• Srebrni piłkarze

     • Reprezentacja chłopców klas IV-VI zdobyła 2. miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej! Zła pogoda nie przeszkodziła w rywalizacji i chłopcy dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsce, dzięki czemu osiągnęli sukces. Zwyciężyli piłkarze z SP1, a na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z SP4, tuż za podium - SP2. Gratulujemy naszym srebrnym chłopakom: Mikołajowi Barankiewiczowi z 6b, Wiktorowi Legatowi z 6b, Bartoszowi Kotowskiemu z 6b, Olkowi Malinowskiemu z 6b, Fabianowi Korytko z 5d, Filipowi Zgódce z 5d, Olkowi Aniśko z 5d, Jankowi Kasakowi z 5d, Krzysztofowi Rudnickiemu z 5d, Michałowi Malinowskiemu zł 4c oraz trenerowi drużyny - panu Marcinowi Sokołowskiemu. 

     • Zebranie Rady Rodziców

     • Przewodnicząca oraz Prezydium Rady Rodziców zapraszają przedstawicieli trojek klasowych na Zebranie Rady Rodziców w najbliższy piątek 27.10.2023r. w godzinach 17:30-19:00 w stołówce szkolnej.

      Porządek obrad:

      1. Rozpoczęcie zebrania.

      2. Rozpatrzenie wniosku skierowanego do Rady Rodziców o powtórne głosowanie członka Prezydium Rady Rodziców. 

      3. Przedstawienie preliminarza Rady Rodziców. 

      4. Omówienie kalendarza aktywności Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024. 

      5. Dyskusja możliości dokonania inwestycji przez RR na rzecz uczniów.

      6. Zebranie pomysłów na działania wspierające integrację i poprawę komfortu dzieci w szkole.

      7. Zebranie inicjatyw dotyczących zwiększenia zaangażowania rodziców w życie szkoły. 

      8. Wolne wnioski. 

      9. Zakończenie zebrania.

     • Dyktando szeptane

     • Uczenie się ortografii też może być przyjemnością! Przekonali się o tym uczniowie klasy 2b, którzy wzięli udział w dyktandzie szeptanym. Najpierw dzieci losowo dobierały się w kolorowe grupy, następnie siadały w kilku rzędach jedno za drugim. Członkowie poszczególnych grup przychodzili do nauczyciela losować wyraz z trudnością ortograficzną, po czym wracali na miejsce i po zapisaniu na kartce wyrazu szeptem przekazywali go kolejnemu uczniowi. W międzyczasie zamieniali się miejscami, a następny uczeń losował wyraz dla grupy. Wspólna praca wymagała wyjątkowego skupienia uwagi i zaangażowania wielu zmysłów jednocześnie. Po wyczerpaniu wyrazów w kopertach mogli porównać efekty swojej pracy i wspólnie sprawdzić poprawność ortograficzną zapisanych słów. Oprócz nauki była to też dobra zabawa.

     • Jesiennie w zerówce

     • Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków, dlatego dzieci z zerówki wyruszyły  do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku, czyli jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Dzieci bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza w celu wzbogacenia kącika przyrody. Na zakończenie dzieci stworzyły obrazki z darów jesieni, m.in. gałązek, liści, żołędzi, kasztanów, jarzębiny i innych. Było to ciekawe doświadczenie dla naszych sześciolatków.

     • Ścieżka edukacyjna "Leśna przygoda"

     • Już niedługo na terenie naszej placówki powstanie ścieżka edukacyjna "Leśna Przygoda". Projekt jest realizowany w ramach konkursu zorganizowanego przez Lasy Państwowe pt. "Klasa z drewna", którego jesteśmy laureatami. W ramach zadania powstaną m. in. wiata edukacyjna, skocznia czy stacja meteorologiczna.  Prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu, łączenie nauki z zabawą, omawianie elementów ścieżki edukacyjnej i przekazywanie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczo–leśnej  nie tylko uatrakcyjni zajęcia, ale również wzbogaci wiedzę naszych uczniów.

     • 7a z wizytą u Piłsudskich w Milusinie

     • 18 października klasa 7a z wychowawczynia panią Moniką Gromulską wybrała się do Sulejówka, miasta Józefa Piłsudskiego. Uczniowie zwiedzili nowoczesne pięciopoziomowe muzeum poświęcone postaci marszałka, a także dworek państwa Piłsudskich. W ramach warsztatów pt. "Historia kołem się toczy" uczennice i uczniowie zwiedzili wystawę w niecodzienny sposób. Wyposażeni w specjalnie stworzone koła szyfrów, mapy i plecaki mieli za zadanie odszukać wskazane eksponaty i rozwiązać przypisane im zadania. Dzięki temu, w atrakcyjnej formie, pracując zespołowo, poznali wybrane fragmenty biografii Józefa Piłsudskiego. Następnie siódmoklasiści zwiedzili serce kompleksu muzealnego, jakim jest dworek "Milusin". W Dworku mogli nie tylko przyjrzeć się temu, jak wyglądało życie rodzinne Józefa Piłsudskiego, ale także poznać uroki dawnego letniska, jakim był Sulejówek.

     • MOPS oferuje wsparcie i poszukuje wolontariuszy

     • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim oferuje bezpłatną pomoc w odrabianiu lekcji dla dzieci ze szkół podstawowych. Poszukuje także wolontariuszy do pomocy osobom z niepełnosprawnością i seniorom oraz osób gotowych poświęcić swój czas na pomoc w odrabianiu zajęć domowych. Szczegóły na załączonych plakatach.

     • Wokół Słońca w MBP

     • Klasa 2a miała okazję przyjrzeć się Planetom Układu Słonecznego podczas wystawy rysunków Ainy Bestard, autorki i ilustratorki książek o kosmosie. Na wystawę udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam w Oddziale dla Dzieci czekały na nas warsztaty sięgające kosmosu, poznaliśmy ciekawostki o każdej z planet, wybraliśmy się na Księżyc i zrobiliśmy rakietę kosmiczną! Bardzo dziękujemy organizatorom za stworzenie możliwości bycia choć przez chwilę bliżej Gwiazd.

     • Aktywny Dzień Patrona

     • W naszej szkole uczciliśmy Dzień Patrona Szkoły, organizując konkurs plastyczny dla klas 0-3 pod hasłem „Jan Paweł II - Pielgrzym Świata”. Na szkolnym korytarzu można podziwiać prace naszych najmłodszych uczniów. Powstało czterdzieści prac ukazujących Jana Pawła II wśród ludzi różnych narodowości, z dziećmi, okrążającego kulę ziemską. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem i słodkim upominkiem. Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe. Laureaci konkursu to: Maria Sulich kl. 2c - I miejsce, Natalia Zagórska kl. 3c - II miejsce, Wojciech Christoph kl. 1c - III miejsce. Wyróżnione osoby: Jan Pogorzelski kl. 3a, Hanna Gągol kl. 1b, Antoni Stańczyk kl. 1a, Sara Piwek kl. 1c, Jakub Szostek kl. 1c, Joanna Niedek z zerówki. We wtorek 17 października odbyła się „przerwa z Janem Pawłem II”. Młodsze dzieci rozwiązywały różne zadania: krzyżówki, rebusy, kolorowanki, łamigłówki. Za prawidłowe rozwiązania otrzymywały cukierki i zakładki. Mogły też wylosować myśl dla siebie, by dowiedzieć się, co dziś chce powiedzieć im Jan Paweł II. Uczniowie starszych klas rozszyfrowywali kody QR  z ciekawostkami o naszym wielkim rodaku i patronie naszej szkoły, za co również mogli otrzymać nagrodę. Wspólnym radosnym świętowaniem i uczciliśmy pamięć o Janie Pawle II.

     • Spotkanie z harcerką w klasie 1c

     • Uczniów z klasy 1c odwiedziła starsza koleżanka z klasy 5c - Nikola Piętka, która jest harcerką. Nikola wprowadziła  pierwszaków  w świat  harcerstwa.  Uczniowie dowiedzieli się, jakie obowiązki ma zuch, co robi się podczas zbiórek, jak zdobywa się odznaki. Nikola pięknie opowiedziała o prawach harcerza, zgodnie z którymi harcerz  jest pomocny, postępuje po rycersku, miłuje przyrodę i stara się ją poznaćWszyscy z zainteresowaniem oglądali mundur harcerski oraz z ogromną radością uczestniczyli w harcerskich pląsach i zabawach. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas! CZUWAJ!

     • STEAM-owe warsztaty

     • W poniedziałek i wtorek (16 i 17 października) odwiedzili nas edukatorzy z Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii PAKT z Łodzi. Wszystkie klasy czwarte, piąte, szóste i siódme wzięły udział w bezpłatnych warsztatach, podczas których uczniowie, bawiąc się, korzystali z nowoczesnych pomocy naukowych. Niektóre grupy sterowały robotami za pomocą aplikacji w tablecie. Sala fitness zamieniła się w pole walki robotów. W innych grupach uczniowie budowali proste urządzenia elektryczne (np. włącznik dotykowy czy alarm z fotokomórką). Radzili sobie z tym nawet czwartoklasiści i radość była ogromna, gdy po właściwym podłączeniu elementów, lampka rozbłysła albo uruchomił się sygnał alarmowy. W trzeciej grupie warsztatów uczniowie budowali z klocków Lego Education skoczka, który potem brał udział w wyścigach klasowych. Po 45 minutach interaktywny zawodnik był gotowy. Podczas warsztatów uczniowie bawili się doskonale i nawet pewnie nie zwuważyli, że uczyli się, korzystając z nowoczesnych technologii.

      Serdecznie dziękujemy całej epikie edukatorów z PAKT Łódż. Odwiedzili nas: pan Taras Panskyi, pan Paweł Łaski, pani Anna Wosiak-Dąbrowska i pani Lilianna Szewczyk. 

      A czym jest STEAM? Ten akronim kryje w sobie:

      S – jak Science – nauki przyrodnicze,
      T – jak Technology – technologię,
      E – jak Engineering – inżynierię,
      A – jak Art – sztukę,
      M – jak Maths – matematykę. 

      To takie łączenie różnych dziedzin życia i nauki, by uczniowie w formie miniprojektów uczyli się kreatywności, współpracy, innowacyjności i umiejętności technicznych z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Będziemy tę motodę stosować na zajęciach.

     • Konkurs Pięknego Czytania - etap szkolny

     • Uczniowie klas 4-6, którzy zgłosili się do udziału w XII Powiatowym Konkursie Pięnego Czytania, prezentowali przygotowane przez siebie wiersze Wisławy Szymborskiej lub prozę z tomu "Wszystkie lektury nadobowiązkowe". Wszyscy uczestnicy szkolnego etapu byli bardzo dobrze przygotowani. Jury w składzie: pani Izabella Kożuchowska, pani Agnieszka Kożuchowska oraz panie bibliotekarki - Katarzyna Duczek i Anna Borkowska podjęło decyzję, że do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się dwie osoby - Gabriela Sadowska z klasy 4d i Bartosz Jurek z klasy 5c. Gratulujemy udanych prezentacji i trzymamy kciuki za przesłuchania w II etapie konkursu.

     • Dzień Patrona

     • 16 października jest świętem w naszej szkole - obchodzimy tego dnia Dzień Patrona. W tym roku uroczysty apel poświęcony Janowi Pawłowi II przygotowali uczniowie klasy 5c wraz z wychowawcą panem Marcinem Maciejewskim. Wysłuchaliśmy informacji o życiu Karola Wojtyły, obejrzeliśmy archiwalne zdjęcia oraz nagrania z dnia wyboru na papieża. Piątoklasiści na scenie recytowali wiersze Patrona i śpiewali piosenki. Na koniec uczniowie mogli pochwalić się wiedzą, ponieważ klasa 5c przygotowała dla obecnych quiz o życiu Patrona. Z okazji dzisiejszego święta reprezentacja uczniów złożyła również kwiaty przy portrecie Jana Pawła II. Niech każdego dnia towrzyszą nam słowa Jana Pawła II będące mottem naszej szkoły: "Wymagamy od siebie".

     • Przed nami Święto Patrona

     • W poniedziałek 16 października obchodzimy coroczne Święto Patrona. Klasa 5c pod kierunkiem wychowawcy pana Marcina Maciejewskiego przygotowała z tej okazji apel, na który zapraszamy wszystkich uczniów. Pamiętajcie - ttego dnia obowiązuje strój galowy!
      W związku z obchodami Dnia Papieskiego w naszej szkole zapraszamy też wszystkich uczniów we wtorek 17 października na długiej przerwie, tj. 11:25-11:45 na Przerwę z Papieżem Janem Pawłem II.
      Na uczniów będą czekały przy stołówce zadania (krzyżówki, rebusy, kolorowanki, łamigłówki) - dla każdego coś miłego. Będzie też można wylosować myśl dla siebie, by dowiedzieć się, co dziś chce mi powiedzieć Jan Paweł II?
      Dodatkowo dla uczniów starszych klas na górnym korytarzu będą rozmieszczone kody QR do rozszyfrowania ciekawostek o naszym wielkim rodaku i patronie naszej szkoły. Jeśli uczniowie oddadzą uzupełnione zadania na następnej długiej przerwie, otrzymają nagrodę. Zeskanowane kody QR (przynajmniej 6) nalezy przynieść w telefonie do katechetów - szóstki czekają.
      Katecheci zapraszają do wspólnego świętowania.
     • DEN - Świętujemy!

     • "Często osobowość nauczyciela jest ważniejsza od posiadanej przez niego wiedzy"W dniu Edukacji Narodowej uczniowie klas 7a i 7b podczas uroczystego apelu przedstawili kolegom i koleżankom 5 różnych osobowości nauczycielskich. Uczniowie wcielili się w rolę nauczyciela anioła, luzaka, służbisty, aktywisty i sceptyka. Nie zabrakło pięknych i wzruszających wierszy oraz życzeń. Uczennice z klasy 7a zaprezentowały taniec z szarfami, a całość wydarzenia została ubrana w piękną oprawę muzyczną przygotowaną przez szkolny chór pod przewodnictwem pani Magdaleny Jakubowskiej. Z okazji Dnia Nauczyciela składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pedagogom. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz dumy ze swoich  uczniów!

     • Pasowanie na ucznia

     • 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wszystkich zebranych, nauczycieli, rodziców oraz szczególnego gościa - pana Mirosława Krusiewicza (dyrektora departamentu edukacji publicznej i sportu w Urzędzie Marszałkowskim) powitał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który skierował kilka wspierających słów do uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz taniec. Wybrzmiał szkolny rock and roll w wykonaniu klas 1c i 1d przygotowany przez panie Małgorzatę Korzeń i Małgorzatę Kożuchowską oraz ciekawy układ taneczny z kolorowymi chusteczkami klas 1a i 1b przygotowany przez panie Katarzynę Chłopik i Izabellę Kożuchowską. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji zarówno u dzieci, jak i ich rodziców. Pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki pasował kolorowym ołówkiem każdego ucznia. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Dowodem były pamiątkowe dyplomy wręczone dzieciom przez panią wicedyrektor Agnieszkę Kożuchowską. Wzruszeni rodzice w obecności swoich dzieci i zaproszonych osób złożyli uroczystą obietnicę, że zawsze będą kochać i wspierać swoje pociechy. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej fotografii oraz na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Kochane pierwszaki, niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

     • Wizyta wolontariuszy EBU

     • 11 października gościliśmy w naszej szkole zagranicznych wolontariuszy z fundacji EBU zajmującej się edukacją międzykulturową w oparciu o bezpośredni kontakt z innymi kulturami. Misją Fundacji jest rozwój dialogu międzykulturowego, popularyzacja wiedzy o kulturach i społeczeństwach świata, promowanie tolerancji oraz budzenie świadomości własnej kultury i osobowości. Wolontariusze z Francji, Hiszpanii, Włoch, Litwy, Rumunii oraz Grecji  przeprowadzili w klasach IV-VII zajęcia językowe w formie gier oraz quizów leksykalnych, przybliżyli naszym uczniom wiedzę o kulturze swoich krajów oraz zapoznali ich z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi działalności Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji międzykulturowej. Wizyta zagranicznych wolontariuszy była okazją do komunikacji w języku angielskim w naturalnych sytuacjach oraz poszerzenia wiedzy ogólnej na temat europejskich krajów.

     • Starożytne cywilizacje w klasach piątych

     • Klasy piąte obecnie na lekcjach historii uczą się o starożytności. Na zajęciach nie ma nudy - uczniowie bawią się historią, na przykład przebierają się za starożytnych Egipcjan. Faraon musiał nawet rozstrzygnąć poważny spór. Z grobowców powstały mumie... Żywy był też teatr grecki oraz odbyły się igrzyska olimpijskie. Maski greckie stworzone przez piątoklasistów z 5a oddają charakter starożytnych spektakli. Scenki, jakie w nich odegrali uczniowie, były prześmieszne. Ciekawe, co się wydarzy na lekcjach, gdy nadejdzie czas Cesarstwa Rzymskiego? Może sam Juliusz Cezar przekroczy Rubikon w naszej SP3?

     • Wolontariat - Dzień Zdrowia Psychicznego

     • Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie zaangażowali się w pomoc w zorganizowaniu Dnia Zdrowia Psychicznego. Daria Kanap z klasy 7b zaprojektowała ulotki, które wolontariusze rozdawali uczniom. Na ulotkach pojawiły się naprawdę interesujące informacje, linki do filmów i podcastów. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować uczniów tym tematem.

     • Magiczne długopisy w 2b

     • Nowoczesne technologie już na stałe wpisały się w codzienne życie, stanowią także istotny element kształtowania różnorodnych umiejętności naszych uczniów. Magiczne długopisy 3D, które nasza szkoła pozyskała w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" świetnie sprawdzają się w pracy z dziećmi na lekcjach informatyki. Umożliwiają łączenie teorii z praktyką, uczą cierpliwości, prawidłowego chwytu pisarskiego, projektowania przestrzennego, kształcą precyzję i dokładność, a przede wszystkim są fascynujące. Zajęcia z długopisami 3D prowadzone przez panią Ewelinę Frankiewicz tak bardzo przypadły drugoklasistom do gustu, że z pewnością wykorzystamy je jeszcze nie raz!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych