcy mogą zlecić działanie (z obszarów tj. integracja, usługi, zakupy) a młodsi je wykonać. Korzyści odnosiliby wszyscy – starsi użytkownicy mieliby zrobione zakupy, mogliby nauczyć się nowych technologii lub miło spędzić czas, młodsi mieszkańcy w zamian za wykonanie usługi mieliby przyznawane punkty, które wymienialiby na zniżki biletów np. do kina, basen czy lodowisko. Z kolei miasto zyskałoby zaangażowanych mieszkańców wrażliwych na potrzeby społeczne, zwiększoną liczbę oswojonych z nowoczesnymi technologiami starszych osób. Dzięki temu mogliby załatwiać, np. sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

      Projekt Hackaton był formą konkursu, w którym nie było przegranych. Propozycja uczniów naszej szkoły zebrała znakomite recenzje od członków Rady Biznesu, co jest dla nas powodem do dumy. Teraz czekamy, czy władze miasta zdecydują się na wprowadzenie go w życie.

     • Światowy Dzień Aids

     • Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim przypomina, że dzień 1 grudnia obchodzony jest jako Światowy Dzień AIDS. Celem akcji jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Zakażenie HIV oznacza, że w organizmie człowieka znajduje się wirus nabytego niedoboru (upośledzenia) odporności. Wirus mnoży się i niszczy układ odpornościowy zakażonej osoby, który po pewnym czasie przestaje chronić organizm przed chorobami. Zakażenie HIV nie daje charakterystycznych objawów. Jeśli nie zrobi się testu diagnostycznego można nawet przez 10-12 lat nie wiedzieć o tym, że uległo się zakażeniu. Osoba, która nie wie, że żyje z HIV, może zachorować na AIDS. Może też zakażać innych. Więcej informacji na stronie: https://aids.gov.pl/na-strone-glowna/sda-2022/

      PSSE informuje, że trwa ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem: „Jedyny taki test” o której rozpowszechnienie za naszym pośrednictwem, zwraca się Krajowe Centrum ds. AIDS. Link do strony kampanii: https://jedynytakitest.aids.gov.pl/

     • Wróżby Andrzejkowe

     • „Na ‘A’ jest imion wiele w świecie,
      Lecz dla mnie „Andrzej” urok ma
      Pomóżcie wróżby, wy możecie,
      Niechże Andrzeja los mi da!”

      Listopadowego popołudnia delegacja Samorządu Uczniowskiego wybrała się z losami do uczniów  pracowników oraz Dyrekcji naszej szkoły, aby wywróżyć każdemu coś pięknego!
      Ten dzień nam pokazał, że Andrzejki to wyśmienity czas dla dużych i dla małych!

     • Jesteśmy bezpieczni na drodze

     • Droga do szkoły może być bezpieczna pod warunkiem, że znamy i stosujemy właściwe zasady zachowania. 30 listopada w ramach szkolnej akcji "Pod parasolem" dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Rozmawialiśmy o zasadach poruszania się po drodze, o potrzebie noszenia odblasków i ostrożnosci w kontaktach z obcymi. Po spotkaniu mamy pewność, że jesteśmy  świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

     • Spotkanie z leśnikami

     • W tym tygodniu dzieci z klasy 1b uczestniczyły w wyjątkowej lekcji przyrody, którą poprowadzili leśnicy z Nadleśnictwa Mińsk. Pani Iza wspólnie z panem Igorem opowiadali o swojej pracy oraz o tym, co kryje las o tej porze roku. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących zwierząt, roślin i pracy leśnika. Dowiedzieli się także ciekawostek związanych z segregacją odpadów oraz długością rozkładu najczęściej używanych przez ludzi tworzyw sztucznych. Ponadto utrwaliły wiadomości o znaczeniu lasów w życiu człowieka. Na zakończenie warsztatu uczniowie otrzymali prezent w postaci przyrodniczych minipuzzli. Dziękujemy gościom za interesującą lekcję przyrody.

     • Listopadowa gazetka poleca się czytelnikom

     • Redakcja szkolnej gazetki "Na marginesie" zaprasza do lektury świeżutkiego wydania szkolnego miesięcznika. W listopadowym numerze znajdziecie wiele ciekawych artykułów, sporo wywiadów, bo w końcu ten ponury jesienny miesiąc to w naszej szkole czas dbania o relacje. Zachęcamy do czytania - kolorowa wersja papierowa już wisi w gablocie przy sali nr 19. 

      gazetka_-_listopad_2022.pdf​​​​​​​

     • Cała prawda o "energetykach"

     • Napoje energetyczne mają duże grono zwolenników. Jednak coraz częściej pojawiają się informacje, by lepiej z nich zrezygnować. Niektóre kraje, np. Dania i Norwegia, zabroniły ich sprzedaży. Mimo, że ze sklepowych półek kuszą kolorowymi opakowaniami i usiłuje się nam wmawiać, że są "cudownymi napojami" ratującymi przed stresem i zmęczeniem, my jesteśmy czujni. O szkodliwościach napojów energetycznych i o zdrowym żywieniu nastolatków uczniowie klas piątych rozmawiali ze specjalistkami ds. oświaty zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim. Panie Lidia Padzik i Ewa Kowalska odwiedziły naszą szkołę w ramach cyklu spotkań profilaktycznych realizowanych w związku z akcją "Pod parasolem". To była zdecydowanie dobra lekcja dbałości o zdrowie.

     • Czytają, bo lubią i odbierają nagrody!

     • Tydzień zaczął się od dobrych wieści. 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się podsumowanie V Powiatowego Projektu  "Czytam, bo lubię". Bardzo miło nam poinformować, że każda z trzech uczennic z naszej szkoły, która wzięła udział w tegorocznej edycji konkursu, zdobyła nagrodę. Zosia Wojtkowska z kl. 5a zajęła III miejsce w konkursie czytelniczy w kategorii klas 4-6, Zuzanna Rawska z kl. 8c zajeła II miejsce w tym konkursie czytelniczym w kategorii kl. 7-8, a Zuzanna Łukaszczyk z kl. 8e stanęła na I miejscu podium konkursu plastycznego. Dodatkową nagrodą dla dziewczyn było spotkanie z panią Joanną Jagiełło, autorką książek "Urodziny" i "Zielone martensy". Pisarka złożyła autograf w obu książkach z życzeniami "cudownej lektury" dla uczniów naszej szkoły. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby przeczytać powieści, do szkolnej biblioteki. A dziewczynom i ich opiekunkom - pani Joannie Sternie i pani Izabela Saganowskiej serdecznie gratulujemy!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych