• Biała szkoła w Poroninie

• W dniach 10-13 stycznia nauczyciele w-fu pojechali z uczniami kl. 7-8 na tzw. "białą szkołę" do Poronina. Uczestnicy wyjazdu poznawali nowe formy aktywności fizycznej - były narty i snowboard oraz pływanie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są zasady bezpieczeństwa oraz zachowania się na stokach. Wyjazd do Poronina to także zabawy integracyjne, odpoczynek na świeżym powietrzu i zachęta do uprawiania do sportów ziomowych. Pogoda dopisała, humory również - wszystko można zobaczyć na filmiku z wyjazdu. Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i filmowej! Link znajduje się poniżej:

• Warsztaty stomatologiczne w zerówkach

• 11 stycznia grupy 0a i 0b wzięły udział w warsztatach stomatologicznych dotyczących próchnicy zębów. Z pomocą Smoka Bartka, pani Diana - dyplomowana higienistka, prezentowała wizytę u dentysty, a także rozmawiała z dziećmi na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na nasze zęby. Po zapoznaniu dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym, wszyscy poczuli się jak prawdziwi lekarze-stomatolodzy, ponieważ z wielką starannością i zaangażowaniem przeprowadzali zabiegi dentystyczne na prawdziwym modelu szczęki. Po zaliczeniu praktycznego treningu, wszyscy otrzymali dyplomy oraz zestawy do ćwiczeń praktycznych w domu.

• Konkurs plastyczny na 30-lecie WOŚP

• Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym, którego hasłem jest "30. jubileuszowy finał Wilekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę w formacie A4 wykonaną dowolną płaską techniką. Zabronione jest wykorzystywanie elementów gotowych lub wykonanych w technice komputerowej. Prace należy składać w dniach 19 - 21 stycznia 2022 r. w naszej szkole do skrzynki w głównym wejściu szkoły. Konkurs koordynuje pani Paulina Goebel. Wyniki konkursu będą ogłoszone 26 stycznia, a nagrody w kategoriach kl. 0-3 i 4-8 zostaną wręczone podczas miejskiego finału WOŚP. Szczegóły konkursu są w Regulaminie zamieszczonym poniżej.

• Pomóżmy SP1 wygrać 20 tys.

• Praca plastyczna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 zakwalifikowała się do II etapu konkursu „Nauka z klasą” organizowanego przez Kaufland. Bardzo prosimy o wykazanie patriotyzmu lokalnego i oddanie głosu na pracę z naszego miasta. W głosowaniu może wziąć udział każdy!

Głosowanie ma charakter otwarty i powszechny oraz jest w pełni anonimowe.

Zagłosować można w terminie od 03.01.2022 r. do 31.01.2022 r.

Można głosować raz z jednego nośnika! Próby głosowania pokazały, że znaczenie ma przeglądarka i organizator nie zablokował głosowania z tego samego nośnika, ale z różnych przeglądarek.

Każdy oddany głos jest na wagę złota!!! Każda z 20 zwycięskich szkół podstawowych otrzyma 20.000 zł na wyposażenie wspierające edukację ekologiczną.

Kliknij , wybierz pracę i oddaj głos na Szkołę Podstawową nr 1 w Mińsku Mazowieckim!!!

Link do głosowania:

www.naukazklasa.pl

Serdecznie dziękujemy.

• W styczniu w naszej szkole króluje MATEMATYKA

• Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV – VIII do aktywnego udziału w konkursach, zabawach i rozgrywkach matematycznych , które będą miały miejsce w ciągu najbliższych trzech tygodni w naszej szkole.

Podejmowane przez nas działania mają na celu dać Wam - uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Mamy ogromną nadzieję pokazać Wam inną stronę tej nauki. Pragniemy przekonać Was, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Już na samym początku zapraszamy Was do udziału w dwóch konkursach:

1. Konkurs matematyczny „Matematyka w obiektywie”.
            2. Konkurs matematyczny „Mój naj… Matematyczny LAPBOOK”.

W obu konkursach wyłonimy trzy najciekawsze prace na poziomie klas IV-V  i VII – VIII.

Czas na realizację w/w prac trwa od 10 stycznia do 20 stycznia. Gotowe podpisane prace składamy
            w salach nr 13 lub nr 15 .

Poniżej prezentujemy Wam harmonogram naszych działań.
            Liczymy na WASZE zaangażowanie i WASZĄ aktywność!

Dni matematyki

10, 11 stycznia – rozwiązujemy krzyżówki matematyczne!

12, 13 stycznia – rozwiązujemy SUDOKU!

17 stycznia – zabawa w KALAMBURY MATEMATYCZNE dla klas 7.

19 stycznia – dzień pod hasłem:„MODA na MATEMATYKĘ”!

20 stycznia –ostatni dzień składania prac konkursowych!

Organizatorzy: Katedra Matematyki

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.

Szczegóły dotyczące matematycznych akcji - u nauczycieli matematyki.

Matematyka_2022.pdf​​​​​​​

• Ostatnie pożegnanie

• Zawiadamiamy, że w wieku 92 lat zmarła wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 - pani Alicja Womaczko. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.