• Lekturowa powtórka po wakacjach

     • Piątoklasiści z 5c w pierwszym tygodniu nauki na lekcjach języka polskiego przypominali sobie lektury przeczytane i omówione w klasie czwartej. Każda grupa wylosowała jeden tytuł - zadanie polegało na ustaleniu w grupie, kto napisał dany tekst i jacy bohaterowie pojawili się w poznanych lekturach. Dodatkowo uczniowie mieli na chodniku narysować kredą elementy graficzne, które kojarzą im się z ubiegłorocznymi lekturami. Dzięki współpracy oraz twórczej zabawie uczniowie z 5c odtworzyli sobie wiedzę, którą zdobywali przed wakacjami.

     • Początek roku szkolnego

     • Uczniowie klas 1-3 z dużą radością rozpoczęli swoją szkolną przygodę w poniedziałek 4 września. Podczas uroczystości pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki podpowiadał swoim uczennicom i uczniom, żeby starali się być dla siebie nawzajem dobrymi koleżankami i kolegami, żeby korzystali z szans, jakie stwarza nauka w naszej szkole. Życzenia dobrego roku szkolnego usłyszeli także rodzice uczniów i pracownicy szkoły. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego dla pierwszoklasistów naszymi gośćmi byli proboszczowie mińskich parafii: ks. Jerzy Mackiewicz z kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, kapłan Jan Opala z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów oraz ks. dr Gabriel Białomyzy z Parafii Prawosławnej pw. św. Spirydona Cudotwórcy. W imieniu księży głos zabrał proboszcz Jerzy Mackiewicz. Przemawiał również przewodniczący Komisji Oświaty w naszym mieście - pan Robert Gałązka, który zapewniał naszych najmłodszych uczniów, że rozpoczynają swoją szkolną przygodę w przyjaznym miejscu, gdzie na pewno będzie czas i na naukę, i na zabawę. Część artystyczną przygotowali drugoklasiści z klas 2c i 2d pod kierunkiem wychowawczyń: pani Pauliny Goebel i pani Kamili Zagórskiej. Powspominaliśmy wakacje, wysłuchaliśmy kilku radosnych piosenek i otrzymaliśmy garść dobrych rad na cały rok szkolny. Niech dla wszystkich będzie to dobry rok! 

     • Zaczynamy... dobrą zabawę

     • Klasy 4-7 rozpoczęły nowy rok szkolny. Pan dyrektor zwrócił się do każdego rocznika uczniów z dobrymi radami i wyraził przekonanie, że to będzie dobry rok dla wszystkich - uczniów, nauczycieli i rodziców. Radny Jerzy Mróz życzył wszystkim dobrej zabawy, bo przecież nauka może też być formą aktywnej, mądrej zabawy. Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 6b pod kierunkiem wychowawcy pana Pawła Aniszewskiego także wprawiła wszystkich w pogodny nastrój. Zaczęliśmy śpiewająco i wesoło. 

     • Godziny wychowawcze ze Światem

     • Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dyplom za udział obecnej klasy 6a w programie "Godziny Wychowawcze ze Światem" w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie wraz z wychowawczynią panią Joanną Sterną podejmowali regularne działania z zakresu edukacji globalnej. Program przygotowała Polska Akcja Humanitarna. 

     • Rozpoczynamy nowy rok szkolny

     • Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 4 września do szkolnej hali widowiskowo-sportowej na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023-2024 według poniższego harmonogramu:
      - godz. 9.30 - klasy 4-7,
      - godz. 11.00 - klasy 2 i 3,
      - godz. 12.00 - klasy 1.

      Jednocześnie informujemy, że oddział przedszkolny (zerówka) pracuje od  1 września w godz. 7.00-17.00.

       

     • Piknik na koniec wakacji

     • W dniu 03.09.2023 r. na Stadionie Sportowym przy ul. Budowlanej 2A, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim sp. z o.o. organizuje imprezę plenerową pod nazwą Piknik Sportowo-Rekreacyjny, która skierowana jest do całych rodzin. Wydarzenie nie jest komercyjne i obfitować będzie w moc darmowych atrakcji.Szczegóły - na plakacie. 

     • OBIADY od września

     • Zgłoszenia na obiady na rok szkolny 2023/24 są przyjmowane u intendenta szkoły od 21.08.2023. Należy formularz zgłoszeniowy i wniosek na zwroty dostarczyć tylko i wyłącznie do intendenta (od razu będą wydawane magnetyczne karty obiadowe oraz dziecko będzie rejestrowane w aplikacji obiadowej).

      Dzieci zgłoszone do 31.08.2023 mają możliwość korzystania z posiłków od 6.09.2023, natomiast dzieci zgłoszone po 1.09.2023 sukcesywnie w późniejszych terminach.

      Bardzo prosimy, aby rodzice, wypełniając deklaracje, dokładnie przeczytali zawarte w niej informacje o zgłaszaniu nieobecności - zgłaszanie nieobecności następuje najpóźniej do 8:30 każdego dnia przez aplikację LOCA, w wyjątkowych sytuacjach telefonicznie tel. 7589547 wew. 14 oraz na maila obiady@sp3mm.pl

      KARTA_ZGLOSZENIA_NA_OBIADY_2023.pdf

      rezygnacja_z_obiadow.pdf

      zwrot_nadplaty_2023.pdf

      ​​​​​​

     • Spotkanie adaptacyjne dla kl. 1 i wyprawka

     • Zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które rozpoczną w naszej szkole naukę od września 2023 roku. Odbędzie się ono 29 sierpnia 2023r. o godz. 18.00. Rodzice będą mogli spotkać się z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach integracyjnych z paniami wychowawczyniami. Zachęcamy do skorzystania z możliwości  poznania kadry, budynku oraz zasad obowiązujących w szkole.

      Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla kl. 1 - informacje znajdują się w poniższym załączniku:

      WYPRAWKA-klasa_1_2023.pdf

     • Spotkanie adaptacyjne dla zerówki i wyprawka

     • Informujemy, że spotkanie dla rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego (zerówki) odbędzie się 29 sierpnia 2023r. o godz. 16.30. Rodzice będą mogli spotkać się z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach adaptacyjnych z paniami wychowawczyniami. Zachęcamy do poznania szkoły, kadry, a także zasad obowiązujących w oddziale przedszkolnym. Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla swoich dzieci - informacje znajdują się w poniższym załączniku:

      WYPRAWKA_dla_ZEROWKI.pdf

     • Zaproszenie

     • W imieniu organizatorów zapraszamy na obchody 81. rocznicy zagłady mińskich Żydów. Szczegóły na plakacie.

     • 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i Miński Dzień Wolności

     • Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski zaprasza na wspólne obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Mińskiego Dnia Wolności, czyli zakończenia okupacji niemieckiej w Mińsku Mazowieckim. 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17.00 pamięć powstańców zostanie uczczona chwilą ciszy, a następnie będzie można wysłuchać poruszającej opowieści "Wędrówka Nabu" w wykonaniu grupy „Opowieści z Walizki”. Tym razem nasze obchody skupią Państwa uwagę wokół dramatu ludności cywilnej i konieczności ucieczki, opuszczenia domu i swojego ukochanego miasta. Pokażemy wybrane fotografie dokumentujące exodus Warszawiaków w 1944. Wraz z dr Lillą Kłos oraz Miejskim Domem Kultury przygotowaliśmy także okolicznościową Jednodniówkę, w której przeczytacie o warszawiakach znajdujących schronienie w naszym mieście. O godzinie 14.00 będziemy składać kwiaty wraz uczniami i kadrą Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy przy pamiątkowym kamieniu na  terenie szkoły. Również serdecznie Państwa zapraszamy.

     • WAKACJE!

     • Drodzy uczniowie! Niech każdy dzień wakacji przyniesie Wam wiele niezapomnianych wrażeń. Odpoczywajcie, cieszcie się pogodą, wróćcie do szkoły pełni zapału i gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzymy Wam udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu!

     • Zakończenie roku szkolnego klas 1-3

     • W piątek 23 czerwca uczniowie klas młodszych zgromadzili się w hali sportowej z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła pani Iwona Gąsecka wychowawczyni klasy 2c, która zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez dzieci z klasy 2c oraz 2d.  Po wspaniałym i pełnym dobrego humoru występie na scenie zaprezentowali się uczniowie klas 3, którzy pierwszy etap edukacyjny zakończyli piosenką. Następnie prowadząca uroczystość pani Katarzyna Słowik-Siwicka o zabranie głosu poprosiła dyrektora szkoły pana Grzegorza Wyszogrodzkiego, który - cytując słowa piosenki Michała Szpaka - powiedział, ze wszyscy jesteśmy bohaterami. Szczególnie ważnym momentem podczas spotkania było podziękowanie i pożegnanie wieloletniej wicedyrektor szkoły pani Urszuli Ćwiek. Uczniowie wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Moniką Lubańską wręczyli Pani Uli świadectwo z samymi celującymi ocenami. 

      Na koniec prezes „Stowarzyszenia na Piątkę” życzył uczniom i nauczycielom spokojnych wakacji oraz przekazał wychowawcom klas słodkie upominki. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków dla ucznió klas trzecich kończących I etap edukacyjny. 

      Przed nami upragnione wakacje. Na ten wytęskniony i długo oczekiwany czas wypoczynku życzymy wszystkim dużo zdrowia i radości. Niech każdy dzień będzie nową przygodą i nowym wyzwaniem. Niech przynosi spełnienie marzeń i daje poczucie szczęścia. Cieszcie się z słońcem, łapcie wiatr nie tylko we włosy i żagle, ale także do realizacji swoich planów, by z nową energią po wakacjach rozpocząć kolejny rok szkolny.

     • Zakończenie roku szkolnego w klasach 4-8

     • 23 czerwca uczniowie klas ósmych stali się absolwentami naszej szkoły. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego ósmoklasistów pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki pożegnał swoich uczniów, życzył im, by wierzyli w siebie i codziennie szukali w sobie czegoś dobrego. Szczególnym momentem było wręczenie statuetek dla najlepszej absolwentki - Annie Władzińskiej z klasy 8e i dla najlepszego absolwenta - Miłoszowi Ołtarzewskiemu z klasy 8c. Puchary dla najlepszych sportowców otrzymały 3 osoby - Maja Markiewicz z 8d oraz Jakub Parol i Marcel Mikucewicz z klasy 8c. Specjalną nagrodę dla najlepszego ucznia roku szkolnego 2022/2023 ufundowaną przez dyrektora Studium Języków Obcych otrzymała Anna Władzińska z klasy 8e. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Amelia Brodzik, która podziękowała w imieniu uczniów za to wszystko, czego uczniowie doświadczyli w naszej szkole. W imieniu rodziców przemawiała pani Magdalena Markowska - mama uczennicy w pięknych słowach wyraziła wdzięczność rodziców za działania podejmowane w naszej szkole wobec uczniów. Wszyscy wychowawcy klas 4-8 wręczyli swoim uczniom świadectwa, dyplomy oraz wyróżnionym - nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Ważnym elementem zakończenia roku szkolnego było też przekazanie sztandaru szkoły uczniom z młodszych klas. Zwieńczeniem uroczystości zakończenia roku szkolnego w klasach 4-6 i w kl. 8 była część artystyczna przygotowana przez uczniów z klasy 8b i ich wychowawczynię - panią Agnieszkę Kożuchowską. Na scenie obejrzeliśmy niezwykłą baśń z życia pewnych uczniów uczęszczających do SP3. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę "To tylko gra" z pozytywnym przesłaniem na przyszłość. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji! 

     • Projekt SP3 i ZS1

     • Od grudnia klasa 2 B i klasa pedagogiczna z ZS1 współpracowały i uczyły się od siebie nawzajem. Wspólnie się bawiliśmy, starsze koleżanki prowadziły nam zajęcia. Maluchy miały okazję gościć w liceum.

      Zwieńczeniem miesięcy pracy była wspólna wycieczka, którą każdy bardzo dobrze wspomina. Liczymy na współpracę w przyszłym roku szkolnym.

      A jak to wszystko wyglądało... zobaczcie sami. 

      SP3 i ZS1 życzy wszystkim udanych wakacji!! 

     • "Zeróweczki" zakończyły rok szkolny

     • 22 czerwca najmłodsi członkowie naszej szkolnej rodzinki zakończyli uroczyście rok szkolny w oddziałach przedzszkolnych. Nasze przedszkolaki od września rozpoczną przygodę w klasach pierwszych.

      Podopieczni pani Iwony Gąseckiej i pani Agaty Christoph wystąpili przed swoimi rodzicami, metaforycznie pokazując na przykładzie roślinki swój rozwój. Pogodnie określali kompetencje, których nauczycieli się w zerówce i przyklejali symbolizujące je listki. Podziękowali swoim opiekunom, także nauczycielowi wspomagającemu panu Sebastianowi Górniakowi, pani woźnej oddziałowej Paulinie Godziemskiej i pomocy nauczyciela dla dzieci z Ukrainy - pani Galinie Bardysh. WIcedyrektor Izabela Saganowska wręczyła każdemu dziecku dyplom ukończenia oddziału przedszkolnego, a Rada Rodziców ufundowała piękne upominki. 

      Z kolei podopieczni pani Małgorzaty Korzeń i pani Sylwii Zasuwik recytowali wiersze i śpiewali piosenki o kończącym się etapie edukacji i rozpoczynających się wakacjach. W obecności pani wicedytrektor Agnieszki Kożuchowskiej dzieci odebrały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Padły ważne słowa wdzięczności pod adresem pań wychowawczyń i dzieci.

      Naszym absolwentom zeróweczek życzymy pięknych wakacji i bezpiecznego powortu do szkoły od września.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych