• Spotkanie z leśnikami

     • W tym tygodniu dzieci z klasy 1b uczestniczyły w wyjątkowej lekcji przyrody, którą poprowadzili leśnicy z Nadleśnictwa Mińsk. Pani Iza wspólnie z panem Igorem opowiadali o swojej pracy oraz o tym, co kryje las o tej porze roku. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących zwierząt, roślin i pracy leśnika. Dowiedzieli się także ciekawostek związanych z segregacją odpadów oraz długością rozkładu najczęściej używanych przez ludzi tworzyw sztucznych. Ponadto utrwaliły wiadomości o znaczeniu lasów w życiu człowieka. Na zakończenie warsztatu uczniowie otrzymali prezent w postaci przyrodniczych minipuzzli. Dziękujemy gościom za interesującą lekcję przyrody.

     • Listopadowa gazetka poleca się czytelnikom

     • Redakcja szkolnej gazetki "Na marginesie" zaprasza do lektury świeżutkiego wydania szkolnego miesięcznika. W listopadowym numerze znajdziecie wiele ciekawych artykułów, sporo wywiadów, bo w końcu ten ponury jesienny miesiąc to w naszej szkole czas dbania o relacje. Zachęcamy do czytania - kolorowa wersja papierowa już wisi w gablocie przy sali nr 19. 

      gazetka_-_listopad_2022.pdf​​​​​​​

     • Cała prawda o "energetykach"

     • Napoje energetyczne mają duże grono zwolenników. Jednak coraz częściej pojawiają się informacje, by lepiej z nich zrezygnować. Niektóre kraje, np. Dania i Norwegia, zabroniły ich sprzedaży. Mimo, że ze sklepowych półek kuszą kolorowymi opakowaniami i usiłuje się nam wmawiać, że są "cudownymi napojami" ratującymi przed stresem i zmęczeniem, my jesteśmy czujni. O szkodliwościach napojów energetycznych i o zdrowym żywieniu nastolatków uczniowie klas piątych rozmawiali ze specjalistkami ds. oświaty zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim. Panie Lidia Padzik i Ewa Kowalska odwiedziły naszą szkołę w ramach cyklu spotkań profilaktycznych realizowanych w związku z akcją "Pod parasolem". To była zdecydowanie dobra lekcja dbałości o zdrowie.

     • Czytają, bo lubią i odbierają nagrody!

     • Tydzień zaczął się od dobrych wieści. 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się podsumowanie V Powiatowego Projektu  "Czytam, bo lubię". Bardzo miło nam poinformować, że każda z trzech uczennic z naszej szkoły, która wzięła udział w tegorocznej edycji konkursu, zdobyła nagrodę. Zosia Wojtkowska z kl. 5a zajęła III miejsce w konkursie czytelniczy w kategorii klas 4-6, Zuzanna Rawska z kl. 8c zajeła II miejsce w tym konkursie czytelniczym w kategorii kl. 7-8, a Zuzanna Łukaszczyk z kl. 8e stanęła na I miejscu podium konkursu plastycznego. Dodatkową nagrodą dla dziewczyn było spotkanie z panią Joanną Jagiełło, autorką książek "Urodziny" i "Zielone martensy". Pisarka złożyła autograf w obu książkach z życzeniami "cudownej lektury" dla uczniów naszej szkoły. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby przeczytać powieści, do szkolnej biblioteki. A dziewczynom i ich opiekunkom - pani Joannie Sternie i pani Izabela Saganowskiej serdecznie gratulujemy!

     • Zuzanna Dąbrowska wygrała konkurs!

     • Zuzia z kl. 8e zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na prezentację multimedialną nt.
      Konwencji o prawach dziecka. Organizatorami konkursu byli opiekunowie Samorządu
      Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2. Zuzia podeszła do konkursu profesjonalnie,
      wykonując bardzo dobrą prezentację, za co została nagrodzona dyplomem i drobnymi
      upominkami. Termin konkursu zbiegł się z tematami lekcji o prawach człowieka,
      omawianymi na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. A że Zuzia jest bystrą uczennicą, to na
      fundamencie lekcji zrobiła kawał dobrej roboty. Gratulujemy uczennicy i jej nauczycielce - pani Urszuli Ćwiek. Jesteśmy dumni!

     • XII Powiatowy Turniej Kręgli

     • 17 listopada

       

      W czwartek 17 listopada 2022 roku czwórka naszych uczniów: Amelia Kokot 4b, Kamil Pardała 4b, Tomasz Zych 4b i Wiktoria Latifović 6a wzięła udział w XII Powiatowym Turnieju Kręgli zorganizowanym przez stowarzyszenie „Dzieciom Radość”. Zawodnicy reprezentowali szkołę z pełnym zaangażowaniem. Najwyższe z naszej drużyny drugie miejsce zajął Kamil Pardała, miejsce trzecie Wiktoria Latifović i Tomasz Zych. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

     • XIV Igrzyska Integracyjne

     • !5 listopada

      15 listopada we wtorek w naszej szkole odbyły się XIV Igrzyska Integracyjne. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych integracyjnych oraz goście ze Szkół Podstawowych nr 1, nr 4, nr 6 w Mińsku Mazowieckim, ze Szkoły Podstawowej w Starogrodzie oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie. Igrzyska uroczyście otworzył dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, następnie uczestnicy przemaszerowali za flagą w swoich drużynach. Po uroczystym powieszeniu flagi rozpoczęły się konkurencje drużynowe, w które uczestnicy bardzo się zaangażowali. Po zmaganiach był czas na zabawy animowane przez panią Kasię Słowik – Siwicką oraz na słodki poczęstunek. Na koniec zostały rozdane puchary i dyplomy, które wręczyli dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki i pani wiceburmistrz Eliza Bujalska. Na Igrzyskach gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych panią Elizę Bujalską i pana Roberta Smugę oraz dyrektorów PPP w Mińsku Mazowieckim panią Edytę Ludwiniak i PPP w Sulejówku panią Iwonę Reszelską – Maćkowiak.W działania włączyli się z ogromnym zaangażowaniem wolontariusze z klas VIII, którym bardzo dziękujemy.Cała impreza, podobnie jak w poprzednich latach, była radosna i przyniosła wiele dziecięcych uśmiechów. Zespół ds. integracji.

         

     • Twoja wrażliwość może uratować życie

     • Co 20. osoba na świecie cierpi na depresję, a to oznacza, że prawdopodobnie znasz kogoś, kto zmaga lub zmagał się z tą chorobą. W ramach akcji profilaktycznej "Pod parasolem" psycholog szkolny p. Martyna Tomkiewicz udzieliła uczniom klas szóstych i ósmych odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tego zagadnienia. Jakie są najważniejsze dane dotyczące depresji? Po czym poznać, że ktoś może być chory? Jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć? Co mówić, a czego absolutnie nie mówić osobie z symptomami depresji? Jak nieść pomoc osobom cierpiących na tę chorobę? Kiedy udać sie do specjalisty? Po dzisiejszym spotkaniu już to wiemy.

      Więcej informacji o depresji w linku poniżej

     • Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w sieci

     • Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety. Pamiętamy też, że nie jest wolne od zagrożeń. W ramach szkolnej akcji profilaktycznej "Pod parasolem" w dniu 25 listopada pedagog szkolny p. Justyna Kołodziejczyk zaprosiła uczniów klas czwartych do wysłuchania prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w sieci. Oglądaliśmy krótkie filmy, rozmawialiśmy o odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych. Szczególną uwagę zwrócono na netykietę czyli zasady dobrego zachowania w Interneci oraz na ogromne znaczenie relacji międzyludzkich w rzeczywistym świecie.

      Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa i higieny cyfrowej znajduje się w linku poniżej.

     • Skrzydła Mocy

     • Od kilku lat listopad w naszej szkole to czas mądrej profilaktyki. W ramach akcji "Pod parasolem" poszczególnym rocznikom uczniów proponujemy pochylenie się nad ważnymi tematami. W dniach 22-23 listopada pedagog szkolny p. Justyna Kołodziejczyk i psycholog szkolny p. Martyna Tomkiewicz rozmawiały z uczniami klas 1-3 o zdolnościach i talentach. Powstały niesamowite SKRZYDŁA MOCY złożone z wielu małych, pojedynczych piórek. Każde z nich wykonał konkretny uczeń i każde z nich symbolizuje jego talent i supermoc. Te skrzydła uświadamiają, że mamy wiele mocnych stron. One dodadzą nam siły i pomogą wzbić się wysoko oraz osiągnąć wymarzony cel. Moc jest w każdym z nas.

     • Najpierw egzamin, później kino

     • Ósmoklasiści zaczęli dziś trzydniowy maraton pisania egzaminów próbnych. Uczniowie napisali już test z języka polskiego, przed nimi matematyka i język obcy. Wrażenia na razie mają pozytywne, więc trzymamy kciuki, żeby po kolejnych egzaminach tak pozytywne emocje nadal towarzyszyły najstarszym uczniom. Po wysiłku umysłowym uczniowie klas ósmych mogli się odstresować podczas lekcji w kinie na temat efektów specjalnych. Po części związanej z omówieniem poszczególnych efektów specjalnych młodzież obejrzała film pt. "Mój brat ściga dinozaury", w którym pojawiły się ważne dla młodych ludzi motywy: zmiana szkoły i środowiska, przyjaźń, pierwsza miłość, rodzina, niepełnosprawność brata. Warto uczyć się także poza szkołą!

     • Spotkanie o młodych i dla młodych

     • 21 listopada dziennikarze szkolnej gazetki "Na marginesie" poprowadzili w Międzyczasie spotkanie z Justyną Suchecką - dziennikarką i autorką dwóch książek dla młodzieży i o młodzieży: "Young power" i "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze". Ola, Emilka, Zosia, Amelka i Maciek sprawnie i profesjonalnie poprowadzili spotkanie autorskie, wypytując bohaterkę o wszystko to, co interesowało autorów pytań, czyli młodych dziennikarzy z gazetki szkolnej. Justyna Suchecka opowiadała o swojej pracy dziennikarskiej i pisarskiej, wspieraniu młodych ludzi, oddawaniu im głosu, próbie zarządzania czasem, poszukiwaniu balansu między pracą i odpoczynkiem. Zdradziła młodym mińszczanom, którzy wypełnili przytulne Międzyczasowe piwniczne wnętrze, że już pisze trzecią książkę, która będzie próbą stworzenia portretu pokolenia Z, a niebawem zacznie tworzyć swoją pierwszą powieść dla młodzieży. Trzymamy kciuki! Mamy nadzieję, że bohaterce spotkania spodobało się w naszym mieście, że wyczuła tu domową atmosferę (nie tylko dlatego, że prowadzący spotkanie byli w domowych kapciach i w prezencie ofiarowali je także pani Sucheckiej). My na pewno wyczuliśmy w niej osobę otwartą i piszącą o ważnych dla młodzieży sprawach z wyczuciem i wrażliwością. To było bardzo ważne i ciekawe spotkanie i cieszymy się, że tak liczna ekipa z naszej szkoły wzięła w nim udział.

     • Lekcja w kinie

     • 21 listopada uczniowie klas 4-6 wzięli udział w "Lekcji w kinie". Jest to program edukacyjny, dzięki któremu uczniowie poznają, jak we właściwy sposób odbierać i wykorzystywać media. Podczas lekcji poprowadzonej przez profesjonalnego aktora dzieci dowiedziały się, jakie są efekty specjalne w filmach, przekonały się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają "Gwiezdne wojny", odkryły, czym są domalówki, zobaczyły, jak sprawić, by w lecie padał śnieg oraz zrozumiały, że ten sam aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później. Po części edukacyjnej wszyscy obejrzeli film z 2019 roku "Rocca zmienia świat". Historia o zabawnej i odważnej dziewczynce prowadzącej ekscentryczne życie zdecydowanie podobała się widzom.

     • TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA

     • Zachęcamy do zaglądania do zakładki PROJEKTY. Znajdują się tam informacje między innymi na temat projektu realizowanego w tym roku w naszej szkole - "Twoje dane - Twoja sprawa". Koordynatorem projektu jest pan Paweł Aniszewski.

     • Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"

     • Wycieczka śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka, w której 17 listopada uczestniczyli uczniowie klasy 8d pod opieką swoich wychowawczyń, przybliżyła młodziezy miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego. Uczniowie poznali także historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Ósmoklasiści zwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa, miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu, Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego, Arsenał – miejsce najsłynniejszej akcji GS Szarych Szeregów oraz cmentarz - Powązki Wojskowe, czyli miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego. Ważnym miejscem, które zwiedzili uczniowie, było też Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka do Warszawy była żywą lekcją historii i literatury, poruszyła uczniów, dała do myślenia i na długo pozostanie w świadomości jej uczestników.

     • Tydzień spotkań z Muzą Klio za nami!

     • W dniach 7-10 listopada uczniowie klas starszych mogli wziąć udział w wielu konkursach historycznych oraz w różnorodny sposób świętować obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poniżej zaprezentujemy listę zwycięzców w poszczególnych zmaganiach oraz najlepsze prace.

      Konkurs na grafikę patriotyczną: 1. miejsce – Mikołaj Kowalczyk 4a, 2. miejsce – Alicja Kucińska 4d, 3. miejsce – Krzysztof Rudnicki 4d.

      Konkurs na mem historyczny: 1. miejsce – Martyna Płochocka 6b, 2. miejsce – Antoni Korzeniewski 6b, 3. miejsce – Gabriel Zgódka 8b.

      Konkurs na strój historyczny: 1. miejsce – Daria Knap 6b, 2. miejsce – Oliwier Łoboda 5b, 3. miejsce – Alicja Kucińska 4d.

      Tik Tok patriotyczny: 1. miejsce - Jagoda Perczyńska 5a i Gabrysia Czapska 5a.

      Poza tym uczniowie klas młodszych robili sobie zdjęcie z flagą. Poza konkursami jak co roku na górnym korytarzu wybrzmiewały piosenki patriotyczne. Oj, szyby drżały, gdy uczniowie śpiewali „Legiony” lub „Przybyli ułani pod okienko” - za to niejedna uczennica się słodko uśmiechała, śpiewając „Hej, hej ułani”. W czwartek ubrani na galowo o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, a o godzinie 16.00 klasa 8b przygotowała w ramach projektu szkolną grę terenową dla reprezentacji klas 4-8 oraz nauczycieli. Cóż to były za emocje! W krótkim czasie wciągnęła ona wszystkich uczestników, którzy jak najszybciej musieli wykonać zadania sprawnościowe oraz związane z wiedzą związaną z odzyskaniem niepodległości w 1918r. Ostatecznie wygrała drużyna z klasy 8a. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 5a, zaś trzecie – nauczyciele. Było głośno, radośnie, kreatywnie, a momentami nawet ekstremalnie szybko.

       

     • Wizyta pani pielęgniarki w klasie IIIb

     • 18 listopada nasza szkolna pani pielęgniarka odwiedziła uczniów z klasy IIIb, by zradzić im kilka informacji na temat zdrowia i pracy w zawodzie pielęgniarki. Dodatkową atrakcją były przyniesione przez gościa sprzęty -  aparat do mierzenia ciśnienia oraz stetoskop. Działanie sprzętu medycznego uczniowie poznali w praktyce, mierząc ciśnienie i puls  swoich kolegów. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję.

     • Bieg Radości z Niepodległości

     • Dzieci z klas 0-3 wzięły udział w tradycyjnym już dla naszej szkoły BIEGU RADOŚCI Z NIEPODLEGŁOŚCI, zainicjowanym w 2018 roku przez panie Małogorzatę Kożuchowską i Katarzynę Chłopik wraz z ich wychowankami. Nasza niepowtarzalna impreza obchodzi w tym roku swój jubileusz pięciu lat wspólnego biegania. Wspólne bieganie z okazji 11 listopada ma na celu kształtowanie w dzieciach patriotycznej postawy, szacunku dla symboli narodowych, a przede wszystkim - radości i dumy z życia w wolnej i niepodległej Polsce.

      Imprezę niepodległościową rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu oraz utworzenia biało-czerwonej flagi, której częścią były wszystkie dzieci. Hasło biegu przypominało, że „Jesteśmy jednością – jesteśmy Polakami, a każda klasa to wspaniała drużyna.”  Sportowym zadaniem dla klasowych zespołów było grupowe przebiegnięcie trasy wiodącej przez jesienne alejki Parku Dernałowiczów. Na linii mety zespoły oceniane były za jak najbardziej oryginalny i entuzjastyczny sposób zakończenia biegu. Szacownymi sędziami punktującymi klasowe drużyny byli: pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, pani bibliotekarka Anna Borkowska oraz uczniowie - reprezentanci klasy 4C. Sędziowie przyznali zwycięstwo klasie 2D, która wbiegła na metę, głośno śpiewając i grając na instrumentach muzycznych. Uczniowie SP3 udowodnili, że potrafią działać zespołowo, a ponadto są niezwykle radośni! Na zakończenie biegu wszyscy uczestnicy poczęstowali się cukierkami ufundowanymi przez Radę Rodziców i zrobili sobie radosne pamiątkowe zdjęcie.

       

       

     • Konkurs Pięknego Czytania

     • Dnia 15 listopada 2022 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się XI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Polskich Romantyków. W kategorii wiekowej klas I-III naszą szkołę reprezentowali: Zoja Soszyńska 1d oraz Jan Rosołek 2a, który otrzymał wyróżnienie.

      Gratulujemy naszym reprezentantom!

       

    • Spotkanie czytelnicze dla maluszków
     • Spotkanie czytelnicze dla maluszków

     • Dnia 17 listopada w sali teatralnej odbyło się spotkanie dzieci z grup 0 z p. Anną Sumińską, autorką książki „Spotkanie z Mińskiem Mazowieckim”. Książka powstała jako prezent dla naszego miasta z okazji jego 600. urodzin. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści p. Sumińskiej, zadawały pytania. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

      Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych