• Gramy zmysłami - Akademia Smaku

     • Uczniowie klasy 4c wykonali zadanie styczniowe w ramach projektu "Gramy zmysłami". Tym razem była to Akademia Smaku. Czwartoklasiści próbowali produktów żywnościowych, zgadując z zamkniętymi oczami ich smak. Do zabawy dołączył wychowawca klasy - pan Sławomir Rybiński. Dzieci i wychowawca w nagrodę otrzymali smaczne cukierki.

     • Literacki początek roku

     • Dnia 3 stycznia 2024 roku gościliśmy w szkole p. Magdalenę Bernat-Protaziuk, autorkę książki
      „Stworzaki poznają zwierzaki”. Utwory „Humbak hula”, „Małż chwalipięta” czy „Jak śpią zwierzęta?”
      przypadły do gustu naszym najmłodszym uczniom. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, brały
      udział w zabawie oraz tańczyły taniec hula. Po zakończonym spotkaniu można było nabyć książki z
      autografem autorki oraz maskotkę stworzaka. Dziękujemy i czekamy na kolejne części serii.

      Dziękujemy paniom z biblioteki - Katarzynie Duczek i Annie Borkowskiej za przygotowanie spotkania.

     • Zebranie rady rodziców - zaproszenie

     • Przewodnicząca Rady Rodziców zaprasza na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 05.01.2024 w godzinach 17:30-19:00 w szkolnej stołówce.

      Planowany porządek zebrania:

      1. Podsumowanie pierwszego semestru działalności Rady Rodziców.

      2. Omówienie działań Rady Rodziców w związku z organizacją balu karnawałowego i dyskoteki.

      3. Zmiana uchwały dotyczącej przeznaczenia pieniędzy Rady Rodziców przez dyrekcję z dekoracji sali historycznej na dygestorium w sali chemicznej.

      4. Podjęcie uchwały dotyczącej dostępu do konta bankowego Rady Rodziców przez jej reprezentantów.

      5. Omówienie zarysu kolejnych planów Rady Rodziców w bieżącym roku szkolnym.

      6. Podjęcia decyzji dotyczącej terminu procedowania ewentualnych zmian w Regulaminie Rady Rodziców.

      7. Omówienie propozycji rozwiązań dla szatni.

      8. Wolne wnioski.

      Na nadchodzący rok 2024 życzymy wszystkim spokoju, zdrowia oraz radości z towarzyszenia naszym dzieciom w wyboistej drodze do dorosłości.

      Dobrego dnia,

      Karolina Mysiorska

     • Grudniowe wydanie "Na marginesie"

     • Z przyjemnością przekazujemy czytelnikom kolejny numer gazetki „Na marginesie”. W tym miesiącu poruszamy tematy związane ze Świętami Bożego Narodzenia, sportem. Przeczytacie również sprawozdanie z mikołajkowej wycieczki klasy 6a, ze spotkania z Wisławą Szymborską. Ci, którzy lubią słodkości, także znajdą coś dla siebie. Dla naszej nowej gazetkowej redakcji były to bardzo pracowite miesiące - pełne wyzwań, ale owocne! Wszystkim czytelnikom życzymy, aby nadchodzący rok był jeszcze lepszy!

      Link do gazetki: Na_marginesie-_grudzien_2023.pdf

     • Młodzi angliści

     • Drugoklasiści na grudniowych lekcjach języka angielskiego zajmowali się nie tylko słownictwem związanym ze Świętami Bożego Narodzenia, ale także nauką pisania listu do Świętego Mikołaja. W zorganizowanym przez panią Kamilę Zagórską konkursie, wzięło udział wielu drugoklasistów, z których zostało wyłonionych 2 uczniów, których prace zasłużyły na wyróżnienie. Franek Kulis z 2c i Kuba Giersz z 2d zaprezentowali nie tylko umiejętności językowe, ale również talent plastyczny.

     • ŚWIĄTECZNE ZADANIE W RAMACH PROJEKTU E-TWINNING

     • W ramach realizowanego projektu e-twinning z grecką szkołą podstawową uczniowie klasy 5c pod opieką wychowawcy pana Marcina Maciejewskiego wykonali prezentacje multimedialne, w których zaprezentowali główne tradycje świąteczne obchodzone w Polsce. Opisali również potrawy świąteczne oraz zawarli kilka ciekawostek związanych z Bożym Narodzeniem. Uczniowie z Grecji w swoich prezentacjach również opisali sposób spędzania Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku w swoim kraju. Porównując prace uczniów z obu krajów, można zauważyć, że tradycje świąteczne w Polsce oraz Grecji różnią się od siebie pomimo tej samej religii. Z wykonanych przez uczniów obu szkół prezentacji powstały dwa filmiki na kanale youtube prezentujące polskie oraz greckie tradycje świąteczne. Filmiki dostępne są pod następującymi linkami:
      Polskie tradycje świąteczne: https://www.youtube.com/watch?v=rOjgat51QuQ
      Greckie tradycje świąteczne: https://www.youtube.com/watch?v=0NTz-bGnCk0
      Realizowany przez piątoklasistów europejski projekt e-twinning ma charakter interdyscyplinarny. Łączy on wiedzę oraz umiejętności uczniów z różnych przedmiotów. W celu wykonania prezentacji multimedialnych uczniowie posłużyli się umiejętnościami z zakresu informatyki, wiedzą z zakresu religii oraz oczywiście znajomością angielskiego słownictwa.

     • Grudniowe zmagania językowe

     • W grudniu w naszej szkole odbywa się tydzień języków obcych, który obfituje w konkursy językowe. Nauczyciele języka angielskiego oraz niemieckiego przeprowadzają międzyklasowy konkurs interdyscyplinarny, w którym sprawdzana jest wiedza językowa w połączeniu z wiedzą zaczerpniętą z innych przedmiotów szkolnych. W tym roku w klasach 4-7 przeprowadzone zostały zajęcia łączące język angielski z matematyką, geografią, biologią, muzyką oraz plastyką. Nie zabrakło też ciekawych krzyżówek oraz zadań leksykalnych, przy rozwiązywaniu których uczniowie musieli wykazać się znajomością świątecznego słownictwa. Uczniowie  rozszyfrowywali angielskie słówka dotyczące tradycji oraz potraw świątecznych, uzupełniali teksty świątecznych piosenek wyrazami ukrytymi w postaci ułamków matematycznych lub piktogramów i mierzyli się ze znajomością europejskich krajów, w których nie zawsze w ten sam sposób obchodzone są święta. Mogli również wykorzystać swój talent plastyczny, wykonując obrazek świąteczny według instrukcji w języku angielskim. Zwycięską klasą w konkursie interdyscyplinarnym okazała się 4d. Drugie miejsce zajęła klasa 4c. Na podium znalazła się również 4a, zajmując trzecie miejsce. Poza konkursem interdyscyplinarnym odbył się również konkurs dla klas 4-6 na najładniej wykonaną kartkę świąteczną z życzeniami po angielsku. Siódmoklasiści jako najstarsi uczniowie w naszej szkole pisali świąteczny list do kolegi po angielsku, w którym opowiadali o swoich przygotowaniach do świąt. Wiktoria Borówek z klasy 5b wykonała najładniejszą kartkę. Drugie miejsce zajęła Gabriela Sadowska z 4d, a trzecie Alicja Kulikowska z 6b. Wyróżnieni zostali również: Krystian Kościelniak  5c, Ida Karbowiak z 5b oraz Hubert Godlewski z 4d. Kartki świąteczne zostały wywieszone na szkolnej choince i stanowią jej piękną dekorację. Z zadaniem "Świąteczny list do kolegi" najlepiej poradził sobie Bartosz Gruba z 7a. Drugie miejsce zajęła Martyna Płochocka z 7b, a na trzeciej pozycji uplasował się Patryk Rytel również z klasy 7b. Na wyróżnienie zasłużył również list Magdaleny Powałki z 7a.  Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w świątecznych zadaniach językowych.

     • Spotkanie świąteczne w klasach 4-7

     • Ostatniego przedświątecznego szkolnego dnia klasy 4b i 4c zaprosiły uczniów klas 4-7 na spotkanie przy choince. Młodzi aktorzy opowiedzieli ze sceny historię nowiutkiej, błyszczącej bombki, której się wydawało, że będzie najważniejsza w święta. Stare bombki, łańcuch, aniołek i gwiazda wytłumaczyły jej, że święta to przede wszystkim czas dobrych myśli, serca i miłości, to czas ludzkich uczuć. Występom teatralnym towarzyszyły występy muzyczne - instrumentalne i wokalne przygotowane pod batutą pani Magdaleny Jakubowskiej. Uczniowie przygotowali też taneczną niespodziankę i piękne karty świąteczne z tegorocznym przesłaniem szkolnego świętowania - "A nadzieja znów wstapi w nas...". Spotkanie rozpoczął muzyczny występ Maksa z 4c i jego mamy, a zakończyły życzenia, które w imieniu pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego złożyły szkolnej społeczności panie wicedyrektor - Agnieszka Kożuchowska i Izabela Saganowska. Nie zabrakło też wspólnej kolędy.

      Podziękowania za przygotowanie występu należą się nauczycielom klas 4b i 4c - pani Anetcie Bodeckiej, panu Sławomirowi Rynińskiemu, pani Katarzynie Rosłoń i pani Izabela Saganowskiej, a także opiekunce szkolnych muzyków - pani Magdalenie Jakubowskiej..

     • Jasełka w klasach 1-3

     • Jasełka kojarzą się przede wszystkim z bożonarodzeniowymi przedstawieniami szkolnymi oraz organizowanymi widowiskami. Jednak ich tradycja sięga do czasów średniowiecznych. Za twórcę jasełek uznaje się św. Franciszka z Asyżu. W naszej szkole 22 grudnia uczniowie z klas: 3c oraz 3d wcielili się w rolę aktorów i zaprezentowali swoim koleżankom, kolegom i pracownikom szkoły wspaniały występ. Dzieci przypomniały jakie są tradycje bożonarodzeniowe oraz jak kiedyś obchodzono święta. Nie zabrakło kolędników, aniołów, pasterzy oraz Maryi i Józefa. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękne kolędy i pastorałki przypomniały o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i nauczycieli.

     • Strajk u Mikołaja

     • Niecodziennych wrażeń dostarczyli swoim rodzicom i opiekunom uczniowie wszystkich klas pierwszych, którzy 21 grudnia zaprezentowali przygotowane pod opieką swoich wychowawczyń przedstawienie pt. „Strajk u Mikołaja”. Dzieci pokazały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Zobaczyliśmy pracę elfów, czary Czarownic oraz zwinne renifery. Sporo było strachu, że w tym roku nie będzie prezentów, ale na szczęście na ratunek ruszył szkolny „Psi Patrol”, który uratował sytuację wszystkich - i dzieci, i dorosłych. Dzieciom udało się stworzyć sympatyczną przedświąteczną atmosferę. Dziękujemy pierwszakom za wprowadzenie w świąteczny nastrój, rodzicom dzieci - za obecność i wspólne budowanie szkolnej społeczności.

     • Przedświąteczne występy w zerówce

     • Dzieci z zerówki przygotowały niezwykle przyjemną niespodziankę dla swoich rodziców w formie zimowo-świątecznego występu. 21 grudnia wszyscy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role oraz prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. To było bardzo udane przedstawienie wprowadzające wszystkich w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Dziękujemy za obecność rodzicom naszych zerówkowiczów!

     • "Opowieść wigilijna" w 7b

     • W przedświątecznym tygodniu klasa 7b realizowała projekt związany z „Opowieścią wigilijną” K. Dickensa. Swoją pracę uczniowie rozpoczęli od wyjazdu do Warszawy i obejrzenia w Teatrze Rampa muzycznej opowieści na motywach „Opowieści wigilijnej” o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość i przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami, żeby skupić się na tym, co najważniejsze. Kolejnym etapem były stacje zadaniowe, dzięki którym siódmoklasiści wykorzystywali nabytą wiedzę w praktyce, rozwijali komunikatywność i kompetencje współpracy. Na kolejnej lekcji - wykorzystując pochmurną aurę za oknem -  uczniowie poczuli trud pracy przy świecach i wcielili się w Boba Cratchita, aby napisać charakterystykę głównego bohatera. Podsumowaniem pracy z lekturą były choinki z życzeniami dla klasy stworzone w oparciu o wiersz L. J. Kerna „Choinka”, bombki z przesłaniami od bohaterów lektur, które udekorowały szkolną choinkę oraz wirtualny escape room.

     • Szymborska - wieczór autorski bez autora

     • Troje uczniów z klas siódmych: Kinga Podrucka, Asia Krupa i Adam Lazarowicz oraz absolwentka Alicja Kożuchowska reprezentowali naszą szkołę podczas wieczoru poetyckiego poświęconego twórczości Wisławy Szymborskiej, który odbył się 20 grudnia w Miejskicj Bibliotece Publicznej. Uczniowie przeczytali utwory polskiej noblistki: "Kot w pustym mieszkaniu", "Muzeum", "Radość pisania" i "Dziewczynka, która ściąga obrus". Uczniowie i opiekujące się nimi polonistki - pani Izabella Kożuchowska i Izabela Saganowska mieli okazję uczestniczyć w Salonie Poezji "Wieczór autorski bez autora", którego gościem specjalnym był prof. Piotr Łuszczykiewicz – polski literaturoznawca, dziekan WPA UAM w Kaliszu. Na scenie zobaczyliśmy również aktorów i muzyków: Delfinę Wilkońską (Teatr Polonia i Teatr Capitol w Warszawie), Paulinę Wiechę (Orkiestra Primuz), Łukasza Gosławskiego (Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi) i Adama Kupaja (Teatr im, Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu). Spotkanie moderowała będzie Agnieszka Choińska – edukator teatralny (Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi). Po tym wieczorze jedno jest pewne - poezję Szymborskiej warto znać, nawet jeśli tylko "Niektórzy lubią poezję".

     • Z wizytą u króla

     • Taki tytuł nosiła lekcja przeprowadzona w warszawskim Zamku Królewskim dla klas 2a i 2d. Uczniowie, podziwiając poszczególne komnaty, słuchali opowieści o codziennym życiu Króla. Poznawali obyczaje związane ze spożywaniem posiłków, higieną, pracą oraz przyjmowaniem gości. Porównali współczesne biuro z gabinetem króla, w którym centralne miejsce zajmował kałamarz i gęsie pióro. Niełatwym wyzwaniem dla współczesnych paziów okazał się ukłon dla Jego Wysokości, przygotowany zgodnie z kanonem etykiety. Uczniowie wrócili ubogaceni nowymi doświadczeniami i wiedzą historyczną naszego kraju.

     • Przyimkowa choinka

     • Klasa 4c uczyła się na polskim, czym są przyimki i wyrażenia przyimkowe. Żeby utrwalić zasady poprawnej pisowni przyimków złożonych i wyrażeń przyimkowych, uczniowie przygotowali dekoracje choinkowe w kształcie małych drewnianych choineczek. Na choineczkach znalazły się wyrazy, których pisownia może sprawiać trudność, np. naprawdę, wzdłuż. wzwyż, wskutek, spośród czy znad. Ortograficznie udekorowana nowoczesna wersja choinki zagościła w sali nr 19.

     • Betlejemskie Światło Pokoju w SP3

     • 20 grudnia harcerze z mińskiego Hufca ZHP wraz z komendantką - druhną Klaudią Brześkiewicz przynieśli do naszej szkoły Betlejemskie Światło Pokoju. Jako społeczność szkolna zostaliśmy obdarowani lampionem ze Światłem, harcerze podzielili się z nami radosną nowiną i największymi uniwersalnymi wartościami braterstwa i pokoju. Dziękujemy!

     • Występ podczas miejskiej wigilii

     • 19 grudnia grupa naszych uczniów ze szkolnego zespołu wokalnego prowadzonego przez panią Magdalenę Jakubowską wystąpiła na scenie podczas miejskiego spotkania wigilijnego. Nasza reprezentacja zaśpiewała dwie świąteczne piosenki: "Skrzypi wóz" oraz "Gwiazdy tańczyły". Występ uczennic pani Magdaleny Jakubowskiej był jednym z elementów spotkania, podczas którego harcerze przekazali panu burmistrzowi i mieszkańcom miasta Betlejemskie Światło Pokoju. 

     • Uczniowie dla zwierząt

     • W listopadzie oraz grudniu klasa 1b zebrała najwięcej plastikowych nakrętek, a co za tym idzie - zdobyła puchar „wkręconych w pomaganie”. Jako społeczność szkolna bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie nie są obojętni na potrzeby opuszczonych zwierząt i wszyscy chętnie angażują sie w zbieranie nakrętek.

     • 5c w Warszawie

     • 19 grudnia klasa 5c wraz z  nauczycielami: panią Agnieszką Kożuchowską oraz panem Marcinem Maciejewskim uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, której głównymi punktami był park trampolin „Stacja Grawitacja” oraz „Niewidzialna Wystawa”. Pierwszym punktem programu były zajęcia sportowe - piątoklasiści korzystali z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, parku linowego oraz ścian wspinaczkowych. Po intensywnym dwugodzinnym treningu był czas na „Niewidzialną Wystawę” - jest to miejsce mające na celu przybliżenie zwiedzającym codzienność osób niewidomych. Podczas tej wyjątkowej  podróży w niewidzialny świat, uczniowie mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, oraz węchu. Zadaniem uczniów było eksplorowanie kilku pomieszczeń w całkowitej ciemności. Przewodnikami po wystawie były osoby niewidome, które wyjaśniły uczniom, jak działa alfabet Braille’a oraz pokazały przedmioty codziennego użytku, z jakich korzystają osoby niewidome. Dzięki temu miejscu uczniowie z 5c na pewno lepiej zrozumieli los niewidomej dziewczynki - bohaterki lekturowej z "Katarynki" B. Prusa. Był to dzień pełen wrażeń oraz niezapomnianych atrakcji.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych