• Biała szkoła w Poroninie

     • W dniach 10-13 stycznia nauczyciele w-fu pojechali z uczniami kl. 7-8 na tzw. "białą szkołę" do Poronina. Uczestnicy wyjazdu poznawali nowe formy aktywności fizycznej - były narty i snowboard oraz pływanie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są zasady bezpieczeństwa oraz zachowania się na stokach. Wyjazd do Poronina to także zabawy integracyjne, odpoczynek na świeżym powietrzu i zachęta do uprawiania do sportów ziomowych. Pogoda dopisała, humory również - wszystko można zobaczyć na filmiku z wyjazdu. Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i filmowej! Link znajduje się poniżej:

      https://drive.google.com/file/d/1VP_rVhCaH1X_iXcA3lQHZZOv5oPWy5QD/view?usp=sharing_eil_m&ts=61dff3f0

     • Warsztaty stomatologiczne w zerówkach

     • 11 stycznia grupy 0a i 0b wzięły udział w warsztatach stomatologicznych dotyczących próchnicy zębów. Z pomocą Smoka Bartka, pani Diana - dyplomowana higienistka, prezentowała wizytę u dentysty, a także rozmawiała z dziećmi na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na nasze zęby. Po zapoznaniu dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym, wszyscy poczuli się jak prawdziwi lekarze-stomatolodzy, ponieważ z wielką starannością i zaangażowaniem przeprowadzali zabiegi dentystyczne na prawdziwym modelu szczęki. Po zaliczeniu praktycznego treningu, wszyscy otrzymali dyplomy oraz zestawy do ćwiczeń praktycznych w domu.

     • Konkurs plastyczny na 30-lecie WOŚP

     • Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym, którego hasłem jest "30. jubileuszowy finał Wilekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę w formacie A4 wykonaną dowolną płaską techniką. Zabronione jest wykorzystywanie elementów gotowych lub wykonanych w technice komputerowej. Prace należy składać w dniach 19 - 21 stycznia 2022 r. w naszej szkole do skrzynki w głównym wejściu szkoły. Konkurs koordynuje pani Paulina Goebel. Wyniki konkursu będą ogłoszone 26 stycznia, a nagrody w kategoriach kl. 0-3 i 4-8 zostaną wręczone podczas miejskiego finału WOŚP. Szczegóły konkursu są w Regulaminie zamieszczonym poniżej.

     • Pomóżmy SP1 wygrać 20 tys.

     • Praca plastyczna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 zakwalifikowała się do II etapu konkursu „Nauka z klasą” organizowanego przez Kaufland. Bardzo prosimy o wykazanie patriotyzmu lokalnego i oddanie głosu na pracę z naszego miasta. W głosowaniu może wziąć udział każdy!

      Głosowanie ma charakter otwarty i powszechny oraz jest w pełni anonimowe.

      Zagłosować można w terminie od 03.01.2022 r. do 31.01.2022 r.

      Można głosować raz z jednego nośnika! Próby głosowania pokazały, że znaczenie ma przeglądarka i organizator nie zablokował głosowania z tego samego nośnika, ale z różnych przeglądarek.

      Każdy oddany głos jest na wagę złota!!! Każda z 20 zwycięskich szkół podstawowych otrzyma 20.000 zł na wyposażenie wspierające edukację ekologiczną.

      Kliknij , wybierz pracę i oddaj głos na Szkołę Podstawową nr 1 w Mińsku Mazowieckim!!!

      Link do głosowania:

      www.naukazklasa.pl

      Serdecznie dziękujemy.

     • W styczniu w naszej szkole króluje MATEMATYKA

     • Drodzy uczniowie!

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV – VIII do aktywnego udziału w konkursach, zabawach i rozgrywkach matematycznych , które będą miały miejsce w ciągu najbliższych trzech tygodni w naszej szkole.

      Podejmowane przez nas działania mają na celu dać Wam - uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Mamy ogromną nadzieję pokazać Wam inną stronę tej nauki. Pragniemy przekonać Was, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

      Już na samym początku zapraszamy Was do udziału w dwóch konkursach:

      1. Konkurs matematyczny „Matematyka w obiektywie”.
      2. Konkurs matematyczny „Mój naj… Matematyczny LAPBOOK”.

      W obu konkursach wyłonimy trzy najciekawsze prace na poziomie klas IV-V  i VII – VIII.

      Czas na realizację w/w prac trwa od 10 stycznia do 20 stycznia. Gotowe podpisane prace składamy
      w salach nr 13 lub nr 15 .

      Poniżej prezentujemy Wam harmonogram naszych działań.
      Liczymy na WASZE zaangażowanie i WASZĄ aktywność!

      Dni matematyki

      10, 11 stycznia – rozwiązujemy krzyżówki matematyczne!

      12, 13 stycznia – rozwiązujemy SUDOKU!

      17 stycznia – zabawa w KALAMBURY MATEMATYCZNE dla klas 7.

      19 stycznia – dzień pod hasłem:„MODA na MATEMATYKĘ”!

      20 stycznia –ostatni dzień składania prac konkursowych!

      Organizatorzy: Katedra Matematyki

      Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.

      Szczegóły dotyczące matematycznych akcji - u nauczycieli matematyki.

      Matematyka_2022.pdf​​​​​​​

         

     • Ostatnie pożegnanie

     • Zawiadamiamy, że w wieku 92 lat zmarła wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 - pani Alicja Womaczko. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych