• Wycieczka do Teatru Ekologicznego Bohema House

     • 19 grudnia klasy 5a i 6c pojechały do Warszawy na wspaniałą przygodę z teatrem i ekologią. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali spektakl "Blamaż klimatyczny. Historia inspirowana Opowieścią Wigilijną " wystawiony w Teatrze Ekologicznym na warszawskiej Białołęce. Jest to unikatowe miejsce, gdzie poprzez sztukę dzieci uczą się, jak dbać o środowisko. Spektakl porusza kwestie nadmiernej emisji dwutlenku węgla, ocieplenia klimatu i innych konsekwencji działalności fabryk, których właścicielem jest główny bohater. Scrooge przechodzi wewnętrzną przemianę, gdy w przeddzień Wigilii nawiedzają go duchy Ziemi. To przedstawienie zostaje na długo w pamięci dzięki ważnemu przekazowi, wspaniałej grze aktorskiej i widowiskowym akrobacjom.

     • "Zwierzaki z Mińska" - pomóżmy!

     • Szkolne Koło Wolontariatu informuje, że w ramach współpracy z organizacją "Zwierzaki z Mińska" w dniach 18-22.12.2023 podczas przerw 11.25-11.35 uczniowie będą rozprowadzać okolicznościowe kalendarze na rok 2024 w kwocie 30zł. Uczniowie z Koła Wolontariatu i jego opiekunowie - p. Paulina Goebel i p. Marcin Maciejewski zapraszają. 

     • Działania szkolnych wolontariuszy

     • Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękują wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki Waszemu wsparciu niezbędną pomoc otrzymała wielodzietna rodzina z naszego miasta. Dziękujemy również za udział w ogłoszonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną zbiórce książek dla oddziału dziecięcego mińskiego szpitala. Uczniowie naszej szkoły zebrali blisko 150 książek! Gorąco zachęcamy do wspierania kolejnych działań Szkolnego Koła Wolontariatu zaplanowanych na najbliższe miesiące. Wiemy, że możemy na Was liczyć!

     • Podsumowanie zbiórki dla Domu Dziecka w Siennicy

     • Z radością informujemy, że w ramach zbiórki produktów żywnościowych dla Domu Dziecka w Siennicy udało się zebrać aż siedem paczek darów. Zbiórka została ogłoszona miesiąc temu z inicjatywy wychowawczyni klasy 4d pani Bogumiły Borzęckiej- Gołoś oraz opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu - pana Marcina Maciejewskiego oraz pani Pauliny Goebel. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów oraz ich rodziców, którzy wzięli udział w zbiórce. Dziękujemy również uczniom klasy 4d oraz 5c za pomoc w zapakowaniu zebranych darów. Kolejne zbiórki oraz akcje charytatywne planowane są już w styczniu. Liczymy na Waszą hojność!!!

     • Zeróweczka w bibliotece

     • Dzieci z zerówki wybrały się do szkolnej biblioteki. Wspólnie przypomniały sobie zasady obowiązujące w bibliotece oraz dowiedziały się, jak wypożycza się książki. Maluchy miały okazję zetknąć się z przeróżną literaturą dla dzieci, obejrzeć wiele kolorowych książek i wypożyczyć dla siebie wybrane pozycje.

     • Kręgosłup - mam i dbam

     • W czwartek 14 grudnia grupa uczniów (zerówka, klasy 1-3) z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach sportowych z Fafikiem - pluszakiem, który motywował uczniów do wykonywania ćwiczeń i razem z nimi podskakiwał, schylał się, biegał. Zajęcia sportowe z Fafikiem zostały zorganizowane w ramach projektu "Kręgosłup - mam i dbam" - WF z AWF. Dziękujemy za wprowadzanie w życie idei przerw śródlekcyjnych i promowanie zdrowego stylu życia.

     • Zimowo-świąteczne czytanie

     • W czwartkowe popołudnie do szkolnej sali teatralnej zawitała zima w swej najpiękniejszej odsłonie - w białym, srebrzystym (prawie) śnieżnym otoczeniu, przy kominku, z błyszczącymi gwiazdkami w tle spotkali się miłośnicy wspólnego głośnego czytania. Widzowie wysłuchali tekstów poetyckich i prozatorskich opowiadających m.in. o zimie, o choince, o Muminkach, o Scrooge'u, o świętym Mikołaju, o bałwanku i o prezentach. Wystrój sali, piękna muzyka w tle, zapachy zimowej herbaty i ciast sprawiły, że uczestnicy spotkania poczuli wyjątkowość zimowego spotkania. Wśród osób czytających (ponad dwudziestu uczestników) byli i uczniowie - począwszy od zerówkowiczów po siódmoklasistę, i rodzice naszych uczniów, i nauczycielki. Czytanie zjednoczyło nas wszystkich! Dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie zimowej herbaty i rodzicom uczniów z klasy 3a za przygotowanie ciast. Zimowo-świąteczne spotkanie przygotowały panie Małgorzata Kożuchowska, Iwona Szulawska, Katarzyna Duczek we współpracy z zespołem nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej.

     • 2c programuje

     • Photon to zabawka, która rozwija swoje możliwości razem z dziećmi. Robot posiada interaktywną historię, która motywuje dzieci do eksperymentowania i zabawy z robotem - ten, dzięki działaniom dziecka, otrzymuje nowe funkcje i możliwości. Photon potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji pomaga dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia oraz uczy dzieci podstaw programowania. Dziś uczniowie klasy 2c mieli przyjemność poznać podstawowe funkcje tych robotów. Dzieci uczyły się programowania tak, aby robot poruszał się, zmieniał kolor czy wydawał dźwięki. Zabawa połączona z nauką bardzo się podobała, było dużo emocji i uśmiechu. 

     • Ambasadorzy UE z naszej szkoły

     • 13.12.2023r. uczniowie i uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego wraz z  opiekunką  p. Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką i p.dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim uczestniczyli w Inauguracji programu EPAS  oraz Sieci Szkolnych Klubów Europejskich przy Europe Direct Mińsk Mazowiecki. Podczas części oficjalnej  uczniowie mieli okazję wysłuchać wypowiedzi o "dobrej energii wspólnotowości" z ust pani wiceburmistrz Katarzyny Łaziuk  czy p. wicestarosty Witolda Kikolskiego. 

      Słowo "Unia Europejska" było wymieniane wielokrotnie i odmieniane przez różne przypadki w przemówieniach przedstawicieli Fundacji R. Schumana czy Fundacji B. Geremka.

      Po części oficjalnej uczniowie i uczennice wzięli udział  w bardzo interesującym  interaktywnym wykładzie pt. "Wykorzystanie w edukacji sztucznej inteligencji". 

      Wszyscy mogli się przekonać, że  nowoczesne technologie i ich znajomość to "must have" naszej codzienności. 

     • Projekt zamiast kartkówki w 5c

     • Uczniowie klasy 5c będą omawiali na języku polskim "Kapelusz za 100 tysięcy" Adama Bahdaja. Zanim przejdą do pracy nad tekstem, ich zadaniem było zaprezentowanie treści lektury w postaci projektu - lektura w pudełku. Piątoklasiści, pracując indywidualnie lub w parach, w kartonach dowolnej wielkości zgromadzili minimum 10 przedmiotów, które kojarzą im się z danym wątkiem fabuły, postacią czy miejscem akcji lektury. Poczas prezentacji wykonanych prac uczniowie chwalili się znajomością tekstu Adama Bahdaja. Kolejną ważną umiejętnością kształtowaną w związku z tym projektem, była samoocena pracy oraz informacje koleżeńskie na temat jakości poszczególnych pudełek. Uczniowie stwierdzili też, że nauczyli się obowiązkowości i nieodkładania zadania na ostatnią chwilę. Piątokasiści zgodnie doszli do wniosku, że lektura w pudełku jest lepszym pomysłem na sprawdzenie znajomości treści lektury niż kartkówka.

     • 2d na Koncercie Mikołajkowym

     • Dzięki zaproszeniu od Stowarzyszenia Dzieciom Radość z Ignacowa, uczniowie klasy 2d mieli możliwość wziąć udział w Koncercie Mikołajkowym. Przy akompaniamencie zespołu wokalno-aktorskiego "Sonanto" mogliśmy przenieść się do krainy Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewając najpopularniejsze świąteczne hity, uczniowie poczuli zbliżający się świąteczny klimat. Na koniec wszyscy otrzymali prezenty - paczki ze słodkościami i kalendarz na przyszły 2024 rok. 

     • Czwartoklasiści obejrzeli opowieść o Mikołaju

     • Uczniowie klas 4a i 4d wybrali się na świąteczny spektakl "Opowieść o prawdziwym Mikołaju", który był lekcją ucząca pokory oraz motywował do wypełniania dobrych uczynków. Uczniowie mieli okazję zastanowić się, co by było, gdyby jedno z ich dziecięcych pragnień nagle się spełniło? Po spektaklu uczniów czekała kolejna lekcja - samodzielności. Czwartoklasiści wybierali i kupowali prezenty świąteczne dla najbliższych. Poradzili sobie doskonale, za co otrzymali pochwałę od opiekunów.

     • Szlachetna paczka - prosimy o wsparcie

     • Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Ogłaszamy zbiórkę następujących środków czystości: mydeł, żeli myjących, past do zębów, płynów do płukania tkanin, płynów do mycia naczyń, szczoteczek do zębów, proszków do prania, szamponów. Zbiórka potrwa do czwartku 14 grudnia. Produkty należy przynosić do sali 23. Zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym rodzicom z naszego miasta. Za udział w zbiórce z góry serdecznie dziękujemy!!!

     • Słodki piątek

     • Kto z nas nie kocha czekolady? Z tego magicznego składnika uczniowie klas II i III samodzielnie stworzyli swoje łakocie w kształcie czekoladowej choineczki. Dzieciaki oprócz wyrobienia czekolady i wlania jej w formę miały również do dyspozycji kolorowe dodatki takie jak suszone owoce, posypki waflowe, posypki cukrowe, żelki i wiele innych. Uczniowie poznali także tajemniczą historię pierwszego użycia kakao oraz dowiedzieli się o podróży czekolady od ziarna aż po tabliczkę. Gotowy produkt każdy mógł samodzielnie zapakować w folijkę z dedykacją dla najbliższych. Nagrodą niespodzianką po ciężkiej pracy cukiernika była dla wszystkich fontanna czekolady! Czy smakowało? Sami zobaczcie na zdjęciach!

     • Gramy zmysłami - choinka sensoryczna w 4c

     • Uczniowie klasy 4c z przyjemnością wykonali grudniowe zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Gramy Zmysłami" - na zajęciach powstała sensoryczna choinka. Na drzewku pojawiły się własnoręcznie pomalowane różnokolorowe bombki zaprojektowane i wykonane przez czwartoklasistów.

     • Lektura zamknięta w pudełku

     • Uczniowie klasy 2b przy okazji omawiania lektury pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" wybrali się w podróż do Afryki. Swoją przygodę rozpoczęli od obejrzenia filmów przyrodniczych o Afryce i jej mieszkańcach przy pomocy okularów ClassVR. Następnie podczas pracy z globusem wspólnie rozwiązywali quiz ze znajomości lektury. Wykonali metryczkę książki oraz krótko scharakteryzowali głównego bohatera doktora Dolittle. W grupach stworzyli komiksy z dalszymi losami bohaterów. Podsumowaniem działań było przygotowanie pudełek, w których każde z dzieci umieściło przedmioty związane z lekturą. Czego tam nie było: własnoręcznie wykonane zwierzątka z klocków lego, plasteliny, kolorowe rysunki zwierząt (m.in. dwugłowca, świnki, psa, krokodyla, konia itp.) pojawił się nawet sam dr Dolittle w maseczce ze strzykawkami... Było tam wszystko, co drugoklasistom kojarzyło się z omawianą lekturą. Uczniowie dzielili się między sobą także wrażeniami - co zapamiętali z lektury, co im się podobało. Zgodnie przyznali, że przyjaciele są ważni oraz że warto być dobrym człowiekiem, bo dobro zawsze powraca.
     • Współpracujemy z seniorami

     • W ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej nasza szkoła została zaproszona do współpracy z Mińskim Uniwersytetm Trzeciego Wieku - celem tego współdziałania było przygotowanie dla mińskich seniorów występu poświęconego życiu i twórczości Noblistki. 30 listopada w Miejskiej Szkole Artystycznej przedstawienie obejrzeli członkowie Stowarzyszenia Radość Trzeciego Wieku, natomiast 8 grudnia widzami byli uczniowie klas 4-7 z naszej szkoły. Podczas występu zostały zaprezentowane wiersze Nobliski, uczniowie przeprowadzili wywiad z panią Szymborską, w którą wcieliła się pani Lylla Grzebalska, obejrzeli także zdjęcia poetki i wysłuchali piosenki "Nic dwa razy". Dziękujemy za możliwość zrealizowania tego projektu w tak zacnym gronie. Po występie nauczyciele poloniści ogłosili wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego, a nasi szkolni Mistrzowie Ortografii: Miłosz Siporski (4c), Kacper Wasilewski (5c), Wiktor Legat (6b) i Natalia Wolińska (7b) z rąk pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego i gości z Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymali nagrody, które ufundowała szkolna Rada Rodziców. Dyplomy za udział w szkolnym etapie konkursu oraz słodkie upominki otrzymali wszyscy uczestnicy tegorocznego Konkursu Ortograficznego.  Na zakończenie spotkania głos zabrały panie: Zofia Grzelak, Jadwiga Maciejewska i Lylla Grzebalska, które podziękowały za współpracę naszym uczniom oraz nauczycielkom, które ich przygotowały - pani Izabelli Kożuchowskiej, Anetcie Bodeckiej i Marcie Woźnicy. Mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie uda nam się zrobić coś razem!

     • Mikołajkowe świętowanie w klasach 1-3

     • Mikołajki to tradycyjna polska nazwa święta ku czci św. Mikołaja - biskupa, który odwiedzał dzieci i obdarowywał je prezentami. Dzień ten przypada na 6 grudnia. W klasach I-III prawie każdy uczeń był ubrany na czerwono. W szkole panował szczególny klimat, nie tylko dlatego, że w salach pojawiły się świąteczne dekoracje, ale przede wszystkim za sprawą świętego Mikołaja, który przybył w odwiedziny specjalnie do naszej szkoły. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy zostali poczęstowani cukierkami. Tego dnia w każdej klasie odbywały się liczne atrakcje takie jak: sesja fotograficzna, oglądanie filmu "Kevin sam w domu", wykonywanie zadań świątecznych z photonami, wyjście do cukierni Ekler, wręczanie prezentów, rozwiązywanie tajemniczych zagadek z kodem do sejfu z podarunkami, wycieczka do teatru Capitol na "Królową Śniegu", zabawy na śniegu, oglądanie personalizowanego filmu od św. Mikołaja dla klasy, zdobienie choinek oraz wykonywanie porcelanowych ozdób świątecznych i skrzatów z makramy. Na pewno każdy - mały i duży - w tym dniu czuł się wyjątkowo!

     • Mikołajki u czwartoklasistów

     • Czwartoklasiści na godzinach wychowawczych mieli wyjątkowo sympatyczne mikołajaki - w 4a pojawił się nawet św. Mikołaj, który obdarował dzieci mnóstwem prezentów. W klasie 4d w tym dniu uczniowie obdarowywali się własnoręcznie przygotowanymi prezentami oraz pysznymi łakociami. Wśród upominków znalazły się kartki świąteczne, obrazki, zakładki do książek, bransoletki, ozdoby na choinkę, kalendarz adwentowy, kubek, t-shirt oraz pięknie udekorowane pierniki. Również uczniowie z klasy 4b z okazji mikołajek obdarowali swoich kolegów upominkami, które samodzielnie wykonali. Wśród własnoręcznie wykonanych prezentów w 4b znalazły się: zakładki do książek, stroiki świąteczne, biżuteria, bombki, kulki i świece zapachowe, budowla z klocków lego,  poduszka, kalendarz adwentowy, a także pyszne ciasteczka.To był dobrze spędzony czas, a najważniejsze jest to, że uczniowie i nauczyciele byli razem, we wspólnocie - jak w klasowej rodzinie. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych